Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Veridiana »

Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Yavi »

Ja Wam dam "starą półkę", gra wciąż świeża i fajna :P
Recenzja na Planszówkach we dwoje :)
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: SirSowa »

LoW to najczęściej "leżąca na stole" planszówka z całej kolekcji :D
Jeszcze kilka partii i będę zmuszony kupić nowe koszulki, bo zaczynają się już sklejać :D
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Yavi »

Mój nowy nabytek :D Kilka fotek więcej wrzuciłem na fanpage, jakby ktoś chciał rzucić okiem. Meeple prezentują się bardzo fajnie, w przyszłym tygodniu sprawdzę jak spisują się podczas gry.

Obrazek
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: asiok »

Na czarnym jest Batman?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Yavi »

Złodziej z eleganckim plecaczkiem :D
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Chaaber »

Wygląda fajnie, ale klimatu chyba jednak nie doda ;d
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Yavi »

Chaaber pisze:Wygląda fajnie, ale klimatu chyba jednak nie doda ;d
Tam jest tyle klimatu, że więcej nie trzeba :D
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Gizmoo »

Yavi pisze:Tam jest tyle klimatu, że więcej nie trzeba :D
Otóż to! Tam klimat się wręcz wylewa z kart. Problem jest taki, że ów klimat docenią wyłącznie miłośnicy FR, znający trochę lore uniwersum. ;)

Uwielbiam LOW i wiem, że u mnie gra przenigdy nie opuści pierwszej 10 gier wszech czasów. I powolutku ją sobie pimpuję, a kolejną rzeczą do poprawki będzie wymiana kosteczek poszukiwaczy przygód na customowe meeple. I to moim zdaniem ma bardzo duży wpływ na klimat.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: as.nielo »

A ja zrobiłem dzisiaj coś, o co sam bym siebie nie podejrzewał (że taki mądry jestem ;) )

A mianowicie wywaliłem wypraskę z pudełka od Scroundels of Skullport, karty i kafelki budynków z każdej gry gumkami pospinałem w 9 osobnych talii, kostki najemników i niebieskie czaszki wrzuciłem do jednego woreczka, kartonowe pieniążki do drugiego, pozostałe kartoniki do jeszcze jednego i wreszcie pionki i wieżyczkę do czwartego. Zostały jeszcze tawerny i 4 plansze... ufff :-)

Wszystko razem zmieściło się w pudełku od dodatku i tym sposobem mogłem bezpiecznie, w torbie listonosza zabrać grę tramwajem na miejsce zbiórki.

Dodatek ma trochę "chudsze" opakowanie, więc wyszło bardzo poręcznie. W torbie zmieściła się jeszcze jedna gra. Trochę ciężkie, ale wygodnie i łatwe w użyciu.

Wypraska jest fajna wtedy, gdy trzyma się grę w poziomie i nie trzącha mocno w każdą stronę. A teraz dwie wypraski jedna włożona w drugą leżą sobie w pudełku od podstawki i jest OK. Mogę to schować żeby niepotrzebnie miejsce się nie marnowało.

Piszę o tym, bo zdarzyło mi się raz otworzyć pudełko podstawki tylko po to, żeby je szybko zamknąć i schować głęboko. Taki tam panował nieporządek.

A teraz jest ładnie poukładane i nie ma szans, że się coś wysypie albo pomiesza.

