Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: adalbert »

Deem pisze:Nie dziwię się, że przy blue dice variant masz poczucie, że wszystko zależy od kości - wprowadza tylko niepotrzebną losowość i pozbawia gladiatorów bazujących na szybkości ich atutu. Moim zdaniem w Spartacusie nie chodzi o to, żeby każdy miał szansę z każdym. Gladiatorzy tworzą pewne kategorie, w ramach których mogą toczyć się wyrównane pojedynki i normalne, że jeśli trafią na siebie dwaj zawodnicy z różnych lig, to słabszy na 90% dostanie baty.
Nie graliśmy od początku w blue dice variant, więc nie jest tak, że jego zastosowanie coś dramatycznie zmieniło w odbiorze walk na arenie. Wariant, jako odrobinkę balansujący, zaakceptowali gracze "łupiący" w Spartakusa od dawna. Nie ma zresztą potrzeby się o to spierać. Naszym zdaniem tak jest lepiej i nikt nawet nie dyskutuje tej kwestii.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Deem »

adalbert pisze:
Deem pisze:Nie dziwię się, że przy blue dice variant masz poczucie, że wszystko zależy od kości - wprowadza tylko niepotrzebną losowość i pozbawia gladiatorów bazujących na szybkości ich atutu. Moim zdaniem w Spartacusie nie chodzi o to, żeby każdy miał szansę z każdym. Gladiatorzy tworzą pewne kategorie, w ramach których mogą toczyć się wyrównane pojedynki i normalne, że jeśli trafią na siebie dwaj zawodnicy z różnych lig, to słabszy na 90% dostanie baty.
Nie graliśmy od początku w blue dice variant, więc nie jest tak, że jego zastosowanie coś dramatycznie zmieniło w odbiorze walk na arenie. Wariant, jako odrobinkę balansujący, zaakceptowali gracze "łupiący" w Spartakusa od dawna. Nie ma zresztą potrzeby się o to spierać. Naszym zdaniem tak jest lepiej i nikt nawet nie dyskutuje tej kwestii.
Może źle się wyraziłem - moim celem nie było udowadnianie, że powinniście zmienić podejście. Na szczęście ta gra jest na tyle elastyczna, że spełnia zróżnicowane potrzeby :)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: krisow »

Mam nietypowe pytanie. Ile w podstawce i ewentualnie w dodatkach jest w tej grze w sumie złotych monet? Wszystkie są chyba o jednakowym nominale? W wersji PL będą kartonowe żetony, a chciałbym zastąpić je jakimiś monetami. Może trafi się jakąś okazje, ale nie wiem ile tego będę potrzebował. Ktoś pomoże?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: playerator »

krisow pisze:Mam nietypowe pytanie. Ile w podstawce i ewentualnie w dodatkach jest w tej grze w sumie złotych monet? Wszystkie są chyba o jednakowym nominale? W wersji PL będą kartonowe żetony, a chciałbym zastąpić je jakimiś monetami. Może trafi się jakąś okazje, ale nie wiem ile tego będę potrzebował. Ktoś pomoże?
176 (117 + 34 + 25). Wszystkie jednakowe.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: krisow »

Oho, sporo :) Dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Szaweł »

Nie jestem pewien, czy to ta gra tyle już tych wszystkich monet mi się przewijało przez ostatni rok, ale zdaje się, że gdzieś ktoś znalazł pasujące do epoki monetki. Jako, że gra za pasem może zorganizować by jakieś zamówienie zbiorowe? Ew. można też poprosić Adama z Planszostrefy o ogarnięcie paru monet, np. 20000... powinno styknąć ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Deem »

Szaweł pisze:Nie jestem pewien, czy to ta gra tyle już tych wszystkich monet mi się przewijało przez ostatni rok, ale zdaje się, że gdzieś ktoś znalazł pasujące do epoki monetki. Jako, że gra za pasem może zorganizować by jakieś zamówienie zbiorowe? Ew. można też poprosić Adama z Planszostrefy o ogarnięcie paru monet, np. 20000... powinno styknąć ;)
A to nie miał być jeden ze stretchy w pierwszej wersji kampanii polskiego wydania?

W sumie chętnie bym spimpował swoją wersję :)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
lerhit
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2014, 07:45
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: lerhit »

Popieram. Inna opcja to gruppen order na AliExpersie.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Szaweł »

Deem pisze:
Szaweł pisze:Nie jestem pewien, czy to ta gra tyle już tych wszystkich monet mi się przewijało przez ostatni rok, ale zdaje się, że gdzieś ktoś znalazł pasujące do epoki monetki. Jako, że gra za pasem może zorganizować by jakieś zamówienie zbiorowe? Ew. można też poprosić Adama z Planszostrefy o ogarnięcie paru monet, np. 20000... powinno styknąć ;)
A to nie miał być jeden ze stretchy w pierwszej wersji kampanii polskiego wydania?

W sumie chętnie bym spimpował swoją wersję :)
Chyba miał, ale chyba się właściciel marki nie zgodził.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: krisow »

W pierwszej (odwołanej) próbie na wspieram.to były monetki, ale niestety za drugim razem nie dostali pozwolenia na zmiany w elementach gry.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Szaweł »

krisow pisze:W pierwszej (odwołanej) próbie na wspieram.to były monetki, ale niestety za drugim razem nie dostali pozwolenia na zmiany w elementach gry.
O to, mnie się właśnie rozchodziło. Także ten. Została opcja zamówienia na własną rękę. Widzę, że na AE jest trochę tych monet. Pytanie, które są najlepszą opcją pod względem ekonomicznym, a które są najbliższe epoce?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Szaweł »

Przepraszam za dubla.

