18xx

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: piton »

Jako że nie ma wątku dedykowanego grze 1860 Railways on the Isle of Wight
to napiszę tutaj, że szykowany jest dodatek - dodatkowe pociągi
BGG link: Trains expansion

(aż zagram w to dzisiaj, tak się zajarałem)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6517
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 26 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: abadura »

Jest też wątek na grupie 18xx na Yahoo. Jeśli idzie o 18xx, to owa grupa na Yahoo jest znacznie żytowniejsza niż BGG.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 24 times
Been thanked: 44 times

Re: 18xx

Post autor: Vester »

abadura pisze:grupa na Yahoo[/url] jest znacznie żytowniejsza niż BGG.

W sensie piją wódę gdy grają?
Filip z Lublina
Posty: 1680
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: 18xx

Post autor: Filip z Lublina »

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli rewelacji. GMT bierze się za wydawanie 18xx. Zaczynają od 1846 i już prawie przekroczyło barierę 500 zamówień. Dużo taniej i w lepszej jakości. Pewnie się skuszę prędzej czy później.
http://www.gmtgames.com/news.aspx?showarticle=327
http://www.gmtgames.com/p-554-1846-the- ... -1935.aspx
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: piton »

Filip Apostoł pisze:Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli rewelacji. GMT bierze się za wydawanie 18xx. Zaczynają od 1846 i już prawie przekroczyło barierę 500 zamówień. Dużo taniej i w lepszej jakości. Pewnie się skuszę prędzej czy później.
http://www.gmtgames.com/news.aspx?showarticle=327
http://www.gmtgames.com/p-554-1846-the- ... -1935.aspx
dzięki za info! rewelacja :D
mam nadzieję, że pójdą za ciosem i coś jeszcze wypuszczą. P500 pasuje jak ulał do tego typu tytułów. niech teraz dolar tanieje ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: 18xx

Post autor: magole »

Dołączam do klubu posiadaczy 18tek :)
Jutro trafi do mnie 1830. Nie wiem jeszcze co mnie czeka, mam pewne obawy po Poseidonie, ale za jakiś czas zagramy to zobaczymy co w kolei piszczy :wink:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: 18xx

Post autor: rastula »

posejdon to jedna z prostszych odsłon serii , więc zależy czego oczekujesz :)
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6517
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 26 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: abadura »

magole pisze:Dołączam do klubu posiadaczy 18tek :)
Jutro trafi do mnie 1830. Nie wiem jeszcze co mnie czeka, mam pewne obawy po Poseidonie, ale za jakiś czas zagramy to zobaczymy co w kolei piszczy :wink:
Powodzenia! Oby nas jak najwięcej! Szkoda, że tak rozstrzeleni po całej Polsce... :(
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: 18xx

Post autor: magole »

rastula pisze:posejdon to jedna z prostszych odsłon serii , więc zależy czego oczekujesz :)
No właśnie, wiało nudą z planszy, każdy swoje nacje obstawił i nawet nie było dylematów co zrobić, od połowy gry do samego końca miałem plan i tylko powtarzałem akcje.
Jest jeden plus że mechanicznie gra dużo czerpie z 18xx i kolejna, prawdziwa osiemnastka będzie dużo łatwiejsza do zagrania.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: 18xx

Post autor: magole »

abadura pisze:Powodzenia! Oby nas jak najwięcej! Szkoda, że tak rozstrzeleni po całej Polsce... :(
Pozostają konwenty, może w czerwcu na pionku się uda :D
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: piton »

Posejdon to mega lajtowa gra. Po zagraniu zrobiłem sobie 18AL i już było lepiej. Potem trzeba iść na głęboką wodę ;)
Posjedon jest doskonały - jak piszesz - do wstępu w mechanikę prawdziwych gier.
1830 to bardzo dobry tytuł, ale jak we wszystko co ma 18xx na pudle gram zbyt rzadko :/

magole pisze:
abadura pisze:Powodzenia! Oby nas jak najwięcej! Szkoda, że tak rozstrzeleni po całej Polsce... :(
Pozostają konwenty, może w czerwcu na pionku się uda :D
no to już zaczynam trenować ;) bo jestem beznadziejny w te gry, ale zawsze pełen entuzjazmu przy planszy na giełdzie :mrgreen:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: 18xx

Post autor: Tolis »

Przez jakiś czas też należałem do klubu 18xx, ale sprzedałem 18 od Splottera - Ur 1830BC. W inne 18 nie grałem, ale na pionku jak będą chętni mogę spróbować.
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6517
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 26 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: abadura »

Tolis pisze:Przez jakiś czas też należałem do klubu 18xx, ale sprzedałem 18 od Splottera - Ur 1830BC. W inne 18 nie grałem, ale na pionku jak będą chętni mogę spróbować.
Ja też, ale na Pionku byłem dotychczas tylko raz... :( Może na wrocławskich festiwalach? :)
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: 18xx

Post autor: magole »

abadura pisze:Ja też, ale na Pionku byłem dotychczas tylko raz... :( Może na wrocławskich festiwalach? :)
Wstyd ale nie byłem ani razu, a ten w Brzegu wchodzi w grę?
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6517
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 26 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: abadura »

magole pisze:
abadura pisze:Ja też, ale na Pionku byłem dotychczas tylko raz... :( Może na wrocławskich festiwalach? :)
Wstyd ale nie byłem ani razu, a ten w Brzegu wchodzi w grę?
Wstyd ale nie byłem ani razu. ;) Ale zawsze to (dużo) bliżej. Jakoś się dogadamy - ważne by chęci były. ;)
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: 18xx

