Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
serafin098
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: serafin098 »

Dokładniej tekst brzmi tak:

"Rozpoczynacie grę z tyloma (znak) ile jest graczy (wliczając Darwina).

Znak wygląda bardziej jak żeton obok symbolu przekreślonej karty. Może to mięsożerne rośliny?
Awatar użytkownika
Wertigo
Posty: 159
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Wertigo »

Nie mam teraz tego scenariusza pod ręką i szczerze mówiąc nie wiem co tam może być innego. Symbolu przekreslonej karty nigdzie nie kojarzę. Może zrób zdjęcie i pokaż. Łatwiej będzie do tego dojść :p
serafin098
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: serafin098 »

Teraz doznałem olśnienia - rzeczywiście to banan z klepsydrą. Wszystko to zlało mi się na żółtym tle, oczy już nie te :)
Awatar użytkownika
Wertigo
Posty: 159
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Wertigo »

A no widzisz czyli jednak dobrze pamiętałam :D
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Rune »

Portal Games pisze:
Rune pisze: Już do nich piszę, bo dopiero co wczoraj zamówiłem resztę dostępnych drobiazgów do Robinsona, to szkoda pominąć taką małą wałóweczkę w jednej paczce ;)
Paczki zostaną wysłane w środę - dołożymy co trzeba :).
Wczoraj dotarła do mnie przesyłka i nawet lunetka w środku się znalazła. Dziękuję bardzo. Good job :!:
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Dellas »

Dla tych, którym scenariusz Wyspa Kanibali spędza sen z oczu:
http://boardgamegeek.com/article/17498598#17498598
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pan_K »

Dellas pisze:Dla tych, którym scenariusz Wyspa Kanibali spędza sen z oczu:
http://boardgamegeek.com/article/17498598#17498598
No niestety, pytanie
Don't you need an explored path between your camp and the final cannibal village in order to attack it?
jest kluczowe, bo jeśli nie, to ta strategia byłaby całkiem fajna i to nie tylko bodaj dla odkrywcy. Mam w ogóle problem z interpretacją zasad w tym miejscu, bo scenariusz mówi o 1. wykonaniu standardowej akcji polowania (która zawsze wymaga dwu pionów), oraz o 2. zgodności z regułami odległości. Co mi się kłóci, bo tu może być potrzebny 1, 2, 3 lub więcej pionów w zależności od sytuacji. Chyba, że czegoś nie doczytałem w zasadach.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: azz »

Szoker pisze:Czesc,
Chcialbym kupic Robinsona lecz mam najpierw pare pytan:
- w trzeciej edycji sa grubsze karty bochaterow, a jak to jest z dodatkiem? Robia tej samej grubosci czy sa roznej?
- jak dobrze zauwazylem na filmikach to karty wydarzen i karty przygod maja inny rewers, i stad moje pytanie odnosnie koszulek czy czy kupic przezroczyste czy nie?
- teraz mam pytanie raczej do posiadaczy eldritch horroru i Robinsona odnosnie tego ze w eldritchu bardzo meczyla mnie dlugosc rozgrywkia bo trwala min 2h a szukam gry do 1-1,5h. To samo dotyczy setup, jak to wyglada w porownaniu z eldritchem?
Tez bardzo bym sie cieszyl jak ktos by jeszcze podal wlasny spostrzezenia na temat gry. Wiem ze recenzji jest duzo ale opinii nigdy nie jest za duzo.

Zacznę tak, jak mi dziewczyna każe zaczynać, a więc "moim zdaniem ..." Robinson trwa dłużej niż Eldritch Horror, choć obie mają dwie fazy akcji oraz klikanaście rund; przy tym Robinson ma więcej faz. Ale, ale! Czasem gra tak da po dupie, że można właściwie skończyć po 1/3 gry i nie grać dalej, chyba że zapisujesz rozgrywki i ew. zdobyte VP. Czas rozkładania jest podobny, czyli jakieś 15-20 minut bez organizera.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
NoMoRe
Posty: 31
Rejestracja: 29 paź 2014, 22:33

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: NoMoRe »

małe pytanie co do znacznika -1 akcja ruchu do wykonania czynności. (jest to znacznik co ma minus "pionek") Daje się go np. w scenariuszu 2 na kafelek/obszar gdzie jest mgła.
Czy mając obóz na kafelku z mgłą, czyli znacznikiem -1 na wykonywanie np. pomysłów też potrzebuję pionka więcej? Lub generalnie, mając znacznik -1 na kafelku (a nie na konkretnej akcji) do czego on się tyczny dokładnie?
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: janekb »

NoMoRe pisze:małe pytanie co do znacznika -1 akcja ruchu do wykonania czynności. (jest to znacznik co ma minus "pionek") Daje się go np. w scenariuszu 2 na kafelek/obszar gdzie jest mgła.
Czy mając obóz na kafelku z mgłą, czyli znacznikiem -1 na wykonywanie np. pomysłów też potrzebuję pionka więcej? Lub generalnie, mając znacznik -1 na kafelku (a nie na konkretnej akcji) do czego on się tyczny dokładnie?
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=20522
NoMoRe
Posty: 31
Rejestracja: 29 paź 2014, 22:33

