Teomachia (T. Bylina, A. Kwapiński, J. Wasilewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Teomachia

Post autor: Jacek_PL »

Sienio pisze:I koniec. Kampania chyba się udała, bo uzbieraliśmy łącznie 565%, czyli 22 613 zł. Otrzymaliśmy ponad 600 wpłat od wspierających.
Jak ocenicie naszą zbiórkę? Coś powinniśmy zmienić i poprawić przy kolejnych podobnych akcjach?
Dobrze by było pomyśleć wcześniej o niektórych dodatkach, oczywiście sporo mieliście przygotowane już od początku kampanii, ale kilka dosyć użytecznych przedmiotów pokazało się praktycznie na koniec zbiórki, a biorąc pod uwagę sezon urlopowy, być może ktoś nie zdążył niektórych z tych dodatków sobie kupić. Mimo wszystko przy takim przebiciu kwoty podstawowej trudno stawiać "zarzuty" co do samej akcji :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Teomachia

Post autor: AkitaInu »

Ja dołączyłem dopiero pod koniec ale:

na plus:
- częste update'y
- udzielanie sięna forum wraz z dobrymi odpowiedziami
- sporo dodatków do wyboru
- kampania przygotowana całkiem fajnie (z wyjątkami, o tym niżej)
- fajny sposób żeby zachęcić ludzi do wspierania od początku

na minus:
- zbyt późne dołożenie dodatków
- brak jasnego opisu (w opisie kampanii) co dla osób które teomachii nie znają i chciały by zacząć. Nie twierdze że tego nie ma, tylko ja akurat przeglądając kampanię nie widziałem tego, a to raczej powinno się rzucać w oczy :)

Tak naprawde jedyny minus to późne dołożenie dodatków. O teomachii i tak poczytałem wczesniej ale jak miały być plusy i minusy to prosze bardzo :)


I wielka prośba. Jeżeli kiedykolwiek odświeżycie całą teomachię zróbcie pakiet dla tych co już ją mają !!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: misioooo »

Jacek_PL pisze:Dobrze by było pomyśleć wcześniej o niektórych dodatkach, oczywiście sporo mieliście przygotowane już od początku kampanii, ale kilka dosyć użytecznych przedmiotów pokazało się praktycznie na koniec zbiórki, a biorąc pod uwagę sezon urlopowy, być może ktoś nie zdążył niektórych z tych dodatków sobie kupić. Mimo wszystko przy takim przebiciu kwoty podstawowej trudno stawiać "zarzuty" co do samej akcji :D
Wg mnie to wynikło z dokładania dodatków "na życzenie", zgodnie z naszymi prośbami i uwagami. Zanim zaczniecie następną kampanię może warto wcześniej tutaj, na forum to ogłosić i część dodatków, które my (gracze) chętnie byśmy widzieli będzie wam już znana - nie będziecie musieli na szybko szukać, testować i kosztorysować.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Teomachia

Post autor: zakwas »

Kampania kampanią, ale czekam na ten pdf z wrzutkami dla rozgrywki 3-4 osobowej! :wink:
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Teomachia

Post autor: warran »

Ponowię pytanie, bo mi bardzo zależy
warran pisze:Czy jest jeszcze jakaś możliwość dokupienia dodatkowych mitologii (aztecka, koszmary i egipska)? Bo zapomniałem się i nie dobrałem odpowiedniego dodatku. Dopiero teraz jak przeczytałem ostatnie posty załapałem, że nie wybrałem wszystkiego co chciałem.
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

warran pisze:Ponowię pytanie, bo mi bardzo zależy
warran pisze:Czy jest jeszcze jakaś możliwość dokupienia dodatkowych mitologii (aztecka, koszmary i egipska)? Bo zapomniałem się i nie dobrałem odpowiedniego dodatku. Dopiero teraz jak przeczytałem ostatnie posty załapałem, że nie wybrałem wszystkiego co chciałem.
Wysłałem Ci prywatną wiadomość. :)
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Teomachia

Post autor: Tygrys69 »

Cześć!
Czy wiadomo już jak zostanie przystrojone drewniane pudełko jakie można było kupić w nagrodach ? Czy w razie czego można jeszcze nabyć pudełko ? Osobiście nie zdecydowałem się na nie, bo brakowało właśnie ostatecznego wyglądu... Wiadomo może kiedy spodziewać się gry :twisted:

Pozdrawiam
Marcin
Focus!
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

Tygrys69 pisze:Cześć!
Czy wiadomo już jak zostanie przystrojone drewniane pudełko jakie można było kupić w nagrodach ? Czy w razie czego można jeszcze nabyć pudełko ? Osobiście nie zdecydowałem się na nie, bo brakowało właśnie ostatecznego wyglądu... Wiadomo może kiedy spodziewać się gry :twisted:

Pozdrawiam
Marcin
Jeszcze nie mamy wizualizacji. Na razie oddajemy różne pliki do druku przed targami w Essen i musieliśmy odłożyć pudełko na boczny tor. Jak tylko będziemy mieli, od razy udostępnimy wizualizację albo zdjęcia już gotowego pudełka. Wiem, że wiele osób czeka na te pudełko, jednak nie chcemy go robić na szybko. Dajcie nam jeszcze trochę czasu, nie będziecie zawiedzeni :)

