XenoShyft: Onslaught (Keren Philosophales, Michael Shinall)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Toudi »

Gambit pisze:Aaaaaaa....Xenoshyft Onslaught właśnie dojechał do mnie do domu, a ja jeszcze w pracy....Damn!
Kupiles zwyklego czy dorwales gdzies KS? Zrecenzujesz? :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Gambit »

Toudi pisze:
Gambit pisze:Aaaaaaa....Xenoshyft Onslaught właśnie dojechał do mnie do domu, a ja jeszcze w pracy....Damn!
Kupiles zwyklego czy dorwales gdzies KS? Zrecenzujesz? :)
Zrecenzuję na bank, bo dostałem do recenzji :) Wiem, jestem podły...sam siebie nienawidzę :) Ale chyba nie powinienem się uśmiechać :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

adman pisze:Przy wersji niepolskiej musi w końcu być ktoś, kto zada to pytanie:
czy będzie wersja polska?
Będzie :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Toudi »

maciejo pisze:
adman pisze:Przy wersji niepolskiej musi w końcu być ktoś, kto zada to pytanie:
czy będzie wersja polska?
Będzie :D
Masz to moze jakos potwierdzone? :) no i z dodatkami z KS czy nie?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8778
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

Toudi pisze:
maciejo pisze:
adman pisze:Przy wersji niepolskiej musi w końcu być ktoś, kto zada to pytanie:
czy będzie wersja polska?
Będzie :D
Masz to moze jakos potwierdzone? :) no i z dodatkami z KS czy nie?
Oj tam, maciejo sobie jaja robi :)
No chyba, że Portal weźmie to na barki (mają umowę na wyłączność na Polskę), ale to na bank nie w 2016 roku.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: crsunik »

A KS exclusivy są exclusivami i raczej ich nie będzie
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

Toudi pisze:
maciejo pisze:
adman pisze:Przy wersji niepolskiej musi w końcu być ktoś, kto zada to pytanie:
czy będzie wersja polska?
Będzie :D
Masz to moze jakos potwierdzone? :) no i z dodatkami z KS czy nie?
No może nie oficjalna wersja,ale będzie.Nie traćcie nadziei :D
Na razie bez dodatków.
:arrow: Ziemek,z mojej strony jeszcze tydzień do godziny ZERO 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Gambit »

Myślałem, że jedzie do mnie czysty Onslaught, a tu w paczce znalazły się też trzy dodatki, czyli Hive i dwie dodatkowe dywizje. Ale jestem zajarany :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8778
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

maciejo pisze: No może nie oficjalna wersja,ale będzie.Nie traćcie nadziei :D
Na razie bez dodatków.
:arrow: Ziemek,z mojej strony jeszcze tydzień do godziny ZERO 8)
Dotrzymam kroku :)

@Gambit rozbiłeś bank! ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

Gambit pisze:Myślałem, że jedzie do mnie czysty Onslaught, a tu w paczce znalazły się też trzy dodatki, czyli Hive i dwie dodatkowe dywizje. Ale jestem zajarany :)
Też bym był :x
A maty też dostałeś :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Toudi »

Ech, a ja mam jak z kazda gra CMON, jak przegapilem KS to nie wiem czy wersja sklepows jest warta zachodu, bo jednak mocno okrojona. Zwlaszcza ze w Xenoshyft byly tez mechaniki KS exclusive?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Gambit »

maciejo pisze:
Gambit pisze:Myślałem, że jedzie do mnie czysty Onslaught, a tu w paczce znalazły się też trzy dodatki, czyli Hive i dwie dodatkowe dywizje. Ale jestem zajarany :)
Też bym był :x
A maty też dostałeś :?:
Nie. Tylko podstawka i trzy zwykłe dodatki.

