Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Dodruki pojawiają się systematycznie, ale z dużym opóźnieniem, więc można na jakieś konkretne pudełko czekać i rok. Lepiej odkupić od kogoś, kto sprzedaje. Z tym, że akurat Creation and Control jest spokojnie dostępny. Coś kiepsko Ci idzie używanie iszopa chyba.

http://www.xjoy.pl/android-netrunner/52 ... r-lcg.html
http://mgla.pl/index.php?p=14&id_p=6701
django
Posty: 31
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:49

Re: Android: Netrunner

Post autor: django »

No racja coś nie bardzo ogarnąłem tego i szopa, wielkie dzięki rattkin dzięki temu wreszcie uda mi się zbudować upatrzony deck i może w końcu odważę się zawitać na jakimś turnieju, raz jeszcze dzięki
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Czy moduł Vassala do ANR to legalne przedsięwzięcie? http://www.vassalengine.org/wiki/Module ... _Netrunner

A może Private Security Force FFG jest już w drodze i niedługo z Vassala zostanie tylko scroched earth?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1403
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 186 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Błysk »

Właśnie zaopatrzyłem się w podstawkę i zapobiegawczo chcę zapytać o dodatki. Dlaczego jest ich pierdyliard to wiem. Tylko dlaczego niektóre są jakieś tanie/ małe, a inne duże/ drogie? Np. duży: creation of control, mały: Chrome City. Czy ktoś jest mi to w miarę klarownie wyjaśnić? I w co lepiej się zaopatrzać ewentualnie?
Awatar użytkownika
Thorin
Posty: 148
Rejestracja: 28 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Thorin »

Małe to Datapacks - 1 z 6 z dużego cyklu np:
Genesis Cycle skałda się z :
1. What Lies Ahead
2. Trace Amount
3. Cyber Exodus
4. A Study in Static.
5. Humanity's Shadow
6. Future Proof
w jednym data packu jest 20 różnych kart po 3 sztuki każda (czyli 60kart) i karty są dla wszystkich frakcji + neutrale, czyli po 2-3 karty na frakcję
Cały cykl to 6*20=120 różnych kart tzw. wzorów

Duże to Deluxe Pack alb jak kto woli Deluxe Expansions. Wychodzi zawsze (jak do tej pory) po zakończonym każdym Cyklu. Każdy Deluxe jest nastawiony na konkretną frakcję - jedną dla runnera i jedną dla corpa + kilka neutrali i tak:
1. Creation and Control jest dla Shapera i HB
2. Honor and Profit jest dla Cryminala i Jinteki
W każdym Deluxie jest 55 różnych kart x3 każda

https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... -netrunner
Zerknij tu. Poniżej masz tabelkę ładnie przedstawiającą co i jak.

Co lepiej kupić to już zależy od twoich preferencji - co oczekujesz od gry i jak zaczniesz ją traktować tj. ile chcesz z niej wycisnąć.
Baruk Khazad! Khazad ai-menu!
Own BGG, na sprzedaż
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1403
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 186 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Błysk »

Thorin pisze:Małe to Datapacks - 1 z 6 z dużego cyklu np:
Genesis Cycle skałda się z :
1. What Lies Ahead
2. Trace Amount
3. Cyber Exodus
4. A Study in Static.
5. Humanity's Shadow
6. Future Proof
w jednym data packu jest 20 różnych kart po 3 sztuki każda (czyli 60kart) i karty są dla wszystkich frakcji + neutrale, czyli po 2-3 karty na frakcję
Cały cykl to 6*20=120 różnych kart tzw. wzorów

Duże to Deluxe Pack alb jak kto woli Deluxe Expansions. Wychodzi zawsze (jak do tej pory) po zakończonym każdym Cyklu. Każdy Deluxe jest nastawiony na konkretną frakcję - jedną dla runnera i jedną dla corpa + kilka neutrali i tak:
1. Creation and Control jest dla Shapera i HB
2. Honor and Profit jest dla Cryminala i Jinteki
W każdym Deluxie jest 55 różnych kart x3 każda

https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... -netrunner
Zerknij tu. Poniżej masz tabelkę ładnie przedstawiającą co i jak.

Co lepiej kupić to już zależy od twoich preferencji - co oczekujesz od gry i jak zaczniesz ją traktować tj. ile chcesz z niej wycisnąć.

