Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Spoko. I tak jest już do poprawki bo się ludzie do fontów przyczepili i mi podesłali poprawioną czcionkę. Zrobię update, repack i poprawioną wersję już umieszczę na BGG :)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Porchpeople »

Berni77 pisze:Spoko. I tak jest już do poprawki bo się ludzie do fontów przyczepili i mi podesłali poprawioną czcionkę. Zrobię update, repack i poprawioną wersję już umieszczę na BGG :)
Super sprawa!! :)
Jak wrzucisz na BGG- daj proszę znać na forum (tylko krótki info). Dzięki! :)
sadziu
Posty: 42
Rejestracja: 06 sie 2016, 11:03

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: sadziu »

Berni77 pisze:Spoko. I tak jest już do poprawki bo się ludzie do fontów przyczepili i mi podesłali poprawioną czcionkę. Zrobię update, repack i poprawioną wersję już umieszczę na BGG :)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
Cześć,
Wystawiłeś może gdzieś paczkę z poprawkami?
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Daj mi czas do niedzieli, bo kiepsko u mnie ostatnio było z wolnym czasem.
Jak umieszczę na sieci poprawioną paczkę to dam znać na forum.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Mam pytania:

- czytam że w dodruku który ma zaraz wyjść będzie jakaś inna kampania dodana. Czy to znaczy że będą 2 kampanie w pudełku czy że stara została zastąpiona nową? Jeśli to drugie: czy oznacza to że pierwotną będzie można kupić osobno?
- jak wyglądaja różnice między graniem w 2, a w 5 osob? Czy nie jest może tak że gra najlepiej wypada w pełnym składzie a w mniejszych sporo gorzej?
- czy jest możliwe granie w pelnej kooperacji? Czytam że owszem, ale jak to wypada w praktyce? Daje rade czy nie bardzo?
- jest planowane spolszczenie aplikacji zastępującej Złego?
- co ogólnie sądzicie o grze? Warto wchodzić w ten interes? Jeśli tak: na jak długo wystarczy samo pudełko podstawowe, zanim znowu sięgniemy do portfela po dodatek? Jeśli to drugie: jaką polecacie kolejność kupowania dodatków? I jeszcze jedno: na rynku w tej chwili jest sporo dostępnych jakichś zestawów poplecznika (w zasadzie tylko je można trafić w sklepach), co to w ogóle jest? Jakaś figurka dodatkowa i tyle?
- od ilu lat oceniacie że można swobodnie ogarniać grę? Granie z 9 latkiem będzie miało sens czy go zgniotę? (On grał już ze mną w gry typu Fasolki, Magnum Sal, Filary Ziemi,Zombiaki, O Mój Zboże, ale nie ma co ukrywać że w tych trudniejszych wygrywam właściwie zawsze, tylko w Zombiakach mnie łoi na maxa ;) )
- wreszcie ostatnie: jak sądzicie jaka jest szansa dostania gry na rynku wtórnym i ewentualnie w jakiej cenie?

I jeszcze jedno:
Jak byście porównali grę do planszowego D&D? Grałem we Wrath od Ashardalon, fajne aczkolwiek gra typowo nastawiona na walki, warstwa fabularna jakoś w tle zaledwie
http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać na
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: nikczemnik »

Miszon pisze: - czytam że w dodruku który ma zaraz wyjść będzie jakaś inna kampania dodana. Czy to znaczy że będą 2 kampanie w pudełku czy że stara została zastąpiona nową? Jeśli to drugie: czy oznacza to że pierwotną będzie można kupić osobno?
Można wiedzieć skąd masz takie informacje?
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

http://galakta.pl/descent-wedrowki-w-mr ... -kampania/

Fragment:
. Spadkobiercy krwi to pierwsza samodzielna księga kampanii do Descent: Wędrówek w mroku. Jest to także książka, która zastąpi kampanię podstawową w kolejnym dodruku gry.
czyli wg mnie tej dotychczasowej kampanii w ogóle by nie było. Chyba że do dokupienia?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Crowmaster »

Z tego co mi wiadomo to nowa kampania zastępuje nowa. Stara już nie będzie dostępna (podobno była za słaba :))

