51. Stan / 51st State (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

Zagrałem w 51/NE z punktowaniem z MS i polecam jako kolejny wariant rozgrywki. Inaczej układają się priorytety. Wariację włączam do pozostałych trybów gry.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Tygrys69 »

Cześć!

Czy ktokolwiek gra jeszcze w Nową Erę i chciałby wziąć udział w testach aplikacji (na androida), która symuluje ruchy przeciwnika? Aplikacja nosi nazwę Solo State i już jest "grywalna", aczkolwiek brakuje kilku szlifów i poprawy bugów.

Nie chce zaśmiecać wątku więc jeśli będą chętni to założę osobny. Ogólnie chciałbym stworzyć pack do NE + Winter. Dodatek miałby zawierać:

- nową instrukcję
- wyjaśnienie wszystkich kart
- aplikacje solo
- przetłumaczone frakcje z BGG
- insert na karty i żetony

Aplikacja będzie oczywiście darmowa. Screeny (niestety nie mam licencji do grafik tła więc będą zmienione):
Obrazek
reszta screenów:
Spoiler:
Przetłumaczona frakcja posterunku:
Obrazek
Insert (jak zmieścić NE, Winter, Ruiny w jednym pudełku) Mogę udostępnić dokładne zdjęcia i wymiary:
Spoiler:
Focus!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

Na czym polega ten wariant solo? Kiedyś opracowałem swój, ciekaw jestem, co wymyśliłeś?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Tygrys69 »

1 faza wypatrywania:
- pociągnij 4 karty -> weź 1 -> losowo 1 odrzuć -> z pozostałych 2 weź 1 -> ostatnią odrzuć

2 faza produkcji:
- produkujesz normalnie

3 faza akcji:
1. Jeśli w Winter City są karty AI będzie je zgarniał za punkty
2. Jeśli nie ma kart to przechodzi do innych czynności opisanych prawdopodobieństwem wystąpienia
2a Jeśli nie atakował i nie budował 2 lokacji to te czynności są preferowane jako pierwsze
2b Jeśli już zaatakował lub zbudował 2 lokacje to ma dużą szansę na spasowanie
2c średnia szansa na dostanie za punktów VP z kart (od 1 - 3 losowo), ponowny atak/lokacja, wysłanie robotnika do nas, wysłanie robotników po surowiec
3. Atak pokazuje rodzaj karty i ścieżką w naszym stanie po jakiej mamy szukać karty. Pierwsza na jaką natrafimy zostanie zniszczona, a AI dostaje 2VP.
4 W fazie akcji o ile nie AI nie spasował, możemy podpisać umowę z jego kartą, zaatakować jego kartę lub wysłać robotnika (AI dostaje VP)
4 faza czyszczenia
- normalnie

Na koniec do VP AI dodawana jest ilość VP za karty.
Focus!
ODPOWIEDZ