Z tego co póki co zrozumiałem dodatki z cyklów nie są związane zawartością z małymi i jeśli nie myśli się o turniejach to duże mogą dać więcej zabawy, przynajmniej jeśli już się wie kim chce się grać? ;)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Duże dodatki stanowią zamkniętą całość dla dwóch frakcji (1 runnera i 1 korporacji - wyjątek stanowi ostatni duży dodatek). Jeśli chodzi o małe dodatki to w miarę widać zamysł i spójność w całym cyklu, to znaczy że 6 kolejnych małych dodatków z cyklu w miarę ze sobą koreluje tematycznie i mechanicznie.

Jeśli chodzi o turnieje, to jest kilka małych paczek, które warto mieć, a poza tym duże dodatki faktycznie mogą pozwolić na szybkie wejście na przyzwoity poziom z pulą kart i frajdę z gry. Jeśli jednak marzą nam się dobre wyniki, lepiej mieć wszystko albo przynajmniej znać wszystko (Internet) i kupić to co potrzebne do topowych decków.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1403
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 186 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Błysk »

Dzięki. Już mi to rozjaśniliście. Na turniejowe granie raczej się nie piszę, bo nie lubię kupować 2 core'setów żeby coś znaczyć, a chyba większość talii wymaga 3 kopii niektórych kart. Zresztą i tak muszę ogarnąć podstawkę czy na pewno mi podejdzie. :)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

"Czy metagra to jakiś potwór czający się w ciemnych zakątkach internetowych baz danych? A czy przypadkiem to nie była ta muzyczka, którą się gra, kiedy dobiegnie się do mety? Jeśli grasz w Netrunnera, ale wciąż boisz się odkryć piękna metagry, zapraszam do lektury!"
http://netrunner.znadplanszy.pl/2016/01 ... k-by-bzyk/
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner

Post autor: autoexec »

hej,
gracie jeszcze we wtorki w padbarze w Warszawie ? np dzisiaj?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Znajdź grupę Netrunner Polska na Facebooku, jeśli używasz - stamtąd zaczyna się większość komunikacji, jeśli chodzi o ANR u nas. Zaraz kogoś przywołam.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2016, 16:44 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
autoexec
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:20

Re: Android: Netrunner

Post autor: autoexec »

dzięki, wpadnę pokibicować
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

jako że Padbar zmienia lokalizację w lutym, to sprawdzamy nowe lokalizacje i jutro
Luźne granie w Netrunnera w Bookhousecafe
https://www.facebook.com/events/220919644914545/
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Dziś o 21 RomanoSporano będzie stremował netrunnera.
Gorąco zapraszam na dzisiejszy stream o 21:00. (program poniżej)
WAŻNE: Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z A:NR to ten stream jak najbardziej również jest dla Ciebie, nawet jeśli dzisiaj będę akurat grał aktualnymi taliami, gdyż:
- w przyszłości planuję realizować odcinki tematyczne, gdzie zaczniemy od samego początku, czyli "mam do dyspozycji 1 pudełko zestawu podstawowego". Będę tym bardziej zmotywowany, aby to zrobić, jeśli będę wiedział, że jest zapotrzebowanie na takie materiały i jeśli poznam Wasze preferencje co do godziny.
- stream to świetna okazja do zadawania pytań. Mnóstwa pytań Emotikon smile
- ja też dopiero zaczynam przygodę... ze streamem i Twitchem Emotikon smile
---------------
A w programie na dziś:
1. Pojedynek z DonMakaronem w ramach polskiego turnieju na platformie Jinteki.net ( http://challonge.com/anrmw / https://www.facebook.com/events/1737549383146023/ - ten turniej właśnie ruszył i będzie się przewijał na streamie w tempie 1 pojedynek / tydzień przez 6 tygodni )
2. A później w zależności od preferencji widzów (i/lub ewentualnych gości):
[opcja1] odrobina deckbuildingu, gdzie spróbujemy złożyć nowy-stary deck Noise'a pt. "Good Stuff Noise", tzn. odejdziemy od polegania na Aesop's Pawnshop, próbując zachować jednocześnie 'zęby'.
[opcja2] przenosimy się do MaxX i próbujemy stworzyć jeszcze większą bestię niż Whizzard
[opcja3] bierzemy sprawdzonego Whizzarda (i NEHa ;d)
Zapraszam :)
http://www.twitch.tv/romanosoprano/
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
romanoSoprano
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2016, 16:32

Re: Android: Netrunner

Post autor: romanoSoprano »

Błysk pisze:Dzięki. Już mi to rozjaśniliście. Na turniejowe granie raczej się nie piszę, bo nie lubię kupować 2 core'setów żeby coś znaczyć, a chyba większość talii wymaga 3 kopii niektórych kart. Zresztą i tak muszę ogarnąć podstawkę czy na pewno mi podejdzie. :)

Ogólnie pełna zgoda, że jest kiepskim ruchem ze strony twórców, aby wymuszać na graczach zakup >1 core setu dla garstki kart.

