51. Stan / 51st State (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cysorz »

Roballo pisze:zaraz pojawi się ktoś kto nabił już 200PZ i tak będzie ciągle aa :D w takim razie trzeba trenować!!

również uważam że wariant jedno osobowy jest super!
W moim wypadku gra przeżywa drugą młodość, dawno nie miałem z kim grac ponieważ wszystkim znajomym już tak obrzydła hahaha :D
Jak ktoś zrobi 200 pkt to przez cały kolejny Pionek będę za nim chodził mówiąc: "Mistrzu prowadz" :P 150 to chyba bariera nie do przejścia.

PS. Jak się wam podoba wariant solo:)??
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Roballo »

Cysorz pisze: 150 to chyba bariera nie do przejścia.
Spokojnie, spokojnie! mamy jeszcze cały miesiąc :D

Wariant solo jest extra!! choć Ja zmodyfikowałem zasadę wypatrywania (gdzieś wyżej podałem jak to robię) uważam że oficjalna reguła nie zachowuje klimatu wypatrywania multi ;)
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Krushvarrok
Posty: 29
Rejestracja: 10 lis 2010, 10:47
Lokalizacja: Słupsk/Gdańsk

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Krushvarrok »

Jak tam wyniki moi Drodzy? Bo ja już po sesji i na sam początek prezent- 126 punktów... 8) Chyba zbliżam się do maksimum moich możliwości,ale co ciekawe-pomysły na kolejny ruch,lub co zmienić w odpowiedniej turze przychodzą do mnie niespodziewanie.. :) np.na egzaminie.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: ragozd »

No to mamy pierwszy krok w dobra strone - nie 4, a 6 tur :) Umowy staja sie bardziej znaczace :)
Roballo - Twoja wersja wypatrywania solo jest dla mnie rowniez bardziej naturalnym przejsciem z multi, niz ta oficjalna :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
trzewik

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: trzewik »

Dostaliśmy oficjalne zgłoszenie o wartości 131 pts, ale nim ogłosimy, że autor zwyciężył konkurs to musimy wnikliwie sprawdzić, czy jest bezbłędne. :twisted:
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Veridiana »

Dziękuję Portalowi za dodatkowe żetony. właśnie dziś przyszły, w bąbelkowej kopercie i w ogóle ("w ogóle" to standardowy w moich kręgach i nie do zbicia - zależnie od sytuacji - suplement wypowiedzi, argument, pochwała, żart lub opiernicz...) :D

tylko że najmniej w tej wyprasce jest robotników, których akurat w 4osobowej rozgrywce brakowało nam na potęgę. nie wiem czy ciągle przy określonych strategiach nie będzie ich za mało :( ale nie grałam wiele, więc może to taki okazyjny przypadek.
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cysorz »

Niech zwycięzca się przyzna którą frakcją zrobił ten ładny wynik;)

Chodzi mi po głowie jeszcze inne "wyzwanie". Otóż, kto zdobędzie więcej pkt po pierwszej turze gry:) Rekord do pobicia: 27.

Zachęcam do zabawy:)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Andy »

Tu ktoś udowadnia, że teoretycznie można w pierwszej turze wyciągnąć 29 VP: http://www.boardgamegeek.com/thread/593 ... l-possible
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cysorz »

Jednak warto zaglądać na BGG:P

29 to sporo, muszę przyznać, że zdobyte w sposób zupełnie inny niż podejrzewałem...

51. Stan daje jednak ogromne możliwości!
trzewik

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: trzewik »

Nie ma na razie zwycięzcy, jest potencjalny zwycięzca, ale jeszcze nie mamy przeanalizowanego raportu z całej partii, czy jest bezbłędna. Więc mowa o zwycięzcy jest jeszcze przedwczesna.
Cierń
Posty: 600
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cierń »

Cysorz pisze:Niech zwycięzca się przyzna którą frakcją zrobił ten ładny wynik;)

Chodzi mi po głowie jeszcze inne "wyzwanie". Otóż, kto zdobędzie więcej pkt po pierwszej turze gry:) Rekord do pobicia: 27.

Zachęcam do zabawy:)
Z tego co wiem to jako pierwszy wyslalem raport z 133 punktowej rozgrywki Mutkami... Tyle ze nie dostalem jescze pozytywnej weryfikacji mojego zgloszenia - wiec za zwyciezce na razie sie nie uwazam...

A pro pos 29 punktow w pierwszej turze na BGG - wydawalo mi sie ze w pierwszej turze wystawiamy rywalowi 1 lokacje nie 3??


