Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

1. Tak
2. Tak
3. Tak, jedna cecha starczy
4. Tak
5. Nie pamietam tej zdolnosci :)

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
nekkoru
Posty: 57
Rejestracja: 10 lis 2013, 22:22
Lokalizacja: Kato Vice
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: nekkoru »

Dziękuję za tak szybki odzew dobry człowieku :)

Trochę jestem zaskoczony że można przechodzić na skos przez róg ściany :P
Jeśli chodzi o tą umiejętność - chodzi mi o podstawową (darmową) umiejętność leczniczą Avrica - modlitwę, gdzie wybiera się bohatera, rzuca czerwoną kością i przywraca temu bohaterowi tyle życia, ile serc wyrzucił na kości. Ciekawi mnie, czy może on korzystać z tej umiejętności każdej tury (raz na turę, gdyż umiejętność się wyczerpuje), pomimo zrobienia dwóch akcji :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

Jezeli jest tam strzalka to za akcje. Raczej jest :) jak sie skill nazywa? I jest na malej karcie tak? Jaka to byla klasa?

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
nekkoru
Posty: 57
Rejestracja: 10 lis 2013, 22:22
Lokalizacja: Kato Vice
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: nekkoru »

Talia Apostoła.

Chodzi mi o tą kartę (tylko że w wersji PL) - jeżeli nie ma strzałki - to może raz na turę, aż do osiągnięcia max limitu zmęczenia?
Obrazek
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: kucyk »

Nie wydajesz akcji - tylko pot i wyczerpujesz karte.
Raz na ture - bo nie wyczerpiesz jej drugi raz.
Mozesz to robic tylko w swojej turze.

A tak dla formalnosci to watek o niejasnosciach co do zasad gry jest gdzie indziej:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=19596
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Banan2 »

Info z forum Galakty (początek grudnia), bo może nie wszyscy czytają:

Descent
Dodruk zaplanowany na koniec roku niestety się opóźnił i dotrze do nas w styczniu - właśnie wtedy też wróci do sklepów.

Aplikacja Droga do Legendy
Cały czas czekamy na materiały do opracowania wersji PL. Mieliśmy je dostać kilka tygodni temu, pytaliśmy co się z nimi dzieje i na razie nie mamy w tej kwestii odzewu.


Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
KamKow
Posty: 28
Rejestracja: 14 mar 2016, 13:57

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: KamKow »

Z okazji świąt takie oto dobroduszne ogłoszenie.
Posiadam pięknie zeskanowaną Księgę Przygód do 2ed. Jeśli ktoś będzie potrzebował to zapraszam.

Wesołych!
Wisowy
Posty: 12
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:48

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Wisowy »

W zeszłym tygodniu skończyliśmy z drużyną kolejną kampanię - Labirynt Zagłady i chciałem się podzielić wrażeniami. Graliśmy w 3 osoby: ja prowadziłem, a dwie pozostałe miały po 2 bohaterów, więc de facto 1 vs 4. Kampania jest w moim odczuciu tragiczna na dwóch płaszczyznach:
1) Niezbalansowanie - to już chyba nasza czwarta kampania i ekipa jest doświadczona, więc bez problemu dobrała bardzo mocnych bohaterów i specki (nekromanta z ożywieńcem kolejny raz okazał się przeginką, a debiut władcy zwierząt - bo chyba tak się nazywa wojownik z przyzywanym wilkiem - zdecydowanie mocny). Częstsze niż zwykle nagradzanie, nawet po pierwszej części scenariusza, sprawiło, że bardzo szybko zebrali spory kapitał i obkupili się w mega mocne przedmioty (ok, mieli szczęście przy losowaniu). Pod koniec atakowali tak, że niektórzy zadawali po 20 obrażeń w jednym uderzeniu. Finalnie ja wygrałem tylko jeden dwuczęściowy scenariusz.

Ale nic to, mógłbym przegrać wszystkie, gdyby grę wynagrodziła fabuła. I tu dochodzimy do drugiego punktu.

2) Fabularnie - klapa. Kompletnie nie wiedziałem o co chodzi, gdzie drużyna zmierza, a linia fabularna ciągnie się chyba przez wszystkie scenariusze po kolei mimo, że przecież nie wszystkie są w jednej kampanii rozgrywane. Dzięki temu nagle poruszany jest wątek, o którym nie miało się pojęcia, pojawiają się poplecznicy z podstawki, etc. U nas zero klimatu, narracja leży.

Oprócz nowych elementów do wykorzystania później, generalnie pieniądze w błoto.

EDIT: Póki co nic nie pobiło Cieni Nerekhall - miód :)
Wujek Fester
Posty: 24
Rejestracja: 10 sty 2016, 18:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Wujek Fester »

Witam.
Pytanie może nie typowe: zna ktoś jakiś system skirmishowy stworzony na bazie Descenta ?? Nie pytam o Imperium Atakuje.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

Wujek Fester pisze:Witam.
Pytanie może nie typowe: zna ktoś jakiś system skirmishowy stworzony na bazie Descenta ?? Nie pytam o Imperium Atakuje.
Jest na bgg chyba ale musisz poszukac

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: vinnichi »

Czy ktoś kojarzy jakąś dokładniejszą datę dodruku niż I kwartał? Marzec, kwiecień?
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Al_Dente »

Czy ktoś tu próbował/używał Quest Vault od FFG? Jest tu coś ciekawego? Albo jeszcze lepiej, wystarczająco dużo ciekawego żeby stworzyć księgę przygód?

https://tools.fantasyflightgames.com/de ... ch-results

Dla nieświadomych - na pewno było już wspominane w tym wątku, jest tu masa przygód do pobrania i używania.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: c08mk »

Próbowałem się tym kiedyś bawić. Gdybym grał często i regularnie pewnie bym tworzył przygody dla moich graczy. Niestety nie gram za często więc to co wychodzi jest wystarczające.

