Martians: A Story of Civilization (Grzegorz Okliński, Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Veto
Posty: 157
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Veto »

Wincenty Jan pisze:interakcja na poziomie zajmowania/blokowania miejsca dla twoich workerów.
Tutaj potrzebne jest uzupełnienie. Blokować mozna również: regolit i energię - jest ich mało w pudełku i często (szczególnie w rozgrywce 4-osobowej) ktoś zostaje bez energii.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: tassman »

Wothan pisze:
Veto pisze:
skimmboard pisze:Czy ktoś z już grających w MARTIANS grał także w Terraformację Marsa? Można te gry jakoś porównać? A jeżeli nie to do której gry byście porównali MARTIANS?
Nie. Nie da się tych gier porównywać. Jedyne co je łączy to tematyka.

A do jakiej można ją porównać? Być może zbyt krótko gram w gry planszowe, bo żaden tytuł mi do głowy nie przychodzi ;) Do tej pory nie spotkałem gry worker placement gdzie workerzy mogą umrzeć WSZYSCY :)
Nie wie czemu, ale Martians jakoś kojarzą mi się z "Atak Zombie" :) Także ciułasz surowce (na pułapki), umierają twoi robole i z tury na turę jest coraz gorzej :)
A co do posegregowania elementów to kupiłem w BricoMarche organizer (bodajże rozmiar) i zmieściłem do niego wszystkie elementy gry łącznie z kartami :) Koszt to niecałe 10 zł. Musiałem tylko wypraskę wywalić. Polecam.
Proszę o linka albo nazwę organizera.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Wothan »

Organizer Domino 25 Transparent
Obrazek
Awatar użytkownika
Madziar666
Posty: 28
Rejestracja: 30 lip 2013, 12:25

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Madziar666 »

Czy ktoś może opanował już rozmiar koszulek na karty?
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: malekith_86 »

Madziar666 pisze:Czy ktoś może opanował już rozmiar koszulek na karty?
mini euro
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: crsunik »

Pytanie. Jak czytałem instrukcję za pierwszym razem to się od niej odbiłem. Czy rozgrywka rekompensuje tą wątpliwą przyjemność studiowania recenzji?
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Tomzaq »

crsunik pisze:Pytanie. Jak czytałem instrukcję za pierwszym razem to się od niej odbiłem. Czy rozgrywka rekompensuje tą wątpliwą przyjemność studiowania recenzji?
Rekompensuje. Znakomita gra w wariancie rywalizacyjnym.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Coen »

Tomzaq pisze:
crsunik pisze:Pytanie. Jak czytałem instrukcję za pierwszym razem to się od niej odbiłem. Czy rozgrywka rekompensuje tą wątpliwą przyjemność studiowania recenzji?
Rekompensuje. Znakomita gra w wariancie rywalizacyjnym.
W wariancie solo i coop też bardzo dobra :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Tomzaq »

Coen pisze:
Tomzaq pisze:
crsunik pisze:Pytanie. Jak czytałem instrukcję za pierwszym razem to się od niej odbiłem. Czy rozgrywka rekompensuje tą wątpliwą przyjemność studiowania recenzji?
Rekompensuje. Znakomita gra w wariancie rywalizacyjnym.
W wariancie solo i coop też bardzo dobra :)
Pod warunkiem, że ktoś lubi kooperację. :wink:
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: orzeh »

malekith_86 pisze:
Madziar666 pisze:Czy ktoś może opanował już rozmiar koszulek na karty?
mini euro
.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2017, 16:44 przez orzeh, łącznie zmieniany 1 raz.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: ernin »

Mini euro ffg pasuje na pewno bo takie mam u siebie założone.

Wariant coop nikomu z współgraczy się nie spodobał.
Yig
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:22
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Yig »

crsunik pisze:Pytanie. Jak czytałem instrukcję za pierwszym razem to się od niej odbiłem. Czy rozgrywka rekompensuje tą wątpliwą przyjemność studiowania recenzji?
Nie ty jeden :lol: Trzeba przyznać, że instrukcja nie jest źle napisana, ale bardzo zwięźle, a przy takiej ilości zasad trzeba ją wnikliwie przeczytać, łącznie z dostarczoną erratą, która koryguje wszystkie błędy i większość niejasności - najlepiej robić to podczas gry - niestety trzeba przećwiczyć pewne jej elementy i co chwilę sprawdzać zasady, a najważniejsze nie zrażać się na początku - jak już ogarnie się zasady gra jest wyśmienita i oferuje mnóstwo możliwości :)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

RedImp pisze:(...)Na pewno z czasem powstanie druga edycja instrukcji opublikowana online, lecz to wymaga czasu i wychwycenia z Waszych dyskusji istoty problemu.(...)
Tak się nieśmiało chciałem podpytać jak idą prace :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Shimrod »

U mnie gra czeka na pierwszą rozgrywkę do tej poprawionej instrukcji. Mam nadzieję, że już niedługo...
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

U mnie tak samo, dlatego podpytuję.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: orzeh »

A ja nie wytrzymałem i sprzedałem ....
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: buhaj »

A ja wytrzymałem i jeszcze nie kupiłem
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

orzeh pisze:A ja nie wytrzymałem i sprzedałem ....
I to jest właśnie to co najbardziej boli. Inwestujesz w coś co tak bardzo nie spełnia Twoich wymagań, że odsprzedajesz to, z nie ukrywajmy, niesmakiem w ustach... U mnie pierwszą taką grą będą zapewne Rycerze Pustkowi. Z Marsjanami wstrzymam się jeszcze trochę :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Tomzaq »

