Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Jeżeli wszyscy którzy prosili o dokończenie sagi ją już kupili (ja kupiłem dosłownie parę dni przed decyzją o zakończeniu WP) to jest nas za mało i kropka. Sądzę jednak że jest trochę osób które grają w grę z poślizgiem (jak framer, a i sam się do nich zaliczam), którzy planują zakupić Jeźdźców za jakiś czas - gdyby się udało ich przekonać żeby to zrobili teraz mielibyśmy tych kilkanaście pierwszych zamówień. Natomiast jest coś co jeszcze możemy zrobić:
- Rozreklamować akcję i spróbować namówić graczy, którzy mają tylko podstawkę aby kupili Czarnych Jeźdźców jako swój pierwszy dodatek. Z recenzji jakie czytałem, płynęły same świetne opinie więc może się okazać że to jest dodatek dla nich idealny. W ten sposób nie tylko mielibyśmy szanse na dodatek ale zyskalibyśmy nowych "współgraczy". Ludzi, z którymi można by podyskutować, podzielić się obserwacjami, doświadczeniami a może i spotkać się gdzieś na konwencie i zagrać w WP:LCG.

Sądzę że Galakta nas, nie wesprze w tych działaniach. Jednak jeżeli nam się uda to zyskamy nie tylko szanse na kolejne rozszerzenie ale na dokończenie całej sagi po polsku.
Rune pisze:Co do miejsca na publikację tekstu to do listy dodaj Przystanek Planszówka ;)

Ogólnie zgadzam się z tym, co napisałeś. Nikt nie mówi o wskrzeszaniu, a ludzie faktycznie nakręcali spiralę na dokończenie Sagi. Jest po prostu okazja pokazania, jak to faktycznie przekłada się na szabelki :)
Dzięki za propozycję od Przystanku Planszówka. Jak będzie jakiś tekst na pewno się odezwę. Dałbyś radę w między czasie wrzucić info o zbieraniu 50 sprzedanych Czarnych Jeźdźców jako notkę prasową/newsa?
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Jasna sprawa. Przygotuję tekst, wrzucę na PP i link na FB i poproszę Was o udostępnianie aby trafiło do największej grupy ludzi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: farmer »

Zazwyczaj dokonuję zakupow w 3Trollach, gdzie Czarnych Jeźdźców nie ma na stanie...
więc tym bardziej staram się zakupić grę w 3Trollach :).

Oby się udało :>
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Za 2 miesiące premiera 3 części Hobbita w kinach. Szkoda, że po terminie ultimatum Galakty, bo mogłoby to choć trochę wpłynąć na sprzedaż.
Ja Jeźdźców zakupię w tym lub przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Coen »

sqb1978 pisze:Za 2 miesiące premiera 3 części Hobbita w kinach. Szkoda, że po terminie ultimatum Galakty, bo mogłoby to choć trochę wpłynąć na sprzedaż.
Ja Jeźdźców zakupię w tym lub przyszłym tygodniu.
Za dwa?
Niestety ale za 7. Premiera przesunięta na grudzień.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Ahhh, no to pozostaje liczyć na siebie. Btw w 3T pojawił się właśnie ten dodatek przed momentem :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Ahoj!

Słowa dotrzymałem. Tekst przed chwilą został opublikowany i zajdziecie go w tym miejscu:
http://przystanekplanszowka.pl/2014/05/ ... ienia.html

oraz na naszym profilu na FB:
https://www.facebook.com/pages/Przystan ... 598?ref=hl

teraz prośba do Was wszystkich aby linkować i rozpowszechniać informację, a może się uda ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Maciek Mazgaj
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2012, 14:11
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Maciek Mazgaj »

Rune pisze:teraz prośba do Was wszystkich aby linkować i rozpowszechniać informację, a może się uda ;)
Wykonano :wink:
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Rune pisze:Ahoj!
Słowa dotrzymałem. Tekst przed chwilą został opublikowany i zajdziecie go w tym miejscu:
http://przystanekplanszowka.pl/2014/05/ ... ienia.html
oraz na naszym profilu na FB:
https://www.facebook.com/pages/Przystan ... 598?ref=hl
teraz prośba do Was wszystkich aby linkować i rozpowszechniać informację, a może się uda ;)
Wielkie dzięki! Doskonale napisany tekst! Wrzuciłem info także na forum Galakty. Wklejam tutaj również inne rzeczy, które się "dzieją". Jak ktoś ma inne pomysły niech daje znać.
Wojo na forum Galakty pisze:- Wczoraj rozpakowałem swoich Czarnych Jeźdźców. Postaram się spisać pierwsze wrażenia jak najszybciej (będę pisał z perspektywy gracza który ma tylko podstawkę). Jak artykuł będzie gotowy na pewno postaram się go gdzieś wrzucić. Potem postaram się relacjonować kolejne scenariusze jak tylko uda mi się coś zagrać - będę stosował talię, która jest podana w instrukcji (core+ CJ)

