Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
abarabam
Posty: 45
Rejestracja: 18 gru 2012, 07:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: abarabam »

Nadciąga dodruk HMS Beagle. Wiecie czy są jakieś zmiany w elementach, może coś dodatkowego Portal dodał w porównaniu z pierwszym drukiem?
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: kastration »

abarabam pisze:Nadciąga dodruk HMS Beagle. Wiecie czy są jakieś zmiany w elementach, może coś dodatkowego Portal dodał w porównaniu z pierwszym drukiem?
Podłączę się, i jaka cena mniej więcej (widełki)? Do wydawnictwa pytanie.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: YuZ »

abarabam pisze:Nadciąga dodruk HMS Beagle. Wiecie czy są jakieś zmiany w elementach, może coś dodatkowego Portal dodał w porównaniu z pierwszym drukiem?
Trzewik już informował, że żadnych zmian w porównaniu z poprzednim drukiem nie będzie.
ChandlerBong
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2016, 03:20

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ChandlerBong »

kastration pisze:
abarabam pisze:Nadciąga dodruk HMS Beagle. Wiecie czy są jakieś zmiany w elementach, może coś dodatkowego Portal dodał w porównaniu z pierwszym drukiem?
Podłączę się, i jaka cena mniej więcej (widełki)? Do wydawnictwa pytanie.
w sklepach juz mozna zamowic preorder za 70-90 zł, premiera pod koniec grudnia najprawdopodobniej
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Andarist »

YuZ pisze:
abarabam pisze:Nadciąga dodruk HMS Beagle. Wiecie czy są jakieś zmiany w elementach, może coś dodatkowego Portal dodał w porównaniu z pierwszym drukiem?
Trzewik już informował, że żadnych zmian w porównaniu z poprzednim drukiem nie będzie.
To glupio troche, bo niektora ikonografia zmienila sie w Edycji Gra Roku i odbiega od tego co jest w HMS Beagle
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bea »

Andarist pisze:
To glupio troche, bo niektora ikonografia zmienila sie w Edycji Gra Roku i odbiega od tego co jest w HMS Beagle
Co się zmieniło?
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Andarist »

Co najmniej kostki sie roznia na ikonografi i symbol niepsujacego sie jedzenia, moze cos jeszcze ale teraz nie jestem w stanie sprawdzic.
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: YuZ »

Z tego co pamiętam to instrukcja w HMS jest uniwersalna. Różnice w ikonach między wersjami zostały wytłumaczone na pierwszych stronach.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pan_K »

YuZ pisze:Z tego co pamiętam to instrukcja w HMS jest uniwersalna. Różnice w ikonach między wersjami zostały wytłumaczone na pierwszych stronach.
Również tak mi pamięć podpowiada.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
abarabam
Posty: 45
Rejestracja: 18 gru 2012, 07:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: abarabam »

Coś nowego mogli dodać, w Robinson- Gra roku dodawali trochę fajnych elementów.
Szkoda że nic nie jest odświeżone.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pan_K »

abarabam pisze:Coś nowego mogli dodać, w Robinson- Gra roku dodawali trochę fajnych elementów.
Szkoda że nic nie jest odświeżone.
Mam edycję Gra Roku i mam pierwszy print HMS Beagle. Wszystko jest OK
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
yarhma
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2016, 13:42
Has thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: yarhma »

Scenariusz - śladami dr Livingstona.
Niby jasno jest napisane jak działa pogoda. Lecz niestety nie dość jasno. Informacja że koce piece dach itp działają wg standardowych zasad jest lekko niewystarczające. Jesli kulniemy snieg i leży żeton deszczu a mamy pierwszy poziom dachu to co sie dzieje?
A jeśli mamy pierwszy poziom dachu i tez rzucimy śnieg. To co się dzieje? W normalnych zasadach śnieg anulują tylko piec i koce. i dodatkowo dach. Jak to się rozpatruje? nie mamy koca ani piece wiec kazdy dostaje ranę i nastepnie mamy dach wiec w kolejnym kroku nic sie nie dzieje? Jak gracie? W nieoficjalnym faq do robinsona jest lakoniczna informacja ze piec koc i dach dzialaja eg zasad. Co jak widac powyżej jest odpowiedzią niewystarczającą.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Breżniew »

yarhma pisze:Scenariusz - śladami dr Livingstona.
Niby jasno jest napisane jak działa pogoda. Lecz niestety nie dość jasno. Informacja że koce piece dach itp działają wg standardowych zasad jest lekko niewystarczające. Jesli kulniemy snieg i leży żeton deszczu a mamy pierwszy poziom dachu to co sie dzieje?
A jeśli mamy pierwszy poziom dachu i tez rzucimy śnieg. To co się dzieje? W normalnych zasadach śnieg anulują tylko piec i koce. i dodatkowo dach. Jak to się rozpatruje? nie mamy koca ani piece wiec kazdy dostaje ranę i nastepnie mamy dach wiec w kolejnym kroku nic sie nie dzieje? Jak gracie? W nieoficjalnym faq do robinsona jest lakoniczna informacja ze piec koc i dach dzialaja eg zasad. Co jak widac powyżej jest odpowiedzią niewystarczającą.
Rzucasz kością:
Śnieg = 1 rana dla każdego gracza (to samo żeton)
Deszcz = 1 rana dla pierwszego gracza (to samo żeton)
Najpierw rozpatrujesz chmury śniegowe. Masz jedną, więc każdy gracz dostaje ranę. Później deszcz - masz jedną, ale masz też dach na poziomie 1, więc pierwszy gracz nie dostaje rany.
Dach nie chroni przed deszczem, nie przed śniegiem.

