Alien Frontiers (Tory Niemann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Hiu »

Na Essen nie mieli polskiej wersji jezykowej ;)
ale mieli duzo innych :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: mig »

Ktoś mógłby podpowiedzieć jakie koszulki do kart z AF?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: AkitaInu »

63,5 x 88 - np. Deck protector (on ma rozmiar na opakowaniu 66 x 91 ale pasuje :)), albo zielone mayday, ultra fity z ultra pro za małe (a chciałem te karty wsadzić do tych fajnych pudełek ;))

Ewentualnie ffg ale to bez sensu bo są dużo droższe niż ultra pro a jakość taka sama (i nie ma głupiej, zbyt długiej koszulki. Ale jest hologram, nie przeszkadza mi akurat :P)

Na potwierdzenie moich słów info z bgg:

Arcane Tinmen Sleeve Size: Standard (AT-10406) 63 x 88 mm
Fantasy Flight Sleeve Size: Standard Card Game (FFS05) 2 1/2" x 3 1/2" (63.5 x 88 MM)
Mayday Sleeve Size: Card Game 63.5 x 88 mm
Swan Panasia Sleeve Size: SWN-032 (Std Card) 65 x 90 mm
Ultra Pro Sleeve Size: Standard Size 66 x 91 mm
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: mig »

Wielkie dzięki :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Bea »

Curiosity pisze:1. Nie, nie trzeba mieć Factions, żeby grać w OB, to zupełnie oddzielny dodatek.
2. W żaden z tych dodatków jeszcze nie zagrałem, z tym, że Factions nie posiadam i nie znam zasad, a OB mam, czytałem instrukcję i wygląda to bardzo fajnie i prosto.
A gdzie można znaleźć instrukcję?

Może ktoś już zagrał w OB? Albo w oba dodatki i może je porównać?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Curiosity »

Grałem kilka razy w Outer Belt i uważam, że nie jest to w żadnym wypadku "must have".
Do rzeczy - OB wpływa niestety na zwiększenie downtimeu, bo praktycznie co turę wchodzą nowe karty, które trzeba obejrzeć oraz sprawdzić, czy nie zmieniły się warunki zakupu pozostałych (bo to się zmienia też co turę). Same karty z OB bazują przede wszystkim na łapaniu przelatujących koło planety asteroid i przerabianiu ich na surowce. Dodatkowe miejsce pod kolonię też jest ściśle związane z OB - mając tam przewagę można zagrywać zakupione asteroidy w tej samej turze (normalnie dopiero w następnej kolejce). I o to pole zwykle są toczone boje, bo daje to naprawdę dużą przewagę.

Ostatnio rozkładamy AF bez OB, ale to ze względu na downtime. Gdyby nie to, spokojnie mogę polecić bo znacznie zwiększa możliwości gracza, szczególnie w dziedzinie zdobywania surowców.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alien Frontiers

Post autor: SaszaPL »

Curiosity pisze:Grałem kilka razy w Outer Belt i uważam, że nie jest to w żadnym wypadku "must have".
Do rzeczy - OB wpływa niestety na zwiększenie downtimeu, bo praktycznie co turę wchodzą nowe karty, które trzeba obejrzeć oraz sprawdzić, czy nie zmieniły się warunki zakupu pozostałych (bo to się zmienia też co turę). Same karty z OB bazują przede wszystkim na łapaniu przelatujących koło planety asteroid i przerabianiu ich na surowce. Dodatkowe miejsce pod kolonię też jest ściśle związane z OB - mając tam przewagę można zagrywać zakupione asteroidy w tej samej turze (normalnie dopiero w następnej kolejce). I o to pole zwykle są toczone boje, bo daje to naprawdę dużą przewagę.

Ostatnio rozkładamy AF bez OB, ale to ze względu na downtime. Gdyby nie to, spokojnie mogę polecić bo znacznie zwiększa możliwości gracza, szczególnie w dziedzinie zdobywania surowców.
Ja zaś niedawno sprzedałem AF. Wrażenia bardzo podobne, czyli przede wszystkim większy downtime (który już w podstawce bywa problematyczny). Ilość opcji jest mega fajna, ukryte cele i nowe technologie dają naprawdę dużo frajdy, ale jeśli nie grają osoby obeznane z grą, które rozgrywkę mają w jednym palcu i szybko podejmują decyzje (i nie mają problemu z angielskim) to będziecie cierpieć przez czas oczekiwania :(
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Bea »

SaszaPL pisze:Wrażenia bardzo podobne, czyli przede wszystkim większy downtime (który już w podstawce bywa problematyczny). Ilość opcji jest mega fajna, ukryte cele i nowe technologie dają naprawdę dużo frajdy, ale jeśli nie grają osoby obeznane z grą, które rozgrywkę mają w jednym palcu i szybko podejmują decyzje (i nie mają problemu z angielskim) to będziecie cierpieć przez czas oczekiwania :(
A czy masz podobne odczucia przy Factions? Czy może ten dodatek wypada nieco lepiej biorac pod uwagę nowicjuszy i downtime?
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Alien Frontiers

Post autor: dustptb »

Bea pisze: A czy masz podobne odczucia przy Factions? Czy może ten dodatek wypada nieco lepiej biorac pod uwagę nowicjuszy i downtime?
Ja nie mam Outer Belt ale Factions od momentu zakupu zawsze jest dołączane do gry i w mojej opinii w ogóle nie wpływa na downtime, a za to bardzo urozmaica rozgrywkę dając graczom indywidualne zdolności i karty agend. Bez Factions przy grze we dwoje widać było odrobinę powtarzalności strategii a teraz każda rozgrywka jest inna.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: Veridiana »

Czy ja coś przegapiłam, czy jak to jest w końcu z tym polskim wydaniem? Będzie czy nie będzie?
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Qlaqs »

Kto to wie...