Nie wytrzymałem i pyknąłem pierwszą rozgrywkę solo. Rozmontował mnie pierwszy zestaw z trzeciej fali. Co sprawia, że zadałem sobie pytanie. Czy talie wrogów dla poszczególnych fal, nie powinny składać się z mniejszej liczby kart, przy mniejszej liczbie graczy? 1 boss w pełnej talii Wave 1/2/3 dla pojedynczego gracza, to mała szansa na spotkanie go w polu.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

Gambit pisze:
maciejo pisze:
Gambit pisze:Myślałem, że jedzie do mnie czysty Onslaught, a tu w paczce znalazły się też trzy dodatki, czyli Hive i dwie dodatkowe dywizje. Ale jestem zajarany :)
Też bym był :x
A maty też dostałeś :?:
Nie. Tylko podstawka i trzy zwykłe dodatki.

Nie wytrzymałem i pyknąłem pierwszą rozgrywkę solo. Rozmontował mnie pierwszy zestaw z trzeciej fali. Co sprawia, że zadałem sobie pytanie. Czy talie wrogów dla poszczególnych fal, nie powinny składać się z mniejszej liczby kart, przy mniejszej liczbie graczy? 1 boss w pełnej talii Wave 1/2/3 dla pojedynczego gracza, to mała szansa na spotkanie go w polu.
Chcesz żeby było jeszcze trudniej :cry: .
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8778
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

Gambit pisze:Nie wytrzymałem i pyknąłem pierwszą rozgrywkę solo. Rozmontował mnie pierwszy zestaw z trzeciej fali. Co sprawia, że zadałem sobie pytanie. Czy talie wrogów dla poszczególnych fal, nie powinny składać się z mniejszej liczby kart, przy mniejszej liczbie graczy? 1 boss w pełnej talii Wave 1/2/3 dla pojedynczego gracza, to mała szansa na spotkanie go w polu.
Dwie uwagi. Pierwsza:
Granie TYLKO JEDNĄ DYWIZJĄ nie ma najmniejszego sensu, bęcki gwarantowane w 99% rozgrywek. Chcesz grać solo? Okay, ale graj na 2-3 Dywizje.

Druga:
W Dreadmire jest poprawka względem Onslaught. Otóż w 1, 4 i 7 Fali wystawia się tylko 3 wrogów, a w zamian do talii trafia dodatkowy Boss. Można praktykować to także w Onslaught (za błogosławieństwem CMON).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8778
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

Gambit pisze: Czy talie wrogów dla poszczególnych fal, nie powinny składać się z mniejszej liczby kart, przy mniejszej liczbie graczy? 1 boss w pełnej talii Wave 1/2/3 dla pojedynczego gracza, to mała szansa na spotkanie go w polu.
Nie, nie powinny.
Teoretyczny brak Bossa, to swego rodzaju rekompensata tego, że grasz mniejszymi siłami. Na 3-4 Dywizje, Bossów masz gwarantowanych, ale gra się dużo łatwiej przez więcej specjalnych zdolności każdej Dywizji oraz przez fakt, że gracze mogą zagrywać do nieswoich Szeregów własne karty. Jeśli grasz sam i nie podejdzie Ci karta, to dupa zbita, radź sobie (czy też raczej: nie radź) sam. W zamian za tę niedogodność, masz teoretycznie łatwiejszych przeciwników.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8778
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

Toudi pisze:Ech, a ja mam jak z kazda gra CMON, jak przegapilem KS to nie wiem czy wersja sklepows jest warta zachodu, bo jednak mocno okrojona. Zwlaszcza ze w Xenoshyft byly tez mechaniki KS exclusive?
Sorry za posta pod postem, ale to wymaga komentarza :)
W czasie naszej pierwszej gry, mieliśmy na planszy wyłożonych 9 różnych przedmiotów. A w pudle jest ich 24. W trakcie gry doszły nam dodatkowe 3 (w miejsce zużytych), co nadal daje zaledwie połowę tego, co jest w pudle. Ponieważ do każdej gry, przedmioty się losuje, nieprędko poznamy wszystkie (nie mówiąc o tym, że konkretny układ przedmiotów nie ma szans powtórzyć się drugi raz).

Robali jest aż 27 rodzajów! Co prawda w przeciętnej rozgrywce walczysz z każdym z nich, ale to wciąż jest 27 odmiennych kart, do których trzeba zastosować odmienną taktykę.