- W tej chwili naliczyłem 5 deklaracji (1 tutaj i 4 na gry-planszowe.pl) dokonania zakupu - świetny start (zwłaszcza, że poszło zamówienie z 3 Trolle najwyraźniej więc może wzięli nawet 1 czy 2 więcej).

- Podtrzymuję propozycję zrobienia loterii wśród tych, którzy kupią Czarnych Jeźdźców. Mogę zadeklarować wpłatę 40 złotych na ten cel. Jeżeli ktoś inny byłby chętny dołożyć się (nawet parę złotych) to zaraz możemy zafundować szczęśliwemu zwycięzcy chociaż mały dodatek. Gdyby jakiś sklep chciał zostać patronatem konkursu (np. w zamian za rabat na zakup nagrody) to jestem jak najbardziej otwarty na współpracę. Wiem że kolega Chlecho z xjoy.pl wiele zrobił dla rozwoju naszej karcianki więc może i tym razem nas wspomoże.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Właśnie zamówiłem :)
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

sqb1978 pisze:Właśnie zamówiłem :)
Super! Trzymaj proszę paragon/potwierdzenie zamówienia bo jest bardzo duża szansa, że loteria dla tych którzy zamówili w tych trzech tygodniach dojdzie do skutku.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Coen »

Informacja rozpowszechniona :)

Co do zakupu, to zacząłem się zastanawiać.
Następny w kolejce miał być u mnie Khazad-dum, ale przy takim warunku chyba zakupię Czarnych Jeźdźców ;)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: farmer »

@Rune
faktycznie fajny tekst :).
Gdyby nie to, że CzJ zamówiłem wczoraj, to zamówiłbym ich dzisiaj (po lekturze Twojego tekstu) :P
Ostatnio zmieniony 07 maja 2014, 19:00 przez farmer, łącznie zmieniany 1 raz.
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Dzięki chłopaki za dobre słowa :) Najważniejsze aby informacja trafiła do jak największej liczby osób, bo wówczas jest szansa, że nam się uda. Trochę osób udostępniło, a ja zachowałem się również, jak troll (za co przepraszam) i wrzucałem na tablicę niektórych serwisów i blogów link z prośbą o udostępnianie.

Widzę, że Czarnych Jeźdźców wymietliście z 3T i teraz sam muszę szukać dla siebie ;)

@wojo odezwij się na priva, to przygotujemy wpis o konkursie, co powinno zwiększyć zainteresowanie i nasze szanse na sukces.

Kupą mości panowie!
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Tak lekko abstrahując od tematu, chciałem zapytać o skuteczność talii w grze solo?

Złożyłem właśnie pierwszą talię z podstawki + Khazad Dum: taktyka i wiedza.
Po kilku poprawkach udało mi się przejść scenariusz "Siódmy poziom" (trudność 3) dosłownie na styk.
Wcześniej przed poprawkami były 3 wtopy.

Kiedy można uznać, że złożona talia jest dobra? gdy wygrywa się 50% partii czy raczej 90%?
A może wystarczy że wygrywa 10-20%?
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sewhoe »

Też dorzuciłem swoją cegiełkę i dodatek zamówiony. Fakt że tempo wydawania LCG przez FFG jest zabójcze. W Lotrze jestem zaledwie w połowie kolekcji, więc nie dziwię się słabej sprzedaży najnowszych dodatków i problemem z mrożeniem gotówki przez Galaktę. Tylko szkoda że nasz rynek jest wciąż tak mało chłonny.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

sqb1978 pisze:Tak lekko abstrahując od tematu, chciałem zapytać o skuteczność talii w grze solo?

Złożyłem właśnie pierwszą talię z podstawki + Khazad Dum: taktyka i wiedza.
Po kilku poprawkach udało mi się przejść scenariusz "Siódmy poziom" (trudność 3) dosłownie na styk.
Wcześniej przed poprawkami były 3 wtopy.