Btw rekord 221 pkt :-)
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: lazarro »

Pozyczylem i gra jest całkiem miodna. Graliśmy z kolegą we dwoje ze wszystkimi dodatkami. Kumpel wyrobił 192 pkt, ja o 3 pkt. mniej. Jak na pierwszą rozgrywkę to chyba nieźle.
Mam pytanie do Was odnośnie protektorów. Chciałbym w przyszłości kupić LoW ale wiem że jest problem z zafoliowanymi kartami, gdyż te nie mieszczą się w wyprasce. Czy protektory ProFit 64x89 które podobno mocno przylegają do boków kart, zmieściłyby się w wyprasce?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: misioooo »

lazarro pisze:Pozyczylem i gra jest całkiem miodna. Graliśmy z kolegą we dwoje ze wszystkimi dodatkami. Kumpel wyrobił 192 pkt, ja o 3 pkt. mniej. Jak na pierwszą rozgrywkę to chyba nieźle.
Mam pytanie do Was odnośnie protektorów. Chciałbym w przyszłości kupić LoW ale wiem że jest problem z zafoliowanymi kartami, gdyż te nie mieszczą się w wyprasce. Czy protektory ProFit 64x89 które podobno mocno przylegają do boków kart, zmieściłyby się w wyprasce?
Nie zmieszczą się. Żadne. Wypraska - choć pięknie zaprojektowana - do przerobienia. Sposób - podciąć dna miejsc na karty i jedną "ściankę" :) Wtedy jakoś da się upchać ;P Ale jak z dodatkiem chcesz to zapomnij, że to wejdzie do pudła z wypraską.

Tutaj masz jak ja problem rozwiązałem :) https://goo.gl/photos/Av6fJj4FgXPF2H8M9
Acha - i polecam przy dodatku zrobić pudełko: dół z podstawki, przykrywka z dodatku. Znacznie lepiej trzyma/głębiej pokrywka nachodzi :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Yavi »

misioooo pisze:
lazarro pisze:Pozyczylem i gra jest całkiem miodna. Graliśmy z kolegą we dwoje ze wszystkimi dodatkami. Kumpel wyrobił 192 pkt, ja o 3 pkt. mniej. Jak na pierwszą rozgrywkę to chyba nieźle.
Mam pytanie do Was odnośnie protektorów. Chciałbym w przyszłości kupić LoW ale wiem że jest problem z zafoliowanymi kartami, gdyż te nie mieszczą się w wyprasce. Czy protektory ProFit 64x89 które podobno mocno przylegają do boków kart, zmieściłyby się w wyprasce?
Nie zmieszczą się. Żadne. Wypraska - choć pięknie zaprojektowana - do przerobienia. Sposób - podciąć dna miejsc na karty i jedną "ściankę" :) Wtedy jakoś da się upchać ;P Ale jak z dodatkiem chcesz to zapomnij, że to wejdzie do pudła z wypraską.

Tutaj masz jak ja problem rozwiązałem :) https://goo.gl/photos/Av6fJj4FgXPF2H8M9
Acha - i polecam przy dodatku zrobić pudełko: dół z podstawki, przykrywka z dodatku. Znacznie lepiej trzyma/głębiej pokrywka nachodzi :)
W przylegających Ultra Pro mieszczą się w wyprasce. Trochę wystają (na wysokość), ale po przygnieceniu planszą jest ok. Jeśli jednak będziesz miał podstawkę z dodatkiem, to już się nie zmieszczą - za dużo ich.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: poooq »

U mnie też się mieszczą w Ultrasach, razem z wkładkami polonizującymi, podobnie płytki budynków. Do dodatku planuję jakiś niezobowiązujący insercik.
Po co piać, gdy można grać?
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: lazarro »

poooq pisze:W przylegających Ultra Pro mieszczą się w wyprasce. Trochę wystają (na wysokość), ale po przygnieceniu planszą jest ok. Jeśli jednak będziesz miał podstawkę z dodatkiem, to już się nie zmieszczą - za dużo ich.
Dzięki. Najbardziej zależało mi na tym info :) Już nie będę miał rozkminy, jakich użyć protektorów.
poooq pisze:U mnie też się mieszczą w Ultrasach, razem z wkładkami polonizującymi, podobnie płytki budynków. Do dodatku planuję jakiś niezobowiązujący insercik.
Do budynków jakieś koszulki też znalazłeś? Oczywiście po przycięciu folijek.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: poooq »

