Gra Twoich Końcówek - FINITO

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Marian
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2006, 15:58

Gra Twoich Końcówek - FINITO

Post autor: Marian »

Mam pytanie. Czy ktoś z was wie gdzie można dostać grę planszową o nazwie FINITO. Przeszukałem całą Warszawę, bez skutku. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Bardzo mozliwe, ze gra jest niedostepna. Za to chetnie pomoge, jezeli jestes zainteresowany jakimis fajniejszymi grami :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Za przeszukiwanie Warszawy trzeba sie było wziąć jakieś 5-6 lat temu, bo chyba od tylu lat nie istnieje firma Big Fun - producent gry Finito. Jedyne co mogę w tej cwili polecić, to przeszukiwanie aukcji internetowych, bo chyba nie tak dawno gra była wystawiana na Allegro
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

ja mam gdzies w domu, ale musze przyznac ze zamiast wyjmowac pudelko to jak w to gramy to po prostu w kazdej kolejce 1 gracz bierze slownik jezyka polskiego, znajduje 'fajne' slowo, mowi ludziom, i sam przepisuje (ciut ew. modyfikujac stylistycznie) wpis ze slownika. w ten sposob gralismy tez na wszystkich wyjazdach - nigdy nie zabierajac pudelka w podroz.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

hmm spojrzalem co to jest 'finito' na bgg i zdebialem... prosze zignorowac poprzedni post dopoki nie odkopie swojego pudelka i nie upewnie sie ze gra o ktorej mysle to jest to co w tym pudelku jest w srodku
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

no dobrze - mam to o czym ty piszesz, tam sie robi 3 rzeczy (definicje, cytaty, obrazki), my od zawsze gramy tylko na definicje (i tego dotyczy pierwszy moj post), gra na bgg wydaje sie nie istniec, choc sa 2 gry o nazwie 'finito'. to jest wyrob polski??
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Nazwa Finito jest na tyle atrakcyjna, że mogła być użyta niezależnie przez kilku różnych autorów i producentów. To, czego prawdopodobnie poszukuje Marian, to gra opracowana w Polsce i wydana przez firmę Big Fun z Legnicy. Pełny tytuł tej gry to chyba "Finito - gra twoich końcówek". Big Fun wydał zresztą kilka podobnych gier m.in. Kontakt.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2007, 12:16 przez MichalStajszczak, łącznie zmieniany 1 raz.
hubertok
Posty: 19
Rejestracja: 24 sty 2005, 08:59
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: hubertok »

Finito ta bardzo fajna gra i kupa dobrej zabawy. Do tej pory pamietam definicję "kunigaz" jednej z koleżanek - "Koń na gaz" :wink:
Bóg jest zawsze po stronie wielkich batalionów
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

coz - kupowac! :-) to najlepsza party game w jaka gralem, zwlaszcza jak sie zbiora ludzie o roznych zainteresowaniach (jak graja sami informatycy to wymyslane definicje czesto jakies takie podobne sa :-)
brovar
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:07

Post autor: brovar »

Odswieze troche temat. Jakies 7 lat temu gralem w ta gre i tak mi zapadla w pamiec, ze pomimo, iz spedzilem przy niej tylko jeden wieczor do tej pory pamietam nazwe i zasady. Na chwile obecna, probuje ja gdzies kupic, ale nie moge jej nigdzie znalezc. Mam nadzieje, ze ktos bedzie mi w stanie pomoc.
mad
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2006, 21:46

Post autor: mad »

Dolaczam sie do prosby o pomoc. Jedna z najlepszych gier w jaie gralem. Moze ktos by zalatwil choc ksero?
littlegirl
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:08
Lokalizacja: znienacka

Post autor: littlegirl »

JA też bym chciala taka gre! nie mozna jej nigdzie znalezc!
Madeleine
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2007, 13:59

Post autor: Madeleine »

Mam tę grę - potwierdzam, bardzo fajna :) Jedyny problem to brak współgraczy do częstego grania :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

mad
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2006, 21:46

Post autor: mad »

A znacie cos podobnego do Finito? Zeby bylo mozna bylo pobawic sie kreatywnoscia :D
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Barbarossa.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
mad
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2006, 21:46

Post autor: mad »

Nataniel pisze:Barbarossa.
Zdaje sie ze to jest gra fantasy. Chodzilo mi bardziej o cos bardziej uniwerslanego, jak np w Finito mowi sie prawie o wszystkim, mozna wykazac sie poczuciem humoru, ciekawym podejsciem do jezyka itd.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

mad pisze:Zdaje sie ze to jest gra fantasy.
Nie jest. Temat fantasy jest w niej kompletnie bez znaczenia i sensu. To jednak nie jest gra językowa, ale kreatywność i ciekawe podejście są w niej potrzebne.
mad
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2006, 21:46

Post autor: mad »

Ok, dzieki
w takim razie sprobuje :)
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra Twoich Końcówek - FINITO

Post autor: bazik »

witamy nowego uzytkownika, poniewaz jednak patrzac na te posty cos w srodku krzyczy we mnie "SPAM" pozwole sobie zadac retoryczne pytania:

1. po co kolorki? 2. jesli chcesz zebysmy klikneli to nie lepiej podac linka? 3. po co w 2och miejscach?
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gra Twoich Końcówek - FINITO

Post autor: Rathi »

Ewidentny spam. Usunalem.
Oferta w odpowiednim dziale pozostala.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
rmi
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2009, 10:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra Twoich Końcówek - FINITO

Post autor: rmi »

Jako, że nie da się już praktycznie kupić tej gry polecam wszystkim zainteresowanym skany gotowe do do druku:

Finito - gra twoich końcówek (karty).zip
Obrazek

Miłego Grania:)
Awatar użytkownika
rmi
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2009, 10:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra Twoich Końcówek - FINITO

Post autor: rmi »

PS. W poprzednim poście są dwa linki (oddzielnie do kart gry i oddzielnie do instrukcji - ten obrazek)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Gra Twoich Końcówek - FINITO

Post autor: jax »

dzięki, chyba się przyda ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