Jednostki są zawsze te same, tu nie ma różnorodności.

Ale w każdej rozgrywce możesz mieć do czynienia z totalnie inną kombinacją Żołnierz-Broń-Pancerz. W tamtej grze nie pojawiły nam się np. granaty i działka na trójnogach (mniejsza o nazwę), które dają niesamowitą siłę ofensywną. Mieliśmy też do dyspozycji tylko 2 rodzaje pancerza, za to sporo środków leczących (Medpacki, Stimpacki i td.). Szpryca przed każdą walką to była nasza standardowa strategia :) A teraz wyobraź sobie, że dolosowałeś coś zupełnie innego: cały zestaw zbroi, apteczek jak na lekarstwo, ale doszły np. drony transportujące jednostki na pole walki. I już trzeba objąć inną strategię. Tu każda rozgrywka będzie się od siebie różnić.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Gambit »

Curiosity pisze:Dwie uwagi. Pierwsza:
Granie TYLKO JEDNĄ DYWIZJĄ nie ma najmniejszego sensu, bęcki gwarantowane w 99% rozgrywek. Chcesz grać solo? Okay, ale graj na 2-3 Dywizje.
Domyślam się, że granie super solo jest równoznaczne ze skomplikowanym samobójstwem, ale chciałem to choć przez chwilę poczuć. Poza tym, miała to być partia zapoznawcza, żeby w razie czego zobaczyć jak to działa i potem z kumplami grać płynnie (w miarę).
Toudi pisze:Ech, a ja mam jak z kazda gra CMON, jak przegapilem KS to nie wiem czy wersja sklepows jest warta zachodu, bo jednak mocno okrojona. Zwlaszcza ze w Xenoshyft byly tez mechaniki KS exclusive?
Czytając to co napisał Curiosity myślę, że do podstawki Onslaught jak dokupisz sobie dodatek Hive, to będziesz miał zarówno różnorodność w itemach, jak i we wrogach.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Toudi »

Ha! Wersja KS upolowana i jedzis :) sesese
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Gambit »

Toudi pisze:Ha! Wersja KS upolowana i jedzis :) sesese
Gratki :) Ja mam ostatnio problemy z siadaniem po tym co ze mną robił Onslaught :)
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Toudi »

Dzieki :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

Gambit pisze:
Curiosity pisze:Dwie uwagi. Pierwsza:
Granie TYLKO JEDNĄ DYWIZJĄ nie ma najmniejszego sensu, bęcki gwarantowane w 99% rozgrywek. Chcesz grać solo? Okay, ale graj na 2-3 Dywizje.
Domyślam się, że granie super solo jest równoznaczne ze skomplikowanym samobójstwem, ale chciałem to choć przez chwilę poczuć. Poza tym, miała to być partia zapoznawcza, żeby w razie czego zobaczyć jak to działa i potem z kumplami grać płynnie (w miarę).
Oj,chłopaki pograjcie jeszcze trochę.Też byłem tego zdania na początku przygody z XO.Teraz 1 na 5 partii solo jedną Dywizją to wygrana :wink:
Od niedawna wprowadziłem jedną modyfikację do grania jedną Dywizją,otóż po przejściu Fali 1 i 2 odrzucam 1 Przedmiot i dodaję na jego miejsce nowy.
Pamiętajcie także o regulowanym Poziomie Trudności 8)
20,15,10 Punktów Bazy
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8778
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

W poniedziałek udało mi się zagrać w X:O z dodatkiem "The Hive", czyli po 20 dodatkowych robali i 1 ekstra bossa na każdą falę. Moja opinia? Warto kupić. Jest większa różnorodność przeciwników i choć do talii trzeba wtasować dodatkowych bossów, gra się na pewno fajniej. Znów grałem w składzie 3-osobowym i tym razem nie trzeba już było tasować talii żadnej Fali. Poza tym nowe grafiki trzymają poziom - zakochałem się zwłaszcza w obrazku przedstawiającym skupisko larw - miodzio (nie pamiętam nazwy).

