Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

Czołem,

czy ktoś próbował trzymać karty spotkań w klaserze ? Jak to się sprawdza?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Ja mam tak to zrobione i nie narzekam, ale... jest to rozwiązanie trochę niewygodne gdy chce się rozegrać kilka przygód za jednym zamachem. Wyciąganie ok, ale wkładanie do klasera jest nieco uciążliwe. Niemniej uważam, że klaser jest ostatecznie najlepszym rozwiązanie jakie udało mi się przetestować (próbowałem też z drewnianymi skrzyneczkami, dla każdego cyklu oddzielna).
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

RUNner pisze:Ja mam tak to zrobione i nie narzekam, ale... jest to rozwiązanie trochę niewygodne gdy chce się rozegrać kilka przygód za jednym zamachem. Wyciąganie ok, ale wkładanie do klasera jest nieco uciążliwe. Niemniej uważam, że klaser jest ostatecznie najlepszym rozwiązanie jakie udało mi się przetestować (próbowałem też z drewnianymi skrzyneczkami, dla każdego cyklu oddzielna).
Jakiś schemat? Czy po prostu numerami lecisz do każdego zestawy kart spotkań?
Jakieś foto poglądowe? :-)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Na początku segregatora mam oczywiście deluxa, w kolejności:
- 3 przygody
- dodatkowe karty spotkań, pogrupowane wg zestawów.
Później idą przygody należące do cyklu, szczegółowo wygląda to tak pod względem kolejności:
- karty wyprawy
- wrogowie
- obszary
- podstępy
Staram się zachowywać numerację, ale ma to znaczenie drugorzędne.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

RUNner pisze:Na początku segregatora mam oczywiście deluxa, w kolejności:
- 3 przygody
- dodatkowe karty spotkań, pogrupowane wg zestawów.
Później idą przygody należące do cyklu, szczegółowo wygląda to tak pod względem kolejności:
- karty wyprawy
- wrogowie
- obszary
- podstępy
Staram się zachowywać numerację, ale ma to znaczenie drugorzędne.

Dzięki:-)

Po przerwie postanowiłem wrócić do LOTR LCG ale w wersji angielskiej, miałem karty spotkań w skrzyneczce ale jakoś średnio mi to podchodziło, zważywszy na to, że w miarę rozrastania kolekcji trzeba kupować kolejne skrzynki a małe nie są:-)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

pattom pisze: Po przerwie postanowiłem wrócić do LOTR LCG ale w wersji angielskiej, miałem karty spotkań w skrzyneczce ale jakoś średnio mi to podchodziło, zważywszy na to, że w miarę rozrastania kolekcji trzeba kupować kolejne skrzynki a małe nie są:-)
To jest właśnie problem ze skrzynkami, że zabierają sporo przestrzeni. Dodatkowo, w klaserze fajniej się przegląda karty i często sobie po prostu oglądam swoją kolekcję.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Z ciekawości, segregator więcej miejsca nie zajmie (łącznie dla wsyzstkich kart)? Pytam bo nie korzystałem i nie widziałem takiego rozwiązania jeszcze. Może sam bym zastosował, tylko jeszcze nie widzę plusów nad skrzynką :P
Tzn może inaczej, przecież karta w nim nie maleje, więc zajmuje tyle samo miejsca. Dodatkowo w skrzynce pomieścimy kilka tysięcy kart. Więc podejrzewam żeby tyle kart to potrzeba kilka segregatorów. A 3 segregatory to nie więcej niż skrzynka już (chodzi o miejsce na półce)? No można też w sumie do tego podejść tak, że mając jedną skrzynkę jesteśmy na plus, ale gdy nagle 50 kart już nie mieści się i trzeba wielką skrzynkę kupić, to skrzynka przegrywa.
I jak segregator radzi sobie z kartami w koszulkach?
Chyba że chodzi o mobilność, bo wtedy rzeczywiście segregator lepszy, bo jeden wystarczy wziąć + karty gracza.
No ale tracimy właśnie na szybkości przygotowania rozgrywki, bo przecież karty trzeba wyjąć i włożyć, a tak po segregowaniu które w obu przypadkach jest (przy segregatorze może nawet dłuższe? ale to pewno zależy od podejścia układania w boxie też, ja numerycznie wkładam, więc też mam segregowanie uciążliwe). Ale ładne w segregatorze jest to, że ładnie można przeglądać :) Czego ja w sumie nie lubię :P bo sam nie chcę pamiętać tego co mnie czeka w talii spotkań (lubię zawsze grać w ciemno nieznanemu), więc studiowanie kart spotkań nie dla mnie; chyba że kart gracza, co rzeczywiście chyba byłoby sporym plusem w szybkości budowania talii
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