A ja gram i jestem zachwycony. :D
Who is John Galt?
Posiadam
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: kali »

Mnie ta gra wyleczyła z wspierania. Jakoś tak za dużo tego wszystkiego się nagromadziło:
- gra w sklepach wcześniej niż u wspierających,
- brak znaków życia po zebraniu kasy,
- instrukcja dostarczana w pudełku wraz z erratą,
- mimo to instrukcja nadal niezrozumiała,
- gra niezabezpieczona do transportu (tutaj akurat myślę, że jest to wina firmy rozsyłającej i półtora tygodnia temu dostałem obietnicę wymiany uszkodzonych elementów).
Ja głęboko wierzę, że to będzie dobra gra. Dlatego nie chcę się jej pozbywać i czekam na nową instrukcję, którą sam sobie będę mógł wydrukować i w końcu zagrać.
Ale niesmak pozostaje.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: orzeh »

Szaweł pisze:
orzeh pisze:A ja nie wytrzymałem i sprzedałem ....
I to jest właśnie to co najbardziej boli. Inwestujesz w coś co tak bardzo nie spełnia Twoich wymagań, że odsprzedajesz to, z nie ukrywajmy, niesmakiem w ustach... U mnie pierwszą taką grą będą zapewne Rycerze Pustkowi. Z Marsjanami wstrzymam się jeszcze trochę :)
Rycerzy pustkowi usunąłem z mojego życia po miesiącu posiadania....
Co do Martiansów - nie mogę powiedzieć że nie próbowałem, zrobiłem na swoje potrzeby skrócona wersję instrukcji (głównie do setupu i jako szybka pomoc - link gdzieś jest, jakby co to mogę udostępnić), czułki opadły po trybie z którym najbardziej wiązałem nadzieję że gra "będzie miała to coś" - pół koop. Niestety poddaliśmy rozgrywkę :/ Coop jako-taki, najlepiej się grało bez scenariuszy w trybie przeciwko sobie.
Może za mało scenariuszy, może za mało ograłem ale miarka się przebrała ... "dopowiadać" sobie zasady w czasie grania.
Co do ogólnego wrażenia, mam podobnie jak przedmówca - jeden czy dwa posty od autora i cisza... gra w sklepach przed wysyłką do wspierających.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Wincenty Jan »

Poprawcie mnie jeżeli jestem w błędzie.
Czy to jest ,aż tak trudne aby napisać poprawioną instrukcję do gry, której zna się każdą jedną zasadę i zapewne ma się wspólników/testerów/znajomych do pomocy lub korekty? Z tego co wiem do PLO wydali bardzo dobrą poprawioną instrukcję. A co do kontaktu ze wspierającymi , w czasach gdy wysłanie wiadomości zajmuje kilka minut, to faktycznie nie powinna mieć miejsca taka sytuacja.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Gromb »

Ej. Przecież było nie raz nie dwa. RedImp zabiera głos, gdy ma coś do zakomunikowania. Przyzwyczaiłem się do tego. Tak bylo przy PLO, Achaji i tak jest teraz. Przynajmniej nie wchodzą w niepotrzebne słowne utarczki. Fakt, jest to irytujące, ale mogę ich zrozumieć.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Szaweł »

Gromb pisze:Ej. Przecież było nie raz nie dwa. RedImp zabiera głos, gdy ma coś do zakomunikowania. Przyzwyczaiłem się do tego. Tak bylo przy PLO, Achaji i tak jest teraz. Przynajmniej nie wchodzą w niepotrzebne słowne utarczki. Fakt, jest to irytujące, ale mogę ich zrozumieć.
W celu uniknięcia spiny, zgodnie z zasadą z innego forum, koloruję twór z wydźwiękiem ironiczno-humorystycznym na poramańczowo (róż już mi się znudził) :) :
Popraw mnie jeśli źle zrozumiałem Twój post, ale sugerujesz, że nie mamy prawa pytać? Cholera. Przepraszam. Już nie będę :P Proszę administratorów o przejżenie całego forum i wykasowanie wszystkich zapytań. Jak ktoś będzie miał coś do powiedzenia to napisze, ale uprzejmie proszę o nie zadawanie pytań, prowadzenie dyskusji, itp. Jak wydawcy będą mieli coś do powiedzenia to powiedzą. Kurcze, właściwie to trzeba forum zlikwidować - informacyjnie wystarcza przecież tylko strony wydawnictwa... Aha i jeszcze muszę przeprosić badgersnest, że się dopytuję o wymienionych wcześniej rycerzy pustkowi (obie nazwy celowo z małej litery) i w tym akurat przypadku, mocno pienię, zalegają nam z figurkami niemal 2 lata, ale milczeć wiara, jak będą mieli coś do powiedzenia, to powiedzą. Muszę jeszcze podjechać do jednej restauracji, gdzie czekałem na danie ponad godzinę aż się zacząłem dopytywać, następnym razem poczekam grzecznie bez pytania, jeśli zapomną o moim zamówieniu... trudno, umrę z głodu. :twisted:

Gromb - to jest forum, my tu mamy prawo dyskutować i pytać. A może w RI mają furę roboty i ktoś, kto miał wrzucić newsa o pracach zapomniał a jak zobaczy, że się temat 'świeci' to sobie przypomni i wrzuci zaległego newsa. Przecież, my nikogo (jeszcze ;)) nie wysyłamy na lincz :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Gromb »

Spokojnie, tylko przypominam jak wygląda komunikacja z RedImp. Pytaj, odpowiadaj, ironizuj, jak piszesz, to przecież forum. Pax huic domui :)
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