Roll for the Galaxy (Wei-Hwa Huang, Thomas Lehmann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: GFP »

poket pisze:Na kiedy wstępnie planowany jest dodatek do Rolla w wersji polskiej?
Czekamy na daty produkcji. Nie znamy na razie niczego poza ceną produkcji.
poket pisze:Będzie kampania na wspieram?
Na tę chwilę 50-50. :) Trochę zależy to od powyższego, a trochę od innych czynników. Skłaniamy się ku temu, aby nie było kampanii.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Gosterq »

Szkoda, bo przydałby się większy worek na kości :-P a i zasłonki miały chyba być od razu dostosowane do dodatku, a niestety nie są :-(
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: wrzesien »

Piettrucha pisze: Na tę chwilę 50-50. :) Trochę zależy to od powyższego, a trochę od innych czynników. Skłaniamy się ku temu, aby nie było kampanii.
Mam nadzieje, iż będzie kampania - szkoda marnować lojalność wspieraczy, którą budujecie. Jestem pewien, iż wiele osób uczestniczyło w większości Waszych kampanii - a kto wie, może są i takie które w każdej.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: GFP »

wrzesien pisze:
Piettrucha pisze: Na tę chwilę 50-50. :) Trochę zależy to od powyższego, a trochę od innych czynników. Skłaniamy się ku temu, aby nie było kampanii.
Mam nadzieje, iż będzie kampania - szkoda marnować lojalność wspieraczy, którą budujecie. Jestem pewien, iż wiele osób uczestniczyło w większości Waszych kampanii - a kto wie, może są i takie które w każdej.

Jest taka grupa 37 osób która wsparła absolutnie każdą naszą kamapnię. Kiedyś z ciekawości to sprawdzaliśmy. :)

Brak kampani może wyniknąć z kilku czynników. Głownie - na teraz wszystko na to wskazuje- będzie chodzić o czas i deadline`y.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Rafal_Kruczek »

Xoth pisze:
ObraneOrzechy pisze: To jest watek o grze nie o kampanii z w.to! Naucz sie rozrozniac.. Jesli juz musisz to pisz w temacie Rolla w dziale Finansowania spolecznosciowe.
A najlepiej kontaktuj sie mailowo.
Przepraszam, że flooduję, ale nie działały inne formy kontaktu to pisałem tutaj - desperacja (choć w sumie desperacją byłoby wybrać się do Krakowa w celu odebrania przesyłki co zaczynało mi już konkretnie chodzić po głowie...) Paczka dziś dotarła i jest wszystko plus plusy. Dzięki za niespodziankę (spore zaskoczenie moje i znajomych) i za czekoladę, Żona zasugerowała mi bym złożył jeszcze jedną reklamację. ;) Któryś z użytkowników napisał mi bym zmieniła pocztę, tak też zrobię. Dzięki wielkie za pozytywne sfinalizowanie zamieszania i Ambition na pewno wesprę jeśli będzie kampania lub kupię sklepowego. W sprawie zwrotu uszkodzonej sztuki pisać PW?
Ja tez chciałem odesłać uszkodzoną sztukę i na e-maila - PW nie dostałem odpowiedzi od kilku tygodni- wiec każda forma kontaktu juz zawiodła.

Co do ROLL to zauwazyłem dzisiaj na BGG zdjęcie "kastetu" na paski faz.
Obrazek
Czy ktoś już cos takiego robi w Polsce lub w innym miejscu z niedrogą przesyłka. To moze tez być niezły gadzet jako dodtaek do kampanii - chociaż na grubszych polskich paskach faz moze się kołysac...
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: tomb »

Rafal_Kruczek pisze: zauwazyłem dzisiaj na BGG zdjęcie "kastetu" na paski faz.
To byłoby dobre do nauki gry - bardzo obrazowe. Coś jak dodatkowe kółka przy nauce jazdy rowerem.
Ale później to już chyba wyłącznie gadżet, dla mnie - zupełnie niepotrzebny.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: rattkin »

Mało przydatne, bywa że do akcji się przypisuje po 5 kostek i więcej.
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: smutas123 »

To tylo kawalek pleksi wyciety laserem. Pomysl fajny, ale akurat trzeba sie bardzo postarqc zeby krzywo kostki postawic. Cos takiego np w eclipsie jest niesamowita pomoca.
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Gosterq »

Ano, śmiem twierdzić, że w rollu taki gadżet wręcz by przeszkadzał ;-)
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Planszman »

No i więcej miejsca potrzeba do kulania kostek, zasłonka+ pasek+ plastik i dopiero kulanie kostkami...
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Wontzki »

Zastanawiamy się z dziewczyną nad zakupem tej gry. Możecie mi powiedzieć jakie są wasze wrażenia w rozgrywkach dwuosobowych. W naszym przypadku 90% gier to granie w dwie osoby więc na nim najbardziej nam zależy.
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
AnaCross
Posty: 105
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21
Been thanked: 1 time

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: AnaCross »

Wontzki pisze:Zastanawiamy się z dziewczyną nad zakupem tej gry. Możecie mi powiedzieć jakie są wasze wrażenia w rozgrywkach dwuosobowych. W naszym przypadku 90% gier to granie w dwie osoby więc na nim najbardziej nam zależy.
Na dwie osoby działa świetnie :D Ja z narzeczonym też głównie we dwoje gramy i Roll bardzo dobrze się sprawdza.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Andy »