Jak się wałkuje jeden scenariusz wielokrotnie to segregator może i nie uprzykrza życia. Ja polecam wkłady od geekmoda czy innego takiego do pudełek po deluxach. Pudełko robi się troszkę wyższe, ale mieści elegancko dwa deluxy, dwa cykle i jeszcze zostaje miejsca na jakieś koszmarki albo fellowshipy. Do tego przegródki albo jeszcze lepiej tasiemki do grupowania mini-talii i jest idealnie. Wszystko szybciutko się wyciąga, miejsca dużo nie zajmuje.

W niedzielę udało nam się w końcu zagrać Oblężenie Annuminas na 12 osób we Wrocławiu. Trochę było zamieszania z bohaterami i unikatami (stwierdziliśmy, że bez sensu żeby się powtarzały takie karty między stołami i sami ustaliliśmy globalną unikatowość), ale grało się naprawdę przyjemnie. Nie byliśmy mocno przygotowani (jak każdy musiał gać innymi bohaterami, to niektóre decki nie były optymalne) i niestety ani razu nie wygraliśmy. Scenariusz jakiś specjalnie trudny nie jest, nie ma srogich podstępów ani przesadnie przepakowanych wrogów, ale trzeba mieć solidną ilość woli na każdym stole i to od pierwszej tury. Na tym trochę się przejechaliśmy.
Na plus fajne interakcje między stołami i ogólne poczucie, że razem walczymy o jedną wielką wspólną sprawę :)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

donmakaron pisze:Ja polecam wkłady od geekmoda czy innego takiego do pudełek po deluxach.
Masz na myśli te?

https://www.geekmod.pl/pl/p/Drewniany-i ... lek-LCG/80
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

pattom pisze:
donmakaron pisze:Ja polecam wkłady od geekmoda czy innego takiego do pudełek po deluxach.
Masz na myśli te?

https://www.geekmod.pl/pl/p/Drewniany-i ... lek-LCG/80
Tak. Mi się sprawdzają i bardzo podobają. Jak chcesz foty to pisz na priv ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

pattom pisze:
donmakaron pisze:Ja polecam wkłady od geekmoda czy innego takiego do pudełek po deluxach.
Masz na myśli te?

https://www.geekmod.pl/pl/p/Drewniany-i ... lek-LCG/80
Przestrzegam, że jeśli używasz koszulek FFG, to akurat ten wkład się nie sprawdzi, bo karty się nie mieszczą. To znaczy na siłę wciśniesz, ale to bez sensu. Brakuje 1-2mm luzu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

RUNner pisze:Przestrzegam, że jeśli używasz koszulek FFG, to akurat ten wkład się nie sprawdzi, bo karty się nie mieszczą. To znaczy na siłę wciśniesz, ale to bez sensu. Brakuje 1-2mm luzu.
Potwierdzam też że tak jest na mediumie (AH:LCG core set tak mam niestety, wchodzą z dokładnością co do milimetra :( ten 1mm luzu dodatkowy by się przydał, mniejsza przegródka wewnętrzna na żetony np). Ale w dużym pudle (Lotr:LCG core set) już jest okej, przynajmniej u mnie.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: hsiale »

