Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: woytas »

pinata pisze:W międzyczasie zapraszam do Katowic. Jako dobrzy gospodarze zawsze zostawiamy gościom najciemniejsze lochy.
Bardzo chętnie, tylko ta odległość (2500 km) :wink:
annak2
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 18 times

Re: Mage Knight

Post autor: annak2 »

Witam,
w trakcie poszukiwań gry planszowej w klimatach fantasy, Heroes of Might and Magic etc.) z elementem rozwoju postaci, dla 1-2 osób - często polecana jest właśnie Mage Knight. W związku z faktem, że polski dodruk nie jest planowany
( http://www.lacerta.pl/index.php/9-artyk ... wiecej-gry )

mam do was pytania:
1. Gdzie najtaniej można obecnie kupić edycję angielską? Jakiego rzędu są to koszty? Chodzi o podstawkę.
2. Czy istnieje spolszczenie instrukcji oraz samej gry (np. kart w postaci wkładek do koszulek, gotowych do samodzielnego wydruku)? Jeżeli tak, mogę poprosić o namiary?
3. Czy ktoś z was grał również w Runebound (3 edycja) i może krótko porównać te tytuły? Ewentualnie zasugerować inne tytuły w podobnym klimacie?

Z góry dzięki za wszelkie informacje.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Mage Knight

Post autor: Fojtu »

1. Raczej z drugiej ręki, podstawka to kwota rzędu 200-300zł. Polskie też można dostać z drugiej ręki spokojnie. Polecam dział sprzedaży na forum lub na facebooku grupa Bazar pod pegazem, co jakiś czas się pojawiają.
2. Podejrzewam, że jest na BGG, polecam przejrzeć tamtejsze pliki.
3. W Runebound nie grałem, ale Mage knight podejrzewam, że jest bardziej skomplikowany.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Mage Knight

Post autor: raiden25 »

annak2 pisze:Witam,
w trakcie poszukiwań gry planszowej w klimatach fantasy, Heroes of Might and Magic etc.) z elementem rozwoju postaci, dla 1-2 osób - często polecana jest właśnie Mage Knight. W związku z faktem, że polski dodruk nie jest planowany
( http://www.lacerta.pl/index.php/9-artyk ... wiecej-gry )

mam do was pytania:
1. Gdzie najtaniej można obecnie kupić edycję angielską? Jakiego rzędu są to koszty? Chodzi o podstawkę.
2. Czy istnieje spolszczenie instrukcji oraz samej gry (np. kart w postaci wkładek do koszulek, gotowych do samodzielnego wydruku)? Jeżeli tak, mogę poprosić o namiary?
3. Czy ktoś z was grał również w Runebound (3 edycja) i może krótko porównać te tytuły? Ewentualnie zasugerować inne tytuły w podobnym klimacie?

Z góry dzięki za wszelkie informacje.
1. Są w sklepach jak poszukasz. Ceny koło 250-300zl.
2. Jest spolszczenie dostępne do podstakwi i wszystkich dodatków. Jak coś to napisz na Pw gdy się zdecydujesz na ta grę i podam informacje.
3. Grałem w obie gry i są to zupełnie inne gry. Runebound to przygoda z licznymi questamu na zasadzie przynieść jakiś zasób, odwiedź miejsce X itd. Większość odbywa się na zasadzie testów. Gra stosunkowa prosta/normalna do ogarnięcia. MK to swoistego rodzaju armagedon. Dużo zasad do zapamiętania, ciężka czasem do zrozumienia aby wystartować, dużo dłuższa i napewno jak chcesz rozwijać postać i mieć większy wpływ na to co robisz to jest to MK jest lepsze.

Najlepiej zagrać z kimś w MK i sprawdzić, powiem to każdemu kto chce ja kupić. Ja 3 razu podchodziłem do instrukcji. Po prawie roku zacząłem grać jako tako :)

Może trochę zniechęcam wiec dodam ze MK to jedna z lepszych gier ever :)
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: xan »

Ja jestem nowicjuszem jeśli chodzi o MK i każdy mi odradzał kupienie jej ze względu na złożoność. Kupiłem ją mimo to i póki co to moje najlepiej wydane pieniądze na planszowki. Dzięki obejrzeniu rozgrywki na kanale Granie w Chmurach i przeczytaniu instrukcji byłem w stanie jako tako to ogarnąć. Oczywiście w pierwszych rozgrywkach popelniałem błędy i zapominałem o detalach ale gra tak bardzo mi się spodobała że z każdą kolejną rozgrywka miałem chęć na więcej. Na początku źle trochę podszedłem do gry szukając podwójnego dna w mechanice, kartach przez co zadawałem głupie pytania na forum a okazało się że wystarczy wszystko czytać ze zrozumieniem i zasady okazują się przystępne. Teraz, mimo że mam dość dużo rozgrywek za sobą i tak czasami muszę coś doczytać w instrukcji bo ciężko to wszystko zapamiętać. Tak czy inaczej wg mnie najważniejszą zaletą Mage Knighta jest to że zawsze jest to wspaniała, wymagająca rozgrywka i zmusza do ciągłego myślenia jak najlepiej wykorzystać swoje zasoby. Jeśli jesteś nowicjuszem tak jak ja to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy masz dużo zaciętości aby poznać tą grę. Jeśli tak to możesz ją brać w ciemno. ;)
annak2
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 18 times

Re: Mage Knight

Post autor: annak2 »

Jako że udało mi się nabyć podstawkę w wersji PL, w dalszej perspektywie rozważam zakup dodatku.

