Racial Wars (Łukasz Kozak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Racial Wars (Łukasz Kozak)

Post autor: Matio.K »

Uruchomiono oficjalną stronę: http://www.boardtime.pl/2012/03/start-s ... -wars.html

Obrazek

To chyba znak, że niedlugo premiera, ale no właśnie ... albo jestem ślepy, albo nie mogę znaleźć tego w żadnych materiałach. W kazdym razie temat stworzyłem, bo takowego jeszcze brak, a przecież to rodzima produkcja.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Racial Wars

Post autor: BartP »

Ja bym coś z chęcią poczytał, nawet pokomentował, ale informacji jakoś brak. Twój artykuł też mówi jedynie tyle, że to gra karciana dla 2-4 graczy, gdzie każdy gra inną rasą.
Marketing nie najlepszy, brak nawet wpisu na BGG.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Racial Wars

Post autor: janekbossko »

ale znalazłem słowo booster z losowymi kartami, co pokazuje że to gra kolekcjonerska :?
Informacje dla kolekcjonerów
Podstawa edycji "Narodziny liderów" ma 220 kart, w tym 10 kart promocyjnych, niedostępnych w boosterkach i zestawach pudełkowych. Wszystkie karty są równo dostępne w losowych zestawach dodatkowych (boosterkach).
Dziękuję postoję.

do zamknięcia
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Racial Wars

Post autor: BartP »

Dziwny ten produkt; wszedłem na stronę gry i trochę poczytałem.
Cytat:
Racial Wars nie jest kolekcjonerską grą karcianą, jednak dzięki losowym dodatkom gracz buduje swoją własną, niepowtarzalną talię. Każda karta ma unikalne umiejętności oraz niepowtarzalną ilustrację.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Racial Wars

Post autor: janekbossko »

Nastepna bzdura :?
"Narodziny liderów" to zestaw podstawowy na rok 2012 do gry Racial Wars, zawierający 220 kart. Wprowadza cztery rasy: Smoków, Savandów, Ludzi oraz Wampirów (zobacz więcej). W jego skład wchodzi 6 zestawów pudełkowych: 2 zestawy bitewne i 4 zestawy liderów (zobacz więcej) oraz zestawy dodatkowe składające się z losowych kart, tzw. boosterki.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Racial Wars

Post autor: Olgierdd »

Ale od strony graficznej gra wygląda super.
Zauborin
Posty: 25
Rejestracja: 05 lut 2012, 14:50

Re: Racial Wars

Post autor: Zauborin »

"Narodziny liderów to zestaw podstawowy" setting dużo lepiej by brzmiało i wyjaśniało mimo zapożyczenia bo zestaw to mi się kojaży bardziej z pojedyńczym pudełkiem, a wiam chodzi jako pierwsza edycja etc.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Racial Wars

Post autor: maciejo »

A mnie się podoba.Wstępnie oczywiście :D
życzę sukcesu :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Zauborin
Posty: 25
Rejestracja: 05 lut 2012, 14:50

Re: Racial Wars

Post autor: Zauborin »

Mi też jak najbardziej, ale wolał bym, żeby wydawnictwo skupiło się na grze pod kątem polskiego rynku, bo magica i wielu innych nie przebiją, a na polskim rynku jako tańsza alternatywa dla ludzi którzy nie chcą ładować masy gotówki w magici/invasion etc. może być rozwiązaniem. Ja na pewno będe rozważał kupno bo wydawanie kasy na CCG mam za sobą, a LCG i dominiono podobne do mnie nie przemawiają.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Racial Wars

Post autor: Matio.K »

Nowe informacje odnośnie Racial Wars: http://www.racialwars.pl/mechanika/1/1/
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Vaen
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2012, 13:43

Re: Racial Wars

Post autor: Vaen »

Fajnie to wygląda i mam nadzieję na sukces tej produkcji. Jest tylko jedno "ale" , twórcy, a przede wszystkim wydawca muszą pamiętać, że nie zarabiamy w euro, a gra karciana to zadrukowane papierowe kartoniki i ich cena musi być w jakiejś relacji z polskimi portfelami.