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Kretilla »

nikczemnik pisze:
Miszon pisze: - czytam że w dodruku który ma zaraz wyjść będzie jakaś inna kampania dodana. Czy to znaczy że będą 2 kampanie w pudełku czy że stara została zastąpiona nową? Jeśli to drugie: czy oznacza to że pierwotną będzie można kupić osobno?
Można wiedzieć skąd masz takie informacje?
Chociażby tu: http://galakta.pl/nadchodzace-dodruki-i-premiery/
Galakta na swojej stronie pisze:Nowy dodruk gry Descent: Wędrówki w mroku zawiera nową kampanię Spadkobiercy Krwi, czyli 18 zupełnie nowych przygód, połączonych w fascynującą opowieść pełną zwrotów akcji. Jeśli macie już grę, możecie także kupić samą kampanię osobno – pytajcie w swoich ulubionych sklepach z planszówkami.
Miszon mnie ubiegł. Sądziłem, że będą dwie kampanie w pudełku, ale może faktycznie będzie tylko nowa. Być może FFG ma zamiar sprzedawać starym graczom jako dodatek kampanię Spadkobiercy Krwi, a nowym jako dodatek Run Cienia lol
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: c08mk »

Stare wydanie ma jedną książkę kampanii. Do tego można będzie dokupić nową książkę kampanii.
Nowe wydanie ma mieć obydwie książki kampanii w pudełku (tak ja to zrozumiałem).

Grałem kooperacyjnie 3 osobowo w drukowane scenariusze i dość dobrze się grało.
Konfrontacyjnie też grałem w 3 osoby. Z dodatkową zasadą, której jeszcze nie ma w polskim FAQu, a która jest w angielskim, dwóch graczy sobie dość dobrze radziło (zasada o dodatkowym ataku albo leczeniu).

Zestawy poplecznika to spolszczenie do zestawów figurkowych. Np. kupujesz figurkę Splig po angielsku i do tego zestaw poplecznika czyli spolszczone karty. Teoretycznie Galakta miała na tym nie tracić bo nie musileli wydawać figurki po polsku ale realnie nie wyszło to dobrze ani dla Galakty ani dla FFG ani dla polskiego gracza.
Zestaw figurkowy warto mieć przynajmniej jeden dla dodatkowych kart dla "Złego" dzięki czemu ma więcej możliwości.

Na rynku wtórnym można znaleźć Descenty ale na razie będą bez dodakowej książki z kampanią. Dopiero za jakiś czas jak komuś gra się znudzi można będzie kupić komplet. Sam kupiłem w sklepie, bo ceny na forum były około 20zł niższe niż cena w sklepie jaką miałem po zniżkach, a wolę dopłacić i mieć pewność, że będzie komplet, który mogę reklamować (reklamowałem już kafla, figurkę i kartę postaci).

Na ile podstawka wystarczy nie powiem niestety. W teorii jedną kampanię można przejść przynajmniej na 2 całkiem różne sposoby. Do tego każdy scenariusz można grać jako osobną grę. "Zły" też może dobierać różne potwory do różnych scenariuszy.
Ogólnie dodatki zwiększają regrywalność, większe pudełka = więcej zawartości.
Zestawy figurkowe można zostawić na koniec, choć jak pisłem, warto mieć jeden czy dwa, żeby "Zły" miał więcej możliwości.
Do tego opcjonalnie drukowane zestawy do kooperacji albo kooperacja z appką.
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: nikczemnik »

Ktoś już rozgrywał tą kampanię Spadkobiercy Krwi? Jak ona się ma w porównaniu z podstawową kampanią? Warto kupić?
sadziu
Posty: 42
Rejestracja: 06 sie 2016, 11:03

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: sadziu »

c08mk pisze: Z dodatkową zasadą, której jeszcze nie ma w polskim FAQu, a która jest w angielskim, dwóch graczy sobie dość dobrze radziło (zasada o dodatkowym ataku albo leczeniu).
Ta zasada jest opisana po polsku tutaj - w erracie 1.6 http://galakta.pl/download/Descent_FAQ.pdf na pierwszej stronie

