Starcraft & Conquest of the Empire & Age of Empires

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Starcraft & Conquest of the Empire & Age of Empires

Post autor: dewodaa »

Witam
Mam ciężki orzech zgryzienia. Zamierzam kupić jakąś sprawnie chodzącą, bajecznie wydaną a do tego całkiem prostą strategię.
Proszę Was o porównanie tych trzech gier (a w zasadzie czterech bo CotE to jakby 2 gry), szczególnie zwracając uwagę na: czas rozgrywki, jakość i czas gry w 6, poziom skomplikowania zasad, wymogi co do znajomości języka. Z góry dziękuję;)
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

Ze swojej strony polecam StarCrafta. Na pewno? Tak, zdecydowanie.

:arrow: Czas rozgrywki to, w zależności od ilości graczy, ok. 3-5 godzin.
:arrow: Z powyższego wynika, że przy 6 graczach będzie to 4-5 godzin.
:arrow: Jakość - wybornie.
:arrow: Zasady nie są skomplikowane. Początkowo takie się wydają, ale to tylko złudzenia.
:arrow: Jest polska instrukcja. W grze są jeszcze karty z napisami i nieco tekstu na kartach graczy. Można to jednak ogarnąć rozumem, przy podstawowej znajomości języka lub gdy ktoś wytłumaczy to i owo.
:arrow: Wykonanie piękne i bogate, gra epicka, pomysły świeże, klimat niezachwiany, motywy niesamowite, jednostki skopiowane (w sensie pozytywnym), całość zachwycająca.

Polecam i pozdrawiam, Piotr Fronczewski.
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

Dzięki za wypowiedź, jednak przed decyzją poczekam opinie o pozostałych grach.
kruck pisze:Polecam i pozdrawiam, Piotr Fronczewski.
Rozwaliłeś mnie tym tak samo jak pierwowzór przed pierwszym odpaleniem gry;)
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Post autor: waffel »

AoE to wg mnie Eurogra, a nie strategia jako taka. Wybieranie ról, punkty zwycięstwa, spora abstrakcyjność - zupełnie jak Euro oprócz figurek :) Poza tym chyba nie chodzi na 6 osób bez dodatku.

CotE to strategia jak się patrzy, ale z kolei gra w 6 osób jest raczej długa, na pewno dobrą godzinę dłuższą niż SC (którego da się ogarnąć w 2,5 h).

StarCraft jest prosty i szybki, chodzi gładko a jeśli coś się nie podoba (jak np. sławetne zwycięstwa specjalne) to home rules masz dostatek.
Awatar użytkownika
neishin
Posty: 17
Rejestracja: 29 cze 2004, 19:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: neishin »

Ja ze swojej strony także proponuje SC (lobbying:P). Dodam nawet, że w Rebelowej instrukcji są przetłumaczone wszystkie elementy zawierające zasady (karty i "plansze" frakcji).
Save the cheerleader
Save the world
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

chyba już prawie się przekonałem do Starcrafta, teraz tylko czekać do siódmego ;)
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

neishin pisze:w Rebelowej instrukcji są przetłumaczone wszystkie elementy zawierające zasady (karty i "plansze" frakcji).
Fakt, zupełnie o tym zapomniałem.
dewodaa pisze:chyba już prawie się przekonałem do Starcrafta, teraz tylko czekać do siódmego
Stary, ta gra to hit sezonu, który faktycznie okazał się hitem!
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

i takim oto sposobem kolejna gra z cyklu ale-wielkie-pudło-gdzie-i-na-czym-ja-w-to-będę-grał zawita na moje półki juz w przyszły tygodniu ... ;)
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
ODPOWIEDZ