GF(P) znowu musiało coś zepsuć i niestety gry dostaniemy wcześniej niż powinniśmy i przez to monetki najpewniej nie zdążą dojść... ;)

Tak całkiem serio - mogę zorganizować zamówienie z AliExpress powiedzmy do 10 osób, ale przydałby się jakiś ekspert, który swoim wprawionym okiem wybrałby najbardziej pasujące monety. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
lerhit
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2014, 07:45
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: lerhit »

Może takie:
https://m.aliexpress.com/item/326223327 ... e#autostay
Dopisz mnie do listy proszę.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: playerator »

Takie same miały być chyba na wspieram. Tylko że one nie bardzo przypominają złoto :wink:
Również poproszę o dopisanie do listy.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Sebs »

Jak jest miejce to tez jestem chetny :-)

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Szaweł »

Założyłem temat w odpowiednim miejscu.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Muad'Dib »

Czy ktoś ogarnął temat koszulek pasujących do wypraski? Z tego co widzę co muszą być bardzo dopasowane, bez zapasu. Nie wiem czy takie na rynku w ogóle są.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Daquan »

Muad'Dib pisze:Czy ktoś ogarnął temat koszulek pasujących do wypraski? Z tego co widzę co muszą być bardzo dopasowane, bez zapasu. Nie wiem czy takie na rynku w ogóle są.
Ja go garnąłem tak, że kupiłem dodatki. Całość trzymam bez żadnej wypraski w kilkudziesięciu woreczkach strunowych w pudełku od podstawki.

BTW - fajne wydanie Polskie. Graliśmy wczoraj i przedwczoraj- najpierw w 3 a kolejnym razem w 4 osoby. Gra bardzo zyskuje w większym gronie. Dziś kolejna rozgrywka. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Marx »

Gra wydana niesamowicie. Wysoka jakość pudełka, kapitalne plansze domów, mimo wszystko solidne wypraski. Rozdzielczosc zdjec na kartach i planszach domów b. wysoka. Jedynie ubolewam, że plansza główna z areną nie jest w wyzszej rozdzielczosci i nie jest bardziej dopracowana. Kurcze, nawet te mini figsy gladiatorów są bardzo przyjemne i szczegółowe. Pierwsza partia very soon.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Rigidigi »

Chcę kupić Spartakusa. W podstawkę grałem swego czasu i wiem o co chodzi. Pytanie, czy wg Was trzeba obowiązkowo kupić od razu któryś dodatek, czy oba, czy na pierwsze kilka rozgrywek spokojnie wystarczy podstawka?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Yavi »

Rigidigi pisze:Chcę kupić Spartakusa. W podstawkę grałem swego czasu i wiem o co chodzi. Pytanie, czy wg Was trzeba obowiązkowo kupić od razu któryś dodatek, czy oba, czy na pierwsze kilka rozgrywek spokojnie wystarczy podstawka?
Na początek wystarczy podstawka, ale jak już zagrasz z dodatkiem (znam tylko Wilka i Węże), to nie będziesz wracał do samej podstawki. Ale nawet sam Spartakus powinien zapewnić godziny świetnej zabawy.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Daquan »

Yavi pisze:
Rigidigi pisze:Chcę kupić Spartakusa. W podstawkę grałem swego czasu i wiem o co chodzi. Pytanie, czy wg Was trzeba obowiązkowo kupić od razu któryś dodatek, czy oba, czy na pierwsze kilka rozgrywek spokojnie wystarczy podstawka?
Na początek wystarczy podstawka, ale jak już zagrasz z dodatkiem (znam tylko Wilka i Węże), to nie będziesz wracał do samej podstawki. Ale nawet sam Spartakus powinien zapewnić godziny świetnej zabawy.
+1. Podstawka Ci wystarczy, ale jak zagrasz z dodatkami, to będziesz ich używał. :)
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Luke555 »

Rigidigi pisze:Chcę kupić Spartakusa. W podstawkę grałem swego czasu i wiem o co chodzi. Pytanie, czy wg Was trzeba obowiązkowo kupić od razu któryś dodatek, czy oba, czy na pierwsze kilka rozgrywek spokojnie wystarczy podstawka?
Jesli chcesz grac w gronie 5,6 osób to od razu kup podstawe plus dodatek (np. wspomniane Wilk i Węże). Ten akurat dodatek nie zmienia wiele, dodaje 2 domy, troche nowych gladiatorow, niewolnikow, ubzrojenia i kart i ciekawą opcje - Primus - polecam home rule aby primus umozliwic od np 8 wplywu, a nie dopiero od 10, skoro gra sie konczy na 12.
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: MgK1989 »

Jest w internetach gdzieś polska instrukcja w pdfie?

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4629
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: warlock »

MgK1989 pisze:Jest w internetach gdzieś polska instrukcja w pdfie?
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=36963 - pierwszy post w temacie, PDF do podstawki i obu dodatków. :)

Jutro gram pierwszą partię z dwoma dodatkami, nie pamiętam kiedy ostatni raz byłem tak podjarany przed rozgrywką (jestem fanatykiem serialu :D).
ODPOWIEDZ