Amber

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ScripterYoda
Posty: 136
Rejestracja: 21 mar 2011, 17:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Amber

Post autor: ScripterYoda »

REBEL.pl wydaje nową grę - Amber: http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,363/Amber.html.

O ile już w lutym grało się bardzo przyjemnie i o stronę mechaniczną nie ma się co martwić - szykuje się bardzo przyjemna gra - to okładka wygląda naprawdę koszmarnie. Nie przyciąga, nie przedstawia praktycznie niczego. Najgorsze, że okładka jest właściwie pusta, przedstawia polankę i to właściwie wszystko. Nie dowiesz się z niej niczego o temacie gry. Gra zapowiada się naprawdę ciekawie, więc proszę, nie róbcie jej tego i zmieńcie okładkę na jakąś przedstawiającą coś więcej!
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Amber

Post autor: Legun »

Czy w grze będzie występować złoto? To daje szansę na wpisanie się w nurt bieżących wydarzeń ;).
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: Amber

Post autor: Filip z Lublina »

Gdzie można przeczytać o grze cos więcej?
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Amber

Post autor: Senthe »

Pisaliśmy o niej w lutym w relacji ze ZjAvy. Graliśmy wtedy w prototyp, jeszcze pod tytułem Petrowójt.
http://planszowki.polter.pl/Prototypy-n ... Lpl-c24117
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Amber

Post autor: muker »

Ehh a myślałem że jakaś gra o przygodach Corwina z Amberu...
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2812
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Amber

Post autor: Ink »

muker pisze:Ehh a myślałem że jakaś gra o przygodach Corwina z Amberu...
To by niewątpliwie musiała być karcianka...
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
MójMistrzu
Posty: 114
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: Amber

Post autor: MójMistrzu »

w instrukcji jest napisane, że powinno być 82 kafli dróg, a ja mam 74
błąd w instrukcji czy wybrakowany egzemplarz?
czy jakaś dobra dusza mogłaby przeliczyć swoje kafelki?

edit: chyba jednak błąd instrukcji, w zakładce gry na rebelu widnieje liczba 74
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Amber

Post autor: TTR_1983 »

Wczoraj otrzymałem swój egzemnplarz, więc podzielę się pierwszymi spostrzeżeniami.
Wykonanie gry nie budzi żadnych wątpliwości. Elementy są b.ładne i z dobrej jakości materiałów. Jedynie mały błąd wkradł się w ilość kafelków dróg, ale takie rzeczy można przeżyć;)
Co do rozgrywki to grałem w partię 2-osobową i grało się b. przyjemnie. Dużo kombinowania ;) Element losowy przy losowaniu kafelków w grze nie przeszkadza. Nam gra baardzo przypadła do gustu. Za taką cenę można spokojnie kupić w ciemno.
Mam nadzieję, że w odpowiednim temacie autor gry odpowie na wątpliwości związane z interpretacją instrukcji.
lewywy
Posty: 5
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:52

Re: Amber

Post autor: lewywy »

Jak mogę pomóc w interpretacji instrukcji?
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Amber

Post autor: TTR_1983 »

lewywy pisze:Jak mogę pomóc w interpretacji instrukcji?
o tutaj http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=20503 :)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Amber

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Amber

Post autor: mig »

Matio.K pisze:Recenzja Board Times: http://www.boardtime.pl/2012/12/amber-recenzja.html
Dziwna ta recenzja - niby wszystko gra, w swojej grupie docelowej oceniona świetnie, zarzutów praktycznie nie ma a ostateczna ocena 3/5... :roll: To, ze nie jest grą dla geeków chyba jej punktów zabierać nie powinno...?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Amber

Post autor: powermilk »

http://planszowki.polter.pl/Amber-c25093 A tu recenzja na Poltergeiście mojego kumpla (niestety na forum się nie udziela, ale warto się zapoznać).
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Amber

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amber

Post autor: Gabriel »

Takie pytanie, czy tytułowy bursztyn jest obecny na jakimkolwiek elemencie gry (graficznie)?
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Amber

Post autor: powermilk »

Nie, w tych wioskach wydobywają bursztyn, a jak się połączysz jako pierwszy zdobywasz monetkę, co symbolizuje zysk z przejęcia bursztynowej wioski. A przynajmniej ja tak to zrozumiałem. ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Amber

Post autor: mig »

Odgrzebię, bo ostatnio za grosze niemal można ją kupić, więc może jacyś zainteresowani się znajdą. Zagrałem dziś i jestem bardzo rozczarowany. Widać niby w tym jakiś pomysł, wykonanie (poza okładką, która jest paskudna) jest nie najgorsze. Ale sama gra się zupełnie nie klei i emocje wywołuje zerowe. Może jak się więcej pogra, to się będzie bardziej podobać, ale ja raczej kolejnej szansy jej już nie dam. Szkoda czasu. I nawet za to 30zł za które można ją gdzieś wypatrzeć w sklepie, to raczej nie warto...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Amber

Post autor: TTR_1983 »

mig pisze:Odgrzebię, bo ostatnio za grosze niemal można ją kupić, więc może jacyś zainteresowani się znajdą. Zagrałem dziś i jestem bardzo rozczarowany. Widać niby w tym jakiś pomysł, wykonanie (poza okładką, która jest paskudna) jest nie najgorsze. Ale sama gra się zupełnie nie klei i emocje wywołuje zerowe. Może jak się więcej pogra, to się będzie bardziej podobać, ale ja raczej kolejnej szansy jej już nie dam. Szkoda czasu. I nawet za to 30zł za które można ją gdzieś wypatrzeć w sklepie, to raczej nie warto...
Jak więcej pograsz to nie zmienisz raczej swojej opinii. słaba gra to jest po prostu.
ODPOWIEDZ