Najlepsze 5 gier 2010 roku (gry grane w 2010)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Najlepsze 5 gier 2010 roku (gry grane w 2010)

Post autor: Matio.K »

Szarzy obywatele rownież mogą mieć swoje zdanie na ten temat :wink: :

1) 7 cudów świata - bo wciąga niezmiernie każdego kto miał w to przyjemność zagrać. Ale nie jest to ósmy cud świata :)
2) Basilica - pojedynek do samego końca; poza tym wymaga niewiele miejsca na stole, a mimo to pozwala na całkiem sporo.
3) Stronghold : Undead - jestem po trzech partiach, a mimo to wciąż uważam, że z bliżej niezidentyfikowanych powodów podstawka jest dużo lepsza.
4) 51 stan - czyli jak to rzekł bodaj Andy : "Race for the Essen" :twisted: Niestety to czuć i osobiście na przyszlość do produktow tego wydawnictwa podchodzic będę ostrozniej, tak ma w sobie duzy potencjal, ktory zapewne odkryją przygotowane na tą okazję home rules.
5) K2 - bo Polacy nie gęsi, swoje na Essen pokazali. Szkoda tylko, że nakład skończył się tak szybko i nie mam swojego egzemplarza. Ale z drugiej strony hype nie słabnie i prędzej czy później kupię :mrgreen:

melee: tutaj inny wątek, o najlepszych grach wydanych w 2010 roku (http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=13409)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: sheva »

No to lecimy :) Ostrzegam to nie będą tylko gry w zeszłym roku wydane ale te przy które w ubiegłym roku poznałem najlepiej się przy nich bawiłem.

Miejsce 5: K2, świetna produkcja i to zupełnie bez znaczenia, że polska i że od Adama, Jest po prostu świetna!
Miejsce 4: Egizia, powoli już klasyk i ciągle awansuje w moich osobistych rankingach.
Miejsce 3: Boże igrzysko mimo małej ilości partii ciągle mnie zachwyca ta gra! Klimat po prostu masakruje.
Miejsce 2: Through the Ages: A Story of Civilization eh nienawidzę tej gry i kocham zarazem...
Miejsce 1: 51 stan, czyli najbardziej kontrowersyjna gra ubiegłego roku, mnie ciągle zachwyca i daje niesamowitą frajdę.

Ogólnie pierwszy rok jak prowadzę jakiekolwiek statystyki i wyszło mi, że grałem 353 razy w 95 różnych tytułów. Czyli prawie 4 w każdą :D a najwięcej bo 21 razy w 51 stan. Z gier które zajmują więcej niż godzinę najwięcej rozgrywek w TTA bo "aż" 12...
Ostatnio zmieniony 02 sty 2011, 13:32 przez sheva, łącznie zmieniany 1 raz.
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1767
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 372 times
Been thanked: 94 times

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: farmer »

Aż 415 partii, w 62 tytuły.
Masakra, nie wiedziałem, że aż tyle tego było :O.

GRA ROKU
1. Descent: The Road to Legend (7 sesji)
2. Starcraft: TBG (12 partii)
3. Asia Engulfed i Europe Engulfed (18 + 8 sesji)
4. Cyclades (18 partii)
5. Mare Nostrum (5 partii)

Wyróżnienia (druga liga - gry lubiane i cenione, ale w nieco inny sposób, niźli zwycięzcy):
1. Fire & Axe: the Viking Saga (5)
2. Giants (8)
3. Warhammer Inwazja (30)
4. Through the Ages: A Story of Civilization (12)
5. Le Havre (9)

Największa ilość partii
1. Warhammer Inwazja (30)
2. Stone Age (25)
3. Pandemia + On the Brink (20)
4. Thurn und Taxis + Power and Glory (19)
5. Cyclades (18)

Roczarowania roku:
1. Monopoly Deal Card Game
2. Factory Manager
3. Diamonds Club

pozdr,
farm
Ostatnio zmieniony 02 sty 2011, 21:36 przez farmer, łącznie zmieniany 1 raz.
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: zath »

5. Dixit. Nie miałem okazji do zbyt wielu partii, ale gra jest rewelacyjna, bo sprawdza się w praktycznie każdym gronie. Niektóre skojarzenia powodują dużo śmiechu, a to dla mnie w planszówkowaniu najważniejsze.
4. Cywilizacja: Poprzez Wieki. Praktycznie wszystkie moje partie to dwuosobówki z tatą, przez co w innym gronie w ogóle mi gra nie wychodzi. Uwielbiam za złożenie ze sobą w jedną całość tylu różnych zależności.
3. Hacienda. Rodzice mnie zamęczyli tym tytułem. Prawie 50 partii powoduje, że nie żałuję wydanych pieniędzy :)
2. Once Upon a Time. Nie miałem okazji na zbyt wiele sesji, ale każda z nich była świetna i pełna śmiechu. Mózgi ciągle parowały z wysiłku, a tekst "to jeszcze da się uratować" za każdym razem jak ktoś zmieniał fabułę to już (nasz) klasyk ;) Szkoda, że nie ma polskiej wersji kart, bo chętnie zagrałbym w nieco większym gronie osób niż obecnie.
1. Dungeon Lords! Zakochałem się w tej (głupiej, losowej) grze ze względu na jej klimat. Pokazałem ludziom w wydziałowym klubie i nie chcą grać w nic innego.

