Legendary: A Marvel Deck Building Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Te nowe talie napewno urozmaicą rozgrywkę, jednak myślałem ze będą one związane z tą mechaniką Team play, wygląda na to ze jednak taka opcja się w tym dodatku nie pojawi.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Customowe Woundy to jest to czego mi bardzo brakowało w tej grze. Super, że w końcu je dodali : )
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Mamy tez juz "zakryte" prawie wszystkie talie, zostala tylko talia S.H.I.E.L.D. Officer/Madame Hydra i New Recruits.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Ostatni preview Civil War a w nim 4 nowe Scheme:
Spoiler:
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Ma ktos juz Civil War? Ja dzisiaj zamowilem wiec we wtorek powinno juz dojsc
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Ja na razie nie widzę tego w sklepach, a przynajmniej nie w tych, w których ja kupuję.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

W oczekiwaniu na Civil War rozegrałem sobie Scheme z tego setu:

Scheme: Dark Reign Of H.A.M.M.E.R. Officers
Mastermind: Baron Heinrich Zemo
Villains Groups: Masters Of Evil (WWII), Hydra
Backup Adversary: S.H.I.E.L.D. Assault Squad
Heroes: Winter Soldier, Nick Fury, Black Widow, Hawkeye, Steve Rogers

Mimo że Baron Zemo nie jest zbyt wymagającym Mastermindem, i wielu kart w talii Heroes pozwalających zdobywać Bystanderów i KO'wać karty S.H.I.E.L.D. przegrałem.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Na mnie juz czeka Civil War do odebrania na poczcie, niestety odbiore je dopiero po pracy (po 15:00), czeka mnie jeszcze etap sortowania, sprawdzenia czy nie ma brakow i koszulkowania, ale postaram sie dzisiaj rozegrac chociaz jedna partyjke wiec moze wieczorem cos tam naskrobie o wrazeniach ; )
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: smutas123 »

To chyba zawsze było najgorsze w grach upperdecku, mi się nigdy nie trafiły braki, jedynie w predatorze 3 karty miały źle wydrukowane tyły. Ale faktycznie posortowanie i przeliczenie tych kart trochę potrafi zająć. Tobie się w marvelu jakieś braki w kartach zdarzały?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

smutas123 pisze:To chyba zawsze było najgorsze w grach upperdecku, mi się nigdy nie trafiły braki, jedynie w predatorze 3 karty miały źle wydrukowane tyły. Ale faktycznie posortowanie i przeliczenie tych kart trochę potrafi zająć. Tobie się w marvelu jakieś braki w kartach zdarzały?
Jak dotad ani razu jeszcze nie trafilem niekompletnego setu, a posiadam wszystko z serii Marvel oraz Aliens i Predator. Mam nadzieje ze w przypadku Civil War rowniez dopisze mi szczescie ; )
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Ok, więc mam za sobą dwie partie w Civil War, Jedna wygrana, choc z wielkim trudem (przeciwko Ragnarok), druga przegrana (Baron Helmut Zemo.

Dodatek jest na pewno trudniejszy, Mastermindowie świetnie współpracują ze swoimi grupami Villains. Nowe keyword'y są genialne (size-changing należy do moich ulubionych, Stature, Goliath i Hulkling rozgniatają wrogów ze aż miło).

Co do Divide kart - wbrew pozorom wyglądają bardzo klimatycznie, pod względem mechaniki...bomba! Dają naprawdę spory wachlarz możliwości, a gdy zagramy rarkę Cloak/Dagger to już wypas na maksa! Jedyny minus to niestety za mały tekst.

Ogólnie uważam ten dodatek za najlepszy z całej serii - trudniejszy, nowe keyword'y są naprawdę ciekawe i fajnie pomyślane.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Kolejne partie rozegrane. Hulkling, Goliath i Stature po prostu rządzą zwlaszcza w poniższych team'ach:

* Goliath, Stature, Beast, Dr Octopus, Winter Soldier.
* Hulkling, Groot, Rogue, Colossus, Soulsword Colossus.

Nawet Maria Hill mimo ze zasypywała miasto oficerami S.H.I.E.L.D. (jedna jej karta Taktyki zapełniła całe miasto), nie ochronili oni jej przed gigantyczną Stature, która po prostu przeszła przez całe miasto miażdząc wszystko co stanęło na jej drodze (jej rarke'a oczyściła całe miasto ściągając za jednym razem 5 oficerów S.H.I.E.L.D.).

Drugi Team oparty na Wound'ach pokonał Misty Knight również bezproblemowo.