Grałem z tą zasadą w kampanię tutorialową z apki i wydawało mi się, że gra jest przez to za łatwa.
Berni77 pisze:Daj mi czas do niedzieli, bo kiepsko u mnie ostatnio było z wolnym czasem.
Jak umieszczę na sieci poprawioną paczkę to dam znać na forum.
Dzięki wielkie za robotę, którą robisz i szybką odpowiedź.
Ja czekam z niecierpliwością :)
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Odnośnie pytań o kampanię "spadkobiercy Krwi" i "Run Cienia".
W nowym dodruku Descent, który ma się ukazac będzie tylko jedna kampania - "Spadkobiercy Krwi".
FFG całkowicie rezygnuje z kampani "Run Cienia" jako zbyt słabej i niezbalansowanej (ja tam nie marudzę i mi się podoba).
"Spadkobiercy krwi" są bardzo dopracowaną kampanią i jeżeli ktoś ma "Run Cienia" i chciałby odświeżyć sobie podsatwakę to gorąco polecam zakup samej książki "Spadkobiercy krwi" - będzie w co grać, a scenariusze są naprawdę ciekawe. W przyszłości kampania "Run Cienia" będzie dostępna tylko przy zakupie używki ze starego wydania, lub w formie skanu od kogoś zaprzyjaźnionego ;) Innej opcji nabycia raczej nie będzie.

Co do samej gry z 9cio latkiem (sam mam syna w tym wieku więc piszę z autopsji) - jak chcesz grać przeciwko niemu to go rozjedziesz jako MW i skutecznie obrzydzisz tego typu planszówki. Jednak jeżeli będziecie grali razem w coopie to jak lubi fantasy to powinien być zachwycony Descentem. Coopa możesz uzyskać dzięki darmowej apce (teoretycznie "kiedyś, w przyszłości" może pojawi się w wersji PL).
Sama apka zapewni ci długie godziny gry, dodatkowo jeżeli użyjesz wariantu RAOV (ostatnio go nawet przetłumaczyłem na PL, właśnie pod kątem gry z synem) to dodatkowo oprócz grania w coopa w podstawkę, będziesz mógł też grać w każdy scenariusz ściągnięty z sieci. Tak więc sama podstawka potrafi zapewnić naprawdę bardzo dużo godzin gry.

Jeżeli chodzi o dodatki. Jeżeli zaczniesz się bawić w dokupowanie to podstawowym i pierwszym jaki trzeba i należy kupić jest "Cień Nerekhall". Oprócz tego, że dostajesz w nim najwięcej zawartości ze wszystkich dotychczas wydanych dodatków, to otrzymujesz też najlepszą kampanię jaka wyszła do Descenta :)
Kolejnymi mogą być "Kruczy Dwór" i "Legowisko Jaszczura" ale to już IMHO. Pozostałe dodatki to już jak uważasz i dysponujesz gotówką :)

Co do gry na 2 graczy - zanim pojawił się FAQ 1.6 to granie 2:1 było tragedią. Naprawdę ciężka i hardcorowa rozgrywka, bo MW zawsze miał przewagę. Odkąd wprowadzone ostatnie modyfikacje do rozgrywki dla dwóch graczy to życie stało się prostsze (darmowy atak albo leczenie). Na 3 i więcej bohaterów gra się cały czas tak samo - czyli przyjemnie :)
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Świetnie - dzięki za wyczerpującą odpowiedź! :-)

Waham się szczerze mówiąc, czy poczekać i kupić nową, czy kupić starą i dokupić od razu samych Spadkobierców (widzę już ich w sklepach, od 54,99 dostępni). Czy faktycznie stara kampania jest coś "nie teges"?
Poza tym, nie wiem czy dodruk poza tą nową kampanią będzie wprowadzał jakieś zmiany? Usuną błędy wyłapane w międzyczasie i wstawione w erraty? Coś jeszcze?
Berni77 pisze:Coopa możesz uzyskać dzięki darmowej apce (teoretycznie "kiedyś, w przyszłości" może pojawi się w wersji PL).
to jest to Road to Legend? Z ciekawości ściągnąłem sobie, żeby zobaczyć jak to wygląda. Oczywiście niewiele z tego wynika jak się nie ma gry, ale jak rozumiem to jest implementacja oryginalnych kampanii z jakimś automatycznym Overlordem?
c08mk pisze:Na ile podstawka wystarczy nie powiem niestety. W teorii jedną kampanię można przejść przynajmniej na 2 całkiem różne sposoby. Do tego każdy scenariusz można grać jako osobną grę. "Zły" też może dobierać różne potwory do różnych scenariuszy.
No tak, wiadomo że trudno to jednoznacznie określić. Ale tak mniej więcej jedno przejście kampanii to ile godzin? I ile scenariuszy można przejść za jednym powiedzmy 2-3h posiedzeniem? Czytałem gdzieś, że niby scenariusze godzinę trwają, ale niekiedy jakiś "wstęp" do nich potrafi ze 4 - co by mi wykluczało grę raczej.

