Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: matio2007 »

Jest tylko 30 minut na edycję Updatów, także poprawiajcie prędko błędy.

Zamiast "figures" powinno być "miniatures" według mnie (update 3)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2014, 13:02 przez matio2007, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

aspo pisze:
Help Us spread the news, The Lord of the Ice Garden is coming<spacja przed wykrzyknikiem?> ! Download Avatars nad <and?> send a message, with Wyverns and Ravens avatars, to the World
za późno :(
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: matio2007 »

Tym razem fani Wam nie darują braku instrukcji :) Także brać się szybko do tłumaczenia, macie jeszcze 24 dni na pokazanie jakiejś roboczej wersji. No i brak figurek w podstawowej wersji (przed stretch goalami) może mocno przyblokować dalsze wpłaty. $90 za grę z samym kartonem (i wysyłką) to nie jest typowa cena dla Kickstartera.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Gambit »

matio2007 pisze:Tym razem fani Wam nie darują braku instrukcji :) Także brać się szybko do tłumaczenia, macie jeszcze 24 dni na pokazanie jakiejś roboczej wersji. No i brak figurek w podstawowej wersji (przed stretch goalami) może mocno przyblokować dalsze wpłaty. $90 za grę z samym kartonem (i wysyłką) to nie jest typowa cena dla Kickstartera.
Obecna sytuacja zbiórki jakoś nie wygląda aż tak źle.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: matio2007 »

Nie wygląda źle, ale to dlatego że ludzi wykupili early birdsy. Teraz jak już trzeba dać te $90, to przypływ nowych znacznie zmaleje.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Gambit »

matio2007 pisze:Nie wygląda źle, ale to dlatego że ludzi wykupili early birdsy. Teraz jak już trzeba dać te $90, to przypływ nowych znacznie zmaleje.
Tak, czy inaczej gra jest ufundowana. Została kwestia ewentualnych stretch goals.
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: glorfindel »

Na razie jest ufundowana. Wpłaty zawsze można wycofać i zawsze jest ryzyko, że jeśli SG nie zostaną osiągnięte albo Autor nie wrzuci instrukcji ;) , to sporo osób wycofa pledge. Tak, wiem, to raczej mało prawdopodobne, ale możliwe.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

To akurat bardzo typowe, w szczefgólności dla early birds. Środki nie są blokowane i ludzie dość często zmieniają zdanie gdy pojawi się ich zdaniem coś ciekawszego lub nie spodoba się im któryś update. Early birds są rezerwowane bez większego namysłu niż wrzucenie gry na whishlistę. Nic dię nie traci, a potencjalnie zyskuje lepszą cenę na grę, która może okazać się interesująca i nadziwja stretch goale. Obecne wsparcie to bardziej lust otwarty z wieloma podpisami niż odłożone pieniądze na koncie, niestety. Jeśli stretche nie bedą osiągnięte, na pewno część się wykruszy. Mam nadzieję oczywiście, że mała.

Sent from my Xperia1000 and a Tardis
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Rocy7 »

schizofretka pisze:Jeśli stretche nie bedą osiągnięte, na pewno część się wykruszy. Mam nadzieję oczywiście, że mała.
fakt

Swoją drogą na naszym forum wiele osób tłumaczy gry ENG>PL może tak by na forum poprosić?
Krzysztof Wolicki REDIMP pisze:Yes, we are going to prepare an instruction in PDF for you asap. We will try and post a working version on Friday, however it will be our translation, so it may be not perfect.By the half of the campaign we should have a final version translated by native speaker. If you know someone who might help with that, please let us know.
moglibyście choć na forum opublikować zanim dacie na KS, to na pewno trochę błędów zostanie wyłapanych :). Nie jestem Native speakerem, ale na ile będę potrafił postaram się pomóc.