Kiedy można uznać, że złożona talia jest dobra? gdy wygrywa się 50% partii czy raczej 90%?
A może wystarczy że wygrywa 10-20%?
Siódmy poziom jest bardzo ale to bardzo trudny solo więc nie przejmuj się tą niską skutecznością. Ogólnie uznaję, że talia jest ok przeciwko danemu scenariuszowi jeżeli daje radę przynajmniej w 50% prób.
sewhoe pisze:Też dorzuciłem swoją cegiełkę i dodatek zamówiony.
Dzięki wielkie! Co do tempa wydawania masz 100% rację. Grając w grę ponad 2 lata i mając ponad 400 partii na koncie wciąż jestem do tyłu (dopiero zabieram się za jeźdźców a jeszcze Głos Isengardu, nie wspominając o scenariuszach z Druku na Żądanie).
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

To w takim razie ja się wstrzymam z zakupem wersji angielskiej i jeśli tylko pojawi się druga część sagi po polsku, to wtedy nabędę całość w rodzimym języku. Tyle mogę obiecać.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zioombel »

Swoją drogą to Galakta mogłaby wypuścić jakiś licznik, ile się już sprzedało.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: bubu »

Żeby po przekroczeniu 50 ludzie przestali kupować?
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: xelos80 »

Dokładnie to samo pomyslałem.

A nawiązując do tego ze ludzie przestali kupować dodatki to wg mnie jak najbardziej normalny mechanizm.
Po prostu z kazdym kolejnym dodatkiem ktoś odpadnie. Najzwyczajniej w końcu gra się może komuś znudzić.
Po wydaniu kilkuset zł na 1 grę dochodzi jeszcze kolejny mechanizm. Ktoś zauważa ze za to co wydał i wyda może miec kilka nowych innych gier.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: jax »

Coen pisze:
Co do zakupu, to zacząłem się zastanawiać.
Następny w kolejce miał być u mnie Khazad-dum, ale przy takim warunku chyba zakupię Czarnych Jeźdźców ;)
U mnie to samo :)

Z innej beczki – wygląda że nie był dysuktowany tu scenariusz ‘Martwe Bagna’.
W ramach eksploracji pierwszego cyklu dodatków dotarłem do niego i jestem nieco zawiedziony.
Już pierwsza próba deckiem wziętym na żywca z innych scenariuszy zakończyła się sukcesem...
Postanowiłem więc utrudnić sobie ten scenariusz (potrzebujący dużo siły questowania) i wywalić sferę Ducha.
Zagrałem Przywództwo+Wiedza i przeszedłem bez najmniejszych problemów w drugim podejściu. W pierwszym tylko dlatego nie dałem rady, bo w startowym setupie pokazał się Górski Troll, który skupil za dużo mojej uwagi. Ubiłem drania, ale Gollum uciekł a na dodatek po efekcie cienia zginął Denethor. Mimo to jadąc na 4 zasobach na turę (->namiestnik Gondoru) KILKA razy przewinąłem obie karty wyprawy i gdybym natknął się na Golluma, to bym go złapał bez problemu.

Ogólnie wygląda, ze Martwe Bagna są tylko lekko trudniejsze o łatwiutkich Wzgórz Emyn Muil – dużo obszarów, raczej mało szkodliwych kart zasadzek i mało wrogów (nawet jak jakiś silny się pojawi to pojedynczo daje radę szybko go zdjąć). Jednym słowem – za łatwo. Jakie macie wrażenia?
Może granie mono-Taktyką albo z dominującą w talii Taktyką byłoby prawdziwym wyzywaniem?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Przedstawiam krótki raport ze stanu naszej akcji promocji "50 Czarnych Jeźdźców = Road Darkens PL":

1. Promocja w mediach:
- Tekst główny na: LINK (Rune poza świetnym tekstem wykonał kawał dobrej roboty wrzucając info na FB wielu planszowkowych serwisów (min. Galakta, board times, games fanatic ...)
- Info na Portel.pl
- Board times opublikował link do głównego tekstu na swoim FB Link
- Główne dyskusje fanów: gry-planszowe.ploraz na forum galakty

2. Konkurs - Jest już na tym etapie pewny. Dzięki ofertom użytkowników - Schen (forum galakta), Rune, godpuppet (forum gry-planszowe) mamy już łącznie 90 złotych na nagrodę. W tej chwili jeszcze 10-20 złotych brakuje na zakup dowolnego dodatku na nagrodę i przesyłkę więc każda złotówka się liczy! Uwaga: najpóźniej w poniedziałek ogłosimy konkurs oficjalnie więc proszę o oferty wsparcia jak najszybciej!