Trzymam kciuki :D .
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Racial Wars

Post autor: Neurocide »

Gra widzę ostro lawiruje i autorzy sami nie wiedzą czy jest karcianką, LCG czy kolekcjonerską karcianką i na rzęsach stają żeby przyznać się i nie przyznać, czym jest i nie jest ta kolekcjonerska i niekolekcjonerska gra. Nagroda Gombrowicza i Barei!

Zajebisty cytat ze strony:
pierwowzorze naszych zamierzeń było przygotowanie gry jako spójnej z koncepcją stosowaną przez Fantasy Flight Games tj. Living Card Game. Koncepcja ta doskonała w swojej prostocie (zestawy startowe, zestawy dodatkowe, zestawy kart nie-losowych) nie spełniała naszych oczekiwań. Zależało nam na szerokim dostępie do kart edycji, ale nie powodowania, że "wszyscy mają wszystko". Dlatego też rozbudowaliśmy edycję o dodatkowy szablon kart, który nie zawierał się w już przygotowanych produktach. W tym miejscu musieliśmy rozstrzygnąć w jaki sposób udostępnić Wam te dodatkowe karty. Czy zachować konwencję LCG i zapakować karty do pudełek po kilka sztuk? Czy może wprowadzić boosterki z losowymi kartami o różnym stopniu rzadkości? Żadne z tych rozwiązań nas nie satysfakcjonowało, dlatego wybraliśmy rozwiązanie pośrednie, które jak się okazuje jest czymś niespotykanym na rynku (przynajmniej ja nic o takim rozwiązaniu jeszcze nie słyszałem). Rozwiązanie to polega na rezygnacji z rzadkości, co powoduje równą dostępność kart w boosterkach (algorytm pakowania opiszemy w innym miejscu), ale pozostawiliśmy aspekt pseudo-losowości pakowania.

Reasumując, pomimo przyjętych rozwiązań dystrybucyjnych, trzeba jasno powiedzieć, że gra Racial Wars jest kolekcjonerską grą karcianą. Nietypową kolekcjonerską grą karcianą, ponieważ zawiera wśród swoich produktów również produkty, które nie wymuszają na graczach dokupowanie boosterków. Zestawy liderów są tak budowane, aby od startu, bez dodawania dodatkowych kart, były wysoko grywalne oraz silne zarazem. Dodatkowym atutem przemawiającym przeciw określaniu w pełni gry Racial Wars grą kolekcjonerską są zestawy bitewne, które są w pełni samodzielnymi grami, po zakupie których do pełnej satysfakcji nie trzeba dokupywać nic więcej.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Racial Wars

Post autor: BartP »

Przyznam, że naprawdę mnie dziwi to podejście. Wzrosło ostatnio zainteresowanie planszówkami, coraz więcej ludzi w nie gra. Ale wydaje mi się, że nie przekłada się to na karcianki kolekcjonerskie, które raczej są kierowane do osób, które poświęcą się tylko im. Tak to już niestety jest - tego typu karcianki są po prostu zbyt absorbujące, by grać w nie od czasu do czasu (przykładowo raz na dwa miesiące). Ogólnie wydaje mi się, że nie ma sensu wydawać takiego produktu. Wiem, że to negatywne podejście, ale rynki większe niż polski pokazały już nieraz, że najzwyczajniej w świecie nie ma już popytu na CCG (jak zwał, tak zwał). Ludzie na dłuższą metę wolą zamknięte pudło, a dodatki co najwyżej raz na rok.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Racial Wars

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Zrobili by zwykłe LCG z niekoniecznie regularnymi dodatkami i byłoby git. Pewnie wiecej osób by się grą zainteresowało i kupiło a tak to jakby nie było ccg jakich wiele. Mnie tym zniechęcili.
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: Racial Wars

Post autor: Jan Madejski »