Poza tym wy nie potrzebujecie native speakera, wy potrzebujecie grającego native speakera.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: matio2007 »

zamiast: instruction, lepiej było by napisać: rulebook
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Jeszcze jeden projekt znacznika Martwego Śniegu:
Obrazek
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: neutrino »

Bardziej mi się podobał poprzedni.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Gambit »

neutrino pisze:Bardziej mi się podobał poprzedni.
Popieram. Ten wkomponowany płatek śniegu sprawia zbyt przyjemne wrażenie.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: grzemek »

Hej,
możecie umieścić link do kickstartera w pierwszym poście?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

grzemek pisze:Hej,
możecie umieścić link do kickstartera w pierwszym poście?
a najlepiej również w waszej stopce - zamieszczacie posty często, więc łatwiej będzie na ks trafić w ten sposób :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Lothrain »

Poprzedni był lepszy - ten płatek śniegu jest nie za bardzo podobny do płatka. Jakiś kaktusowaty taki. A może wziąć wzór jakiejś eleganckiej sześcioramiennej śnieżynki i wpasować sześć czaszek na końce ramion, a zrezygnować z centralnej? Albo zrobić kościaną śnieżynkę? Takie tam gdybanie mnie naszło :)

Tylko pewnie znacznik za mały i naćkane by było... Sorry za amatorkę, ale było na szybko.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 maja 2014, 09:57 przez Lothrain, łącznie zmieniany 5 razy.
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: salane »

Jestem za wzięciem jakiegoś wzoru płatka bardziej skomplikowanego i agresywnego.

Tu jest kilka przykładowych http://www.google.pl/search?hl=pl&redir ... B432%3B287

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: sielus »

RedImp pisze:Jeszcze jeden projekt znacznika Martwego Śniegu:
Obrazek

A może te ramiona płatka zrobić z lędźwiowych części kręgosłupa (dolna część, gdzie kręgosłup się rozszerza), tymi szerszymi częściami do środka płatka?

Coś w ten deseń, tylko z 6 ramionami :wink: i czaszka pod środku.

Obrazek
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Gambit »

sielus pisze:A może te ramiona płatka zrobić z lędźwiowych części kręgosłupa (dolna część, gdzie kręgosłup się rozszerza), tymi szerszymi częściami do środka płatka?

Coś w ten deseń, tylko z 6 ramionami :wink: i czaszka pod środku.
Spoiler:
W pierwszej chwili myślałem, że to rybie ości :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5615
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 806 times
Been thanked: 1256 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Z ciekawości wpisałem w google "bone snowflake" :D i ku mojemu zaskoczeniu jest kilka fajnych obrazków.

Mi się podoba np. ten:

Obrazek

Na środku dać czaszkę i gotowe ;)
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: neutrino »

Czy skoro jest to znacznik martwego śniegu, to koniecznie musi zawierać śnieg (płatek) i kości/czaszkę? Mówimy zaledwie o 2cm średnicy. Ile szczegółów można tam upchać? Myślę, że nie ma co przesadzać z udziwnionymi wzorami.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5615
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 806 times
Been thanked: 1256 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Przecież oba zaproponowane przez wydawnictwo znaczniki miały kości i czaszkę... my tylko idziemy tym tropem, z resztą to tylko propozycje.
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: sielus »

Kręgosłup aż się prosi się o wykorzystanie w martwym śniegu - ma od razu "jodełkę", jest kolczasty i sam z siebie budzi już niepokój :twisted: .
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

Skoro to śnieg to musi być śnieżynka. Czaszka niekoniecznie, przecież ten śnieg nikogo nie zabijał tylko wywoływał amnezję.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: glorfindel »

Jest kolejny update:

https://www.kickstarter.com/projects/17 ... 5#comments

szkoda, że znowu nikt nie czyta tego, co wrzuca na stronę...

1.Bacground -zjedliście "k"
2. Opis Urliki jest napisany tak, że zęby bolą przy czytaniu :( Wrzucicie ten tekst po polsku?
Dobra rada: nie starajcie się tłumaczyć słowo po słowie (tak to wygląda) tylko całe zdania :)
3.Jak się ma opis personal goals (dlaczego liczba mnoga?) do tego co poniżej? To jest opis specjalnej akcji, a nie celu.

Zakładam, że macie przygotowane kilka update'ów po polsku - dajcie to na litość boską komuś do sprawdzenia, bo moim zdaniem wrzucanie takich update'ów to
antyreklama projektu. Podejrzewam, że sporo osób pomoże Wam za zwykłe "dziękuję" :)
ODPOWIEDZ