Post autor: magole »

Nie wiem czy ktoś zauważył ale Deep Thought Games przygotowało nowy cennik, teraz ich 18xx można zamawiać kompletując odpowiednie elementy pod względem stanu ich przygotowania. Czyli czy heksy mają być wycięte czy nie, czy mają być oklejone czy nie.....itd
W ten sposób 1817 które poskładane i gotowe do grania kosztuje 220$ teraz ma cenę startową 57$ !!!
Przykład: http://www.deepthoughtgames.com/#games/1817/order

Na razie nie rzucam się i nie zamawiam bo dopiero raczkujemy w tym temacie i mamy dużo do ogrania. Dotychczas zagraliśmy 2 pełne gry (po razie 1830 i 1846), w kolejce są już wersje pnp 1889 i 1849 (szybkie osiemnastki na 3 godziny), którymi się pochwalę gdy będą gotowe ;)

Ale taki ruch ze strony DTG, daje nadzieję na ujrzenie któregoś dnia na stole monstrum w postaci 1817 :D
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6517
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 26 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: abadura »

Wydaje mi się, że tak jest od bardzo dawna. W zasadzie, to nie pamiętam, żeby było inaczej, a pierwsze 18xx zamawiałem tam już w lipcu 2011...

Tym czasem 1817 mam już w kolejce. Na razie 1295 gier przede mną... Ciekawe ile to zajmie?
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: 18xx

Post autor: magole »

abadura pisze:Wydaje mi się, że tak jest od bardzo dawna. W zasadzie, to nie pamiętam, żeby było inaczej, a pierwsze 18xx zamawiałem tam już w lipcu 2011...
Serio? Kurcze to dopiero teraz to zauważyłem :oops:
abadura pisze:Tym czasem 1817 mam już w kolejce. Na razie 1295 gier przede mną... Ciekawe ile to zajmie?
Głupio napisać serio po raz drugi ale muszę ;) Serio?
Czyli po zamówieniu widzisz aktualny stan, hmmm nie brzmi to optymistycznie, na pewno to + dla całego półświatka 18xx, bo nie spodziewałem się że tyle tego sprzedają :shock:
Dobrze pamiętam że zamawiając płacisz dopiero przy realizacji?
Czy ten stan kolejki zmienia się w trakcie postępu czasu?
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6517
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 26 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: abadura »

Nie wiem na ile często i czy w ogóle ta liczba jest aktualizowana, bo pierwszy raz na nią zerkam. Spodziewam się, że jest aktualizowana w dużych krokach, bo oni chyba seriami te gry produkują.

Nie płaciłem jeszcze. Zdaje się, że gdy zbliża się już Twoja kolej, to wtedy informują Cię i pytają, czy nadal chcesz. Warto kasę odłożyć, bo to kwoty nietrywialne (szczególnie przy "wypasionych wariantach") i tak z zaskoczenia mogą być kłopotliwe. :)
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: 18xx

Post autor: magole »

abadura pisze:Warto kasę odłożyć, bo to kwoty nietrywialne (szczególnie przy "wypasionych wariantach") i tak z zaskoczenia mogą być kłopotliwe. :)
Hmmm, chyba się skuszę, podpytam Cię na pw o kilka detali :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: piton »

DTG tak robi od dawien dawna. Zaglądałem tam z 5 lat temu i tak samo było - nie odważyłem się wtedy nic kupić, ale po wizycie zrobiłem sobie 18AL :)
Najgorszy jest brak czasu, czasu, czasu i kompanów do gry. Teraz zakupiłem 1846 to może towarzystwo się zdecyduje na "szybką" grę. U nas graliśmy w 18AL, 1830, kawałek 1856 - przerosło nas, do tego na dwie osoby: 1860 i 1800. Reszta leży w szafie i czeka, też mam w planie (od 3 lat) zrobić 1889 ze względu na czas rozgrywki ;)
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6517
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 26 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: 18xx

Post autor: abadura »

Same here...

Ja dużo gram PBF na BoardGameGeek. Kiedyś jeszcze Rails też, ale jakoś ostatnio nie, bo wolę tytuły, których tam nie ma. Na żywo grałem 1,5x w 1889 (raz na konwencie i raz do połowy gry w dwie osoby w domu) i 0,5x w 1860 (grę całą, ale przez Skypa - każdy miał u siebie planszę rozłożoną i wysyłaliśmy sobie ruchy a potem wykonwaliśmy na swoich stołach...).
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: 18xx

Post autor: magole »

abadura pisze:0,5x w 1860 (grę całą, ale przez Skypa - każdy miał u siebie planszę rozłożoną i wysyłaliśmy sobie ruchy a potem wykonwaliśmy na swoich stołach...).
Ja bym to policzył jako 1x, no może ewentualnie 0,99 ;)
staszek
Posty: 3539
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: 18xx

Post autor: staszek »

piton pisze:Reszta leży w szafie i czeka, też mam w planie (od 3 lat) zrobić 1889 ze względu na czas rozgrywki ;)
A później zamienić się po cichutku (żeby się nikt nie dowiedział) ze Staszkiem na jego 18EU :-D
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: 18xx

Post autor: adikom5777 »

abadura pisze:... i 0,5x w 1860 (grę całą, ale przez Skypa - każdy miał u siebie planszę rozłożoną i wysyłaliśmy sobie ruchy a potem wykonwaliśmy na swoich stołach...).
Adaś, pamiętam tę partię i ciągłe uwagi żony, że jej przez tydzień stół blokuję :) Ale mieliśmy wtedy samozaparcia :)
ODPOWIEDZ