Space Hulk (Richard Halliwell)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Muttah »

Skończyła się kasa na kokę, to trzeba wrócić do good ol' fan-favourites ;) Ale jeśli wypuszczą dodatki do SH, to od razu składam preordera :twisted:
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Jeżeli ktoś z Was ma ochotę prześledzić najdawniejsze, barwne dzieje Space Hulka, to zapraszam do lektury:
http://www.commandpoint.pl/25-lat-na-po ... 1989-1994/
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Dzisiaj na CommandPoint.pl wróciłem do tematu Space Hulka, popełniając tekst na temat kapitanów i bohaterów, którymi można wzbogacić rozgrywki. Zainteresowanych zapraszam;-)
http://www.commandpoint.pl/space-hulk-b ... pitanowie/
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Space Hulk.

Post autor: schizofretka »

Sprawdzał ktoś, czy Deathwatch:Overkill dostarcza wszystkiego, co potrzebne do misji z hybrydami, czy potrzeba więcej niż jednego zestawu?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: ghostartur »

Dzięki wielkie za tekst o bohaterach i kapitanach ajfel. Świetna robota, na pewno się przyda do urozmaicenia rozgrywki
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Space Hulk.

Post autor: schizofretka »

Jest jeszcze Runepriest (obecny w starszych kampaniach) i terminator chaplain (nie natknąłem się jeszcze na misję z nim).
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Runepriest w oficjalnych kampaniach? Jesteś w stanie wskazać gdzie? Bo jakoś nie kojarzę zupełnie.
Model Runepriesta to metalowy zabytek, wykonany jeszcze w innej skali niż obecni Terminatorzy.
A Kapelana pominąłem w sumie celowo, bo nie mam dla niego żadnego punktu odniesienia w oficjalnych regułach - nigdy się nie pojawiał w SH.



Co do hybryd z Deathwatcha - po bliższych oględzinach sytuacja niestety nie wygląda rewelacyjnie z punktu widzenia Space Hulka.
Prawie wszystkie modele uzbrojone są w autoguny lub autopistole, dwa mają granatniki. Tymczasem z SH hybrydy miały mnóstwo rodzajów uzbrojenia,
ale akurat autogunów i autopistoli nie było :) Była broń laserowa, plazmowa i boltowa (każda w wersji pistolet, karabin i heavy), był autocannon i conversion beamer
oraz chainswordy i powerswordy (być może coś jeszcze, piszę z głowy).

Osobiście, żeby nie psuć hybryd z Deathwatcha dokupiłem trochę dodatkowych i podmieniam im broń - ale będzie z tym trochę zabawy. Mining laser traktował będę jako
conversion beamer - wprawdzie to zupełnie co innego, ale wygląda trochę podobnie.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Space Hulk.

Post autor: schizofretka »

W ipadowej implementacji SH, dodatku z SW w misjach występuje RP. Zawsze myślałem, że misje są skopiowane wprost z gotowych, bo po co robić nowe?

Z hybrydami trochę szkoda w takim razie. Będę musiał się im bliżej przyjżeć, mam nadzieję, że konwersje będą w miarę proste. Bez sensu tylko, że trzeba wybierać, czy chce się DW, czy figsy do SH - pewnie w ogóle sobie DW odpuszczę w takim razie po pierwszych recenzjach.

GW nie zapowiadało jakichś conversion kitów albo nowej linii? Przecież wszyscy będą w tej samej potrzebie.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Wiesz, wprowadzenie hybryd do 3/4 edycji Space Hulka to nie takie hop siup, nawet jak się ma odpowiednie figurki.
Do misji z nimi zawsze, lub prawie zawsze potrzebne są też dodatkowe moduły planszy (korytarze o szerokości trzech pól), dodatkowy zestaw specjalnych blipów oraz talia kart psioniki.
Sporo się trzeba przy tym orobić - wiem z autopsji.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Space Hulk.

Post autor: schizofretka »

Mam nadzieję w takim razie, że da się je wyciąć z kafli DW:O - na coś się przydadzą :lol:
Z blipami, jeśli mają mieć te same rewersy już gorzej...
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

schizofretka pisze: Z blipami, jeśli mają mieć te same rewersy już gorzej...
Dlatego warto było za stówkę kupić drugiego SpaceHulka bez figurek ;-P
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Na załączonym obrazku, poglądowo pierwsze efekty mojego krojenia Hybryd (z Deathwatch: Overkill) na kawałki. Niedługo na blogu pewnie będzie szersza notka na temat ich użycia w 3/4 edycji SH. Najważniejsze rzeczy już mam, od lewej: autocannon, laspistol, lasgun, bolt pistol, heavy bolter, boltgun, plasmagun, lascannon, missile launcher, plasma pistol.

