Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: YoYo »

Odpowiedz jest w tym moim poscie. Jesli chodzi o spolszczenie to tylko Run Cienia (chodzi o karty celow), w wersji ENG jest za to wszystko lacznie z kazdym dodatkiem jaki wyszedl.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: YoYo »

Jest info od Galakty dot. Road to Legend:
Descent: Wędrówki w Mroku
Aplikacja - Oto informacja, na którą czeka wielu z Was. Otóż fakty są takie:
1. W aplikacji dostępna będzie początkowo pierwsza kampania - prace nad drugą są w toku.
2. FFG już od jakiegoś czasu ma nasze pliki i na dniach mają one zostać wykorzystane do...
3. Wrzucenia ich do faktycznego oprogramowania dostępnego do pobrania

Będzie to zrobione jednak po cichu, ponieważ ma ono posłużyć do przetestowania aplikacji w wersji PL. Tak po prostu szybciej możemy otrzymać builda do testów, a jak sami wiecie, trochę już wody w Wiśle upłynęło w oczekiwaniu na ten projekt.
Oficjalnie ogłosimy na stronie dostępność aplikacji, dopiero po wstępnych testach, w międzyczasie pracując nad dalszą zawartością.
Tutaj prośba do Was (nie bez powodu podzieliłem się z Wami powyższą informacją :) ) - jeśli zobaczycie, że niedługo dostępna będzie aktualizacja aplikacji, po jej pobraniu zmieńcie proszę język na polski i zacznijcie grać. Wszelkie uwagi ślijcie do nas na adres descent@galakta.pl :)
W ten sposób wspólnie uda się nam przetestować oprogramowanie. .
Mowa o kampanii czy tutorialu?
Pierwsza (ze Spligiem) to przecież nie kampania, a krótki tutorial (Rise Goblins - tutorial). Mam nadzieję, że mowa jest o "Kindred Fire", a że reszta nie jest przetłumaczona (w tym DLC).
Jeśli mówią tylko o Rise Goblins, to z lekka to będzie śmiech na sali. To jest może dla tłumacza na parę dni, do tygodnia pracy, to tylko misje szkoleniowe.
Crowmaster
Posty: 105
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Crowmaster »

YoYo pisze:Jest info od Galakty dot. Road to Legend:
Descent: Wędrówki w Mroku
Aplikacja - Oto informacja, na którą czeka wielu z Was. Otóż fakty są takie:
1. W aplikacji dostępna będzie początkowo pierwsza kampania - prace nad drugą są w toku.
2. FFG już od jakiegoś czasu ma nasze pliki i na dniach mają one zostać wykorzystane do...
3. Wrzucenia ich do faktycznego oprogramowania dostępnego do pobrania

Będzie to zrobione jednak po cichu, ponieważ ma ono posłużyć do przetestowania aplikacji w wersji PL. Tak po prostu szybciej możemy otrzymać builda do testów, a jak sami wiecie, trochę już wody w Wiśle upłynęło w oczekiwaniu na ten projekt.
Oficjalnie ogłosimy na stronie dostępność aplikacji, dopiero po wstępnych testach, w międzyczasie pracując nad dalszą zawartością.
Tutaj prośba do Was (nie bez powodu podzieliłem się z Wami powyższą informacją :) ) - jeśli zobaczycie, że niedługo dostępna będzie aktualizacja aplikacji, po jej pobraniu zmieńcie proszę język na polski i zacznijcie grać. Wszelkie uwagi ślijcie do nas na adres descent@galakta.pl :)
W ten sposób wspólnie uda się nam przetestować oprogramowanie. .
Mowa o kampanii czy tutorialu?
Pierwsza (ze Spligiem) to przecież nie kampania, a krótki tutorial (Rise Goblins - tutorial). Mam nadzieję, że mowa jest o "Kindred Fire", a że reszta nie jest przetłumaczona (w tym DLC).
Jeśli mówią tylko o Rise Goblins, to z lekka to będzie śmiech na sali. To jest może dla tłumacza na parę dni, do tygodnia pracy, to tylko misje szkoleniowe.
Mogę się założyć, że będzie to tylko "Ruchawka goblinów"

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Sroczka »