BartP pisze:Ludzie na dłuższą metę wolą zamknięte pudło, a dodatki co najwyżej raz na rok.
A z pewnością tego wolą miłośnicy gier planszowych ;)
Co prawda kilku polskich wydawców zjadło już sobie zęby na karciankach kolekcjonerskich, ale nie spieszyłbym się z osądem, że popyt na nie spada - po prostu przy wydaniu takiego produktu wydawca musi zatroszczyć się o społeczność i turnieje (a być może także zaingerować w obrót kartami z drugiej ręki), a nie tylko spijać śmietankę po rzuceniu boosterków na rynek.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Racial Wars

Post autor: zephyr »

Ma jakiś sens - "casuale" mogą ograniczyć się do zestwów typu LCG a gracze turniejowi i kolekcjonerzy bawić w wymiany. Jestem ciekaw jak to się sprawdzi.

Ale jednak losowanie psuje główną zasadę LCG - jak czegoś potrzebuję to to kupuję i mogę mieć całą kolekcję jeśli wydaję x PLN co miesiąc...
(btw IMO LCG bardzo cierpi na braku sensownych starterów i mieszaniu kart tak że nie da się kupować pod jedną frakcję tylko zawsze dostaje się masę wszystkich frakcji, jeśli te paczki będą sensownie pomyślane może to być lepsza opcja)

Dość pokraczny model dystrybucji... jestem ciekaw wyniku tego eksperymentu.
[choć jednak sama gra też jest dość istotna... grał w to ktoś? jakieś prototypy na konwentach albo coś?]
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Racial Wars

Post autor: Olgierdd »

Neurocide pisze:Gra widzę ostro lawiruje i autorzy sami nie wiedzą czy jest karcianką, LCG czy kolekcjonerską karcianką i na rzęsach stają żeby przyznać się i nie przyznać, czym jest i nie jest ta kolekcjonerska i niekolekcjonerska gra. Nagroda Gombrowicza i Barei!
Dla mnie informacja jest jasna: gra będzie formatu CCG (co z resztą w pierwszym zdaniu drugiego akapitu jest dobitnie napisane), ale o mniejszym rozstrzale losowych i rzadkich kart w boosterach niż w innych tego typu grach. Łatwiej będzie przewidzieć co w paczce się znajdzie.

Ale pewnie - ponieważ starają się wyjść poza święte ramy CCG/LCG to już jest be.
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Racial Wars

Post autor: tajemniczy_padalec »

Olgierdd pisze:Ale pewnie - ponieważ starają się wyjść poza święte ramy CCG/LCG to już jest be.
Żadne tam "be" - po prostu pomysł jest nieco dziwny - no i trudno powiedzieć, czy do końca realny. Poza tym, ustalenie modelu jest ważne dla niniejszej dyskusji - bo jeśli to rzeczywiście model CCG, to - o ile dobrze rozumiem - dyskusję trzeba będzie kontynuować na innym forum.

Swoją drogą - ramy LCG są święte. Pozwalają grom, które w formacie CCG przepadłyby bezpowrotnie utrzymywać się na rynku, rozwijać się i przynosić zyski twórcom. Gdyby nie ten model, to kolejne tytuły padałyby, nie wytrzymując konkurencji z Magic (zresztą, póki co, taki los czeka większość kolekcjonerskich karcianek - czy to się komuś podoba, czy nie). Świat gier zna wiele smutnych przypadków wspaniały cecegów, które umarły po roku, dwóch, lub pięciu.

Wracając nieco bardziej do właściwej dyskusji: życzę autorom Racial Wars (ale wiecie, że ta nazwa jest trochę niebezpieczna, prawda?) jak najlepiej, choć niekoniecznie jak najlepiej im wróżę. Nie widzę w Polsce miejsca na kolekcjonerską karciankę - tym bardziej nie widzę miejsca na ten konkretnie produkt za granicą. Jestem zdania, że (chwilowo) nieco niejasny model busterkowania gry może zniechęcać graczy zagranicznych - jeśli zach chodzi o Polskę, to "patrioci" grają już w Veto (które tematyką wzięło pulę - i już), miłośnicy LCG w przetłumaczoną na polski Inwazję, a klasycy - w Magica. Na arenie światowej zaś więksi próbowali świsnąć Magicowi kawałek rynku - i nie wyszło (wiem, wiem, WoW TCG ponoć trzyma się nieźle, ale stawiam orzechy kokosowe przeciw włoskim, że za kilka lat zniknie bezpowrotnie, a Magic nadal będzie się miał świetnie).