Ale mając już spore doświadczenie w temacie mogę podpowiedzieć, jak ten problem obejść, konkretnie jeśli chodzi o 'jedynki':

1) Wielu 'jedynek' z core setu wcale nie będziemy potrzebowali w miarę rozrastania się naszej kolekcji, nawet w przypadku gry turniejowej:
- po pierwsze będą one naturalnie stanowiły coraz mniejszą część całej puli kart, więc będziemy mieli mnóstwo alternatyw
- a część z nich jest ogólnie kiepska (omówione poniżej, 1-by-1)
2) Na turnieje można pożyczyć. Natomiast na luźne spotkania można proxować - czyli wydrukować sobie kopię tej karty na zwykłym papierze, i wsadzić do koszulki z inną kartą (metoda oczywiście niedozwolona na turniejach, stąd mówię o pożyczaniu).
3) Dwie z tych akurat grywalnych kart są dostępne jako 'alternate-art', które zarówno świetnie wyglądają, jak i są tanie, więc być może najlepiej uzupełnić je w ten sposób.


Jeszcze raz, konkretnie, na podstawie spisu kart:
Korporacje:
Jinteki: obie jedynki (Zaibatsu Loyalty oraz Akitaro Watanabe) są kiepskie, a jeśli byśmy się uparli na tą drugą, to jedna kopia w talii starczy
Weyland: Security Subcontract - jest super kiepska, więc to akurat prezent, że jest tylko jedna, i nie musimy nią sobie zawracać głowy
Haas-Bioroid: Corporate Troubleshooter - jest to całkiem ciekawa karta, warto mieć ją w pamięci, natomiast nawet ona nie jest widywana na turniejach. Tutaj akurat wydaje mi się, że można z niej robić ciekawy użytek, ale nie potrzeba nam do tego kolejnego core setu, bo można ją albo pożyczyć, albo zakupić fajnie wyglądające alternate-art (oficjalne kopie tej karty, które były kiedyś nagrodą za uczestnictwo w turniejach)
NBN: SanSan City Grid - to faktycznie najciekawsza 'jedynka' po stronie korporacji. Ale też nie ma sobie co rwać włosów z głowy, ponieważ:
* obecnie użyteczna już tylko w NBN
* a wraz z nowymi dodatkami, a zwłaszcza deluxe boxem 'Data and Destiny' sam NBN uzyskał dostęp do wielu więcej strategii niż 'fast-advance', do której ta karta była użyteczna.

Runnerzy:
Shaperzy: konsola Toolbox to jedna z najrzadziej używanych konsoli przez shaperów, w ogóle niewidywana w deckach turniejowych, jak i najgorsza konsola z core setu w ogóle. Aesop's Pawnshop to jeden z alternatywnych silników ekonomicznych widywana tylko w 2 taliach shaperów oraz w taliach Noise'a (ale nie innych anarchów). Jeśli jednak będziemy chcieli z niej korzystać, to nie ma problemu, bo ta karta również ukazała się jako 'alternate-art' w którymś z zestawów turniejowych, i jest ich w społeczności tak wiele, że często nowi gracze na lokalnych spotkaniach są nią obdarowywani w prezencie (taka miła niespodzianka czekała mnie np. podczas pierwsze wizyty na spotkaniu warszawskich graczy A:NR)
Criminale: Data Dealer to karta o marginalnym znaczeniu, dla której długo nie znajdziecie zastosowania, a gdy to nastąpi, będzie to dotyczyło jednego tylko runnera (Ian Sterling) lub gry z najnowszym deluxem 'Data and Destiny' (gdzie niektórzy gracze wrzucają do decków, uwaga, JEDNĄ kopię tej karty)
Anarch: jeśli specjalizuję się w jakimś obszarze netrunnera, to byłaby frakcja anarchów, i mogę zaręczyć, że nic Wam się nie stanie bez Ice Carvera, a nawet gdy z biegiem czasu postanowicie z niego korzystać, to 1 egzemplarz to max. Grimoire to owszem jedna z najlepszych konsoli dla Noise'a, ale już niekoniecznie dla innych anarchów, których poznacie w kolejnych dodatkach. Jeśli chcemy z niej korzystać, to starczą nam dwie kopie. Póki gramy na lokalnych spotkaniach, nawet ligowych, albo w domowym zaciszu, to można proxować. Na turnieje można pożyczyć.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Carmash »