Oby NIE! bo będzie śmiech na sali. Liczę na "Kindred Fire"
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

pluszowytrol pisze:
obsrana sroka pisze:Tylko jedno trzeba jeszcze uściślić - Apka nie zawiera w sobie oryginalnej kampanii z podstawki tylko ma swoją. To wg mnie jest baaardzo duży minus. Wersja do gry solo - ReDJak (opracowany przez Berni77) pozwoli ci grać we wszystko + dodatki. Są jeszcze dostępne oryginalne mini kampanie po polsku np Zapomniane Dusze, Gniew Natury w które możesz zagrać solo
Nick na propsie

Ten automat pozwala grać kampanię z nowego druku? Czy trzeba mieć Run Cienia?
Drobne sprostowanie:
Wariant ReDJak'a, który przetłumaczyłem umożliwia granie we wszystkie kampanie i scenariusze jakie są dostępne. Nie potrzeba do tego kart celów - one tylko upraszczają rozgrywkę AMW. Możliwe, że w końcu pojawi się tłumaczenie pozostałych kart jednak obecnie cierpię na chroniczny brak czasu, a osoba, która miała mi też pomóc w tłumaczeniu samego tekstu sama widzi, że nie jest to taki lekki kawałek chleba i trzeba trochę czasu poświęcić na to :)
Chyba, że na forum jest ktoś chętny do pomocy odnośnie tłumaczenia samego tekstu i sprawdzenia poprawności i zgodności z Polskim wydaniem Descenta, bo graficznie potem to już szybko obrobię.
Jak ktoś jest zainteresowany to proszę o PW. Przy tłumaczeniu wymagane jest posiadanie odpowiednich dodatków aby sprawdzać zgodność nazewnictwa z tymi użytymi w scenariuszach.
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Sroczka »

PW wysłałem
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: lintu »

AkitaInu pisze: - czemu mechanika jest nudna
- czemu uważasz że grze brakuje klimatu
- co Ci się w nim nie podobało :)
Ad. 1 Podoba mi się rozwiązanie z dedykowanymi kostkami, ale mechanika jest generalnie prosta i nieporywająca. W normalnej grze RPG toczenie kostek i przesuwanie figurek po planszy było dodatkiem do fabuły, a tutaj sednem, i z każdym kolejnym scenariuszem stawało się toto coraz bardziej wtórne i monotonne.
Ad. 2 Scenariusz z podstawki był pretekstowy i nawet nie próbował udawać ciekawego, zaś setting i oprawa graficzna są totalnie generyczne. Lubię mocny klimat i ładne grafiki, jestem np. fanem Icewind Dale.
Ad. 3 W sumie - opisałem powyżej :) Descent to dla mnie mało angażująca gra do piwa i nie potrafiłem zmusić się do innego podejścia, bo nic mnie w niej nie pociągało. W dodatku cała moja grupa miała podobne wrażenia.

TWoM daje fabularnie radę o tyle, że opisy nie wzbudzają politowania albo reakcji "no i co, to tyle?". Ale też jakiejś niesamowitej historii nie budują :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: AkitaInu »

lintu pisze:
AkitaInu pisze: - czemu mechanika jest nudna
- czemu uważasz że grze brakuje klimatu
- co Ci się w nim nie podobało :)
Ad. 1 Podoba mi się rozwiązanie z dedykowanymi kostkami, ale mechanika jest generalnie prosta i nieporywająca. W normalnej grze RPG toczenie kostek i przesuwanie figurek po planszy było dodatkiem do fabuły, a tutaj sednem, i z każdym kolejnym scenariuszem stawało się toto coraz bardziej wtórne i monotonne.
Ad. 2 Scenariusz z podstawki był pretekstowy i nawet nie próbował udawać ciekawego, zaś setting i oprawa graficzna są totalnie generyczne. Lubię mocny klimat i ładne grafiki, jestem np. fanem Icewind Dale.
Ad. 3 W sumie - opisałem powyżej :) Descent to dla mnie mało angażująca gra do piwa i nie potrafiłem zmusić się do innego podejścia, bo nic mnie w niej nie pociągało. W dodatku cała moja grupa miała podobne wrażenia.

