Eminent Domain (Seth Jaffee)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: Wallenstein »

Możesz wrzucić linka?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
KarbonX
Posty: 122
Rejestracja: 27 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: KarbonX »

http://www.boardgamegeek.com/thread/508 ... pportunity
Pliki nie są ogólnodostępne. Możesz skontaktować się z autorem gry, da ci dostęp do swojego folderu na http://www.dropbox.com.
Tam są pliki z nowymi testowymi kartami. Przed godziną pojawił się też plik z regułami.

W skrócie:
- Exotic to nowy typ planet oprócz Metallic, Fertile i Advanced
- 5 startowych planet:
-- 1 tańsza Exotic (2 colonize 2 warfare)
-- 4 droższe (5 colonize 6 warfare) - po jednej każdego typu - dające po dwa bonusy, np.: Metallic dający bonus do warfare i survey
- symbol egzotyczny - sam w sobie nie oznacza roli, jednak nowe planety nadają mu znaczenie, np. nowa planeta Metallic zamiast bonusu '+1 warfare' ma 'traktuj symbol egzotyczny jako warfare' - dzięki temu każdy symbol egzotyczny z kart technologii możesz traktować jako symbol dowolnej roli, na którą pozwalają ci twoje nowe planety
- nowe technologie podobne do starych, tyko zawierają egzotyczny symbol zamiast któregoś symbolu roli (np.: exotic + survey)
- nowe technologie drugiego poziomu (za 5 research) wszystkich czterech typów pozwalają zagrać po nich jeszcze jedną dodatkową akcję
- brak nowych technologii 3 poziomu
- dwie technologie 'exotic' pierwszego poziomu o nazwie 'Double Time' - zawierają tylko jeden symbol (egzotyczny) i mają treść 'zagraj dwie dodatkowe akcje w tej turze'
- jedna technologia 'exotic' drugiego poziomu o nazwie 'Coalition Victory' - wygrywasz od razu, jeżeli masz ją oraz po 2 odkryte planety każdego rodzaju.

Ogólnie dodatek daje możliwość zagrywania przed rolą kilku akcji w turze, więc jest możliwość robienia ciekawych combosów.
Kelshar
Posty: 46
Rejestracja: 12 mar 2010, 09:29

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: Kelshar »

Orientuje się ktoś odnośni daty wydania gry w Polsce? Podobno Luzodajnia miała to sprzedawać.
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: locworks »

Kelshar pisze:Orientuje się ktoś odnośni daty wydania gry w Polsce? Podobno Luzodajnia miała to sprzedawać.
Transport opuści fabrykę (razem z Alien Frontiers) na początku sierpnia.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: janekbossko »

Eminent juz dostepny w Rebelu.
Widze jednak ze na bgg ma dosc niska ocene juz, delikatnie wyższą niż 7.

Grał już ktoś? Zastanawiam się czy to dostawa z luzodajni czy może prywatne źródło Rebela
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: locworks »

janekbossko pisze:Eminent juz dostepny w Rebelu.
Widze jednak ze na bgg ma dosc niska ocene juz, delikatnie wyższą niż 7.

Grał już ktoś? Zastanawiam się czy to dostawa z luzodajni czy może prywatne źródło Rebela
Rebel uczestniczy w akcji Preview Nights, którą koordynuję w Polsce.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: jax »

janekbossko pisze:Eminent juz dostepny w Rebelu.
Widze jednak ze na bgg ma dosc niska ocene juz, delikatnie wyższą niż 7.
oj, mocno niepokojące są oceny i komentarze na bgg...
przyjęcie jest chłodne a mnie najbardziej niepokoi powtarzający się zarzut o powtarzalność rozgrywek
poza tym ta zrzynka z GtR (nie lubię), Dominiona (nie lubię) i RftG... ogólnie nie mam nic przeciw wykorzystywaniu sprawdzonych rozwiązań, ale tutaj to na jakąś czystą kalkę wygląda...

no nic, dotąd chciałem kupić w ciemno, ale teraz widzę że będę musiał zagrać przed zakupem
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: yosz »

A jak się to ma do stwierdzenia TMG http://boardgamegeek.com/thread/685903/ ... aam/page/1 że
Fact #3) Copies will be shipped as soon as they hit the warehouse in the following order, first to Kickstarter supporters, second to preview night retailers, third to website pre-orders.
rebel jest rozumiem Preview Night retailer i nie powinien sprzedawać Eminent Domain przed zakończeniem tej akcji. Gra nie została jeszcze wysłana do Kickstarterowiczów - wiem bo nim jestem. TMG i tak zebrało niezłe cięgi za to, że sprzedawali grę na GenConie zanim główna dostawa dotarła do USA i tym samym została wysłana do Kickstarterowiczów.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: locworks »

yosz pisze:rebel jest rozumiem Preview Night retailer i nie powinien sprzedawać Eminent Domain przed zakończeniem tej akcji.
Akcja Preview Nights przebiega w Polsce trochę inaczej niż w USA. W USA sklep dostał od wydawcy jeden egzemplarz, zaprezentował grę i przesłał zamówienie do wydawcy.

