Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
karpenter
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2016, 14:57

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: karpenter »

DarkSide pisze:
karpenter pisze:Witam :). Kupiłem Robinsona w wersji Edycja Gra Roku ze świeżego dodruku i mam pytanie. W zestawie znajduje się 6 scenariuszy (a w sumie 7, bo dodali King Konga), niestety nie ma w zestawie opisywanych na nich kart (po dwie do każdego scenariusza). Wydawca udostępnia te karty do wydruku na swojej stronie. W Robinsona nie grałem i nie znam jeszcze zasad, dlatego mam pytanie - czy te karty są potrzebne? Czy wydawca zapomniał ich dodać do zestawu, czy trzeba je wydrukować samemu, czy ich użycie odbywa się w jakiś inny sposób? Jeżeli pytanie jest głupie, a odpowiedzią na nie jest - poświęć godzinę i przeczytaj instrukcje, to z góry przepraszam :D. Wielkie dzięki!
Karty do samodzielnego druku doszły jakiś czas temu. Normalnie dla rozgrywki nie ma to znaczenia, gdyż większość poza szczególnymi przypadkami (np.: w scenariuszu nr 2 "Przeklęta wyspa" Dzwon i Krzyże tworzymy wiele razy ale to wynika ze specyfiki tego scenariusza) i tak można wytworzyć jeden raz, więc po prostu zaznaczysz sobie znacznikiem na karcie scenariusza, że masz wytworzony ten przedmiot.
O to mi chodziło. Wielkie dzięki za rozwianie wątpliwości :).
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: DarkSide »

karpenter pisze: O to mi chodziło. Wielkie dzięki za rozwianie wątpliwości :).
A te karty do samodzielnego druku to po prostu bajer dla tych co nie chcą "tylko" zaznaczać na karcie scenariusza, ino mieć kartę wytworzonego przedmiotu ze scenariusza wśród innych wytworzonych standardowych przedmiotów.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pixa »

Ja sobie je wydrukowalem, bo w paru scenariuszach (jeśli nie leżą na planszy) to łatwo o nich zapomnieć, a na ogół ich wytworzenie ułatwia grę.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
abarabam
Posty: 45
Rejestracja: 18 gru 2012, 07:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: abarabam »

Hej,
czy wiecie kiedy wkońcu bedzie dodruk dodatku HMS Beagle. Masa osób na to czeka.
Z tego co pamiętam rok temu w grudniu było info ze dodruk będzie marzec-kwiecień.
Później były jakieś przecieki że do będzie w październiku. Taka trochę dezinformacja. :(
Awatar użytkownika
floyd
Posty: 128
Rejestracja: 10 paź 2014, 16:47
Lokalizacja: Londyn/Inowrocław
Has thanked: 34 times
Been thanked: 13 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: floyd »

abarabam pisze:Hej,
czy wiecie kiedy wkońcu bedzie dodruk dodatku HMS Beagle. Masa osób na to czeka.
Z tego co pamiętam rok temu w grudniu było info ze dodruk będzie marzec-kwiecień.
Później były jakieś przecieki że do będzie w październiku. Taka trochę dezinformacja. :(

strona wcześniej
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bea »

Czy ktoś grał w scenariusz Wyspa Skarbów? Czy faktycznie nadaje się on tylko dla dzieci, czy sami dorośli mogą się przy nim dobrze bawić? Czym od się różni od tych dedykowanych dorosłym?


I jak wam się gra z tymi dużymi okrągłymi czarnymi znacznikami? W pierwszej edycji były małe czarne kostki. Czy duże krążki nie za bardzo zasłaniają grafiki na kartach gdy na przykład zaznacza si ę tym terenu który mamy już odkryty itp?
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Andarist »

Okragle znaczniki nie przeszkadzaja, nie mam znimi zadnych problemu. Wyspa Skarbow mysle, ze jest raczej za prosta, zeby dorosli sami sie dobrze bawili.
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Breżniew »

Andarist pisze:Okragle znaczniki nie przeszkadzaja, nie mam znimi zadnych problemu. Wyspa Skarbow mysle, ze jest raczej za prosta, zeby dorosli sami sie dobrze bawili.
Myślę, że wszystko zależy od nastawienia do rozgrywki. Ja po kilku rozgrywkach w Wyspę Kanibali (z tragicznym skutkiem) do Wyspy Skarbów usiadłem z niekłamaną przyjemnością. To lekki i nie wymagający dużo scenariusz polegający (jak sam tytuł sugeruje) na zdobywaniu i gromadzeniu skarbów, a nie na przeżyciu na wyspie. Ja sam łapię się na tym, że po kilku partiach w Robinsona jestem zwyczajnie zmęczony ciągłym kombinowaniem jak zdobyć żywność, drewno, żeby przeżyć i nie dostać łomotu w fazach pogody i nocy. "Wyspa Skarbów" jest w takich sytuacjach super opcją na Robinsona na lekko i z nieco innego punktu widzenia.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Breżniew »

abarabam pisze:Hej,
czy wiecie kiedy wkońcu bedzie dodruk dodatku HMS Beagle. Masa osób na to czeka.
Z tego co pamiętam rok temu w grudniu było info ze dodruk będzie marzec-kwiecień.
Później były jakieś przecieki że do będzie w październiku. Taka trochę dezinformacja. :(
Sie drukuje, ale Trzewik odmawia podawania jakichkolwiek dat :P

https://www.youtube.com/watch?v=K0J5Uis_0sw
11:00
Inquisitor
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2016, 14:28
Has thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Inquisitor »