Na wyróżnienie poza tą piątką zasługują jeszcze: Twilight Struggle, Książęta Renesans oraz Stone Age.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: DanCo »

W 2010 roku udało mi się rozegrać 572 partie w 113 gier w tym z 20-25 nowych i ciekawych tytułów.
W większości lekkie i bardzo lekkie tytuły z dziećmi małymi i tymi dużymi :) co widać po ilości rozgrywek
1) Loopin' Louie - 48
2) Coloretto - 43
3) Abalone - 32
4) RattleSnake - 23
5) Inside - 20

TOP 5
1) Through the Ages: A Story of Civilization (8) - za całość.
2) Age of Empires III: The Age of Discovery (4) - za odwzorowanie oryginału, grafikę, grywalność.
3) Imperial (4) - to po prostu Imperial, niesamowity rondel i ekonomia.
4) Egizia (4) - bo mi się podoba, niby prosta gra rodzinna, niby ta sama półka co SA ale jednak cięższa.
5) 7 Wonders (4) - za pomysł, mechanikę.
i na dalszych miejscach ale równie ważne: Le Havre (11), El Grande (4), Stone Age (12), Memoir'44 (14), Steam (5).
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: BloodyBaron »

Ten rok 2010 był dosyć wyjątkowy, ze względu na pojawienie się owocu akcji powiększenia rodziny :) przez co gier okresowo było mało, a dominowały gry krótsze - na które był czas po ululaniu maluszka. Niemniej trafiło się też parę większych sztuk. Po długim wahaniu do rankingu zgłaszam gry, które poznałem w 2010, niekoniecznie w 2010 wydane, bo też w tym roku specjalnie nowości nie poznawałem. Natomiast ten warunek pierwszej partii w 2010 wyeliminował dwie genialne gry: Cywilizację i Le Havre, w które pierwszy raz grałem 1-2 dni przed Sylwestrem 2010, i które zajęłyby miejsca odpowiednio czwarte i drugie.
Po tych założeniach pierwsza piątka wygląda tak:

5) Galaxy Trucker: gra, obok której przeszedłem obojętnie, którą poznałem przypadkowo, i w której zakochała się moja żona. Obok Carcassonne the Castle, moja ulubiona gra kafelkowa.
4) 51. Stan - tylko jedna partia, gra ma swoje problemy, ale podoba mi się pomysł, karty, klimat i budowanie silniczka, więc chcę próbować.
3)Starcraft: the boardgame - chciałem mieć kolubrynę z FFG i mam: i cieszę się, że jednak nie brałem Descenta, bo z graniem w tak długi tytuł byłoby słabo - wybrałem inny tytuł - o czym niżej. Na Starcrafta też czasu za bardzo jeszcze nie było, ale mimo to dwie partyjki do dziś rozegrane bardzo mi przypadły do gustu i niebawem planuję 4-osobowe zmagania o galaktykę.
2) Claustrophobia - idealna - jak na moje potrzeby - gra typu Dungeon Crawl - super figurki, super prosta i emocjonująca, rewelacyjna relacja czasu rozgrywki do tego, co gra oferuje. I moja żona chce w to ze mną grać. Czego można sobie więcej życzyć ;)

a na pierwszym, taramtaram:

Race for the Galaxy - długo wokół niej chodziłem, nie będąc przekonanym, ale w Rebelu była promocja i dorzuciłem do koszyka ;)... a teraz mam już dwa dodatki i marudzę żonie co wieczór, że dziś chcę grać w Race'a :) Szukałem takiej gry. Miodzio.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: Veridiana »

Pod względem liczby rozgrywek:
Race for the Galaxy
Through the Ages: A Story of Civilization
Fußball Ligretto
Scrabble
Age of Empires III: The Age of Discovery

Pod względem zachwytu:
1. Cywilizacja: Poprzez Wieki (dzięki wersji online, która rewelacyjnie wszystko za mnie podlicza i można do bólu resetować turę)
2. Macao (karciany silniczek to jest to, co tyrgyski lubią najbardziej :) do tego te miliony kosteczek z oryginalnym zastosowaniem)
3. 51 Stan (karciany sil... mam deja vu :wink: tylko nie ma wielu kosteczek. żetony są... nie, też nie ma :lol: )