Na koniec dodam jeszcze jedno: podejrzewam, że obawy podobne do moich będzie miało jeszcze kilka osób. To oznacza, że do inwestowania w RW mogą podejść bardzo ostrożnie - w końcu skoro ludzie z FFG mogli kilkakrotnie "połamać" Inwazję (mimo tego, że przeznaczane na testy środki są pewnie wyższe niż cały budżet wydawcy RW) - to i w przypadku Racial Wars istnieje obawa, że fajna początkowo gra zostanie szybko popsuta power creepem lub innymi błędami. No, albo też sprzedaż RW nie będzie zadowalająca, twórcy wstrzymają się z wypuszczeniem dodatków, aż będzie lepiej i w ciągu roku dla Racial Wars usypią smutny kurhanik na szarpanym wiatrem wzgórzu, gdzie deszcze jesienne obmywają mogiły Gwiezdnej Kohory, Crystallicum, Thorgala...
Awatar użytkownika
Vanilin
Posty: 41
Rejestracja: 03 paź 2011, 17:54

Re: Racial Wars

Post autor: Vanilin »

Dla mnie na sukces CG składają się dwie rzeczy: stabilność pierwszego wydania gry oraz ogólnie pojęty hype. O ile co do pierwszego jestem w stanie zaufać twórcom, to osobiście widzę mało powodów aby podjarać się tą grą, bo dla mnie dobre ilustracje (o wiele lepsze niż np w nowowydanym runeage'u) nie wystarczą.
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Racial Wars

Post autor: Neurocide »

Format CCG to kopanie się z koniem. Wszyscy jak jeden mąż przegrywają z M:tG. Nawet autorzy gier, którzy są (byli) wymiataczami nie biorą się z nią za bary, ale robią gry karciane w innych "formatach" (np. autorzy Ascension - deck building). Co więcej, nawet wydawca M:tG - Wizards of the Coast - nie kopie się sam z sobą, choć kiedyś próbował, ich legendarna gra Netrunner zostanie wydana przez FFG jako LCG (po 16 latach niebytu).

W CCG wydać grę może każdy głupi, nawet geniusz może wydać CCG o najlepszej mechanice, a i tak polegnie w walce z M:tG. Tyle, że na tym sprawa się nie kończy, trzeba jeszcze zbudować całą scenę turniejową i to od razu mega aktywną, do tego jakoś skonstruować i stymulować rynek wtórny.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Racial Wars

Post autor: wilczur »

akurat się zdarzyło że znany jest mi twórca gry. Rozumiem wasze obawy i wątpliwości co do gry i również zwracałem mu na to uwagę że robi za mały hype :) ale on taki jest :)

Jedno co można powiedzieć to twórca tej gry Łukasz to wielki miłośnik i pasjonat fantasy nie jest planszówkowym wyjadaczem ale osobą która wyrosła z RPGów. RW powstał już dość dawno temu tyle że był trzymany w tajemnicy z obawy na wiecie co :)

Ja tam osobiście czekam na grę w języku polskim będącą formatem M:TG niestety MTG nie nadaje się dla graczy nie znających języka angielskiego i niestety ale ta gra ma już teraz tyle formatów i tyle wydań że część graczy (w tym i ja) odrzuciłem od siebie M:TG bo stanąłem przed wyborem albo pakuję kolejną kasę w produkt który widać dąży do nieskończoności czy odchodzę z grona graczy MTG. Wybrałem te drugie rozwiązania ale kart się nie pozbyłem. Próba powrotu po paru latach była wielce bolesna..... kiedyś ta talia wygrała zawsze teraz to musiałem poznawać zasady na nowo :)

No i tutaj jest właśnie szansa dla RW! Moim zdaniem przede wszystkim gracze wolący czytać po polsku i grać po polsku. Dodatkowo będzie to gra świeża z nową mechaniką. Autor po części był zainspirowany (jak podejrzewam ) CoC CCG.

