Legendary: A Marvel Deck Building Game

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Zazwyczaj zaraz po rozpakowaniu dodatki czekały na swoją kolej. Tym razem XMEN zagrany od razu.
Najbardziej chciałem zobaczyć nową mechanikę Pierce w której zbiera się pulę punktów i używa zamiast ataku przeciw punktom VP wrogów. Jeżeli karty gracza opierają się na tej mechanice to nawet najtrudniejsi mastermindzi zaczynają obrywać.
Lightshow sam z siebie nie wydaje się specjalnie ciekawy ale są karty które zliczają zagrane lightshowy i dają tyle samo ataku czy rekrutacji. Także to słowo kluczowe ma potencjał.
Z bohaterów rare Phoenix jest najfajniejsza. Karta dostaje berzerka i jak uzbiera minimum 13 ataku to: You win. Evil win. Everybody else loose.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

c08mk pisze:Zazwyczaj zaraz po rozpakowaniu dodatki czekały na swoją kolej. Tym razem XMEN zagrany od razu.
Najbardziej chciałem zobaczyć nową mechanikę Pierce w której zbiera się pulę punktów i używa zamiast ataku przeciw punktom VP wrogów. Jeżeli karty gracza opierają się na tej mechanice to nawet najtrudniejsi mastermindzi zaczynają obrywać.
Lightshow sam z siebie nie wydaje się specjalnie ciekawy ale są karty które zliczają zagrane lightshowy i dają tyle samo ataku czy rekrutacji. Także to słowo kluczowe ma potencjał.
Z bohaterów rare Phoenix jest najfajniejsza. Karta dostaje berzerka i jak uzbiera minimum 13 ataku to: You win. Evil win. Everybody else loose.
WIdzę, że już w sprzedaży jest, ale mam pytanie - dobrze słyszałem, że pierwsze wydanie tego dodatku ma zawierać jakąś dodatkową kartę?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: pioma10 »

olsszak pisze: WIdzę, że już w sprzedaży jest, ale mam pytanie - dobrze słyszałem, że pierwsze wydanie tego dodatku ma zawierać jakąś dodatkową kartę?
Tak. U mnie jest dodatkowy Bystander (Magik).
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Dodatkowa karta to Bystanedr, podobnie jak w Noir. Tym razem młody xmen który po uratowaniu zostaje bohaterem w decku.
W dodatku jest jeszcze kilku tego typu Bystanderów.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

c08mk pisze:Dodatkowa karta to Bystanedr, podobnie jak w Noir. Tym razem młody xmen który po uratowaniu zostaje bohaterem w decku.
W dodatku jest jeszcze kilku tego typu Bystanderów.
Noir z tym dodatkowym bystanderem jak rozpoznać ? Czy po prostuwciaz jest dostępna pierwsza edycja?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Nie widzę na pudełku żeby to gdzieś było opisane. W polskich sklepach jest szansa, że to będzie wydanie z dodatkową kartą, bo nie ma masowych dostaw i sprzedaży tego tytułu.
Kiedyś pytałem o wydania w rebelu to mi podali datę ostatniej dostawy i na tej podstawie sobie wyszukałem jaką edycję mają.
Ostry
Posty: 64
Rejestracja: 04 paź 2006, 18:02
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 20 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Ostry »

olsszak pisze:
c08mk pisze:Dodatkowa karta to Bystanedr, podobnie jak w Noir. Tym razem młody xmen który po uratowaniu zostaje bohaterem w decku.
W dodatku jest jeszcze kilku tego typu Bystanderów.
Noir z tym dodatkowym bystanderem jak rozpoznać ? Czy po prostuwciaz jest dostępna pierwsza edycja?
Na folii od pudełka będzie nalepka "Limited Edition".
Tu to dobrze widać.
Na razie raczej wszędzie dostępna jest tylko pierwsza edycja.
Na BGG też jest info tylko o niej.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Jako że dodatek Legendary: X-Men jest już dostępny, to pora na małe podsumowanie całej serii Legendary Marvel włącznie z tym dodatkiem :wink: :

* 123 Heroes + 21 Allies (144)
* 40 Masterminds + 5 Commanders (45)
* 72 Scheme + 11 Plots (83)
* 51 Villain Groups + 8 Adversary Groups (59)
* 19 Henchmen Villain Groups + 4 Backup Adversaries (23)
* 23 Special Bystanders
* 39 Keywords
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Dzisiaj przyszła paczka z Legendary: X-Men :D I znowu ciągnie mnie, aby zrobić ponownie podejście do kampanii (tym razem v6.0) i spróbować przejść te 77 misji :wink: .
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Mnie zaciekawił schemat w którym karty wchodzą do gry zakryte i trzeba je "skanować". Coś tak jakby podobne do innego Legendary : )
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

c08mk pisze:Mnie zaciekawił schemat w którym karty wchodzą do gry zakryte i trzeba je "skanować". Coś tak jakby podobne do innego Legendary : )
Tak, widać ze zaczynają czerpać z Aliena :wink: ... chociaż te pułapki to też tak trochę w stylu Predatora :wink:
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Michał M »

O, to w X-Men takie skanowanie i pułapki? Brzmi dobrze. Na razie mam podstawkę, Dark City, Strażników i Secret Wars vol. 1, ale po blisko 50 partiach stwierdziłem, że nadszedł czas na kolejny dodatek - pewnie Deadpool albo właśnie X-Men.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Pudełko X-Men oferuje dość dużo. Różne karty wprowadzają różne mechaniki włącznie z nową ikonką Pierce, która w grze wprowadza sporą zmianę i urozmaicenie, karty Horror, kilku heroicznych bystanderów. Ogólnie grywalość podstawki z samym tylko X-Men znacząco się zwiększa.
Wcześniej Dark City był dodatkiem must-have. Teraz bym polecał albo Dark City albo X-Men z zastrzeżeniem, że X-Men jest dodatkiem mocno tematycznym, a Dark City bardziej ogólnym, klasycznym.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Michał M »