Co do samych Wound'ów, te nowe Wound'y niewielki mają wpływ na rozgrywkę, zwłaszcza gdy ma się talie opartą na KO'waniu kart, nie odczuwa się żadnej różnicy.
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Porchpeople »

Dzisiaj na newsach BGG pojawiła się plotka, jakoby Legendary Marvel miał się pojawić w postaci aplikacji w 2017r. Słyszał ktoś coś więcej?
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

Cześć, jestem świeżym posiadaczem Legendary Marvel z dodatkiem Dark City oraz Paint the Town Red :)

Na razie gram solo i znalazłem ciekawe zasady na BGG:
https://www.boardgamegeek.com/thread/12 ... l-legendar

Wczoraj pierwsza rozgrywka i było bardzo ciekawie :) Jakby ktoś chciał to są takie zasady przygotowane również w formie PDF:
https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... -rulesheet

Dodatkowo nie wiem jakie są Wasze wrażenia co do planszy głównej wraz z przybywaniem dodatków, bo z ciekawości zrobiłem przegląd czy ktoś pracował nad jakąś matą. Co z Waszej praktyki doświadczonych graczy powiecie na to:
https://boardgamegeek.com/image/2799309 ... size=large

Tu jest plik(pierwszy od góry): https://boardgamegeek.com/filepage/1211 ... s-plus-exp

A na koniec pytanie dodatkowe - jeśli gra się spodoba to możliwe, że będę szukał aktywnie kolejnych dodatków i teraz pytanie, na które szczególnie warto wrócić uwagę, a które można sobie darować (nie muszę mieć wszystkich, ale chciałbym mieć, to co mają najciekawszych wrogów, schematy czy bohaterów :)

W sieci znalazłem, że są oprócz tego co mam:
Legendary: Fantastic Four (2013)
Legendary: Guardians of the Galaxy (2014)
Legendary: Secret Wars – Volume 1 (2015)
Legendary: Secret Wars – Volume 2 (2015)
Legendary: Captain America 75th Anniversary (2016)
Legendary: Civil War (2016)

Jaka jest Wasza opinia? Gdzie ewentualnie najłatwiej znaleźć info o zawartości tych dodatków i ich wpływowi na rozgrywkę?

Pozdrawiam
Krzysztof
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Fantastic Four nie ma już w sprzedaży. Można go dostać na ebayu za 200$.

Na razie jestem w fazie przeglądania zawartości nowego dodatku Civil War i wygląda na to, że będzie to drugi po Dark City dodatek must have.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

c08mk pisze:Fantastic Four nie ma już w sprzedaży. Można go dostać na ebayu za 200$.

Na razie jestem w fazie przeglądania zawartości nowego dodatku Civil War i wygląda na to, że będzie to drugi po Dark City dodatek must have.
a masz coś z małych dodatków?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

olsszak pisze:
c08mk pisze:Fantastic Four nie ma już w sprzedaży. Można go dostać na ebayu za 200$.

Na razie jestem w fazie przeglądania zawartości nowego dodatku Civil War i wygląda na to, że będzie to drugi po Dark City dodatek must have.
a masz coś z małych dodatków?
Z małych polecam Tobie Guardians Of Galaxy - zupełnie nowy team, mechanika Shards oparta na dołączonych do gry żetonach (dostajesz +1 ataku za każdy Shard), Artefakty (karty które po zagraniu mogą praktycznie zostać w grze przez całą rozgrywkę), Infinity Gems (villains którzy po pokonaniu trafiają do naszej talii jako grywalne Artefakty) oraz Thanos (chyba natrudniejszy mastermind z całej serii).
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

Przy założeniu, że najpewniej większość rozgrywek będę grał solo, to warto pochylać się nad Legendary Villains? btw. tam jest mata w przeciwieństwie do Marvela?

Znalazłem ciekawy pomysł na kampanię, ale widzę, że strasznie dużo schematów czy grup Villains pochodzi z dodatków, których póki co nie mam :(
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... zctGk/edit
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

olsszak pisze:Przy założeniu, że najpewniej większość rozgrywek będę grał solo, to warto pochylać się nad Legendary Villains? btw. tam jest mata w przeciwieństwie do Marvela?

Znalazłem ciekawy pomysł na kampanię, ale widzę, że strasznie dużo schematów czy grup Villains pochodzi z dodatków, których póki co nie mam :(
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... zctGk/edit
Na twoim miejscu na początku odpuściłbym sobie Villains, lepiej za tą kasę kupić Civil War albo Secret Wars Vol. 1 lub Vol. 2. Tak w Villains dostajesz matę.

