Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Thaiphoon »

olsszak pisze:
Thaiphoon pisze:A czy ktoś się orientuje czy jest w sieci spolszczenie kart z wersji angielskiej i czy można zrobić to w miarę estetycznie? Myślę o dołożeniu polskiego tekstu do kart. Znalazłem tylko tłumaczenie części kart wykonanych do prywatnych potrzeb jednego użytkownika z bgg.
Co to znaczy do prywatnych potrzeb? Czy tłumaczenie Lost Legion nie jest kompletne?
To znaczy, że przetłumaczył dla własnych potrzeb niż po to, aby było to czytelne dla wszystkich. Piszę o podstawce. LL jest super przetłumaczony i tak jak pisałeś, wystarczy wszystko wydrukować i włożyć do koszulek.
Wiem, że podstawka jest też PL, ale ja dostałem angielską i stąd moje pytanie. Poprostu chciałbym ją mieć estetycznie i fachowo spolszczoną.
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Mage Knight - czy jest spolszczenie?

Post autor: Thaiphoon »

Szukałem w sieci cyfrowej wersji kart z polskiej edycji Mage Knighta. Niestety nic nie znalazłem. Niby mógłbym dołożyć zwykle kartki z tekstem do kart, ale gdzie tu estetyka i utrzymanie klimatu :-)
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mage Knight - czy jest spolszczenie?

Post autor: bukimi »

Thaiphoon pisze:Szukałem w sieci cyfrowej wersji kart z polskiej edycji Mage Knighta. Niestety nic nie znalazłem. Niby mógłbym dołożyć zwykle kartki z tekstem do kart, ale gdzie tu estetyka i utrzymanie klimatu :-)
Jeśli Ci tak zależy możesz z tego co jest zrobić gotowe wsuwki do kart. Tekst już masz, zostaje tylko sformatować :)
A jak się jeszcze podzielisz dziełem na BGG to już w ogóle będzie super.

Robiłem już tłumaczenie razem z formatowaniem dla innej gry (Inhabit the Earth) i w praktyce wystarczy zrobić odpowiednią tabelę w Wordzie, potem wyciąć i wsunąć w koszulki tak, by nie zasłonić grafiki.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
neotom
Posty: 95
Rejestracja: 04 maja 2015, 21:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mage Knight

Post autor: neotom »

Mam problem ze znalezieniem tej informacji na forum, a podejrzewam że kwestia była już poruszana. Chodzi o to jak integruje się wersja ANG dodatku Lost Legion z PL wersją podstawki- chodzi mi o wielkość i kolor rewersów kart, żetonów, kafli itp.
I czy jest różnica w zależności od edycji dodatku LL (chyba były trzy).

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Mage Knight

Post autor: dave8 »

Cześć,

Zna ktoś miejsce gdzie mogę naraz kupić całą grę + wszystkie dodatki?
Może być wersja eng.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: woytas »

neotom pisze:Mam problem ze znalezieniem tej informacji na forum, a podejrzewam że kwestia była już poruszana. Chodzi o to jak integruje się wersja ANG dodatku Lost Legion z PL wersją podstawki- chodzi mi o wielkość i kolor rewersów kart, żetonów, kafli itp.
Ja mam taki mix i jak dla mnie, to wszystko jest OK. Niby jest różnica w odcieniach żetonów, ale mi to nie przeszkadza. Nie jest ona nawet tak mocno zauważalna. Powiem więcej, zwróciłem na to uwagę dopiero, gdy znajomy mi o tym wspomniał. Śmiało mieszaj polską z angielską.
Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Mage Knight

Post autor: Rumcajs »

Krótkie pytanie. Czy jest gdzieś dostępna przetłumaczona na język polski instrukcja/karta umiejętności do Kranga?
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: woytas »

Jeśli wystarczy ci takie coś, to proszę bardzo:
Obrazek
Obrazek
Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Mage Knight

Post autor: Rumcajs »

Dziękuje pieknie Mistrzu!!!
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: xan »

Nie wiecie czy jest planowany jakiś dodruk tej gry w przyszłości? Niedługo może będę chciał zakupić tą grę a póki co cena jest dość zaporowa.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kal-El83 »

Dodruk pl nie jest przewidziany, angielski niedawno chyba sie pojawił.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Mage Knight

Post autor: seki »

Nie. Oryginalny wydawca wymaga zamówienia zbyt dużego nakładu. Niewykonalne. Z tego co wiem nawet w kraju autora (czechach) gra jest nieosiagalna
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Mage Knight

Post autor: raiden25 »

seki pisze:Nie. Oryginalny wydawca wymaga zamówienia zbyt dużego nakładu. Niewykonalne. Z tego co wiem nawet w kraju autora (czechach) gra jest nieosiagalna
Ale angielska wersja jest w sklepach przecież.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