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: NoMoRe »

niestety, tutaj nie ma odpowiedzi na moje pytanie. Jest odpowiedź na to co się dzieję, gdy pionek jest na konkretnej akcji, a nie na kafelku.
Nawet jeśli przyjąć, że jeżeli pionek jest na kafelku i po zrobieniu jakiejkolwiek akcji ma zniknąć (co według mnie też jest nie prawdą), to w scenariuszu drugim to tym bardziej tak nie działa, bo mgła na kafelku jest dopóki jest na niej znacznik mgły, który można usunąć tylko świętym dzwonem.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: janekb »

NoMoRe pisze:
niestety, tutaj nie ma odpowiedzi na moje pytanie. Jest odpowiedź na to co się dzieję, gdy pionek jest na konkretnej akcji, a nie na kafelku.
Nawet jeśli przyjąć, że jeżeli pionek jest na kafelku i po zrobieniu jakiejkolwiek akcji ma zniknąć (co według mnie też jest nie prawdą), to w scenariuszu drugim to tym bardziej tak nie działa, bo mgła na kafelku jest dopóki jest na niej znacznik mgły, który można usunąć tylko świętym dzwonem.
Facepalm. Tam masz wątek do zadawania pytań, nie tutaj. To jest wątek poświęcony dyskusji o grze. BTW przeczytałeś cały tamten temat, że stwierdzasz brak odpowiedzi?
NoMoRe
Posty: 31
Rejestracja: 29 paź 2014, 22:33

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: NoMoRe »

ehh... 101 stron tego wątku, na pewno wszystko jest w tym temacie;) już ktoś tu się wypowiadał, na temat moderacji tego wszystkiego i problemu...
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: janekb »

NoMoRe pisze:ehh... 101 stron tego wątku, na pewno wszystko jest w tym temacie;) już ktoś tu się wypowiadał, na temat moderacji tego wszystkiego i problemu...
Problemu by nie było, gdyby ludzie używali odpowiednich wątków do odpowiednich rzeczy.
NoMoRe
Posty: 31
Rejestracja: 29 paź 2014, 22:33

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: NoMoRe »

faktycznie, teraz to ten wątek jest do wywalenia, a świat się jutro skończy
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Michał M »

Naprawdę rozkładacie Robinsona 15-20 minut? Nam zabiera to znacznie mniej czasu, z patrzeniem punkt po punkcie do instrukcji.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: rattkin »

Wyjdę na marudę, ale dodatkowe pionki marynarza/misjonarza w sklepiku Portalu mają kolor czarny i szary (a przynajmniej ja taki dostałem). Szary - w porządku, ale czarny był przecież w podstawowym pudełku... przecież jest więcej kolorów na świecie (kurczę). Trzeba chyba będzie obnaklejkować jednak.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1505
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Ayaram »

nie żebym bronił sensu tego, ale to już było widać po zdjęciu w sklepiku ;) IMO mieli nadmiar to się pozbyli w ten a nie inny sposób ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: rattkin »

A czytałeś co było pod zdjęciem?

(poza tym nowe czarne piony są nieco inne od tych z podstawki)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1505
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Ayaram »

no czytałem. Na zdjęciu kolory są takie jak te obecne w podstawce, z dopiskiem że mogą być inne niż na zdjęciu, czyli mogą i być te same. Czyli można było zakładać, że wystąpi taka sytuacja :wink:
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pan_K »

Michał M pisze:Naprawdę rozkładacie Robinsona 15-20 minut? Nam zabiera to znacznie mniej czasu, z patrzeniem punkt po punkcie do instrukcji.
I naprawdę rozkładasz w tym czasie wszystkie żetony i znaczniki w posegregowane kolumienki? Prawdziwy geek inaczej nie zagra ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Michał M »

Rozkładam wszystko tak, żeby grało się jak najwygodniej. Zabiera to jakieś 5 minut. Po prostu wcześniej posegregowaliśmy wszystko do kilku woreczków strunowych.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: janekb »

Michał M pisze:Rozkładam wszystko tak, żeby grało się jak najwygodniej. Zabiera to jakieś 5 minut. Po prostu wcześniej posegregowaliśmy wszystko do kilku woreczków strunowych.
Mam tak samo. W sumie najwięcej czasu mi zabiera wylosowanie kart ;-)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Michał M »

Nam najwięcej czasu zabiera sprzątanie po rozgrywce.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: janekb »

Michał M pisze:Nam najwięcej czasu zabiera sprzątanie po rozgrywce.
Mi też, ale góra 5-10 minut samemu. Znośnie, chociaż raz o mało nie zajęło mi to dużo mniej, jak po raz kolejny przegrałem i miałem ochotę wywalić to wszystko przez okno.
ODPOWIEDZ