Zastanawia mnie jedna rzecz:
czy grając w kampanię sensowne jest, aby Overlordem była raz jedna osoba, a innym razem inna? (poza brakiem ciągłości fabularnej i "związania" się z postacią) W sensie że raz gramy sobie tak, że ja jestem złym, robimy jakieś scenariusze, a za kolejnym spotkaniem ktoś inny jest złym, a ja sobie poprowadzę jego postać. Ma to sens? Mam na myśli nie tylko klimatyczny, ale także (a raczej głównie) mechaniczny.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Miszon pisze:Świetnie - dzięki za wyczerpującą odpowiedź! :-)

Waham się szczerze mówiąc, czy poczekać i kupić nową, czy kupić starą i dokupić od razu samych Spadkobierców (widzę już ich w sklepach, od 54,99 dostępni). Czy faktycznie stara kampania jest coś "nie teges"?
Poza tym, nie wiem czy dodruk poza tą nową kampanią będzie wprowadzał jakieś zmiany? Usuną błędy wyłapane w międzyczasie i wstawione w erraty? Coś jeszcze?
Jak masz możliwość zakupu używanego Descenta w rozsądnej cenie (dzisiaj widziałem na FB jak ktoś go wystawiał za 150 pln) to kupuj. "Run Cienia" IMHO jest ciekawą kampanią (choć daje przewagę MW). Dodruk nie będzie uwzględniał erraty - Galakta nie zamierza tego poprawiać mimo iż od początku wiadomo o błędach w polskim tłumaczeniu - musisz robić to na własna rękę.
Moim zdaniem lepiej kupić stary druk z "Runem Cienia" i dodatkowo książkę ze "Spadkobiercami" - będziesz miał 2x więcej zabawy :)
Miszon pisze:to jest to Road to Legend? Z ciekawości ściągnąłem sobie, żeby zobaczyć jak to wygląda. Oczywiście niewiele z tego wynika jak się nie ma gry, ale jak rozumiem to jest implementacja oryginalnych kampanii z jakimś automatycznym Overlordem?
Tak, to są trzy kampanie, gdize MW zastępuje komputer (apka cały czas jest rozbudowywana).
Niewiele wynika właśnie dlatego, by nie grać na kompie tylko by kupić planszówkę - bez niej nic nie zrobisz (wiadomo, kasa dla FFG) :)
Miszon pisze:
c08mk pisze:Na ile podstawka wystarczy nie powiem niestety. W teorii jedną kampanię można przejść przynajmniej na 2 całkiem różne sposoby. Do tego każdy scenariusz można grać jako osobną grę. "Zły" też może dobierać różne potwory do różnych scenariuszy.
No tak, wiadomo że trudno to jednoznacznie określić. Ale tak mniej więcej jedno przejście kampanii to ile godzin? I ile scenariuszy można przejść za jednym powiedzmy 2-3h posiedzeniem? Czytałem gdzieś, że niby scenariusze godzinę trwają, ale niekiedy jakiś "wstęp" do nich potrafi ze 4 - co by mi wykluczało grę raczej.
Upraszczając: Książka z kampanią ma ponad 40 stron. Jeden scenariusz to 1 strona. Przeważnie rozgrywka trwa 1-1,5h (zależy od ogarnięcia graczy). Aby rozegrać wszystkie scenariusze musisz kampanię przejść co najmniej trzy razy (bo wygranie lub przegranie danego scenariusza prowadzi do kolejnego, więc podczas jednej kampanii pomijasz nawet 2/3 scenariuszy). Ja obstawiam minimum 150h gry by poznać wszystkie scenariusze, a 2x tyle by rozegrać je w każdy możliwy sposób (zwycięstwo MW i Bohaterów w każdym). Oczywiście to luźna kalkulacja.
Miszon pisze:Zastanawia mnie jedna rzecz:
czy grając w kampanię sensowne jest, aby Overlordem była raz jedna osoba, a innym razem inna? (poza brakiem ciągłości fabularnej i "związania" się z postacią) W sensie że raz gramy sobie tak, że ja jestem złym, robimy jakieś scenariusze, a za kolejnym spotkaniem ktoś inny jest złym, a ja sobie poprowadzę jego postać. Ma to sens? Mam na myśli nie tylko klimatyczny, ale także (a raczej głównie) mechaniczny.
Nie widzę sensu w takiej rozgrywce. Gracze utożsamiają się mimo wszystko ze swoimi rolami (MW lub bohaterowie) więc granie na zmianę to trochę jak pożyczanie sobie kobiety... Niby można ale nikt tego nie robi ;)
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: nikczemnik »