PS. Widze ze Trzewik mnie ubiegl :).
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cysorz »

W pierwszej wersji wariantu jednoosobowego inaczej wybierało się karty wystawiane przez gracza neutralnego (wyciągało się 3 karty z deku i jeżeli były wśród nich lokacje otwarte to lądowały na stół).
trzewik

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: trzewik »

Jest zwycięzca konkursu.
I jest nowy konkurs!
http://www.wydawnictwoportal.pl/
Awatar użytkownika
zachi
Posty: 173
Rejestracja: 06 gru 2010, 09:57
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: zachi »

Szybko poszło. Dzięki za reedycję :)
trzewik

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: trzewik »

Zapraszam w ten weekend na Festiwal gier w Brzegu lub na Zjavę w Warszawie - będą przeprowadzane testy dodatku do 51. Stanu.
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Roballo »

trzewik pisze:Zapraszam w ten weekend na Festiwal gier w Brzegu lub na Zjavę w Warszawie - będą przeprowadzane testy dodatku do 51. Stanu.
Niee to fatalny news ;( Mam wtedy zajęcia......
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cysorz »

Cierń pisze:
Cysorz pisze:Niech zwycięzca się przyzna którą frakcją zrobił ten ładny wynik;)

Chodzi mi po głowie jeszcze inne "wyzwanie". Otóż, kto zdobędzie więcej pkt po pierwszej turze gry:) Rekord do pobicia: 27.

Zachęcam do zabawy:)
Z tego co wiem to jako pierwszy wyslalem raport z 133 punktowej rozgrywki Mutkami... Tyle ze nie dostalem jescze pozytywnej weryfikacji mojego zgloszenia - wiec za zwyciezce na razie sie nie uwazam...

A pro pos 29 punktow w pierwszej turze na BGG - wydawalo mi sie ze w pierwszej turze wystawiamy rywalowi 1 lokacje nie 3??


PS. Widze ze Trzewik mnie ubiegl :).
Miałem szczęście weryfikować zgłoszenia. Stąd też przepraszam za tak długi czas oczekiwania. Gratuluje zwycięzcy. Zachęcam do dalszego kombinowania. Wynik 133 jest dobry ale spokojnie można zapunktować i 150. Zresztą w zwycięskiej partii neutralny gracz wystawia tylko 2 lokacje, kilka budynków idealnych do ostrego punktowania nie jest wogóle użytych... potencjał jest ogromny.
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Roballo »

Jakie wrażenia z testowania dodatku? :D
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Grzech »

Roballo pisze:Jakie wrażenia z testowania dodatku? :D
Dużo wnosi, odmienia grę i wzmaga interakcję, wymaga doszlifowania. Więcej w zasadzie powinien powiedziec autor. Dla mnie zmiany ożywiły rozgrywkę i chcę więcej :)
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Roballo »

Grzech pisze:
Roballo pisze:Jakie wrażenia z testowania dodatku? :D
Dużo wnosi, odmienia grę i wzmaga interakcję, wymaga doszlifowania. Więcej w zasadzie powinien powiedziec autor. Dla mnie zmiany ożywiły rozgrywkę i chcę więcej :)
Taaaak! na to liczę!!! :D Czemu dopiero w październiku! :(
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: ragozd »

żeby nie wydać kolejnego prototypu ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2446
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Markus »

Roballo pisze:
Czemu dopiero w październiku! :(
Essen time :D
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Roballo »

ragozd pisze:żeby nie wydać kolejnego prototypu ;)
:D
Markus pisze:Essen time :D
No tak....trzeba przywyknąć do polityki :P

Szkoda że nie mogłem być na Zjavie...pewnie była to moja jedyna możliwość zagrania w dodatek przed premierą :(

w każdym razie Trzymam Kciuki!
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
trzewik

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: trzewik »

Nazywanie tego dodatkiem to jeszcze zdecydowanie zbyt mocne słowa. Na razie testujemy reguły bezpośredniej interakcji - korzystając z kart z dwóch zmieszanych pudełek 51. Stanu. Plik reguł ma numerację wer. 0.3, czyli bardzo wczesną. Jeszcze wiele miesięcy pracy.

Ale od tego są zloty fanów, by prezentować pomysły, słuchać opinii, szukać spojrzenia z zewnątrz. Najbliższe otwarte testy na międzyPionku, w ostatni weekend marca.
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cysorz »

ragozd pisze:żeby nie wydać kolejnego prototypu ;)
Muszę przyznać, że odkąd gram w planszówki jestem pod wielkim wrażeniem całego "środowiska", ludzi, którzy je tworzą czy też w nie grają. Wydaje mi się, że planszomaniacy zdecydowanie różnią się od fanów gier komputerowych. Nic dziwnego, planszówka to jednak zdecydowanie inna rozrywka. Zdecydowanie bardziej wymagająca.

Na tym forum jest tylko jeden wątek, w którym ludziom chyba "bije". Nie wiem skąd to się bierze. 51 stan to polska gra, może chodzi o zawiść?

Prototyp zawsze kojarzył mi się z grą niegotową do wydania, która np ma niezbalansowane reguły. Wydaje się, że jednak 51. Stan do tej definicji nie pasuję. Chyba, że chodzi o feralne żetony, które zapewne dostałeś za free w pięknej, bombelkowej kopercie?
ODPOWIEDZ