Czy jest sens czekać na ewentualny dodruk polskiej wersji gry, czy lepiej z miejsca szukać chętnego na sprzedaż?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Nie ma sensu.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

W najbliższą sobotę 19.03 zapraszamy na granie w Warszawie
https://www.facebook.com/events/1701632770082279/

Więcej o spotkaniach w Warszawie na grupie:
https://www.facebook.com/groups/android ... .warszawa/
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
michalku

Re: Android: Netrunner

Post autor: michalku »

Czesc,

pytanie do zaawansowanych graczy.
Niestety na dzien dzisiejszy nie mam za bardzo z kim grac, a tematyka i klimat Netrunnera bardzo mi odpowiada.
Stad mam pytanie, czy w Waszej opinii warto kupic podstawke i zaczac zabawe AN w bggowym trybie solo?
Oczywiscie pewnie przeciwcze sobie uczac sie tryb 2osobowy, ale nie bedzie to na pewno gra w 2 osoby sesnu stricte.
Czy 1osobowy wariant fanowski jest wart zakupu podstawki i czy da frajde z gry i bedzie regrywalny?
Czy poziom tego wariantu bedzie na tyle wymagajacy, zeby chetnie wracac do gry i nie bedzie nudny i automatyczny?
Czy raczej jest to sztuka dla sztuki i skoro nie mam 2giej osoby, to dac sobie spokoj, bo z tego co zdazylem sie zorientowac blef jest jednym z wazniejszych elementow AN i tworzy w zasadzie jego atmosfere?

pzdr
Michał
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Darboh »

michalku pisze:Czesc,

pytanie do zaawansowanych graczy.
Niestety na dzien dzisiejszy nie mam za bardzo z kim grac, a tematyka i klimat Netrunnera bardzo mi odpowiada.
Stad mam pytanie, czy w Waszej opinii warto kupic podstawke i zaczac zabawe AN w bggowym trybie solo?
Oczywiscie pewnie przeciwcze sobie uczac sie tryb 2osobowy, ale nie bedzie to na pewno gra w 2 osoby sesnu stricte.
Czy 1osobowy wariant fanowski jest wart zakupu podstawki i czy da frajde z gry i bedzie regrywalny?
Czy poziom tego wariantu bedzie na tyle wymagajacy, zeby chetnie wracac do gry i nie bedzie nudny i automatyczny?
Czy raczej jest to sztuka dla sztuki i skoro nie mam 2giej osoby, to dac sobie spokoj, bo z tego co zdazylem sie zorientowac blef jest jednym z wazniejszych elementow AN i tworzy w zasadzie jego atmosfere?

pzdr
Michał
Testowałem kilka wariantów gry solo z BGG. Niby fajnie, niby się gra, jednak jeżeli znasz smak gry w Netrunnera przeciwko drugiej osobie - to ewidentnie czegoś będzie brakowało.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Grałem w jeden wariant solo i robił on z gry swego rodzaju łamigłówkę. Taka zabawa oferowała marny ułamek całego doświadczenia. Moim zdaniem lepiej zainwestować w coś innego, a nie taką grę na pół (a raczej zdecydowanie mniej) gwizdka.
Jeśli chcesz grać w netrunnera, możesz zrobić to online na jinteki.net
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

What he said.
michalku

Re: Android: Netrunner

Post autor: michalku »

No to sprawa jasna. Sobie dam spokoj chyba faktycznie.
Skoro gra tyle traci bez fizycznego 2giego gracza, to nie ma co sie rzucac.

dzieki :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Wiem, że się powtarzam, ale przypomnę: do grania solo najlepsze są (dobre) gry solo. ANR to gra dwuosobowa.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