Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Sol pisze:Mi najbardziej odpowiada Warbox, według mnie bardziej przemyślany od Geekmoda. Kwestia gustu.
oO nie znałem ich. Dużo lepiej przemyślany!
Chętnei się wymienię gdyby ktoś chciał geekmoda ;P
Rebel 6% (trójmiasto)
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Ja zrobiłem samoróbki. Mieści się komplet: Deluxe + 6-ciopak + Nightmare do każdego zestawu. Do tego małe instrukcje w przegródce i duża instrukcja na wierzchu.
Co najważniejsze mieszczą się karty w koszulkach FFG.
Nie robiłem przegródek na przygody. Może kiedyś zrobię przekładki do każdej z przygód o ile będę miał czas i klimat na drukowanie i wycinanie. Na razie są poukładane za kolejnością więc nie mam problemu ze znalezieniem tego co bym chciał odszukać.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

<walczy jak wgrać zdjęcie na forum...>
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Pastorkris pisze:<walczy jak wgrać zdjęcie na forum...>
http://ifotos.pl/
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Ok, chyba się udało ;)

Wrzucam zdjęcia swoich pudełek. Są to pudełka po winie, karty mieszczą się pionowo pod lekkim skosem. Do dużego pudełka wchodzą 4 całe cykle. Do wąskich wkładam Sagę, oraz podręczny zestaw do gry (czyli pudełko z żetonami, dwie talie, liczniki oraz ostatnio grany scenariusz. Wszystko idealnie się mieści w koszulkach :) Karty gracza w segregatorze.
Amholen
Posty: 113
Rejestracja: 22 mar 2006, 17:00
Has thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Amholen »

Mam pytanko z innej beczki jak to jest z Dnż, bo przegwizdałem 2 ostatnie serie od Ring Makera. Jak to aktualnie jest z możliwością nabycia? Da się to jeszcze zamówić? Jeśli się da, czy ktoś ma pojęcie o prawdopodobnym czasie oczekiwania?
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: hsiale »

Całkiem niedawno była dostawa, napisz do różnych sklepów, ktoś pewnie zamówił więcej i będzie miał.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Warto szukać "ręcznie", a nie tylko i-szopem. Nie każdy sklep się tam pokazuje. Mi swego czasu udało się w ten sposób znaleźć DnŻ do Descenta, których już nigdzie nie było.

Jeżeli chodzi o zamówienia to kiedyś pewnie znowu będą zbierane ale biorąc pod uwagę ile do tej pory trzeba było czekać na realizację to może zejść nawet więcej niż pół roku zanim otrzymasz produkt z zamówienia.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Chciałbym spytać drogie koleżeństwo o koszmarne talie:

Otóż mam wszystko co ukazało się PL, ale ograne dobrze mam podstawkę i pierwszy cykl. Nie myślałem nigdy o koszmarnych taliach z racji tego, że mam dużo gier i nie ogrywam tytułów do zdarcia, ale przyszła mi do głowy jedna myśl:

"Może są scenariusz, które bez "Wzmocnienia" przez koszmarne talie są jałowe, za łatwe, jednorazowe itp."

Czy ktoś z osób bardziej ogranych doświadczonych ma może listę przygód, które wypadłoby wzmocnić "koszmarkami" ?

Pozdrawiam
K.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Ja bym zdecydowanie grał scenariusze podstawowe, większa różnorodność. Nightmare dopiero jak ograsz wszystko po trzy razy i jestes juz naprawdę oblatany z card poolem i potrafisz w locie poskładać różne archetypy.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Talie koszmarne to jednak taki zbytek, chyba głównie dla kolekcjonerów. Niektóre scenariusze można w ten sposób sobie utrudnić, ale też uważam że lepiej iść po prostu dalej w nowe przygody. Zależy też, w ile osób się grywa. Jeśli w 3-4 to na pewno można się skusić na talie koszmarne, jeśli w 1-2 to jest to moim zdaniem kwestia dyskusyjna. Jednak nie będę się wymądrzać skoro ograłem porządnie tylko koszmarne wersje dwóch pierwszych scenariuszy coresetu. Napiszę tylko że Podróż w Dół Anduiny, w trybie solo przeszedłem po 30 próbach :) Coś pięknego dla masochistów WP! Na tej skromnej bazie byłbym w stanie polecić koszmarne wersje takich przygód (dla solo, pierwsze 2 cykle):
- Przeprawa przez Mroczną Puszczę
- Polowanie na Golluma
- Wzgórza Emyn Muil
- Martwe Bagna
- Ucieczka z Morii
- Czatownik
- Mroki Morii
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ashall »

