Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1013 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Kolejne pytanie:


Wyczytałem w CRRG, że Barona Zaharetha nie można przywoływać w kampanii Run Cienia. To prawda?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ariser »

Miszon pisze:Kolejne pytanie:


Wyczytałem w CRRG, że Barona Zaharetha nie można przywoływać w kampanii Run Cienia. To prawda?
To nie jest wątek z zasadami!

Nie, nie można.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Hh453 »

Hej , czy ktos posiada ksiege questow w wersji online?
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: pawianlsm »

Czy ktoś coś wie kiedy wyjdzie po Polsku aplikacja do Descenta Road to Legends? ;)
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: shaigan »

Nikt nie wie. Na stronie galakty w czerwcowym podsumowaniu planów wydawniczych jest informacja, że nic nie zostanie ujawnione dopóki cały tekst nie zostanie przetłumaczony. Czyli nie ma żadnego bliższego ani dalszego terminu, wiadomo tylko że raczej będzie, kiedyś.
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: olsszak »

Cześć,
Wydawało mi się, że ktoś tutaj o tym pisał, ale nie mogę znaleźć. Kojarzę informacje, że warto mając druga edycje tej gry wziąć książkę kampanii z pierwszej edycji ? Chyba nazywała się taka jak aplikacja tj. Road to legend...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: KrzysiekL »

olsszak pisze:Cześć,
Wydawało mi się, że ktoś tutaj o tym pisał, ale nie mogę znaleźć. Kojarzę informacje, że warto mając druga edycje tej gry wziąć książkę kampanii z pierwszej edycji ? Chyba nazywała się taka jak aplikacja tj. Road to legend...
Książka z kampanii z drugiej edycji jest uznawana za zdecydowanie lepszą.
Pierwsza kampania nazywa się The Shadow Rune (Run Cienia) i jest podobno niezbalansowana.

Wątek na forum wydawcy: http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.p ... c00c7123ce
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Arek001 »

pawianlsm pisze:Czy ktoś coś wie kiedy wyjdzie po Polsku aplikacja do Descenta Road to Legends? ;)
Proponuję od czasu do czasu napisać do Galakty, że ta aplikacja jest bardzo oczekiwana, może się zmobilizują i wydadzą ją szybciej. O Polskim wydaniu tej aplikacji jest mowa co najmniej od półtory roku, więc się nie śpieszą.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: c08mk »

Arek001 pisze:
pawianlsm pisze:Czy ktoś coś wie kiedy wyjdzie po Polsku aplikacja do Descenta Road to Legends? ;)
Proponuję od czasu do czasu napisać do Galakty, że ta aplikacja jest bardzo oczekiwana, może się zmobilizują i wydadzą ją szybciej. O Polskim wydaniu tej aplikacji jest mowa co najmniej od półtory roku, więc się nie śpieszą.
Wczśniej pisali, że nie mają licencji. Ostatnie info to, że się zabrali za tłumaczenie jak kwestia licencji została rozwiązana. Terminu nie podali, bo jest dużo tekstu i przez to tłumacznie idzie wolno.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ixi24 »

Witam!

Czy w sprzedaży jest już edycja z nową kampanią Spadkobiercy Krwi ? Jeżeli tak to mocno się ona różni od tej podstawowej?, która jest lepsza ? Czy nie ma to znaczenia ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: olsszak »

ixi24 pisze:Witam!

Czy w sprzedaży jest już edycja z nową kampanią Spadkobiercy Krwi ? Jeżeli tak to mocno się ona różni od tej podstawowej?, która jest lepsza ? Czy nie ma to znaczenia ?
Jest.
Różni się na pewno poziomem zbalansowania.
Piszą, że jest lepsza.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: vaski »

Witam.
Czy istnieją gdzieś udostępnione, fanowskie tłumaczenia do dodatków, które pominęła Galakta np. Visions of Dawn itd...?
czarny_mj
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:37

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: czarny_mj »

Czy ktos sie orientuje czy bedzie dodruk Lieutenatn packow do podstawki, czy raczej nie ma co na to juz liczyc? Bo widze ze raczej sa juz nie do dostania.
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Crowmaster »

czarny_mj pisze:Czy ktos sie orientuje czy bedzie dodruk Lieutenatn packow do podstawki, czy raczej nie ma co na to juz liczyc? Bo widze ze raczej sa juz nie do dostania.
Przy tempie galakty to bym się nie nastawiał. Polecam ściągać z eBaya, ta sama cena, a mają sporo tego. Długi też się nie czeka, tydzień raptem

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ixi24 »

Witam poda ktoś wszystkie 15 kart Mrocznego Władcy, bo mam 14 i nie wiem której brakuje :(
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: c08mk »

ixi24 pisze:Witam poda ktoś wszystkie 15 kart Mrocznego Władcy, bo mam 14 i nie wiem której brakuje :(
Podstawowa?