RUNner pisze:
pattom pisze:
donmakaron pisze:Ja polecam wkłady od geekmoda czy innego takiego do pudełek po deluxach.
Masz na myśli te?

https://www.geekmod.pl/pl/p/Drewniany-i ... lek-LCG/80
Przestrzegam, że jeśli używasz koszulek FFG, to akurat ten wkład się nie sprawdzi, bo karty się nie mieszczą. To znaczy na siłę wciśniesz, ale to bez sensu. Brakuje 1-2mm luzu.
Za to w Ultra Pro mieści się idealnie - do pudełka wchodzą scenariusze z dużego pudła, całego cyklu i 9 koszmarów.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

Czołem,

czy jest jakiś polski blog o LOTR LCG ?
Z angielskojęzycznych znam: hallofbeorn, talesfromthecards.
Kiedyś była baza kart po polsku ale chyba już nie działa.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

Czołem,

jakieś europejskie sklepy, które sprzedają LCGi znacie?
Ja znam tylko waylandgames.co.uk ale nie wiem czy mają dobre ceny? :-)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

pattom pisze:Czołem,
jakieś europejskie sklepy, które sprzedają LCGi znacie?
Ja znam tylko waylandgames.co.uk ale nie wiem czy mają dobre ceny? :-)
^^ Strasznie mocno szukasz tego lotra :P ja pisałem gdy FFG wrzuciło status "in print" jakiś czas temu do kilku sklepów polskich z zapytaniem czy będą sprowadzali jak już status na FFG się zmieni aporpo Mirkwood Cycle na shipping, no ale teraz zostało czekanie. Może też napisz, to będą tego bardziej pilnować, żeby nie przegapić. Mi co prawda brakuje Carrocka (jakbyś znalazł w spoko cenie za granicą to może przesyłkę na pół czy coś), ale bałem się że właśnie ktoś powykupuje mi resztki z różnych sklepów i wolałem nie czekać:P
Rebel 6% (trójmiasto)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

Sarseth pisze:
pattom pisze:Czołem,
jakieś europejskie sklepy, które sprzedają LCGi znacie?
Ja znam tylko waylandgames.co.uk ale nie wiem czy mają dobre ceny? :-)
^^ Strasznie mocno szukasz tego lotra :P ja pisałem gdy FFG wrzuciło status "in print" jakiś czas temu do kilku sklepów polskich z zapytaniem czy będą sprowadzali jak już status na FFG się zmieni aporpo Mirkwood Cycle na shipping, no ale teraz zostało czekanie. Może też napisz, to będą tego bardziej pilnować, żeby nie przegapić. Mi co prawda brakuje Carrocka (jakbyś znalazł w spoko cenie za granicą to może przesyłkę na pół czy coś), ale bałem się że właśnie ktoś powykupuje mi resztki z różnych sklepów i wolałem nie czekać:P
Napisz do jakich sklepów pisałeś :-)
Na waylandgames Adventure Pack wychodzi za około 55-56 zł, jak zamówienie powyżej 60£ to przesyłka free.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

No to cenowo wychodzi +- to samo. No i nadal taniej niż rebel :P
pisałem tam gdzie mieli jakieś zalążki lotra. morgad, planszomania, planszosfera, rebel, 3trolle (uprzedziłem ich że pisałem do kilku sklepów bo nie chciał bym mieć na sumieniu że mają wszyscy pewnego kupca :P )
Wszyscy odpowiedzieli mi też że narazie nie ma możliwości jeszcze zamówień bo FFG jeszcze nie przyjmuje (pewno czekają na status "shipping". Przechodziłem to przy zakupie drugiego core seta, akuratnie trafiłem że pierwszego zakupiłem ostatniego dostępnego w styczniu ze sklepów które przeszukałem i akurat FFG zaczął rozsyłać nowe kilka dni później. I dopiero jak był shipment dopiero pojawiły się opcje w kilku miejscach na preorder), ale jak się pojawią to pewno zamówią. Jakiś miesiąc już minął reprinta, więc zakładam że zostało może z miesiąc jeszcze? Shipment do USA a potem do Euro pewno dopiero(?). Mam nadzieję :P
Ale ten sklep waylandgames to on nie sprzedaje właśnie też tego preorderu "Restock Expected - Available To Order"?
Rebel 6% (trójmiasto)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