Na razie jestem po dwóch rozgrywkach, solo i w dwie osoby i w duecie jest jednak łatwiej. Kupowałem grę głównie do grania samemu, jak waszym zdaniem gra sprawdza się w takim wariancie? Jakie dodatki warto dokupić najpierw?
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Ashall pisze:Na razie jestem po dwóch rozgrywkach, solo i w dwie osoby i w duecie jest jednak łatwiej. Kupowałem grę głównie do grania samemu, jak waszym zdaniem gra sprawdza się w takim wariancie? Jakie dodatki warto dokupić najpierw?
Pamiętaj, że solo możesz też grać na dwie ręce :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

Ashall pisze:Na razie jestem po dwóch rozgrywkach, solo i w dwie osoby i w duecie jest jednak łatwiej. Kupowałem grę głównie do grania samemu, jak waszym zdaniem gra sprawdza się w takim wariancie? Jakie dodatki warto dokupić najpierw?

LOTR LCG to królowa gier SOLO. Bardzo dobre zbalansowanie. Solo jest prawdziwym wyzwaniem, nie ma lekko ale i nie dostajemy po dupie tak, że odpycha nas od gry.
Oczywiście jak siądziemy do scenariusza z wysokim poziomem trudności to raczej trzeba mieć sporą kolekcję kart i możliwość wyboru, zmiany, dostosowania talii.
Moim zdaniem grając scenariusze w kolejności ich ukazywania się jest najciekawszym rozwiązaniem. Niekoniecznie należy trzymać się zasady, że składam talię z kart, które wyszły do danego scenariusza. Warto kupować dodatki w kolejności wydawania ale nie ograniczajmy się:-)
Wolisz Sagę? Nie ma problemu, skup się na niej, wolisz gondorskie klimaty, masz delux i cały cykl:-)
Ja kupuję wszystko co wychodzi ale w kolejności wydawania.
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ashall »

Gra na dwie ręce to też jakieś rozwiązanie, ale czy w instrukcji nie było napisane, że gracze nie mogą się informować, jakie posiadają karty na ręce? Nie zaburzy to balansu?
To na początek lepiej kupić jakiś cykl małych dodatków, czy któryś pudełkowy deluxe? I jak wygląda sprawa z dnż? Niektóre dodatki są tylko tak dostępne, czy nie odstają za bardzo od zwykłych?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Ashall pisze:Gra na dwie ręce to też jakieś rozwiązanie, ale czy w instrukcji nie było napisane, że gracze nie mogą się informować, jakie posiadają karty na ręce? Nie zaburzy to balansu?
To zalecenie autorów jest utopijne i nic nie wnosi do rozgrywki. O balans się nie obawiaj.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Jakoś nie widziałem nigdy, by ktoś do tych zasad się stosował w żadnym coopie, chyba że rzeczywiście jest to jakaś specjalna mechanika pod to. Dead of Winter (swoje cele), insanity card w MoM:2ed (swój cel). Ale tutaj? To dla mocnych RPGowców chyba :) I tak, grając jako jeden umysł, jesteś osłabiony o 1) czas, bo musisz dwie talie złożyć. 2) o brak burzy mózgów, bo jednak co dwa ogary, to nie jeden ;) 3) o potrzebe ogarniania dużo więcej rzeczy naraz, przez co łątwiej przeoczyć jakiejś specjalne zdolności bohaterów (niestety, choćbym nie wiem ile grał, to zawsze jak nową kartę dobiorę, to zapomnę czasem w 2handed rozgrywce, że ma jakąś specjalną zdolność. O negatywnych zazwyczaj pamięam bo sobie jakos zaznaczam zawsze)
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 64 times
Been thanked: 35 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ravenone »