Wspomniane VETO w moim odczuciu to kompletnie nie przemawiająca do mnie produkcja kiedyś w empiku kupiłem zestaw startowy na dwóch - 4 razy czytałem zasady i jeżeli sam po przeczytaniu zasad nie mogłem zacząć żeby wytłumaczyć moim znajomym jak w nią grać niestety poszła do kosza.....

Ja osobiście czekam na RW i chętnie w nią zagram jeżeli będzie to rzeczywiście gra tworzona z pasją.

O rynek bym się nie obawiał jedynie o jakąś wystraszoną konkurencję ;)

Pozdrawiam

p.s.
nie wiem czy jest ktoś na tyle szalony żeby kopać się z koniem chociaż na pewno każdy chciałby zarabiać jak twórcy MTG :) Pamiętajcie że w MTG nie grają wszyscy!
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Racial Wars

Post autor: BartP »

Dziwny wpis. Wyniosłem z niego, że:
1. Uważasz, iż nie ma sensu pakować się w M:tG, bo to produkt zmierzający do nieskończoności. Fajnie podzielić sukces M:tG, czyli - tak rozumiem - fajnie, jak Racial Wars to zrobi. I w jego przypadku warto pakować się w coś zmierzającego do nieskończoności.
2. Nie zrozumiałeś instrukcji do Veto i nie umiałeś gry wytłumaczyć współgraczom, więc to gorszy produkt niż Racial Wars.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Racial Wars

Post autor: Vester »

Życzę powodzenia autorom. Serio. I pytanko: skoro gra ma pokryć zapotrzebowanie nie-mówiących-po-angielsku, dlaczego tytuł jest nie po naszemu? Że niby ładniejszy? A może szykuje się skok na zachodnie rynki?
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Racial Wars

Post autor: wilczur »

BartP pisze:Dziwny wpis. Wyniosłem z niego, że:
1. Uważasz, iż nie ma sensu pakować się w M:tG, bo to produkt zmierzający do nieskończoności. Fajnie podzielić sukces M:tG, czyli - tak rozumiem - fajnie, jak Racial Wars to zrobi. I w jego przypadku warto pakować się w coś zmierzającego do nieskończoności.
2. Nie zrozumiałeś instrukcji do Veto i nie umiałeś gry wytłumaczyć współgraczom, więc to gorszy produkt niż Racial Wars.
czy ja gdzieś napisałem że nie warto się pakować w MTG? napisałem że ja się z niego wycofałem ale jeżeli nigdy bym w MTG nie grał to być może że teraz też bym zaczął aż nie doszedł bym do tego momentu co napisałem.

czy ja porównałem VETO do RW? kolego sam nadinterpertujesz coś czego nie napisałem. ktoś we wcześniejszym poście napisał o VETO (że wzięło pulę) jako karcianki która zawladnęła rynkiem :) której to opinii jestem przeciwnikiem i podałem powód.

A od siebie coś napiszesz ? :)
Ostatnio zmieniony 16 maja 2012, 14:50 przez wilczur, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Racial Wars

Post autor: wilczur »

Vester pisze:Życzę powodzenia autorom. Serio. I pytanko: skoro gra ma pokryć zapotrzebowanie nie-mówiących-po-angielsku, dlaczego tytuł jest nie po naszemu? Że niby ładniejszy? A może szykuje się skok na zachodnie rynki?

wiesz co wydaje mi się że gra będzie w dwóch wersjach językowych. A czy Nuroshima HEX to polska nazwa? ;) skoro strona www jest prowadzona w dwóch językach to pewnie będzie też jakiś target zagramaniczny - czemu nie?

Pozdrawiam
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
ODPOWIEDZ