Uwaga: chwilowo zbieram tylko i wyłącznie oferty wsparcia (ale proszę abyście założyli że te pieniądze są już zamrożone) a nie przelewy bo chcę wiedzieć ile ostatecznie będzie nasz kosztować zakup. Jeżeli pieniędzy zadeklarowanych będzie więcej to albo ufundujemy drugą nagrodę albo porostu pozbieram nieco mniej pieniędzy od każdego.

3. Postępy (na podstawie deklaracji na forach, trzeba pamiętać że faktyczna liczba powinna być wyższa jeżeli sklepy domawiają z Galakty więcej kopii):
- forum gry planszowe.pl: 7
- forum galakta: 4
Liczę że największy wpływ zakupów pojawi się na początku. Później powinien zadziałać konkurs i liczę na sporo zamówień w ostaniach dniach akcji. Ogólnie zdaje się że trzeba będzie walczyć do ostatniego dnia. Kto ma jakieś pomysły, dojścia - niech działa!

4. Tekst/Recenzja - Na tym froncie jest na razie najsłabiej. Tekst powstaje ale niestety wolniej niż bym sobie tego życzył. Mam pewien problem z właściwym połączeniem myśli które chciałbym przekazać. Niemniej jednak żeby zwiększyć presję na siebie publikuję link żebyście mogli widzieć co już jest i postępy: wersja rozgrzebana/robocza jest widoczna (i można komentować, pamiętajcie że tekst ma być skierowany do nowych graczy) tutaj: tekst
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: 7koliberek9 »

jax pisze:
Coen pisze:

Z innej beczki – wygląda że nie był dysuktowany tu scenariusz ‘Martwe Bagna’.
W ramach eksploracji pierwszego cyklu dodatków dotarłem do niego i jestem nieco zawiedziony.
Już pierwsza próba deckiem wziętym na żywca z innych scenariuszy zakończyła się sukcesem...
Postanowiłem więc utrudnić sobie ten scenariusz (potrzebujący dużo siły questowania) i wywalić sferę Ducha.
Zagrałem Przywództwo+Wiedza i przeszedłem bez najmniejszych problemów w drugim podejściu. W pierwszym tylko dlatego nie dałem rady, bo w startowym setupie pokazał się Górski Troll, który skupil za dużo mojej uwagi. Ubiłem drania, ale Gollum uciekł a na dodatek po efekcie cienia zginął Denethor. Mimo to jadąc na 4 zasobach na turę (->namiestnik Gondoru) KILKA razy przewinąłem obie karty wyprawy i gdybym natknął się na Golluma, to bym go złapał bez problemu.

Ogólnie wygląda, ze Martwe Bagna są tylko lekko trudniejsze o łatwiutkich Wzgórz Emyn Muil – dużo obszarów, raczej mało szkodliwych kart zasadzek i mało wrogów (nawet jak jakiś silny się pojawi to pojedynczo daje radę szybko go zdjąć). Jednym słowem – za łatwo. Jakie macie wrażenia?
Może granie mono-Taktyką albo z dominującą w talii Taktyką byłoby prawdziwym wyzywaniem?
Grając wczoraj we dwoje odniosłam wrażenie że to możne być łatwiejszy scenariusz do przejścia solo. Niestety nam dwa razy się nie powiodło, grałam Duchem a narzeczony Taktyką. Golum uciekł, zagrożenie rosło a Gandalf się nie pojawił ani Pozdrowienie Galadrimów. Najgorsze były pierwsze rundy. Dwie karty w strefie przeciwności na wstępie już są. Karty trzeba rozsądnie przydzielać żeby wystarczyło na wyprawę i test ucieczki a jak dodatkowo wychodzi kolejny test z podstępu to można zebrać sporo zagrożenia.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Żeby nie było, że nakręcam, a sam nie przyłączyłem się do akcji. Informuję szanownych kolegów, że właśnie zamówiłem i opłaciłem Czarnych Jeźdźców ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
ODPOWIEDZ