Szukam gry (znaleziona) - Odkrywcy nowych światów

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Szukam gry (znaleziona) - Odkrywcy nowych światów

Post autor: lacki2000 »

To może teraz ja zagadkę zapodam. Szukam gry (tytułu, zdjęć) bodajże tylko 1-osobowej, chyba nie w pudełku (chyba dołączona do jakiegoś czasopisma w latach 90-tych) a była ona o eksploracji kosmosu - gracz był kosmonautą, który swym statkiem przemierzał kosmos, w trakcie podróży były nieprzyjemne losowe wydarzenia, docierał na planetę, określał jest parametry (skład chemiczny , grawitację, temperaturę itp) i ewentualne formy życia. Do tych danych trzeba było dobrać ekwipunek i ruszyć pieszo na polowanie. Chyba. Jak jakieś życie się znalazło to chyba gracz mógł złapać w klatkę i załadować na statek bo ostatecznie o zwycięstwie decydowała głównie liczba trofeów. Chyba.
Pamiętam, że sporo w to grałem, losowość podróży była tak doskwierająca, że ją wywaliłem by zwiększyć szanse powrotu z inteligentymi formami życia w klatkach :)
Kojarzy ktoś?
Ostatnio zmieniony 22 gru 2013, 01:18 przez lacki2000, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Tytuł gry z lat 90tych poszukiwany

Post autor: Andy »

Odkrywcy Nowych Światów, czyli Voyage of the B.S.M Pandora słynnego Johna Butterfielda: http://boardgamegeek.com/boardgame/2678 ... -m-pandora
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Tytuł gry z lat 90tych poszukiwany

Post autor: lacki2000 »

Faktycznie! Kurna zbyt dokładny opis dałem :) No ale gra była dość popularna w tej pirackiej wersji Encore. Na BGG jax wstawił obrazek okładki.
Obrazek
Ale to nie było pudełko, prawda?
Teraz wspomnienia dość mocno mną targnęły. Pamiętam jaki ta okładka oraz gra miały ogromny wpływ na mą twórczość w zapełnianiu zeszytów obrazkami. Głównie na języku polskim bo facet od polskiego dużo gadał w trybie monologu, więc czymś trzeba było ręce zająć. I nie za bardzo kojarzę te mapy hexowe. Jak nie zapomnę to muszę pójść do apteki po jakiś preparat na odświeżenie pamięci.
Gratulacje i tytuł Odkrywcy starych gier wędruje do forumowicza Andy!

Link do tematu o tej grze na tym forum: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =9&t=13496 (z przydatnymi linkami do innych stron).
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Szukam gry (znaleziona) - Odkrywcy nowych światów

Post autor: Indar »

A było i w wersji pudełkowej - okładka była inna:

Obrazek

Swoją drogą była też kontynuacja gry, ale już nie "spolszczona" przez Encore.

Mam oba wydania, niedawno kupiłem pudełkową - "foliówka" z uwagi na częste granie nie nadawała się do uzytku :) Gra miała/ w sumie dalej ma/ potencjał, albo tak mi się wydaje bo dawno nie grałem. W każdym razie pamiętam jak z wypiekami na twarzy, koniecznie z "lęcącym" w tle Zoolok'iem i Oxygene'm JMJ eksplorowałem planety.
A, jest wersja komputerowa... edycja - widzę że pod linkiem zapodanym przez Ciebie można ją znaleźć :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Szukam gry (znaleziona) - Odkrywcy nowych światów

Post autor: MichalStajszczak »

Firma Encore początkowo wydawała wszystkie gry w foliowych torebkach. Chyba pierwszą grą wydaną w pudełku było Memory. Później nowe gry były wydawane od razu w pudełkach, a część starszych (nie jestem pewien, czy wszystkie) miała wznowienia w wersjach pudełkowych.
ODPOWIEDZ