Przy okazji, wygraliśmy bardzo wyraźnie, tracąc tylko 9HP. Do tej pory myślałem, że MedBay to must-have, ale okazało się, że da się grać i wygrać bez niego.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: olsszak »

W oczekiwaniu na Dreadmire zainstalowałem sobie na tablecie Onslaught :) Na razie 3 partie za mną.

Grałem najpierw 2 diwizjami, potem 3 a wczoraj spróbowałem 1. Przy pierwszej rozgrywce zginałem w środku 2 fali (5/9), a 2 kolejne to śmierć na etapie 6/9.

Wnioski i wątpliwości jakie nasuwają mi się po tych rozgrywakach:
1) Bardzo ważna jest znajomość kart w poszczególnych falach, ale nie chcę przeglądać kart wrogów tylko wolę je poznawać w trakcie rozgrywki.
2) Grająć jedną dywizją widziałem już efekt dwóch wcześniejszych partii w kontekście spodziewanych wrogów oraz tego jak tworzyć swoją talię, ale ewidentnie brakowało mi "dodatkó", do których przywyczaiła mnie gra na 2/3 ręce :)
3) Jeszcze mam ewidentny problem z rozmieszczaniem żołnierzy - nie jestem pewien czy najmocniejszy powinien byćpierwszy, w środku czy na końcu... Brak wyczucia
4) Jestem już prawie pewien, że przy drugiej fali warto niszczyć Militię dla dodatkowych zasobów oraz efektu oczyszczania talii.
5) Nie jestem pewien na ile kupować rangerów w pierwszej fali - na pewno kilku trzeba, bo samą militią cieżko cokolwiek zrobić - jednak nie wiem czy może pownien być balans między zakupem sprzętu a rangersami?
6) Kiedy warto stosować pakiet medyczny - leczy całą linię i mam trochę wrażenie po poznaniu jednego wroga, ze bardziej przydaje się do niwelowania efektów +1 dmg dla 3 kolejnych moiuch jednostek niz dla leczenia pojedynczej jednostki, choć to też się przydaje.

Tyle na ten moment, ale ogólnie czy jest gdzieś dostępny jakiś "Beginners guide", który bez odkrywania kart wrogów pozwoli odrobinę przygotować się do rozgrywki, aby tak nie bolał tyłek po kolejnych porażkach ?:) Tutorial oczywiście zaliczyłem, ale on uczy tylko poruszania, a mi bardziej chodzi o jakieś "podpowiedzi".

Pozdrawiam
K.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

Tak jak obiecałem przedstawiam spolszczoną nieoficjaną wersję gry :D
Jest to kompletne tłumaczenie wszystkich elementów gry.Rzeczy takie jak 2 papierowe podkładki pod karty jak i znaczniki można zastąpić czymkolwiek.

Autorzy projektu:

Kol.Curiosity - tłumaczenie instrukcji
Kol.woytas - skład i opracowanie graficzne kart
maciejo - tłumaczenie kart

Instrukcja była tłumaczona z angielskiego a karty z niemieckiej wersji gry więc w razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z nami na PW.
życzymy Wam przyjemnej zabawy i pociechy z gry :wink:

http://www.mediafire.com/view/1w1r8o608 ... LA%20I.jpg
http://www.mediafire.com/view/fndlazfsx ... A%20II.jpg
http://www.mediafire.com/view/bjs9u3m29 ... %20III.jpg
http://www.mediafire.com/view/1t20xwmhy ... ORTEC.jpeg
http://www.mediafire.com/view/az4poqest ... DMIOTY.jpg
http://www.mediafire.com/view/41p7rs7li ... SHATEM.jpg
http://www.mediafire.com/view/9wvn8hgpw ... OKACJE.jpg
http://boardgamegeek.com/filepage/12820 ... instrukcja

Ilość komponentów:

20 x Milicja
9 x pozostałe Jednostki
36 x 1-Xenosathem
24 x 3-Xenosathem
18 x 6-Xenosathem
Po 1 Lokacji
Bosowie po 1 sztuce.
Pozostali Wrogowie x 4
Przedmioty x 5
Ostatnio zmieniony 16 lut 2016, 10:08 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8778
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

Hell yeah :D
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