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alien Frontiers

Post autor: bartek_mi »

dustptb pisze:
Bea pisze: A czy masz podobne odczucia przy Factions? Czy może ten dodatek wypada nieco lepiej biorac pod uwagę nowicjuszy i downtime?
Ja nie mam Outer Belt ale Factions od momentu zakupu zawsze jest dołączane do gry i w mojej opinii w ogóle nie wpływa na downtime, a za to bardzo urozmaica rozgrywkę dając graczom indywidualne zdolności i karty agend. Bez Factions przy grze we dwoje widać było odrobinę powtarzalności strategii a teraz każda rozgrywka jest inna.
A ja mam factions i z nimi nie gram - gra traci na plynnosci i czytelnosci. Kolejne kafelki/pola do zapamietania :)
Moim zdaniem zbedna komplikacja calkiem zgrabnej gry.
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Bea »

bartek_mi pisze:
A ja mam factions i z nimi nie gram - gra traci na plynnosci i czytelnosci. Kolejne kafelki/pola do zapamietania :)
Moim zdaniem zbedna komplikacja calkiem zgrabnej gry.
Pewnie tak, ale zależy mi żeby grać w pięć osób mimo wszystko i zastanawiam się, który dodatek w tym celu będzie lepszy, czyli właśnie mniej skomplikuje grę.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: kwiatosz »

Zaden, w 5 osob to jest skrajnie niegrywalne. Naprawde odradzam, downtime zabija. Zagralismy tak w ogranym skladzie I nigdy wiecej, dramat. Mozesz dolozyc kosci I znaczniki z innej gry I sprawdzic jak to dziala bez kupowania.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Alien Frontiers

Post autor: dustptb »

kwiatosz pisze:Zaden, w 5 osob to jest skrajnie niegrywalne. Naprawde odradzam, downtime zabija. Zagralismy tak w ogranym skladzie I nigdy wiecej, dramat. Mozesz dolozyc kosci I znaczniki z innej gry I sprawdzic jak to dziala bez kupowania.
Zgadzam się - jak brać Factions to tylko dla dodatkowych zdolności i agend. Zagraliśmy (do tego nie pełną z racji na czas) grę w 5 osób i nie jest to dobry pomysł...
Qlaqs pisze:A ja mam factions i z nimi nie gram - gra traci na plynnosci i czytelnosci. Kolejne kafelki/pola do zapamietania :)
Moim zdaniem zbedna komplikacja calkiem zgrabnej gry.
A tu się akurat nie zgodzę. Gramy w stałym składzie (2 lub 4 osobowym) i wszyscy po zakupieniu Factions uznali, że nie gramy bez tego dodatku :)
Akurat dla nas te dodatkowe 2 czy 4 nowe akcje do zapamiętania nie są żadnym problemem - wręcz przeciwnie, wprowadzają świeżość do gry (widać zależy od graczy).
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Blacksad »

Veridiana pisze:Czy ja coś przegapiłam, czy jak to jest w końcu z tym polskim wydaniem? Będzie czy nie będzie?
Trawestując cytat z Misia:

- No, długo jeszcze będziecie czekać na Alien Frontiers?!
- Piętnaście lat, ale będę apelował! :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Wincenty Jan »

Od kiedy dwa lata temu odsłuchałem recenzji Gradania, AF trafił na jedno z najwyższych gier na mojej liście w kategorii "must play". Wczoraj zagrałem i zostałem w całości kupiony przez grę. Wiem, to pierwsza rozgrywka ale póki co jestem zachwycony. Tylko gdzieś tam pojawia się we mnie pewna wątpliwość co do regrywalności tytułu... czy to nie jest tak, że trzeba zawsze dążyć do największej liczby kości? A jak oceniacie regrywalność tytułu? Czy rozgrywki różnią się od siebie?

Chyba jestem jeszcze zbyt mało doświadczonym graczem aby ocenić to po jednej rozgrywce. Mam nadzieje, że rozwiejecie moje wątpliwości :D
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: ENDryu »

ja podczas ostatnio rozegranej partii miałem pecha w turlaniu kostek i grałem dość długo startowym zestawem i udało mi się na koniec wygrać partię, także się da :) Ale ogólnie wiadomo jak to w worker/dice placement games, im więcej workerów/kości tym lepiej ;)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Wincenty Jan »

https://www.kickstarter.com/projects/ga ... s-relaunch

Nikt z polskich wydawców nie podepnie się pod taką perełkę? Pewnie byłoby wielu chętnych...
mroczas
Posty: 24
Rejestracja: 17 gru 2016, 05:43

Re: Alien Frontiers

Post autor: mroczas »

Ktos mi moze powiedziec czy ten zestawik mi styknie? Jak ie sa roznice w stosunku do Big Boxa, ktory byl na KSie za 125 dolcow?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: Michał M »

Ooo, jedna z moich ulubionych gier, a mam sama podstawkę. Po co ja tu zajrzałem?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Lothrain »

Gdzie można znaleźć ile biorą za przesyłkę?
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Alien Frontiers

Post autor: rafaelus »

Lothrain pisze:Gdzie można znaleźć ile biorą za przesyłkę?
Po wybraniu nagrody i kraju się wyświetli, bez konieczności wsparcia. Gdy wybrałem nagrodę core + exp + upgrade za 67$ to do PL doliczyło 15$.
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: Michał M »

Lothrain pisze:Gdzie można znaleźć ile biorą za przesyłkę?
Kliknij w "pledża".
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Hiu »

Jeszcze nie znaja kosztow - beda je oglaszac za kilka dni.
ODPOWIEDZ