Miszon pisze:(widzę już ich w sklepach, od 54,99 dostępni)
Możesz dać namiary na sklep? Jak wczoraj szukałem to najtaniej był dostępny 59,99 w AlePlanszowki
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

http://sklep.gamelord.pl/pl/p/Descent-W ... -Krwi/4072
54,99
Berni77 pisze:Moim zdaniem lepiej kupić stary druk z "Runem Cienia" i dodatkowo książkę ze "Spadkobiercami" - będziesz miał 2x więcej zabawy
też mi się wydaje że to najlepsza opcja
Berni77 pisze:dzisiaj widziałem na FB jak ktoś go wystawiał za 150 pln
no tak, to sensowna kwota, muszę poszukać bo tu na forum widziałem za 180-200.
Berni77 pisze: Dodruk nie będzie uwzględniał erraty - Galakta nie zamierza tego poprawiać mimo iż od początku wiadomo o błędach w polskim tłumaczeniu - musisz robić to na własna rękę.
a to ciekawe, bo dziś na fb odpisali mi, że błędy poprawią ;-)
Berni77 pisze:Ja obstawiam minimum 150h gry by poznać wszystkie scenariusze, a 2x tyle by rozegrać je w każdy możliwy sposób (zwycięstwo MW i Bohaterów w każdym).
u! Grubo! To jakieś 60 dłuższych spotkań, czyli 5 lat grania jak dla mnie :-P . No przesadzam, ale ze 3 na pewno ;-) . Oczywiście jeśliby chcieć przejść na wszystkie mozliwe sposoby.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
alik
Posty: 67
Rejestracja: 28 kwie 2016, 16:39

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: alik »

Cześć wszystkim. Czytałem ostatnie FAQ ze strony Galakty i w części dotyczącej instrukcji do dodatku Cień Nerekhall jest zapytanie dotyczące kart podróży jakich należy użyć podczas kampanii "Cień Nerekhall". Odpowiedź: kart wydarzeń podróży. Trochę zbiło mnie to z tropu, bo przecież w instrukcji jest napisane, że wyjątkowo w tej kampanii używa się kart wydarzeń miejskich.

Chyba dwie strony wcześniej w tym wątku przeczytałem bardzo niepochlebną opinię o Labiryncie Zagłady. Głównie chodziło o całkowite rozbicie fabularne, przygody czasami nie łączą się w jedną opowieść i stanowią w zasadzie zbiór pojedynczych scenariuszy (tak to zrozumiałem). Chciałem zakupić drugi duży dodatek (po Cieniu Nerekhall) jako najbardziej opłacalny i teraz sam już nie wiem. Może zamiast tego inwestować w któryś z małych albo dwa małe, albo trzy małe (ups zaczyna się nałóg)? Proszę wszystkich o jakieś porady.

Berni77 czy udało Ci się poprawić RAOV? Nie wiem czy wiesz, ale to ja Cie zamęczałem pytaniami na fb o zasady :) Posiadasz kampanię "Spadkobiercy Krwi"? Jest podobno bardzo dobra i fajnie też byłoby ją kiedyś wypróbować solo.

Polo15 zrobiłeś erratę do podstawki. Jest szansa na erratę do kart klas i kart MW z dodatków? Narazie mam co prawda Cień Nerekhall, ale już tam jest jedna karta klasy i karta MW do poprawki.

Wszystkim z góry dziękuję za odpowiedzi, a Wam Berni77 i Polo15 za super robotę. Miło, że udostępniacie swoją pracę dla innych bezinteresownie.
Guduś
Posty: 57
Rejestracja: 13 sie 2013, 12:19

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Guduś »

Labirynt zagłady może nie jest aż tak "ścisły" fabularnie co Nerekhal ale zawiera najfajniejsze rzeczy w sobie począwszy od bohaterów skończywszy na przedmiotach
Polo15
Posty: 118
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Polo15 »

alik pisze:Polo15 zrobiłeś erratę do podstawki. Jest szansa na erratę do kart klas i kart MW z dodatków? Narazie mam co prawda Cień Nerekhall, ale już tam jest jedna karta klasy i karta MW do poprawki.
Zaktualizowałem podany wcześniej link o erratę kart z dodatków.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: playerator »