Słowo cierpienia, Wilczy dół, Zatrute strzałki, Cios krytyczny i Mroczny urok są x1. Reszta jest x2
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: pawianlsm »

Podobno aplikacja Road to Legend jest już tłumaczona :). Info z forum Galakty na temat planów wydawniczych:

"Descent: Wędrówki w Mroku
- Rdzewiejące okowy Ten dodatek będzie pierwszy, czekamy jednak na informacje o zakończeniu produkcji
- Mgły Bilehall Czekamy na druk międzynarodowy
- Aplikacja Droga do Legendy Tutaj mogę tylko powtórzyć to, co napisałem w zeszłym miesiącu:
Cytat:
Ze względu na ogromną ilość tekstu w aplikacji nie będziemy podawać terminów, dopóki prace nie będą już na bardzo zaawansowanym etapie. Mówiąc tu o bardzo zaawansowanym etapie mam na myśli moment, kiedy tłumaczenie jest gotowe i tekst jest sprawdzany. Najważniejsza informacją jest jednak to, że prace trwają :)"
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Arek001 »

Też do nich pisałem w sprawie aplikacji i odpisali to samo.
Ciekawy jestem tylko jaki jest progres tych prac, czy możemy aplikacji oczekiwać w tym roku, czy to raczej jakiś jeszcze bardziej odległy termin.
Nie ukrywam, że czekam na tą aplikację.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1013 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

Mam pytanko odnośnie rozszerzania kolekcji:
- który z małych dodatków byście polecili jako pierwszy? Chodzi mi raczej o granie osobno na razie, bo słyszałem że "wrzucanie" minikampanii z dodatków zaburza balans kampanii głównych (mam obie, Run i Spadkobierców). Zwróciłbym uwagę szczególnie na balans między stronami, żeby nie było że jakiś dodatek ma wypasionych bohaterów, a słabe karty OL i potwory też średniawe czy odwrotnie.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: as.nielo »

Próbowałeś apkę? Na pewno dostępna jest na PC w steam i na ajfonach w appstore a na androidzie to nawet nie wiem czy jest. Za friko, oferuje dodatkową kampanię i jeszcze przejmuje rolę Overlorda.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1013 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

APkę owszem tak, jest bardzo fajna.
Ale chodzi mi o fizyczny dodatek. W sensie: nowe potwory, bohaterów, jakieś nowe moce dla OL, nowe przedmioty sklepowe, etc.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Cień Nerekhall - najlepszy obecnie dodatek przetłumaczony na PL.
Oferuje zarówno ciekawą kampanię jak i bohaterów oraz potwory.

Kolejnym może być Labirynt Zagłady, Legowisko Jaszczura, Kruczy Dwór i najsłabsze TrzęsawiskaTrolli - dokładnie w takiej kolejności jak wymieniłem możesz to nabywać :)
Jeżeli nie masz kampanii Spadkobiercy Krwi to polecam jej zakup - naprawdę warto (do nowego wydania Descenta jest dodawana jako standardowa kampania).
Teoretycznie niedługo powinien ukazać się dodatek Rdzewiejące Okowy - też okrzyknięty jednym z ciekawszych ale na jego temat wypowiem się dopiero jak ukaże się w rodzimym języku, uzupełnię swoją kolekcję o ten dodatek i go osobiście przetestuję.
Jeżeli lubisz kooperację to można się zastanowić naz zakupem trzech dodatków kooperacyjnych jakie się do tej pory ukazały ale nie jest to konieczne odkąd jest darmowa apka. Ja uważam, że każdy z nich jest 10x trudniejszy niż to co jest dostępne w wersji elektronicznej - choćby ze względu na całkiem inne rozwiązanie dotyczące zarówno ruchu potworów jak i rozpatrywania danych lokalizacji. Żadnej z drukowanych kampanii kooperacyjnych nie udało mi się ukończyć za pierwszym razem - musiałem do nich podchodzić kilkukrotnie zanim nacieszyłem się zwycięstwem.
Talii Popleczników wcale nie musisz kupować - niewiele wnoszą do samej rozgrywki. Dają po prostu ciekawą figurkę i trochę więcej kart do zagrywania dla MW. Jak wpadniesz w tryb "muszę mieć większość kolekcji na półce" to wtedy zastanów się nad zakupem Poplecznika (ja niestety tak miałem) ;)
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1013 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Miszon »

OK, czyli wygląda na to, że te duże kampanie jednak są dużo lepsze?
Bo chodzi mi o to, że rozważałem wprowadzić najpierw nowych graczy jakąś minikampanię, w której poznaliby nieco grę. A potem dopiero rzucić na dłuższą kampanię. Chciałbym uniknać sytuacji, że z racji gorszego znania przez nich gry na poczatku długiej kampanii OL (czyli ja) zyska nad nimi zbyt dużą przewagę, której potem nie będą w stanie nadrobić.
No chyba, że co sesję będziemy się zmieniać na stanowisku OL, ale to chyba nie jest dobre rozwiązanie.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: kucyk »

Do wprowadzenia nowych swietnie sie nadaja co-opy, gdzie bedziesz po ich stronie, tlumaczac wszystkie niuanse. Dodatkowo przygody sa krotkie a jednak przelatuja przez wiekszosc etapow normalnej gry - no moze oprocz sklepu. Na podstawce dasz rade zagrac w Gniew Natury i Zapomniane Dusze.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

Co do samej kampanii to nie ma większego znaczenia kto wgrywa daną przygodę: bohaterowie czy MW.
Dopiero finalna przygoda ma znaczenie kto ją wygra.
Przez całą kampanię gracze zbierają po prostu expa i złoto aby przygotować się do ostatecznej rozgrywki, a MW kompletuje sobie dobrą talię do nękania graczy. Wyjątkiem od reguły są jedynie artefakty, które można zdobyć tylko w niektórych przygodach po ich wygraniu.
Co do wprowadzenia i poznania gry to jak nie chcesz kupić scenariuszy kooperacyjnych to albo odpal apkę - tam fajnie można się przeszkolić posiadając samą podstawkę, lub po prostu ściągnij dowolne fanowskie scenariusze z netu i na nich szkól graczy - wtedy grasz dokładnie z zasadami normalniej gry (w apce są trochę inne zasady rozgrywki) i nie masz obaw, że MW się dopakuje szybciej niż gracze :)
ODPOWIEDZ