Exodus: Proxima Centauri

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: TTR_1983 »

StanleyStone pisze:Czy to już pewne na 100%, że gra nie wyjdzie w PL?
pisz do Lacerty, teraz ciut lepszy kontakt z nimi.
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: StanleyStone »

A oprócz Lacerty ktoś jeszcze interesował się tym tytułem? Dostałem odpowiedź, że nie zamierzają wydawać tej gry :(
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: tajemniczy_padalec »

To może odpowiedź z samego źródła: na chwilę obecną nie ma w planie polskiego wydania Exodus: Proxima Centauri (i - co chyba oczywiste - dodatku Edge of Extinction). I choć czasem takie rzeczy się zmieniają, to tutaj nie przewiduję. Wydania PL na 99,9% nie będzie.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: mauserem »

Tak tylko wrzucę, mimo że to nie bardzo wątek - gra jest dostępna w tutaj wątek w dobrej cenie
podstawka - revised edition i dodatek edge of extinction
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Krionah »

Potrzebuję pomocy. Wymieniłem się ostatnio na Exodus (1 wydanie) ale nie mogę dojść do ładu z ilością komponentów - jednych jest za dużo a innych chyba brakuje. Ile powinno być heksów niebieskich planet (mam 18, instrukcja podaje 24, nowa instrukcja 18). Mam też 2x więcej kart polityki, instrukcja podaje 30 sztuk ja mam 59!. Jakie i w jakich ilościach powinny znaleźć się w grze? Ewentualnie czy jeżeli wydrukuję sobie spolszczenie tych z 2ed i nimi zastąpię te z 1ed będzie ok?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: sqb1978 »

Ktoś brał udział w KS nowego dodatku Event Horizon do Exodus? Przegapiłem, bo nawet nie wiedziałem, że coś takiego wyszło :(

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
zawadz
Posty: 60
Rejestracja: 18 wrz 2007, 14:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: zawadz »

Brałem udział. Jeżeli chcesz sobie domówić egzemplarz w PM to odezwij się na PW.
Materid
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2016, 12:47

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Materid »

Cześć,
czy warto zainwestować w starszą edycję (nie revised) czy zmiany są ogromne?
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: yNidhogg »

Materid pisze:Cześć,
czy warto zainwestować w starszą edycję (nie revised) czy zmiany są ogromne?
Jeśli planujesz kupować dodatki (2 duże dostępne w tym momencie) to tylko revised. Jeśli nie i nie przeszkadzają ci "malutkie-toczącesięwszędzie-walcowate-znaczniki" to spokojnie bierz pierwszą wersję. Pierwsza wersja to koszt nieco ponad 100 zł. Revised z pierwszym dodatkiem to już 300-bliżej-400 zł wydatku.
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Materid
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2016, 12:47

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Materid »

Nie wiem czy mi podejdzie. To moje pierwsze 4x w kosmosie by było - więc na razie o dodatkach nie myślę.
Znaczniki też mi nie przeszkadzają, mam od groma różnych drewnianych znaczników w domu więc będę mogł podmienić.

Mechanicznie nic się nie zmienilo na tyle, żeby zabawa byla gorsza niż w nowej wersji?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: AkitaInu »

Materid pisze:Nie wiem czy mi podejdzie. To moje pierwsze 4x w kosmosie by było - więc na razie o dodatkach nie myślę.
Znaczniki też mi nie przeszkadzają, mam od groma różnych drewnianych znaczników w domu więc będę mogł podmienić.

Mechanicznie nic się nie zmienilo na tyle, żeby zabawa byla gorsza niż w nowej wersji?
Ja polecam nową wersję - ma lepszej jakości komponenty i jest dużo ładniejsza :)

Tu masz zdjęcia porównujące starą i nową edycję:

https://boardgamegeek.com/thread/106792 ... original-e
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: schizofretka »