Pytania o zasady najlepiej zadawać w tym wątku: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=20522
yarhma
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2016, 13:42
Has thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: yarhma »

Sory za nie ten wątek. Ale skoro już tutaj zaczeliśmy to podejmę jeszcze ten temat.
Po pierwsze dzieki za szybką odpowiedz.
Po drugie. Też gram w ten sposób co zasugerowałeś że najpierw rozpatruje chmurę śniegową. Ale skąd interpretacja że dach chroni tylko przed deszczem? Jeśli mam na przyklad 2 poziom dachu i wsykoczyla sniezynka i zeton deszczu to wydaje mi się ze dach chroni przed obiema chmurami. Coś myślę że wszystko zalezy od interpretacji jak w duzej częsci tej gry.
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: adman »

yarhma pisze:Sory za nie ten wątek. Ale skoro już tutaj zaczeliśmy to podejmę jeszcze ten temat.
Po pierwsze dzieki za szybką odpowiedz.
Po drugie. Też gram w ten sposób co zasugerowałeś że najpierw rozpatruje chmurę śniegową. Ale skąd interpretacja że dach chroni tylko przed deszczem? Jeśli mam na przyklad 2 poziom dachu i wsykoczyla sniezynka i zeton deszczu to wydaje mi się ze dach chroni przed obiema chmurami. Coś myślę że wszystko zalezy od interpretacji jak w duzej częsci tej gry.
Instrukcja strona 19. ROZPATRYWANIE CHMUR
Chyba o to chodzi?
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Breżniew »

Instrukcja:
Spoiler:
Normalnie dach chroni przed sumą chmur (deszczowych + śniegowych). Zważ jednak, że w tym konkretnym scenariuszu są inne zasady. Cytat ze scenariusza "Zamiast normalnego rozpatrywania wyniku rzutu...". Ja to rozumiem w ten sposób, że nie rozpatrujemy pogody w zwyczajny sposób, tylko przyznajemy rany (bez odrzucania drewna za chmury śniegowe i bez odrzucania jedzenia i drewna za sumę chmur deszczowych i śniegowych). Przedmioty chroniące przed deszczem (np. Wielkie Liście), albo przed śniegiem (Koce, Piec) działają normalnie.
yarhma pisze:Jeśli mam na przyklad 2 poziom dachu i wsykoczyla sniezynka i zeton deszczu to wydaje mi się ze dach chroni przed obiema chmurami.
W tej sytuacji w scenariuszu "Śladami Doktora Livingstone'a", Pierwszy gracz nie dostaje rany, jakkolwiek wszyscy gracze dostają po 1 ranie za śnieg.
yarhma
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2016, 13:42
Has thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: yarhma »

I to jest chyba najbardziej logiczny sposób na rozpatrzenie pogody w tym scenariuszu. THX. Inaczej piece i koce mialy by znikomy wpływ. Bo wystarczyłby pierwszy poziom dachu i pojedynczy snieg nic by nie robil.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: hipcio_stg »

Witam!

jako, że jestem nowy, a nie chcę za bardzo śmiecić to zapytam. Czy jest gdzieś osobno zestaw plików do pobierania dla gier czy trzeba wertować wątki? Generalnie zainteresowałem się dodatkowymi scenariuszami od graczy dla graczy po Polsku. niestety większość moich współgraczy nie bangla po angielsku stąd moje pytanie.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Breżniew »

hipcio_stg pisze:Witam!
jako, że jestem nowy, a nie chcę za bardzo śmiecić to zapytam. Czy jest gdzieś osobno zestaw plików do pobierania dla gier czy trzeba wertować wątki? Generalnie zainteresowałem się dodatkowymi scenariuszami od graczy dla graczy po Polsku. niestety większość moich współgraczy nie bangla po angielsku stąd moje pytanie.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... ch#p623461
"Zapraszam i polecam - Piotr Fronczewski" :)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Kin@a »

ChlastBatem pisze:Znalazłem przypadkowo na bgg, jest to inny pies niż zawarty w podstawce. Ktoś wie gdzie takie sprzedawali bo na portalu ani śladu? Albo gdzie można zdobyć teraz?

Taki oto pieseł

Ja też jestem ciekawa. Kupiłam Robinsona rok temu i chciałabym mieć tego psa bo uwielbiam psy w grach.
Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Saovine »

Karta chyba była dodawana jako bonus przy zakupie różnych dodatków do Robinsona. Ja ją otrzymałem przy zakupie kart dodatkowych bestii jako prezent - jeśli dobrze pamiętam.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ChlastBatem »

Psa zdobyłem w końcu. Ale niestety rozstaje się z grą. Jakby ktoś był zainteresowany kupnem dobytku to zapraszam.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bea »

Nie jestem na bieżąco z planami wydawniczymi Portalu a właśnie natknęłam się na stary filmik z zapowiedzią drugiego dodatku. Coś już więcej o nim wiadomo?
https://youtu.be/0nojIu3KhLc
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: adman »

A ja natknąłem się na takie coś:

klatka na papugi

chyba było w tegorocznym kalendarzu adwentowym.
pytanie pewnie do Portalu, lub bardziej zorientowanych:
czy dodatek ów występuje bądź wystąpi w języku polskim i gdzie to można nabyć?
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bea »

Mam małe pytanko. Czy dodrukowany obecnie HMS Beagle niczym się nie różni od poprzedniej edycji? Czy oba wydania są kompatybilne z wydaniem "Gra Roku"? Tzn czy np karty postaci są na twardszej tekturze itp?
ODPOWIEDZ