Przesyłek z nagrodami z kampanii możecie spodziewać się w listopadzie. Wszystko na to wskazuje, że ten termin uda nam się zrealizować :)
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2015, 10:14 przez Sienio, łącznie zmieniany 1 raz.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: misioooo »

No ja myślę, że wszystko będzie w klasie high-end :-)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Teomachia

Post autor: Szaweł »

Jakieś wieści z frontu? Co, gdzie, kiedy, jakie?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

Materiały na poduszki, skrzynki, mamy już zakupione i są w magazynie albo czekamy na przesyłkę od podwykonawcy. Matę widzieliśmy już wydruk próbny, wygląda dobrze. Na żetony czekamy. Całość będziemy już kompletować i konfekcjonować po targach w Essen. Wtedy też będziemy mogli już określić precyzyjniej kiedy będziemy wysyłać paczki do wspierających oraz gdzie i kiedy będą możliwe odbiory osobiste. Wszystko idzie zgodnie z planem i przewidujemy wysłanie wszystkich paczek w listopadzie.
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

Karty z dodatku "Mity Cthulhu" są już u nas. Jak tylko wrócimy do Polski z targów Spiel '15 zaczniemy konfekcjonowanie zamówionych przez wspierających pakietów. Wysyłkę będziemy realizować zgodnie z planem, czyli w listopadzie :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Teomachia

Post autor: AkitaInu »

A pudła? Pokażcie?

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: misioooo »

Oj tam zaraz pokazywać... Lepiej spiąć pośladki i wysyłać teraz. Brawa za sprawną kampanię i jeszcze sprawniejszą realizację projektu! Niech wydawcy z KS uczą się od Polaków!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

AkitaInu pisze:A pudła? Pokażcie?
Iga będzie nad nimi pracować podczas naszego pobytu w Essen. Jednak jeszcze nie możemy ich pokazać. Zdaję sobie sprawę, że to rzecz, która najbardziej Was intryguje, ale pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz - jak będziemy mieli całość, od razu pokażemy zdjęcia pudełka :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Teomachia

Post autor: Gromb »

I jak zwykle przy okazji zadaje pytanie, czy pojawicie się z nowymi dodatkami na stonie BGG. Podstawa to promocja :wink:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Teomachia

Post autor: zakwas »

Ja ponawiam pytanie o drukowalne erraty do rozgrywek wieloosobowych! :)
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

Gromb pisze:I jak zwykle przy okazji zadaje pytanie, czy pojawicie się z nowymi dodatkami na stonie BGG. Podstawa to promocja :wink:
Słuszna uwaga :) Jak wrócimy z Essen będziemy musieli się tym zająć. Dzięki za sugestię :)
zakwas pisze:Ja ponawiam pytanie o drukowalne erraty do rozgrywek wieloosobowych! :)
Nowa instrukcja będzie już uwzględniała zasady gry wieloosobowej. To będzie taka generalna "errata" ;)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Teomachia

Post autor: zakwas »

Nową instrukcję mam w pdfie*, ale chodzi mi o teksty pod karty, które się pozmieniały w niektórych przypadkach z tego co pamiętam... :(

*chyba, że robicie jeszcze nowszą ;)
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

zakwas pisze:Nową instrukcję mam w pdfie*, ale chodzi mi o teksty pod karty, które się pozmieniały w niektórych przypadkach z tego co pamiętam... :(

*chyba, że robicie jeszcze nowszą ;)
Tak, robimy instrukcje 3.0 :)
Bazą będzie instrukcja dostępna podczas kampanii, czyli ta z naszej strony internetowej, jednak zostanie ona uzupełniona o dodatkowe treści. Wszystkie niuanse postaramy się wyjaśnić właśnie tam.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Teomachia

Post autor: zakwas »

Z dziennikarskim uporem będę drążył jednak pomijaną kwestię erraty tekstów kart. Przygotujecie coś, czy "drukujcie se sami"? :>
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

zakwas pisze:Z dziennikarskim uporem będę drążył jednak pomijaną kwestię erraty tekstów kart. Przygotujecie coś, czy "drukujcie se sami"? :>
Zmiany na kartach nie są duże. To najczęściej poprawka z zapisu typu "Przeciwnik musi..." na "Wybrany przeciwnik musi". Wszystkie te zmiany są dokładnie opisane na 16 i 17 stronie instrukcji dla 2-4 graczy. Na razie nie planujemy dodatkowej aktualizacji kart modlitw.

PS
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję i mam nadzieję, że tym razem już zaspokoiłem Twoją ciekawość w pełni ;)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Teomachia

Post autor: zakwas »

No i to mi wystarczy - dwie karty z większymi poprawkami zrobię sobie sam, tylko nie chciałem dłubać na darmo. :)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Teomachia

Post autor: Szaweł »

A jak pudełka? Nadal nie możecie żadnym się pochwalić? :twisted:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

Szaweł pisze:A jak pudełka? Nadal nie możecie żadnym się pochwalić? :twisted:
Jeszcze nie. Ale już niedługo!

PS
Aby nie trzymać Was dłużej w niepewności, w tym tygodniu zamieszczę kilka zdjęć. Będą to fotografie dodatków, które mamy już u siebie :)
ODPOWIEDZ