Ultra Pro: cięte nożem segmentowym przed wsunięciem wkładki. Pasuje idealnie.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: poooq »

Szybkie pytanie: czy plansza Waterdeep mieści się w pudełku dodatku ?
Po co piać, gdy można grać?
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Gry w Bibliotece »

Trzymam wszystko razem w pudle od dodatku, ale wyjelam wypraske...
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: poooq »

Dziękuję!
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: RUNner »

Od kilkunastu dni jestem posiadaczem tej gry i zastanawiam się dlaczego nikt jej nie wydał po polsku?? Przecież to jest kapitalne euro, o niskim progu wejścia, dające sporo frajdy w trakcie gry. Do tego karty intryg potrafią nieźle namieszać, co dodaje całej rozgrywce pikanterii. Podobno z dodatkiem gra jest jeszcze lepsza!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Yavi »

RUNner pisze: 26 sie 2018, 14:04 Od kilkunastu dni jestem posiadaczem tej gry i zastanawiam się dlaczego nikt jej nie wydał po polsku?? Przecież to jest kapitalne euro, o niskim progu wejścia, dające sporo frajdy w trakcie gry. Do tego karty intryg potrafią nieźle namieszać, co dodaje całej rozgrywce pikanterii. Podobno z dodatkiem gra jest jeszcze lepsza!
Były zainteresowane wydawnictwa (z tego co wiem), ale Wizardsi nie byli zainteresowani.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Yavi pisze: 26 sie 2018, 14:20
RUNner pisze: 26 sie 2018, 14:04 Od kilkunastu dni jestem posiadaczem tej gry i zastanawiam się dlaczego nikt jej nie wydał po polsku?? Przecież to jest kapitalne euro, o niskim progu wejścia, dające sporo frajdy w trakcie gry. Do tego karty intryg potrafią nieźle namieszać, co dodaje całej rozgrywce pikanterii. Podobno z dodatkiem gra jest jeszcze lepsza!
Były zainteresowane wydawnictwa (z tego co wiem), ale Wizardsi nie byli zainteresowani.
Boją się że kasiora namiesza im w głowach?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Yavi »

Dr. Nikczemniuk pisze: 26 sie 2018, 14:58
Yavi pisze: 26 sie 2018, 14:20
RUNner pisze: 26 sie 2018, 14:04 Od kilkunastu dni jestem posiadaczem tej gry i zastanawiam się dlaczego nikt jej nie wydał po polsku?? Przecież to jest kapitalne euro, o niskim progu wejścia, dające sporo frajdy w trakcie gry. Do tego karty intryg potrafią nieźle namieszać, co dodaje całej rozgrywce pikanterii. Podobno z dodatkiem gra jest jeszcze lepsza!
Były zainteresowane wydawnictwa (z tego co wiem), ale Wizardsi nie byli zainteresowani.
Boją się że kasiora namiesza im w głowach?
Z tego co ogarniam, to gry Wizardsów nie są tłumaczone też na inne języki. Pewnie wersje angielskie gier na popularnych tam licencjach (np. D&D) sprzedają im się na tyle dobrze, że zabawa w małe, obce wydania jest dla nich nieopłacalna. A jeszcze gdyby mieli żreć się z drukiem międzynarodowym... LoW akurat po polsku bym chętnie zobaczył, bo to fajna gra, a jednak na kartach jest trochę tekstu, który może być barierą.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: rastula »

Wydawca to wielkie korpo, ktore jak powie nie, to nie. Mniejsza o przyczyny, ale pewnie same zabiegi prawne wokół licencji przekroczyłyby budżet niejednego wydawnictwa w Polsce ...


Polecam spolszczenie całości na BGG.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: RUNner »

Korzystam ze spolszczenia, ale przez to karty są znacznie grubsze. No i budynków nie da się wygodnie spolszczyć, więc wydrukowana pomoc leży obok planszy :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