Obrazek
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Space Hulk.

Post autor: schizofretka »

Czad :)
Chętnie pobawię się w konwersję jak nie będę musiał robić riserczu co im przyklejać :)


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Dzisiaj popełniłem tekst o tym, jak wprowadzić Hybrydy do 3/4 edycji Space Hulka, zainteresowanych zapraszam:

http://www.commandpoint.pl/space-hulk-hybrydy/
Awatar użytkownika
Orris
Posty: 42
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Orris »

Pytanie casualowca dot. 4. edycji: jak sobie radzicie z przechowywaniem gry? W pudełku jest bardzo dużo grubych kartonów i modeli z drobnymi elementami. Trzymam te elementy luzem (jako-tako kafle ustawione w stos, ale w pudełku nie ma żadnych przegrodek) i boję się, że modele mogą zostać uszkodzone. Czy ktoś sprzedaje np. przegródki do pudełka pozwalające na trzymanie wszystkiego w jednym pudełku?
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Assur »

Ja modele ułożyłem w pudełku po butach dziecka, które mieści się w głównym pudle SH. Większe kafle spiąłem gumką, mniejsze i drzwi do woreczków strunowych.
aryss
Posty: 264
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Space Hulk.

Post autor: aryss »

Jeśli cena to nie problem zawsze możesz zamówić:
https://www.feldherr.net/value-set-for- ... x/a-56491/
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Wczoraj na CommandPoint.pl ukazał się trzeci z cyklu spacehulkowych poradników. Tym razem dla posiadaczy 3 / 4 edycji, chcących urozmaicić rozgrywki o wybrane, co ciekawsze reguły edycji pierwszej. Zainteresowanych zapraszam:
http://www.commandpoint.pl/space-hulk-8-starych-zasad/
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Muttah »

Dzięki, bardzo miło się czytało, no a info też zacne. Bardzo fajny motyw ze stoperem, będę musiał kiedyś spróbować :wink:
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Muttah pisze:Bardzo fajny motyw ze stoperem, będę musiał kiedyś spróbować :wink:
Są nawet porobione do tego mniej lub bardziej klimatyczne, gotowe apki na telefon jak np ta:
https://itunes.apple.com/au/app/space-c ... 87323?mt=8
Obrazek
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Space Hulk.

Post autor: schizofretka »

To powinno was zainteresować:
http://www.belloflostsouls.net/2016/09/ ... rules.html
(Kapitan w Terminatorce z granatnikiem - akurat jak szukałem bitów do konwersji :)


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Dwntn »

Orris pisze:Pytanie casualowca dot. 4. edycji: jak sobie radzicie z przechowywaniem gry?
Ja korzystam z pianki oraz tekturowe wkładki dostępnej w sklepie Mepel.pl pod tym adresem.

Pianka posiada miejsce na każdą figurkę. Jedynym minusem jest tekturowa wkładka, przeznaczona do przechowywania znaczników i kafli terenu. Trzeba się trochę pogimnastykowac aby wszystko zmieścić do środka.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Orris
Posty: 42
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Orris »

Dwntn pisze:
Orris pisze:Pytanie casualowca dot. 4. edycji: jak sobie radzicie z przechowywaniem gry?
Ja korzystam z pianki oraz tekturowe wkładki dostępnej w sklepie Mepel.pl pod tym adresem.

Pianka posiada miejsce na każdą figurkę. Jedynym minusem jest tekturowa wkładka, przeznaczona do przechowywania znaczników i kafli terenu. Trzeba się trochę pogimnastykowac aby wszystko zmieścić do środka.

Pozdrawiam,

- K.
Dzięki! Takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałem. Kolejna rzecz dopisana do listy życzeń.
Pozdrawiam!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Space Hulk.

Post autor: schizofretka »

Ehh, limitowany z okazji zmiany adresu któregoś Warhammer Store w NI (sic!). Na ebay'u schodzi powyżej 60 funtów - za tyle to ja 4ed kupiłem :(
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
slav
Posty: 51
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:10

Re: Space Hulk.

Post autor: slav »

Jeśli kogoś interesuje, to można już zamawiać dodruk: https://www.games-workshop.com/en-PL/Space-Hulk-2016 .
ODPOWIEDZ