Samemu lepiej jednak grać solo niż na dwie ręce.
Co do zakupów - ja pół roku męczyłem podstawkę. Później kupiłem jedną przygodę z Mrocznej Puszczy, a później następne dwie...
I tak płynę przez Khazad Dum i Dwarrowdelf. Teraz czas na Sagę:)
Reasumując - kup pojedyncze przygody z pierwszej serii i sprawdź czy wsiąkniesz:)
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ashall »

Ok, thx za odpowiedzi, to na początek wezmę się za pierwszy cykl, tylko Polowanie na Golluma jest tylko w dnż, czy takie karty mocno różnią się od normalnego druku?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

Ashall pisze:Ok, thx za odpowiedzi, to na początek wezmę się za pierwszy cykl, tylko Polowanie na Golluma jest tylko w dnż, czy takie karty mocno różnią się od normalnego druku?
Tak. Na oko widać, która karta jest z DNŻ i bez koszulek niewygodnie się tasuje talię składającą się częściowo z DNŻ a częściowo z normalnych kart. Nie zmienia to faktu, że idzie z tym żyć.

edit: no i karty DNŻ dziwnie pachną, ale nie wszystkich to obchodzi ;)
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 469
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: the_ka »

pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: pattom »

the_ka pisze:ostatnia część sagi

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... n-of-fire/
Jestem ciekaw ile cykli jeszcze wydadzą :-)
Ktoś gdzieś czytał o takich planach ?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Nie wiadomo. Natomiast ostatnia część sagi (i AH pod bokiem) to dobry pretekst, żeby powoli kończyć. Harad to takie sobie miejsce na zakończenie, ale cóż, gdzieś się skończyć musi. Jesteśmy w połowie cyklu a nie ma spoilerów do następnych paczek. Powoli już na nie pora, jeśli się nie pojawią, to będzie wiadomo...

Z drugiej strony nie od dziś jest wiadome, że LOTR ma szczególne miejsce w sercu Petersena. Potencjalnie, gra może wychodzić jeszcze dłuuuugo.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: schizofretka »

Serce może mieć, ale z powodu osobistych sympatiii korpo nie przedłuży licencji. Jaką popularność ma LCG na świecie? Chyba najniższą ze wszystkich ciągniętych, n'est ce pas? Nie bez powodu od wieków nie było żadnego nowego tytułu. Szkoda, ale może Ares będzie doił i wypuszczał zróżnicowane gry, choć różnie one im wychodzą i mimo wszystko zaufanie mam większe do FFG.
olsszak pisze:n'est ce pas
Się wygłupiłem... poprawione.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2017, 17:33 przez schizofretka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

schizofretka pisze:Serce może mieć, ale z powodu osobistych sympatiii korpo nie przedłuży licencji. Jaką popularność ma LCG na świecie? Chyba najniższą ze wszystkich ciągniętych, n'est pas? Nie bez powodu od wieków nie było żadnego nowego tytułu. Szkoda, ale może Ares będzie doił i wypuszczał zróżnicowane gry, choć różnie one im wychodzą i mimo wszystko zaufanie mam większe do FFG.


Stukał Lucjan Szołajski
n'est ce pas
bo aż zabolało ;)


a co do samego tematu przedłużania licencji to jeśli gra się też w inne gry to wszystko co ukazało się do tej pory daje taką masę rozgrywek, że mnie osobiście nie zabolałoby zakończenie Sagi wskazanym wyżej tytułem, a skończenie dodatków deluxe/przygód na Haradzie :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