TWoM daje fabularnie radę o tyle, że opisy nie wzbudzają politowania albo reakcji "no i co, to tyle?". Ale też jakiejś niesamowitej historii nie budują :)
Ad 1. W descencie tak naprawde sednem, przy dobrym mrocznym władcy, jest porządne i prawidłowe zaplanowanie całej tury bohaterów. Bez tego mroczny władca rozjeżdża bohaterów. To moje wrażenie po prawie 10 kampaniach :)

Z każdym scenariuszem do tego planowania dochodzą nowe elementy, pewnie dlatego grało mi się dobrze :) Jeżeli descent był dla Ciebie nudny hmmm... a jaki dungeon crawler z kampanią Ci się np. podoba?

Ad 2. Świat terrinoth jest bardzo generyczny, niestety :) Ale jest też dość bogaty. Ot choćby książka z lore którą teraz ffg do niego wydaje :) Ale wyraźnego klimatu tam jest dość mało. Późniejsze dodatki troche lepiej to rozwiązują

Ad 3. Mam wrażenie że albo grałeś overlordem albo miałeś słabego overlorda. Od niego naprawde dużo zależy.


A grałeś może w:

- sword & sorcery
- claustrophobia
- coś z D&D
- dark souls
- shadow of brimstone
- space hulk
- arcadia quest
- conan
- the others
- massive darkness

i czy któraś z nich CI się podobała ?:)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Bary »

Niedługo zaczyna się moja przygoda z Descentem i oczywiście trzeba było zrobić research. :D Większość rzeczy udało mi się znaleźć, ale wciąż siedzą mi w głowie dwa pytania:
1. Jak dobrze rozgrywa się dostępne w Road to Legend kampanie mając tylko core? Wiem, wiem, w każdym dodatku jest opis, co wnosi, ale po przeczytaniu w dalszym ciągu nie mam ogólnego poglądu. Czy to jest coś na zasadzie: core-> bieda i dopiero z kilkoma dodatkami to zaczyna być ciekawe i różnorodne? Czy też może core-> całkiem ok, ale oczywiście rozszerzenia dają dodatkową różnorodność?
2. Kości- widziałem, że można dokupić dodatkowe. Czy jednak w grze występuje ich odczuwalny deficyt? Jest tak, jak W Posiadłości (czasami by się przydały, ale w większości sytuacji gracz mieści się w limicie tych z core)? Czy raczej mamy tu syndrom Conana/The Others, gdzie ludzie pomstują deficyt?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: YoYo »

Kosci starczy, przynajmniej mi, chociaz fakt, troche sie nimi tu rzuca. Jak grasz w wieksza ilosc osob to pewnie by sie przydal drugi zestaw ale nie jest to konieczne.

Co do Road To Legend to kampania Kindred Fire ma dobre opinie (i do niej wystarczy tylko podstawka). Sam nie gralem bo czekam na wersje PL i doczekac sie nie moge ;/.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

1.
Kampania z apki używająca podstawki jest super i nie nudzi się :)
Możesz spokojnie grać i czerpać z tego radość.
Oczywiście jak masz jakieś dodatki to pojawiają się poboczne misje, gdzie możesz poexpić ale i bez nich zabawa jest super.

2.
Kości spokojnie wystarczy tylko będziecie je bardzo często sobie zabierać przy większej grupie grających :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Bary »

Dzięki za odpowiedzi! :) Też czekam na apkę w PL, mam nadzieje, że "na dniach" nie przeistoczy się w tygodnie...
Berni77 pisze:2. Kości spokojnie wystarczy tylko będziecie je bardzo często sobie zabierać przy większej grupie grających :)
Tak to spoko. :) Bardziej obawiałem się sytuacji że bohater musi rzucić 5 kośćmi, a ja mam tylko 2 tego typu i muszę co chwilę zapamiętywać wyniki i przerzucać.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: barni132 »

Dobra, już tydzień odkąd Galakta udostępniła wiadomość. Mam nadzieję, że faktycznie pokaże się coś na dniach...
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Sroczka »

Nadzieje również w tym, że nie będzie to tylko przetłumaczony prolog (app) i znowu długo, długo nic
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Bary »

Sroczka pisze:Nadzieje również w tym, że nie będzie to tylko przetłumaczony prolog (app) i znowu długo, długo nic
Mówili o kampanii więc pewnie będzie prolog i KF.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: YoYo »