Aj, wuj, przegapiłem ostatniego kopniaka. Dużo straciłem? Co daje, czym się będzie różnić od sklepowego? I czy PM dopiero przed wami i da się do kogoś podłączyć?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: sngt »

schizofretka pisze:Aj, wuj, przegapiłem ostatniego kopniaka. Dużo straciłem? Co daje, czym się będzie różnić od sklepowego? I czy PM dopiero przed wami i da się do kogoś podłączyć?
Z tego co widzę: https://www.kickstarter.com/projects/ns ... n/comments to chyba można składać jeszcze zamówienia przez Pledge Managera.
Mam pytanie: czy jeśli zamówię w ten sposób to wszystkie SG z akcji kickstartera też będą załączone ? Czy to tylko wersja podstawowa ?
Moja kolekcja - klik
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Do0ctor »

sngt pisze:
schizofretka pisze:Aj, wuj, przegapiłem ostatniego kopniaka. Dużo straciłem? Co daje, czym się będzie różnić od sklepowego? I czy PM dopiero przed wami i da się do kogoś podłączyć?
Z tego co widzę: https://www.kickstarter.com/projects/ns ... n/comments to chyba można składać jeszcze zamówienia przez Pledge Managera.
Mam pytanie: czy jeśli zamówię w ten sposób to wszystkie SG z akcji kickstartera też będą załączone ? Czy to tylko wersja podstawowa ?
Też się chętnie dowiem;) Exodus powoli pojawia się na liście to buy xD
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: bigbluedragon »

Z tego co mi wiadomo to wszystkie SG dołączają do podstawowego wydania (poza bigboxem chyba, który i tak został ufundowany już po kampani)?
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Migdał »

Ten dodatek to tylko KSowy czy w sklepach też ma być?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: stalker7 »

ktoś może wsparł tą najnowszą kampanie z event horizon? bo bym cholerka zamówił :roll:
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: schizofretka »

A Late Pledge z linka z ks już zamknięty? Bo mi nic nie ściągnęło kasy ani nie marudzili, że bank odbija.


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: stalker7 »

dla mnie nadal działa
podstawkę się bardzo opłaca wziąć bo tylko 50 dolców a u nas najtaniej 220 zł przy obecnym kursie w zależności od kosztu paczki można ugrać parę złotych
mats17
Posty: 30
Rejestracja: 24 lip 2017, 10:59

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: mats17 »

Cześć, ktoś ma możliwość domówienie w ogóle dodatków do exodusa? Kurde przespałem i to sporo a gra mnie zaciekawiła (mam podstawkę) niestety dodatki nie możliwe do dostania albo w kosmicznych jak narazie cenach. Jakiś late pledge czy coś?
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: stalker7 »

Sprawa jest taka, że edge of extinction na obecną chwilę nie zamówisz nigdzie nad Wisłą.. mi udało się dorwać ostatnią sztukę na 3 trollach ładnych kilka dni temu. Jest pledge manager i możesz zamówić podstawkę i event horizon ale edge of extinction nie
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 564
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 378 times
Been thanked: 213 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Namurenai »

Wszedłem niedawno w posiadanie podstawki razem z dodatkiem i przez przypadek w sumie usłyszałem o Event Horizon.
Przeczytałem https://boardgamegeek.com/thread/166416 ... on-preview i nie powiem, brzmi co najmniej interesująco. Stąd dwa pytania:

1) Czy każdy kto zamówi Event Horizon nawet jako late pledge dostaje big boxa (mieszczącego podstawkę i oba dodatki) i inne KS exclusive'y? Widziałem wpis - https://boardgamegeek.com/article/26429621#26429621, ale wolę się upewnić.
2) Jeśli na pytanie #1 odpowiedź jest twierdząca, to czy ktoś z obecnych zamawia dodatek i ma opcję domówienia drugiego? Koszty wysyłki można by wtedy podzielić.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2017, 13:43 przez Namurenai, łącznie zmieniany 1 raz.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: stalker7 »

Karta już obciążona więc trzeba by było pisać i pytać i kombinować czy się da bo w pledgu poleci jako osobne zamówienie w tej chwili.
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 564
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 378 times
Been thanked: 213 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: Namurenai »

Dla wszystkich zainteresowanych:

Napisałem do Andrei Novaca (który odpisał po niecałych dziesięciu minutach :shock: ) i wyszło na to, że cały stock Event Horizon się wyczerpał :(
Zostaje więc chyba tylko polowanie na pojedyncze sztuki w sklepach, jeśli w ogóle się takowe pojawią.

Jakby ktoś gdzieś widział i zamawiał to niech skrobnie PW, chętnie dowiem się więcej/zrzucę na wysyłkę/whatever ;)
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Exodus: Proxima Centauri

Post autor: stalker7 »

no to najs wychodzi na to że stałem się posiadaczem limitowanej edycji dodatków :roll: EOE i EH cena pewnie będzie za jakiś czas jak za MK :D
ODPOWIEDZ