W Polsce zainteresowanie sklepów akcją było... jakie było i wysyłka jednego egzemplarza z Chin na potrzeby Rebela nie miała najmniejszego sensu. Dlatego zamówiłem 36 egzemplarzy gry bezpośrednio z drukarni w Chinach, uzgadniając z wydawcą, że zorganizuje "stacjonarne" prezentacje zanim zacznę sprzedaż online. Ekipa Rebela zobowiązała się do przeprowadzenia prezentacji w przyszłym tygodniu. Mają prawo rozpocząć sprzedaż online w każdej chwili, chociaż wolałbym, żeby coś zostało dla osób, które wpadną do sklepu w przyszłym tygodniu. :-)

Jax ma rację, pisząc o konieczności zagrania przed zakupem. Kupowanie w ciemno prowadzi do srogich rozczarowań. Zapraszam na prezentacje gry w Gdańsku, w Warszawie i w Płocku. Każdy będzie mógł sobie wyrobić zdanie na temat gry.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: yosz »

Dzięki za wyjaśnienie.. to ja pewnie poczekam jeszcze z miesiąc albo dwa na swoją kopię :( ;(
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: locworks »

yosz pisze:Dzięki za wyjaśnienie.. to ja pewnie poczekam jeszcze z miesiąc albo dwa na swoją kopię :( ;(
Jeśli chcesz zobaczyć, czy gra zasługuje na recenzję, z chęcią pożyczę egzemplarz na Kotle.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: tajemniczy_padalec »

A propos recenzji... zapraszam na swój blog. Tutaj jest już recenzja gry.

Miłego czytania :-)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: jax »

tajemniczy_padalec pisze:A propos recenzji... zapraszam na swój blog. Tutaj jest już recenzja gry.

Miłego czytania :-)
Solidna recenzja. Gratuluję.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Kelshar
Posty: 46
Rejestracja: 12 mar 2010, 09:29

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: Kelshar »

Zamówiłem na Rebelu dziś koło południa. Niewiele czasu potem dostałem wiadomość, że zostało wysłane :)
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: Wookie »

Zagrałem dzisiaj raz i na razie widzę w tym hybrydę Race for the Galaxy i Glory to Rome z domieszką Dominiona. Nie wiem czy to dobrze, czy źle - muszę jeszcze pograć.
Na razie czuję, że zapożyczenia są zbyt dosadne.
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: locworks »

Wookie pisze:Zagrałem dzisiaj raz i na razie widzę w tym hybrydę Race for the Galaxy i Glory to Rome z domieszką Dominiona. Nie wiem czy to dobrze, czy źle - muszę jeszcze pograć.
Na razie czuję, że zapożyczenia są zbyt dosadne.
Rzuć okiem na listę gier, które zainspirowały autora gry: http://boardgamegeek.com/geeklist/60622 ... ent-domain
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Kelshar
Posty: 46
Rejestracja: 12 mar 2010, 09:29

Re: Eminent Domain

Post autor: Kelshar »

Posiadam Eminent Domain od paru dni i chciałbym podzielić się wrażeniami.

Gra jest dla mnie praktycznym skrzyżowaniem Dominiona z Race for the Galaxy. Odnoszę wrażenie, że autor w bardzo przemyślany sposób wziął to, co najlepsze z obydwu gier, jednocześnie unikając wad tych dwóch tytułów. Dużym usprawnieniem w stosunku do Race jest dla mnie ograniczenie losowości. Dla przykładu, nie ma ograniczania w zagrywaniu developów, można wystawić dowolny dostępny w grze, jeżeli tylko spełnia się ku temu warunki. (W Race można zagrać tylko to, co podeszło na rękę). Kontrola nad budowaną talią także jest znacznie usprawniona w stosunku do Dominiona. Dużo prościej jest usunąć niechciane lub niepotrzebne karty z tali. Uważam, że dość łatwo przewidzieć, co powinno podejść za chwilę na rękę i skutecznie na tym polegać.