Dzięki. I tak kupię, ale jako następny dodatek albo zaraz po Deadpoolu. Ostatnio z żoną przypomnieliśmy sobie, jak bardzo lubimy tę grę.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Michał M »

Kilka zdań o Guardians of the Galaxy, czyli dodatku do karcianki Legendary: A Marvel Deck Building Game: https://metodymarnowaniaczasu.blogspot. ... -game.html
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Michał M pisze:Kilka zdań o Guardians of the Galaxy, czyli dodatku do karcianki Legendary: A Marvel Deck Building Game: https://metodymarnowaniaczasu.blogspot. ... -game.html
Fajne recenzje, rozumiem że skoro posiadasz również Secret Wars, to masz zamiar także napisać coś o tym dodatku?
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Michał M »

13thcaesar pisze:
Michał M pisze:Kilka zdań o Guardians of the Galaxy, czyli dodatku do karcianki Legendary: A Marvel Deck Building Game: https://metodymarnowaniaczasu.blogspot. ... -game.html
Fajne recenzje, rozumiem że skoro posiadasz również Secret Wars, to masz zamiar także napisać coś o tym dodatku?
Dziękuję. Taki jest plan, grałem z nim już jakieś 20 razy, więc powinienem dać radę coś sklecić.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

No więc jestem po czterech partiach w kampanii v6.0 X-Men.

Zacząłem od drużyny X-Men: Pokonałem obie "misje" Magneto, który w porównaniu do poprzedniej wersji kampanii jest ciut trudniejszy, ze względu na wtasowane do talii Villains Horror Cards - a te w zależności którą wylosujemy potrafią utrudnić rozgrywkę. Jednak udało mi się go pokonać bez strat w drużynie.

Jednak następny Mastermind - Arcade z Scheme Horror of Horrors - dał mi już ostro popalić. Dwa podejścia, i oba przegrane. Scheme wprowadza do gry karty z talii Horror, potrafiące podkręcić poziom trudności ostro w górę. Przy pięciu kartach Horror wiedziałem że nie mam już szans na wygraną (szósty Twist kończy grę). Do tego Arcade fortyfikujący się za plecami Human Shield jest ciężki do ściągnięcia, mimo jego wartości 3 [ataku], zwłaszcza gdy dopakują go karty Horror (mi dopakowały jego wartość ataku do 8 ). Jego Villain Group również zawiera irytujące pułapki, "karzące" za nieudaną próbę "uniknięcia" ich.

Drugi Mastermind, a już straciłem czterech X-Menów.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Udało mi się zdobyć Fantastic 4. Postacie są fajne zwłaszcza Focus wydaje się być jedną z fajniejszych mechanik. Galaktus przy aktualnym stanie gry jest przereklamowany. Kiedyś faktycznie był najsilniejszym bossem, teraz np. combo mastermind Thanos + scheme Nuclear Armageddon dają podobną grywalność.
mackopl
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2015, 20:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: mackopl »

Ma ktoś jakieś namiary na sklep gdzie dostanę jeszcze dodatek X-men z dodatkową kartą?
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 415
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 76 times
Been thanked: 471 times
Kontakt:

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: crazygandalf »

mackopl pisze:Ma ktoś jakieś namiary na sklep gdzie dostanę jeszcze dodatek X-men z dodatkową kartą?
https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Legendary-X-Men/7663
Kupowałem niedawno i Magik był.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Z info, które się pojawło wynika, że nowe rozszerzenie Spidermana będzie miało kadry z filmu zamiast, jak dotychczas, komiksowych grafik. : /
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

c08mk pisze:Z info, które się pojawło wynika, że nowe rozszerzenie Spidermana będzie miało kadry z filmu zamiast, jak dotychczas, komiksowych grafik. : /
Bardzo słaby pomysł. Wtedy zapewne dokupie dodruk FF i Marvel Noir i skończę zakupy tego tytułu. Poza tym ciekawe co oni jeszcze wcisną do Spidermana.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

olsszak pisze:
c08mk pisze:Z info, które się pojawło wynika, że nowe rozszerzenie Spidermana będzie miało kadry z filmu zamiast, jak dotychczas, komiksowych grafik. : /
Bardzo słaby pomysł. Wtedy zapewne dokupie dodruk FF i Marvel Noir i skończę zakupy tego tytułu. Poza tym ciekawe co oni jeszcze wcisną do Spidermana.
No słaby, raczej też sobie to odpuszczę (tym bardziej jak zobaczyłem jak to wygląda w Buffy), widziałem Spiderman Homecoming i też się zastanawiam kim mają zamiar "zapełnić" te dwie Villain Groups (kadrami z filmu), bo Mastermind to chyba Vulture i Shocker. Tak samo z Heroes - Spider-man, Iron Man i?
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

13thcaesar pisze:...Tak samo z Heroes - Spider-man, Iron Man i?
"The Man on the Chair" : )

Ja myślę jednak nabyć dodatek pomimo screenów. Głównie ze względu na Coordinate, które się ma tam pojawić, a które daje większe możliwości kooperacji. Przeważnie gram jednoosobowo ale jak już się zdarzy grać w większej grupie to moi gracze wolą co-opy więc tutaj na pewno ten keyword się przyda. Po za tym dodatek pewnie będzie leżał odłogiem, bo nie lubię wpychania kardów z filmów na karty.
ODPOWIEDZ