No właśnie, spokojnie można brać angielską, bo tekstu na kartach za dużo nie ma. Zresztą podstawowy angielski wystarczy żeby swobodnie grać. Od biedy można sobie włożyć w koszulki dostępne spolszczenia.
Polska wersja jest droga, ale pytanie kto może ile zapłacić? Ja bym dał 300zł za używanego MK, bo dla mnie to najlepsza planszówka dla solowej gry. Docelowo warto nabyć LL, bo daje po prostu więcej MK plus ulepszony wariant solo, z generałem Volkare.
Sama gra jest mega grywalna, a odpowiednie zarządzanie dostępnymi zasobami daje sporo frajdy. Prowadzony przez nas bohater staje się silniejszy z każdym osiągniętym poziomem. Na planszy jest wiele miejsc wartych odwiedzenia, wielu wrogów do pokonania i wiele celów do zdobycia. Każdy zdobyty czar czy artefakt to dla mnie wydarzenie, bo jestem na poziomie scenariusza wprowadzającego. Ciągle nie umiem podbić dwóch miast, ale to mnie nie zniechęca. Dla mnie samo granie to duża rzecz i najchętniej gram sam.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kasper »

Jest dokładnie jak pisze RUNner. Mage Knight jest najdroższą grą w mojej kolekcji (nie liczę formatu LCG :D ). Wersję polskojęzyczną kupiłem bodajże w Replikatorze w ostatnim momencie płacąc coś ok 300 zł gdy swego czasu w Morgadzie można było kupić ją za 180 zł. Mimo tego, że mam świadomość iż przepłaciłem nie żałuję ani złotówki. Mam za sobą ponad 20 partii, rozegranych głównie jednym bohaterem tylko w 3 scenariuszach (Pierwszy rekonesans, Błyskawiczny podbój, Pełny podbój). Do ogrania 3 kolejnych herosów (nie wspominając o Wolfhawk i Ymirze) i 5 scenariuszy nie licząc możliwych modyfikacji. Do generała Volkare nawet się nie zbliżam...
okonek
Posty: 8
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:14
Lokalizacja: wawa

Re: Mage Knight

Post autor: okonek »

Dostalem dzisiaj informacje od polskiego wydawcy ze nie planuja w przyszlosci wydania dodatkow w polskiej wersji jezykowej.
Posiadam podstawe PL i zastanawiam sie czy jest sens kupowac dodatek w wersji EN? Czy reversy kart nie roznia sie? Czy ktos probowal juz takiej kombinacji? Jezeli tak to jak sie to sprawdza?
Knowledge is wonderful, but imagination is even better
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Knight

Post autor: olsszak »

okonek pisze:Dostalem dzisiaj informacje od polskiego wydawcy ze nie planuja w przyszlosci wydania dodatkow w polskiej wersji jezykowej.
Posiadam podstawe PL i zastanawiam sie czy jest sens kupowac dodatek w wersji EN? Czy reversy kart nie roznia sie? Czy ktos probowal juz takiej kombinacji? Jezeli tak to jak sie to sprawdza?

Ja mam polską podstawkę i dodatki ENG. Wszystko gra :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
okonek
Posty: 8
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:14
Lokalizacja: wawa

Re: Mage Knight

Post autor: okonek »

dzieki za info.
A powiedz mi jeszcze jak sie gra majac karty w 2 jezykach? Do tej pory nie mialem okazji mieszac wersji jezykowych.
Knowledge is wonderful, but imagination is even better
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Nie ma żadnego problemu żeby tak grać. Nie wiem tylko czy odcienie rewersów kart się nie różnią, ale mam koszulki z czarnymi plecami więc mnie ten problem nie dotyczy. :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Mage Knight

Post autor: raiden25 »

Wydaje mi się ze na każdej stronie tego tematu pada pytanie o łączenie wersji językowych i o wydanie gry w języku Polskim....
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Mage Knight

Post autor: fantazyn »

Mi osobiście nie przeszkadza posiadanie mieszanej wersji (mam podstawkę w polskiej wersji, a dodatki w angielskiej).

Fakt jest taki, że się nie przyglądam na siłe, żeby sprawdzić różnicę. Karty mam w koszulkach przezroczystych.

W przyszłym tygodniu będę w Warszawie, mogę wziąść paczkę kart i je pokazać (napisz PW jeżeli chcesz).
okonek
Posty: 8
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:14
Lokalizacja: wawa

Re: Mage Knight

Post autor: okonek »

Dziekuje za informacje. Prezentacji nie trzeba robic. Rowniez bede mial wszystko w koszulkach i najwazniejsze jest to ze nie ma az tak duzej roznicy.
Pozostaje teraz tylko znalezc egzemplarz dodatku The Lost Legion do kupienia.
Knowledge is wonderful, but imagination is even better
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Mage Knight

Post autor: raiden25 »

Pytanko czy komponenty gry można mieszać ze sobą i nic nie koliduje jeśli chodzi o dodatki? Zamierzam zagrać drugi raz w MK i myśle czy mogę dodać komponenty ze wszystkich dodatków od razu nawet do samouczka lub pierwszego scenariusza z podstawki?
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

raiden25 pisze:Zamierzam zagrać drugi raz w MK i myśle czy mogę dodać komponenty ze wszystkich dodatków od razu nawet do samouczka lub pierwszego scenariusza z podstawki?
Nie polecam używania dodatków tak szybko. Sama podstawka ma wystarczająco wysoki poziom skomplikowania reguł i zdecydowanie wystarczającą różnorodność kart, jednostek i wrogów.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Mage Knight

Post autor: raiden25 »

Od razu spytam czy ktoś dokupował edycje z ostatniego dodruku? Ja kupiłem wszystkie 3 "świeże" dodatki i jest problem z kolorystyka żetonów która chyba miała być poprawiona?

Na górze wersja z intensywniejszymi kolorami:
Obrazek
ODPOWIEDZ