Bary pisze:
Sroczka pisze:Nadzieje również w tym, że nie będzie to tylko przetłumaczony prolog (app) i znowu długo, długo nic
Mówili o kampanii więc pewnie będzie prolog i KF.
Nie byłbym takim optymistą, ale obym się mylił, czego sobie i Wam życzę ;>.
Kwestia tylko jest taka, że wciąż nie ma uaktualnienia aplikacji, a już połowa miesiąca. Ostatnia wypowiedź Galakty, jest taka, że teraz jak "coś" to wina FFG ale ja tam im nie wierzę po tym jak podchodzili do tematu Road to Legend.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Bary »

Podpytałem dzisiaj o status tej kwestii z aplikacją. Galakta sama jest zaniepokojona, czemu to tak długo trwa i będzie sprawę wyjaśniała. Niestety na tę chwilę konkretów nie ma i musimy uzbroić się w cierpliwość.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Berni77 »

"Galakta jest zaniepokojona"... A nie byli zaniepokojeni ponad pół rocznym opóźnieniem z ich własnej strony w tłumaczeniu?
Teraz tak jak pisano - mogą wszystko zwalić na "złe" FFG... Nic im nie udowodnisz i nawet nie wiadomo czy na prawdę cokolwiek tam przesłali.
Dla mnie to standardowe zagranie Galakty czyli olanie tematu z góry na dół i dziwne tłumaczenia.
Tak czy inaczej czekam (coraz bardziej wkur...).
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: kucyk »

Cicho. Bo nie wydadza Mgiel Bilehall :)
Crowmaster
Posty: 105
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Crowmaster »

Niech no już Galakcie wygaśnie licencja na FFG i dajcie to jakimś poważniejszym ludziom...

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Sroczka »

a już zaczynałem sprawdzać apkę codziennie w nadziei na aktualizację :( nędza...
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: carlos »

Crowmaster pisze:Niech no już Galakcie wygaśnie licencja na FFG i dajcie to jakimś poważniejszym ludziom...
Czyli kogo masz na myśli konkretnie? Bo każdy wydawca ma coś za uszami (czyt. popełnia błędy).

Tak w ogóle to podaj mi jednego wydawcę, który ma gry z taką ilością tekstu do tłumaczenia i z tyloma dodatkami do każdej gry, który to pociągnie to wtedy może porozmawiamy. :)
Crowmaster
Posty: 105
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Crowmaster »

carlos pisze:
Crowmaster pisze:Niech no już Galakcie wygaśnie licencja na FFG i dajcie to jakimś poważniejszym ludziom...
Czyli kogo masz na myśli konkretnie? Bo każdy wydawca ma coś za uszami.

Tak w ogóle to podaj mi jednego wydawcę, który ma gry z taką ilością tekstu do tłumaczenia i z tyloma dodatkami do każdej gry, który to pociągnie to wtedy może porozmawiamy. :)
Nie wiem, nie siedzę w branży, ale to co robi Galakta to żenada.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: carlos »

Crowmaster pisze:Nie wiem, nie siedzę w branży, ale to co robi Galakta to żenada.
Ok, nie robią wszystkiego idealnie (a kto robi?), ale nie rzucaj tekstów żeby im to zabrać i dać komuś poważniejszemu jeśli nie wiesz kto to jest ten "poważniejszy" i czy ktoś taki w ogóle istnieje.
Crowmaster
Posty: 105
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Crowmaster »

carlos pisze:
Crowmaster pisze:Nie wiem, nie siedzę w branży, ale to co robi Galakta to żenada.
Ok, nie robią wszystkiego idealnie (a kto robi?), ale nie rzucaj tekstów żeby im to zabrać i dać komuś poważniejszemu jeśli nie wiesz kto to jest ten "poważniejszy" i czy ktoś taki w ogóle istnieje.
Tez proponuje nie usprawiedliwiać ich stwierdzeniem - "a kto robi idealnie". Bo to nie jest tłumaczenie. Nie musi być idealnie, ale rok obsuwy na wielu produktach, kończenie serii w połowie itd itd to niepoważne zachowanie i nie widać nawet próby poprawy. Wiele osób jest sfrustrowana działaniami tego wydawcy.
Ja jestem cierpliwy. Chciałbym mieć kompletna kolekcje Descenta i czekam mimo, że jestem kilka lat w tył z wydanymi dodatkami (małe dodatki to porażka). Ale zaczyna to już być męczące i dwa razy się zastanowię jak będę kupował jakaś inna serie tłumaczona przez Galakte.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