Berni77 pisze:Daj mi czas do niedzieli, bo kiepsko u mnie ostatnio było z wolnym czasem.
Jak umieszczę na sieci poprawioną paczkę to dam znać na forum.
Informacji jeszcze nie było, ale może coś wiadomo? :wink:

Dotychczasowych plików też nie mogę pobrać, po kliknięciu nic się nie dzieje. Trzeba mieć konto w google?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
alik
Posty: 67
Rejestracja: 28 kwie 2016, 16:39

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: alik »

Polo15 pisze:Zaktualizowałem podany wcześniej link o erratę kart z dodatków.
Dziękuję, dzięki Tobie wystarczy pamiętać o błędach w księgach przygód :)
playerator pisze:Informacji jeszcze nie było, ale może coś wiadomo? :wink:

Dotychczasowych plików też nie mogę pobrać, po kliknięciu nic się nie dzieje. Trzeba mieć konto w google?
Berni77 jeszcze nie zaktualizował. Dajmy mu czas, w końcu chłop robi to pro publico bono. Plik działa, przed chwilą ściągałem poprzez przeglądarkę Chrome i nie jestem zalogowany/zarejestrowany na OneDrive.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Plik działa bo go udostępniłem i nie mam zamiaru usunąć. Jest na OneDrive i nie potrzeba mieć żadnego konta ani hasła aby go pobrać :)
Gwoli przypomnienia link:
https://1drv.ms/f/s!AkG1mKf_aohGiMomtpWI5i_bb5oWEQ

Sorry - jeszcze nie zaktualizowałem kart- postaram się to w nadchodzącym tygodniu zrobić i wrzucić do sieci. Po prostu doszły mi dwa duże projekty tłumaczeń do Talismana, a doba ma tylko 24h :)
Co do "Spadkobierców Krwi" - już nabyłem tą kampanię - książka przeczytana od deski do deski - jest naprawdę świetnie wydana i zapowiada się ciekawie ale nie miałem jeszcze okazji grać więc wrażeniami z samej gry się nie podzielę.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Al_Dente »

Berni77 pisze:Plik działa bo go udostępniłem i nie mam zamiaru usunąć. Jest na OneDrive i nie potrzeba mieć żadnego konta ani hasła aby go pobrać :)
Gwoli przypomnienia link:
https://1drv.ms/f/s!AkG1mKf_aohGiMomtpWI5i_bb5oWEQ

Sorry - jeszcze nie zaktualizowałem kart- postaram się to w nadchodzącym tygodniu zrobić i wrzucić do sieci. Po prostu doszły mi dwa duże projekty tłumaczeń do Talismana, a doba ma tylko 24h :)
Co do "Spadkobierców Krwi" - już nabyłem tą kampanię - książka przeczytana od deski do deski - jest naprawdę świetnie wydana i zapowiada się ciekawie ale nie miałem jeszcze okazji grać więc wrażeniami z samej gry się nie podzielę.

puk puk ... ;)
alik
Posty: 67
Rejestracja: 28 kwie 2016, 16:39

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: alik »

Berni77 chce zmienić te karty, bo na fb ktoś zwrócił uwagę, że "Z" z kreską w języku polskim to litera "Ż" i zamiast "Zdolność" jest napisane "Żdolność". Ja tam uważam, że lepiej jak jest "Z" z kreską na tych kartach, bo z tego co pamiętam na kartach MW Suzeren też jest napisane przez "Z" z kreską, więc to jest taka czcionka po prostu i trzeba się trzymać jednego zapisu konsekwentnie. Mimo to osoba która zwróciła uwagę, wysłała poprawione fonty do Berni77 nie wiedząc zapewne o napisie "Suzeren" na kartach MW. W związku z tym Berni77 nie poprawiaj tych kart :)

Jedyna poprawka wg mnie powinna być taka, żeby dwustronnie drukując karty, podczas wycinania nie przecinać karty. Tzn. istnieje przesunięcie ok 2 mm. Do końca nie jestem pewny czy to nie wina drukarki lub czytnika pdf, więc jak ktoś może na próbę wydrukować jedną stronę i to sprawdzić, to byłbym wdzięczny :)
ODPOWIEDZ