Podoba mi się to, że każdą planetę można zarówno podbić siłą militarną, jak i skolonizować. Produkcja i wymiana dóbr na punkty zwycięstwa działa także podobnie jak w Race, z tym, że można np. sprzedawać też siłę militarną. Planety mają swoje specjalizacje, pomagają przy badaniach albo w budowie siły militarnej. W odróżnieniu od Race, tu siła militarna się zużywa, trzeba "zapłacić" pewną ilość myśliwców, aby przejąć planetę. Moim zdaniem fajne.

Parę słów o zasadach. Bardzo przystępne. Kiedy zaczynałem przygodę z Race, miałem duży problem w ogarnięciu wszystkich symboli, podobnie było ze znajomymi: wielu z nich czuło się przytłoczonymi nadmiarem reguł. Tu tego nie ma, całość jest do załapania po drugiej turze. Osoby znające Race, Dominiona i/lub Glory to Rome poczują się jak w domu. Symboli trochę jest, ale wszystkie są niemal oczywiste.

Grałem jak na razie we dwie osoby, może trochę za mało aby wyrobić sobie porządne zdanie o tej grze. Obawiam się też, że kolejne rozgrywki będą zbyt podobne do siebie. Jednakże, BARDZO mi się podoba, uważam, że jest BARDZO dobra i na pewno do czasu niedoszukania się większych wad, będę polecał, propagował i zachęcał do wspólnej gry (zwłaszcza w Warszawie)

:P
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Eminent Domain

Post autor: janekbossko »

sam nie gralem ale znam osobe ktora te gre ma i z tego co mi mowila to:
- gra czerpie z RftG, Glory to Rome i Dominiona
- gra jest bardzo powtarzalna
- niczym nie zaskakuje
Podsumowując za cene Eminenta lepiej kupic osobno Race i Glory.
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: locworks »

Kelshar pisze:Grałem jak na razie we dwie osoby, może trochę za mało aby wyrobić sobie porządne zdanie o tej grze. Obawiam się też, że kolejne rozgrywki będą zbyt podobne do siebie. Jednakże, BARDZO mi się podoba, uważam, że jest BARDZO dobra i na pewno do czasu niedoszukania się większych wad, będę polecał, propagował i zachęcał do wspólnej gry (zwłaszcza w Warszawie)

:P
Dziękuję za wrażenia po pierwszym kontakcie z grą. Jeśli bedziesz na Kotle w sobotę, to serdecznie zapraszam na rogrywkę w większym gronie.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: locworks »

janekbossko pisze:sam nie gralem ale znam osobe ktora te gre ma i z tego co mi mowila to:
- gra czerpie z RftG, Glory to Rome i Dominiona
- gra jest bardzo powtarzalna
- niczym nie zaskakuje
Podsumowując za cene Eminenta lepiej kupic osobno Race i Glory.
Czy mogę przesłać Ci testowy egzemplarz gry, żebyś mógł odradzać zakup gry PO rozegraniu choć jednej partii, a nie na podstawie rozmowy ze znajomym? Tak jest to już kolejna niemoralna propozycja z mojej strony (1. propozycja: viewtopic.php?p=265210#p265210)

Po testach chciałbym, abyś przekazał egzemplarz Stowarzyszeniu Rubikon.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Eminent Domain

Post autor: janekbossko »

Oczywiscie, dane wysłałem PW
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Eminent Domain

Post autor: locworks »

janekbossko pisze:Oczywiscie, dane wysłałem PW
Bardzo dziękuję. Czy masz namiary na Michała Antkowiaka?
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Eminent Domain

Post autor: janekbossko »

Nie mam ale jestem zarejestrowany na forum Rubikonu. Mysle ze nie powinno być problemu z przekazaniem egzemplarza.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Eminent Domain - zamówienie?

Post autor: yosz »

locworks pisze:
yosz pisze:Dzięki za wyjaśnienie.. to ja pewnie poczekam jeszcze z miesiąc albo dwa na swoją kopię :( ;(
Jeśli chcesz zobaczyć, czy gra zasługuje na recenzję, z chęcią pożyczę egzemplarz na Kotle.
niestety okazuje się, że nie dotrę na Kocioł. Pozostaje mi tylko czekać.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: Eminent Domain

Post autor: stalker »

Kelshar pisze:będę polecał, propagował i zachęcał do wspólnej gry (zwłaszcza w Warszawie)
No to się kiedyś umówimy na Polibudzie. Ale pewnie też będzie można zagrać na Kotle?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
ODPOWIEDZ