Patrząc z perspektywy to był eksperyment FFG żeby zobaczyć czy gracze się tym zainteresują. Raczej średnio to wyszło, FFG chyba już tylko wrzuca dodatki ale samego quest vaulta nie rozwija. Za to wygląda na to, że appki korzystają z doświadczeń quest vaulta, tj. baza kafli czy budowa planszy.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ariser »

Tworzyć tam nie tworzyłem, ale zagraliśmy parę scenariuszy - najbardziej zapadł mi w pamięć ten ze Spiligiem (rozszerzona historia tej paskudy). Ogólnie niektóre da się pograć, ale przy ostatnim nawale dodatków ciężko kampanię skończyć z książki, a co dopiero męczyć się testowaniem scenariuszy z Vaulta. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Polo15
Posty: 118
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 44 times
Been thanked: 42 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Polo15 »

Na bazie FAQ na stronie Galakty wykonałem dziś erratę kart do wydrukowania. Jeśli ktoś jest zainteresowany to podaję link: https://www.dropbox.com/s/b8xzwkqigidzz ... a.pdf?dl=0
Jeśli ktoś wie o jakimś błędzie na kartach, którego nie uwzględniłem to proszę o informację a postaram się uzupełnić plik.
Hokanus
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2017, 22:33

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Hokanus »

Polo15 pisze:Na bazie FAQ na stronie Galakty wykonałem dziś erratę kart do wydrukowania. Jeśli ktoś jest zainteresowany to podaję link: https://www.dropbox.com/s/b8xzwkqigidzz ... a.pdf?dl=0
Jeśli ktoś wie o jakimś błędzie na kartach, którego nie uwzględniłem to proszę o informację a postaram się uzupełnić plik.
Nie wiem czy wcześniej nie uwzględniłeś już jednego z największych błędów w polskim tłumaczeniu, czyli opis umiejętności "Cień" Smoka Cienia.
W polskiej wersji zmienia on zupełnie koncepcję działania tego skilla, więc byłoby warto go dodać do Twojej erraty.

Poniżej porównanie obu wersji:

Obrazek
Polo15
Posty: 118
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 44 times
Been thanked: 42 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Polo15 »

Dzięki wielkie za podpowiedź, zupełnie o tym zapomniałem. Plik w powyższym linku został już zaktualizowany.
Nycte
Posty: 425
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Nycte »

ktoś wie kiedy będzie dostępny dodruk?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: zioombel »

Nycte pisze:ktoś wie kiedy będzie dostępny dodruk?
http://galakta.pl/plany-wydawnicze/plan ... e-dodruki/
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Dawno temu RedJak stworzył świetny wariant do automatyzacji Mrocznego Władcy - RAOV.
Dość długo ewoluował aż powstała wersja v4, która jest naprawdę najlepszym obecnie wariantem automatyzacji rozgrywki i umożliwienia konwersji wszystkich kampanii Descenta w tryb w pełni kooperacyjny.
Niestety wariant był dostępny tylko po angielsku i nie widziałem aby ktoś chciał go przetłumaczyć na nasz rodzinny język.
Ponieważ Descent posiadam w wersji PL to chciałem aby był on dostępny w PL. Po otrzymaniu zgody od autora na tłumaczenie, zabrałem się do pracy i w tej chwili mogę już Wam przedstawić wersję 1.0 tłumaczenia.
Na chwilę obecną gotowa jest instrukcja, karty AMW (Automatycznego Mrocznego Władcy) i karty spotkań dla kampanii Run Cienia z podstawki gry.
Wszystko jest dostępne na moim OneDrive:
RAOV PL

Kolejne kampanie będę dodawał, jak tylko skończę je tłumaczyć i obrobię to graficznie.
Jeżeli ktoś będzie zainteresowany tym świetnym dodatkiem i chciałby aby któraś kampania została szybciej przetłumaczona i opublikowana to proszę o kontakt i wezmę ją na warsztat :)
Oczywiście jeżeli ktoś wyłapie jeszcze jakieś błędy w tłumaczeniu lub jakąś konstruktywną krytykę to też proszę o informację - będę mógł wtedy poprawić tłumaczenie.
Życzę miłej gry w pełni kooperacyjny wariant Descenta :)
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: nikczemnik »

@Berni77 Szacun. Kawał dobrej roboty.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Dzięki :)
Pracuję nad resztą wariantu RedJaka, a jest jeszcze co robić (choć jak do tej pory to instrukcja była najbardziej pracochłonna).
Jak zobaczysz jakieś błędy to daj znać bo ja ich już nie zauważam po takim czasie obcowania z tym dodatkiem :)
sadziu
Posty: 42
Rejestracja: 06 sie 2016, 11:03

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: sadziu »

Nie no, kawał dobrej roboty.
W końcu będę mógł z żoną zagrać w pełnego coopa.
Jeszcze tylko ją namówić :)
maly74
Posty: 30
Rejestracja: 21 lis 2013, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: maly74 »

Super sprawa, serdeczne dzięki za poświęcony czas :)
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: nikczemnik »

@Berni77 Wrzuć na BGG w polską sekcję plików do Descenta, tam ci będzie wygodniej tym zarządzać. Tu to zginie w czeluściach kolejnych postów.
ODPOWIEDZ