Z ok. 30 partii rozegranych dotąd tylko jedna partia była trzyosobowa, reszta wyłącznie we dwoje. Działa bez zarzutu!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Wincenty Jan »

Zdecydowanie zgadzam się z Andym. Jakbym musiał wybierać to wolę rozgrywkę trzy i cztero osobową ale we dwie osoby to nadal bardzo dobra gra.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Yavi »

Wontzki pisze:Zastanawiamy się z dziewczyną nad zakupem tej gry. Możecie mi powiedzieć jakie są wasze wrażenia w rozgrywkach dwuosobowych. W naszym przypadku 90% gier to granie w dwie osoby więc na nim najbardziej nam zależy.
Bierzcie - działa dobrze! :P
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Jiloo »

Niestety u nas po początkowym zachwycie tytułem po kilkunastu rozgrywkach nastąpiła odstawka i powrót do Race. Głównie gramy w dwie osoby i nie wiem czy to kwestia tego, że wolimy karty od kości. Czy może tego, że w Race mamy wrażenie większej presji i poświęcenia w celu wybudowania czegoś dobrego. W Roll wszystko przychodzi z taką jakąś łatwością. To nie jest kwestia tego, że gra się słabo skaluje, po prostu jak mamy grać we dwoje sięgamy po Race. Znajomi też się nie garną do grania, więc w więcej osób też nie za bardzo gramy.
Nasz egzemplarz idzie pod młotek.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Wontzki »

Jiloo pisze:Niestety u nas po początkowym zachwycie tytułem po kilkunastu rozgrywkach nastąpiła odstawka i powrót do Race. Głównie gramy w dwie osoby i nie wiem czy to kwestia tego, że wolimy karty od kości. Czy może tego, że w Race mamy wrażenie większej presji i poświęcenia w celu wybudowania czegoś dobrego. W Roll wszystko przychodzi z taką jakąś łatwością. To nie jest kwestia tego, że gra się słabo skaluje, po prostu jak mamy grać we dwoje sięgamy po Race. Znajomi też się nie garną do grania, więc w więcej osób też nie za bardzo gramy.
Nasz egzemplarz idzie pod młotek.

Tapnięte | keep-disco-evil
Jednak Race for the Galaxy w wersji polskiej ciężko dostać ponieważ Rebel nie planuje dodruku (a także chętnie byśmy zakupili).
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Jiloo »

Wontzki pisze:
Jiloo pisze:Niestety u nas po początkowym zachwycie tytułem po kilkunastu rozgrywkach nastąpiła odstawka i powrót do Race. Głównie gramy w dwie osoby i nie wiem czy to kwestia tego, że wolimy karty od kości. Czy może tego, że w Race mamy wrażenie większej presji i poświęcenia w celu wybudowania czegoś dobrego. W Roll wszystko przychodzi z taką jakąś łatwością. To nie jest kwestia tego, że gra się słabo skaluje, po prostu jak mamy grać we dwoje sięgamy po Race. Znajomi też się nie garną do grania, więc w więcej osób też nie za bardzo gramy.
Nasz egzemplarz idzie pod młotek.

Tapnięte | keep-disco-evil
Jednak Race for the Galaxy w wersji polskiej ciężko dostać ponieważ Rebel nie planuje dodruku (a także chętnie byśmy zakupili).
Prawda. Sami zaczynaliśmy od wersji polskiej, ale jak już się wciągnęliśmy, i okazało się, że nie ma dodatków to kupiliśmy angielską. Prawie wszystko da się zrozumieć z symboli, więc jakoś nam to nie przeszkadza.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Planszman »

Kostki nigdy mnie nie ciągnęły, jakoś tak kojarzyły mi się z dużą dozą losowości. Jednak rolla postanowiłem nabyć właśnie ze względu na kostki i się nie zawiodłem!
W karcianego nigdy nie grałem, więc porównania nie mam, jeśli chodzi o rolla turlać lubię i polecam!
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Planszman »

Wie ktoś może co z dodatkiem do rolla w wersji pl, na kiedy są plany wydawnicze?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Yavi »

Planszman pisze:Wie ktoś może co z dodatkiem do rolla w wersji pl, na kiedy są plany wydawnicze?
Jesień 2016 :)
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Planszman »

No to trza kołować kasiorę... :D
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Planszman »

Rolować mi się chce nowe kosteczki...!
Skołowałem już kasiorę...
Daleko jeszcze?
Ambition...
A m b i t i o n... ... ...
Aaaambiiiiition...!
No a daleko jeszcze...?
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: GFP »

Planszman pisze:Rolować mi się chce nowe kosteczki...!
Skołowałem już kasiorę...
Daleko jeszcze?
Ambition...
A m b i t i o n... ... ...
Aaaambiiiiition...!
No a daleko jeszcze...?

Uprzejmie i z dumą donoszę: pliki już w drukarni. Premiera "w okolicy essen". :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Marx »

No crowdfunding? ;-)
Ostatnio zmieniony 22 sie 2016, 13:13 przez Marx, łącznie zmieniany 1 raz.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
ODPOWIEDZ