RUNner pisze: Przestrzegam, że jeśli używasz koszulek FFG, to akurat ten wkład się nie sprawdzi, bo karty się nie mieszczą. To znaczy na siłę wciśniesz, ale to bez sensu. Brakuje 1-2mm luzu.

A wkłady na duże pudełka mieszczą karty w koszulkach FFG?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

pattom pisze:
RUNner pisze: Przestrzegam, że jeśli używasz koszulek FFG, to akurat ten wkład się nie sprawdzi, bo karty się nie mieszczą. To znaczy na siłę wciśniesz, ale to bez sensu. Brakuje 1-2mm luzu.

A wkłady na duże pudełka mieszczą karty w koszulkach FFG?
Masz na myśli pudełko coresetu? W tym przypadku wkład da radę, bo mam taki do Netrunnera.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

RUNner pisze:
pattom pisze:
RUNner pisze: Przestrzegam, że jeśli używasz koszulek FFG, to akurat ten wkład się nie sprawdzi, bo karty się nie mieszczą. To znaczy na siłę wciśniesz, ale to bez sensu. Brakuje 1-2mm luzu.

A wkłady na duże pudełka mieszczą karty w koszulkach FFG?
Masz na myśli pudełko coresetu? W tym przypadku wkład da radę, bo mam taki do Netrunnera.
Tak do Core Seta. Tylko coś nie widzę wkładu z trzema rzędami na karty. Jest tylko jakiś z miejscem na dodatkowe akcesoria.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

pattom pisze:Tak do Core Seta. Tylko coś nie widzę wkładu z trzema rzędami na karty. Jest tylko jakiś z miejscem na dodatkowe akcesoria.
Bo niestety nie zmieścisz 3 rzędów kart ;) Chyba że pionowo, ale pudło mocno wystawać będzie. (przynajmniej nie z koszulkami. Byś musiał customowo sobie złożyć ;) moze dałoby radę wtedy. Fizycznie bez koszulek nie sprawdzałem czy wejdą bokiem 3 rzędy)
Foto moje (kurde sorry za wielkość dopiero skumałem że za duże zrobiłem :P): http://i.imgur.com/3IEGrUI.jpg
Spoiler:
Rebel 6% (trójmiasto)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

Taki insert jest ok.
https://youtu.be/ueE-wBPvvLs

Nie wiem tylko czy karty w koszulkach FFG.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

pattom pisze:Taki insert jest ok.
https://youtu.be/ueE-wBPvvLs
Nie wiem tylko czy karty w koszulkach FFG.
Najs. Imho lepszy. Niestety geekmod takich nie robi. Przynajmniej nie widziałem, bo mam od nich ten ze zdjęcia, a on środkowej przegródki nie ma przystosowanej na karty w ogóle. Chyba że ktoś zakombinuje coś po ukosach ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sol »

Gość mówi o DragonShieldach. W każdym razie nie ma bata, że w tym wymiarze zrobisz trzy rzędy tak żeby w każdym umieścić karty w koszulkach, dlatego takich nie ma. Musiałbyś mieć osobną skrzynkę (eRaptor?). Dlatego w naszych polskich insertach są dwa ze środkiem na inne rzeczy. Mi najbardziej odpowiada Warbox, według mnie bardziej przemyślany od Geekmoda. Kwestia gustu.
ODPOWIEDZ