Ale numerem jeden nadal pozostaje Age of Empires III. przetasowania w ogólnym Top5 to skok Cywilizacji z 5 miejsca na 2. reszta bez zmian. Natomiast Macao wskoczyło do pierwszej 10tki.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: Nataniel »

Veridiana pisze:1. Cywilizacja: Poprzez Wieki (dzięki wersji online, która rewelacyjnie wszystko za mnie podlicza i można do bólu resetować turę)
Jak to sie stalo, ze nigdy nie zagralismy razem?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: JAskier »

Top 5 pod względem liczby rozgrywek w 2010:
Czarne historie 71 partii (partia to odgadywanie jednej zagadki lub też zadawanie jednej zagadki)
Pędzące Żółwie 35 partii
Keltis: Neue Wege, neue ziele 30 partii
Hive 29 partii
Blef 24 partie
Top 2 gier wydanych po Polsku w 2010: (tylko top 2 bo moim zdaniem mało wyszło świeżych, porywającyh produkcji w tym roku :()
Miejsce drugie wspólnie zajmują: K2 (odkrycie końcówki roku, najlepsza gra Adama, bardzo solidna, jescze za mało grałem by w 100% ocenić) Na Grunwald (świetna gra Filipa, jedna z najprzyjemniejszych polskich gier, polecam!), 7 Cudów Świata (nie rozumiem hype'u, gra jest bardzo dobra, ale to co osiąga na BGG to jakieś nieporozumienie, co w niej takiego genialnego?!)
Miejsce pierwsze daleeeko przed resztą: 51 Stan (Odkrycie roku, gra wybitna, świetna, nie nudzi się, nawet błędy w wydaniu mi nie przeszkadzają. Czekam na dodatek!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: Veridiana »

Nataniel pisze:
Veridiana pisze:1. Cywilizacja: Poprzez Wieki (dzięki wersji online, która rewelacyjnie wszystko za mnie podlicza i można do bólu resetować turę)
Jak to sie stalo, ze nigdy nie zagralismy razem?
Bo gram na niskich gwiazdkach i w zasadzie tylko z kolegą :) jakos tak nam dobrze we wlasnym sosie :wink: ale moze kiedys...
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: DDP »

Top 5 w ilosci rozgrywek
1. Blue Moon 29
2. Jungle Speed 20
3. Pickomino 19
4. Summoner Wars 17
5. Fasolki/NS Hex 12

TOP 5 roku (zaliczam tylko gry, które poznalem w tymze roku)
1. Dungeon Lords
2. Steam
3. Summoner Wars
4. Le Havre
5. Reef Encounter
Zawsze gram o zwycięstwo!
staszek
Posty: 3539
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: staszek »

U mnie czołowa piątka składa się z gier poznanych w tym roku:(właściwie same klasyki,więc trochę wstyd,że poznane dopiero w tym roku-na usprawiedliwienie dodam,że dwie z nich w styczniu :) )
5.Age of Steam
4.Indonesia
3.In the shadow of the Emperor
2.Goa
1.TTA
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: Geko »

Taki moment pokazuje, że notowanie partii na BGG wcale takie głupie nie jest.
2010 rok nie był dla mnie zbyt obfity planszówkowo. Zwłaszcza pierwszy kwartał był cieniutki. Liczba partii ogółem: 55 (bez rozgrywek przez internet). Ale nie jestem fanem poznawania każdej możliwej nowości. Raczej wolę grać w gry, które znam, a od czasu do czasu poznać dobrze coś nowego, jeśli mnie zainteresuje.
Wracając do 2010 roku... Najwięcej partii: Cywilizacja: Poprzez Wieki, 10. A nie jest to gra na godzinę. Do tego pewnie drugie tyle partii online. Bezdyskusyjnie najlepsza gra roku. Niesamowita pozycja, która w zasadzie się nie nudzi.
Poza tym w 2010 r. dobre wrażenie na mnie wywarły:
- Steam Barons (fajna wersja giełdowa Steama),
- Confict of Heroes: Awakening the Bear (gra wojenna, która mi się podoba i w którą chętnie bym pograł więcej),
- Dungeon Lords (dokładnie to, czego oczekiwałem - idealna eurogra kipiąca klimatem),
- Battlelore z dodatkiem The Hundred Year's War (najlepszy wariant BL - lekkiej i całkiem przyjemnej bijatyki, szkoda tylko, że tak długo się to rozkłada i składa),
- Notre Dame (szybkie i niegłupie, w dodatku dobrze się sprawdza jako gra do wciągania osób nieznających planszówek),
- Agricola (ciągle świetna, w końcu chciałbym zagrać z Torfowiskiem).
Pod koniec roku poznałem jeszcze:
- Navegadora (bardzo mi się spodobało, chętnie jeszcze zagram),
- Vinhos (pierwsza rozgrywka bardzo zapoznawcza, chętnie zagram więcej).
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: bartek_mi »

rok niezbyt udany - 199 rozgrywek

z tytulow granych w 2010 roku (niekoniecznie poznanych, a na pewno nie debiutujacych w 2010) typuje:

5. rftg (najwiecej rozgrywek)
4. zertz (wielki powrot po n latach na polce)
3. small world (lekkie, ladne, dobre)
2. fauna (swietna gra familijna i dla "nie-geekow")
1. cywilizacja: poprzez wieki (r e w e l a c j a choc zawsze gralismy pokojowo)
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: B »

Jeżeli chodzi o ilość rozgrywek to całkiem nieźle.
Pierwsze dwa miejsca (+ ostatnie) dość przewidywalne, ale na trzecim miejscu mam nową wschodzącą gwiazdę, a na czwartym nielichego konkreta:

Dominion 149 (zdecydowana większość gier na żywo, trochę online, nowy dodatek wprowadził niezłe ożywienie)
Race for the Galaxy 73 (wiadomo)
Battle Line 29 (nie ruszam się bez niej z domu, ilekroć gdziekolwiek wyjeżdżam)
Through the Ages: A Story of Civilization 16 (niestety, 15 gier dwuosobowych, tylko jedna trzyosobowa)
Kingsburg 13 (żelazny szlagier nigdy nie umiera)

Z gier zakupionych/poznanych w 2010 roku, największe wrażenie wywarły na mnie TROYES i PRICE OF HONOR.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: Maras »

Ile bym nie grał zawsze będzie za mało, więc grałem mało
Moje TOP 5 minionego roku to lekkie, przyjemne i szybkie tytuły

1. At the Gates of Loyang
2. K2
3. Saint Petersburg
4. Dixit
5. Świat bez Końca
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: arturion »

1. Age of Steam
2. Agricola
3. Puerto Rico
4. Le Havre
5. Stone Age
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: Nataniel »

1) Cywilizacja
2) Race for the Galaxy
...
(długo długo nic)
...
4) Egizia
5) At the Gates of Loyang
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: ragozd »

u mnie problem z 5 miejscem - wiec
5: eq. Brass(8), K2(5), Saint Petersburg (5), Dominant Species (4), At the Gates of Loyang (6), Egizia (6) jak widać dobre, równe towarzystwo
4: Power Grid: Factory Manager - tej gry mam niedosyt, tylko 9 razy, ale ciezko namowic wspolgraczy :(
3: Magnum Sal - mimo tylko 4 miesięcy dostępności 10 rozgrywek.
2: Le Havre - 13 partii mowi za siebie
...
(długo długo nic)
...
(długo długo nic)
...
(długo długo nic)
...
1: TtA - 42 rozgrywki, na planszy oczywiście, w większości na home-rulsach. I nie mam dosyc :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: Krwawisz »

Planszówkowo rok dla mnie całkiem dobry. Jakieś 400 rozgrywek czyli nie jest źle.

Grą roku zdecydowanie zostaje Warhammer Inwazja (ponad 70 partii). Żadna inna gra w 2010 roku na tak długo mnie nie wessała...
A kolejne miejsca zajmują:

2. SmallWorld
3. LoTR: Konfrontacja
4. A Castle for All Seasons
5. Wikingowie

czyli generalnie gry łatwe, szybkie i przyjemne. Ot, taki rok :)
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: Edwardo »

1. Brass (7)
2. K2 (6)
3. Tinners' Trail (6) i Agricola (6)
4. Aton (28)
5. Szogun (4)
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: blazej »

Mój TOP 5 2010 i jednocześnie moje ulubione gry 8)

Race for the Galaxy 129
Backgammon 45
Manoeuvre 13
Twilight Struggle 9
Through the Ages: A Story of Civilization 8
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: surmik »

1 -Agricola
1,5 - Le Havre
3 - TTA
4 - Peurto Rico
5 - Maria
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: Ryslaw »

W 2010 poznałem sporo nowych gier, a z tych, w które grałem najbardziej spodobały mi się poniższe:

1. Dominant Species (bezapelacyjnie)
2. Innovation (budowa cywilizacji w 45 minut)
3. WH: Inwazja
4. Claustrophobia
5. 51. Stan

Tuż za rozciągniętym podium znalazłoby się K2, Magnum Sal, Basilica, Świat bez końca, Cyklady, Egizia, Planet Steam i parę innych pozycji.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: TOP 5 roku 2010

Post autor: maciejo »

1.RftG
2.Verflixxt
3.Ghost Stories z dodatkiem
4.Hanza
5.Basilica,Pitchcar,Battlelore,Neuroshima hex,Catan

:D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