Cześć,
może ktoś się orientuje czy kupując ze sklepu Portalu kartę postaci Marynarza dostanę też dwa dodatkowe pionki dla niego?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Marx »

Inquisitor pisze:Cześć,
może ktoś się orientuje czy kupując ze sklepu Portalu kartę postaci Marynarza dostanę też dwa dodatkowe pionki dla niego?
Odpowiedź brzmi "nie".
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: wirusman »

Inquisitor pisze:Cześć,
może ktoś się orientuje czy kupując ze sklepu Portalu kartę postaci Marynarza dostanę też dwa dodatkowe pionki dla niego?
Z tego co pamiętam, nie.
Pionek "chyba" jest w dodatku z naklejkami na pionki. Teraz nie widzę tego dodatku w ich sklepie
Inquisitor
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2016, 14:28
Has thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Inquisitor »

Dziękuję za odpowiedzi. Czyli pozostaje mi ewentualnie wystrugać je sobie własnoręcznie :lol:
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Marx »

Inquisitor pisze:Dziękuję za odpowiedzi. Czyli pozostaje mi ewentualnie wystrugać je sobie własnoręcznie :lol:
Same piony-cylindry są do dostania w sklepach np. w tym jednym konkretnym, który w nazwie zawiera "postać" z mojego avka ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
tomasz86
Posty: 103
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: tomasz86 »

Witam,

Szykuje się do zakupu gry i pytanko bo nie wiem czy lepiej chwilke poczekać czy kupować. Czy szukuje się jakaś nowsza wersja Robinson Crusoe?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: wirusman »

tomasz86 pisze:Witam,

Szykuje się do zakupu gry i pytanko bo nie wiem czy lepiej chwilke poczekać czy kupować. Czy szukuje się jakaś nowsza wersja Robinson Crusoe?
Nowa wersja szykuje się tylko na rynek amerykański. A zawartośc będzie taka sama jaką my mamy teraz.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vojtas »

wirusman pisze:Nowa wersja szykuje się tylko na rynek amerykański. A zawartośc będzie taka sama jaką my mamy teraz.
Z wyjątkiem instrukcji - jej nowa wersja była redagowana na podstawie wydania Pegasus Spiele.
ChandlerBong
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2016, 03:20

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ChandlerBong »

zastanawiam sie nad zakupem Robinsona, głownie do gry solo. Czytałem, że wyszedł do niej dodatek ale obecnie jest niedostępny? Czy ta sytuacja sie zmieni w najbliższej przyszłości czy była to edycja limitowana? Poza tym jednym dodatkiem gra nadal będzie rozwijana, wiadomo cos na ten temat?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: wirusman »

ChandlerBong pisze:zastanawiam sie nad zakupem Robinsona, głownie do gry solo. Czytałem, że wyszedł do niej dodatek ale obecnie jest niedostępny? Czy ta sytuacja sie zmieni w najbliższej przyszłości czy była to edycja limitowana? Poza tym jednym dodatkiem gra nadal będzie rozwijana, wiadomo cos na ten temat?
Wyszły z 2-3 scenariusze że stajni portalu, mamy z ok. 20 przetłumaczonych fanowskich scenariuszy. A dodatek HMS beagle będzie w tym lub przyszłym miesiącu do kupienia normalnie w sklepach.
tomasz86
Posty: 103
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: tomasz86 »

Witam,

Jako że lubię miec odrazu wszystko :). Widziałem ze do gry wyszły jakieś mini dodatki, scenariusze, naklejki, karty cech itd. Co powinienem kupić dodatkowo do pełnej wersji gry? Czy to wszsytko już będzie w nadchodzącym dodatku?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: wirusman »

tomasz86 pisze:Witam,

Jako że lubię miec odrazu wszystko :). Widziałem ze do gry wyszły jakieś mini dodatki, scenariusze, naklejki, karty cech itd. Co powinienem kupić dodatkowo do pełnej wersji gry? Czy to wszsytko już będzie w nadchodzącym dodatku?
mini dodatki to mini dodatki:D A dodatek HMS Beagle to jest całkowicie coś innego. Teraz nie wiem jak z dostępnością mini dodatków, ale ja co najwyrzej polecam nowe żetony i karty bestii. reszta u mnie leży i się kurzy. I jescze możesz wydrukować nowe scenariusze lub je kupić :)
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pastorkris »

Te małe dodatki to urozmaicenie samej podstawki. Więcej żetonów, nowa karta postaci Marynarza czy np scenariusze. Większość dało się kupić na mepel.pl ale nie wiem jak teraz z dostępnością.
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: adman »

Zawsze wszystko można znaleźć w sklepie Portalu
http://portalgames.pl/sklep/pl/robinson ... wyspie-82/
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: wirusman »

adman pisze:Zawsze wszystko można znaleźć w sklepie Portalu
http://portalgames.pl/sklep/pl/robinson ... wyspie-82/
Nie wszystko widzę juz, że dwóch scenariuszy nie ma.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: kastration »

wirusman pisze:
adman pisze:Zawsze wszystko można znaleźć w sklepie Portalu
http://portalgames.pl/sklep/pl/robinson ... wyspie-82/
Nie wszystko widzę juz, że dwóch scenariuszy nie ma.
To akurat najmniejszy problem. Polecam oczywiście nowe żetony odkryć z workiem (genialne) i karty bestii. No i karty przeszukania plaży (tak sadomasochistycznie, by pobić mój rekord 3 z 4 pod rząd "nic") :)
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
ODPOWIEDZ