Tą kampanię rozgrywałem, fajnie wymyślona. Jednak gdy nie masz kompletu kart, zamiast tego polecam generator losowy http://tablemonkey.net/Legendary.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

13thcaesar pisze:Z małych polecam Tobie Guardians Of Galaxy - zupełnie nowy team, mechanika Shards oparta na dołączonych do gry żetonach (dostajesz +1 ataku za każdy Shard), Artefakty (karty które po zagraniu mogą praktycznie zostać w grze przez całą rozgrywkę), Infinity Gems (villains którzy po pokonaniu trafiają do naszej talii jako grywalne Artefakty) oraz Thanos (chyba natrudniejszy mastermind z całej serii).
Z małych chyba faktycznie "Guardians..." są najciekawsi, a na pewno najbardziej urozmaicają grę dzięki shardom i artefaktom.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

c08mk pisze:
Na razie jestem w fazie przeglądania zawartości nowego dodatku Civil War i wygląda na to, że będzie to drugi po Dark City dodatek must have.
Widzę że Tobie również ten dodatek przypadł do gustu ;)

Mastermind'owie są świetni i podstępni, Iron Man czym bliżej końca tym trudniej go trafić, a gdy gramy akurat z Great Lakes Avengers i wyląduje pod nim "Wiewiórka" to pozamiatane gdy nie mamy jednej karty generującej 6 ataku. Maria Hill zapycha miasto Oficerami, a jej grupa villains jeszcze jej w tym pomagają, gdy uda się oczyścić miasto z jej "ochrony" to nie ma znowu dość ataku żeby ją trafić, a gdy uzbieramy punkty ataku na nią, to znowu może wejść ktoś do miasta z Elite i trzeba najpierw go ściągnąć. W dodatku zapycha deck gracza Oficerami.

Podobają mi się też Pet Avengers, potrafią być czasem pomocni.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Dodatkowo Pet Avengers rozrzedzają zwykłe Sidekicki. Ostatnio jak grałem ze znajomymi to jak nie było co kupić ... to Sidekick. Teraz pomocnicy nie będą tak przewidywalni i będą mieć różne zdolności.

Nowe rany, zgadzam się, że często się ich nawet nie odczuje ale zawsze są to dodatkowe opcje do wyboru i nie są już tak monotonne.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Z Pet Avengers miałem ostatnio zabawną rozgrywkę. Generator wylosował mi następujący setup:

Mastermind: Stryfe.
Scheme: Replace Earth's Leader's with Killbots.
Villains Group: MLF, CSA Special Marshals.
Henchmens Group: Savage Land Mutates.
Heroes: Captain America 1941, Cyclops, Peter Parker, Silver Surfer, Storm.

Kupywałem głównie karty Peter'a Parkera pozwalające zdobyć Sidekicks (a jeśli zagrałem wcześniej kartę z Instinct to kładłem je na wierzchu talii), Cyclops'a za 2 dające 3 punkty rekrutacyjne, i Silver Surfera pozwalające za 2 punkty rekrutacyjne dobrać kartę. Gdy zdobyłem rarkę Silver Surfer'a podwajającą punkty rekrutacyjne, to praktycznie wydawałem wszystkie na dobieranie kart.

Talia dzięki Peter'owi co turę była zapełniana Sidekick'ami, Lockjaw Phasing używałem do podmieniania kart i później za punkty rekrutacyjne dobierałem go z powrotem, potrafiłem w turze dobrać tak całą talię, składającą się głównie z Sidekicków.

Tak więc można powiedzieć że Pet Avengers pokonali Stryfe'a ;)

Jedynym bólem była druga karta Penance, która leżała do końca gry w mieście, bo mimo że miał 2 ataku to dostawał +1 za każdego wroga w moim Victory Pile (a Killboty liczyły się jako Villains).
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Toudi »

Czesc, jakby ktos chcial sie pozbyc pustych kart, to zapraszam :). http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 54&t=44824
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Toudi pisze:Czesc, jakby ktos chcial sie pozbyc pustych kart, to zapraszam :). http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 54&t=44824
Ja akurat oddaje wszystkie synowi, bo postanowił sobie robić swoje karty ;)

A ja postanowiłem znowu rozegrać sobie "kampanię" korzystając z tego generatora losowego, uwzględniając wszystkie dostępne dodatki (włącznie z Villains). Przede mną 35 Mastermindów/Commanderów do rozwalenia i 67 Scheme/Plot do ukończenia, oraz pula 119 Heroes/Allies do wyboru... akurat do premiery dodatku Deadpool może się wyrobie ;)

Dzisiaj jako że cały dzień wolny, rozegrałem 7 partii, 6 wygranych choć musiałem się przy niektórych nieźle napocić żeby je ukończyć ;) Plusem korzystania z tego generatora jest to, że poznaje się nowe combosy, z których nawet gracz nie zdawał sobie wcześniej sprawy, uczy się też kombinowania aby wybrnąć z sytuacji gdy trzeba grać dostępnymi Heroes, których nie często się używa (np. Black Cat). Rozgrywki potrafią być niezłym wyzwaniem i nieczęsto wychodzą ciekawe kombinacje (nie tylko Heroes ale też Mastermindów z Scheme lub Villains Groups).

Zostało mi już tylko 29 Mastermindów 61 Scheme i pula 89 Heroes ;)
ODPOWIEDZ