Ktoś z was orientuje się gdzie najtaniej można dostać Lost Legion? Amazon.com czy jakieś bardziej opłacalne rozwiązania?
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: stalker7 »

Mam informację, że będzie w gamelordzie tylko nie wiadomo kiedy;) ale mają być bo wizkids robi dodruk oczywiście ENG PL dodatków nie ma i raczej nie będzie na 99,999%
ChandlerBong
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2016, 03:20

Re: Mage Knight

Post autor: ChandlerBong »

tak się zastanawiam skąd taka wysoka cena tej gry? Nie chodzi o polskie wersje , bo tutaj sytauacja jest jasna ale angielskiej wersji poniżesz 300 zł nie uświadczysz, za granicami kraju wygląda to jeszcze gorzej. Zawsze tak było?
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: stalker7 »

Chodzi o to, że już nie będą jej drukować a jest bardzo popularna stąd coraz wyższe ceny
jest spory popyt a mała podaż
z Thunderstone Advance było to samo
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight

Post autor: Sarseth »

stalker7 pisze:Mam informację, że będzie w gamelordzie tylko nie wiadomo kiedy;) ale mają być bo wizkids robi dodruk oczywiście ENG PL dodatków nie ma i raczej nie będzie na 99,999%
stalker7 pisze:Chodzi o to, że już nie będą jej drukować a jest bardzo popularna stąd coraz wyższe ceny
jest spory popyt a mała podaż
z Thunderstone Advance było to samo
To będzie dodruk czy nie będzie?:p
Rebel 6% (trójmiasto)
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: stalker7 »

DODATKÓW tak
Podstawki NIE
ChandlerBong
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2016, 03:20

Re: Mage Knight

Post autor: ChandlerBong »

w angielskiej wersji równiez nie bedzie dodruku??? Gra ciągle utzymuje bardzo wysokie miejsce w rankingach najlepszych gier i będą z niej rezygnowac?
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: stalker7 »

stad te ceny
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight

Post autor: Sarseth »

stalker7 pisze:DODATKÓW tak
Podstawki NIE
To idealnie dla mnie. Podstawkę mam, Kranga mam, reszty mi brak. Ale nie śpieszy mi się z kupnem. Dzięki za wyjaśnienie.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Mage Knight

Post autor: AkitaInu »

Sarseth pisze:
stalker7 pisze:DODATKÓW tak
Podstawki NIE
To idealnie dla mnie. Podstawkę mam, Kranga mam, reszty mi brak. Ale nie śpieszy mi się z kupnem. Dzięki za wyjaśnienie.
Dla mnie również, jedynie tezli mi brakuje :)
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Sebs »

Czy jest jeszcze szansa dostac gdzies podstawke? Obojetnie eng lub pl

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: mat_eyo »

Sebs pisze:Czy jest jeszcze szansa dostac gdzies podstawke? Obojetnie eng lub pl

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Tja, w Gamiko za sześć stów.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: malekith_86 »

to ciekawe bo w planszostrefie wersja angielska jest dostępna od ręki
https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Mage- ... elska/2779
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: mat_eyo »

O, to jest świetna informacja! Dziwne, bo na i-szopie się nie wyświetla, a insert z planszostrefy już tak.

Edit:

Aaaand its gone.
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Sebs »

Hmm spoznilem sie :-) a za gamiko podziekuje

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Za 300zł warto wziąć, bo to naprawdę dobra gra. No i z ewentualną odsprzedażą nie będzie problemu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

to jest gra wybitna i basta :D a nie jakieś tam dobra hehe
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kal-El83 »

pan_satyros pisze:to jest gra wybitna i basta :D a nie jakieś tam dobra hehe
Otóź to ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: malekith_86 »

lepiej się przyznać kto się załapał :?:
mam teraz wyrzuty sumienia, że wkleiłem tutaj linka bo się zastanawiałem czy nie zamówić dla siebie
mam wersję PL ale natrafiłem ostatnio na unboxing nowszego druku dodatków i rewersy kart były tak strasznie inne, że zacząłem się zastanawiać czy rewersy od mojego polskiego wydania też nie będą strasznie odbiegać?
jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Azazelek pisze:
pan_satyros pisze:to jest gra wybitna i basta :D a nie jakieś tam dobra hehe
Otóź to ;)
Zostałem złajany jak uczniak więc już się poprawiam! MK to gra absolutnie genialna pod każdym względem! :)
malekith_86 pisze: mam wersję PL ale natrafiłem ostatnio na unboxing nowszego druku dodatków i rewersy kart były tak strasznie inne, że zacząłem się zastanawiać czy rewersy od mojego polskiego wydania też nie będą strasznie odbiegać?
jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?
Ja używam koszulek z zakrytymi plecami więc problemu nie ma. Najprostsze rozwiązanie żeby się tym nie musieć przejmować :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