Legendary: A Marvel Deck Building Game

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Nie za bardzo rozumiem szósty ostatni Twist.
To jest koniec i gracze przegrywają? czy może gracze z Deadpoolem wygrywają?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

c08mk pisze:Nie za bardzo rozumiem szósty ostatni Twist.
To jest koniec i gracze przegrywają? czy może gracze z Deadpoolem wygrywają?
Sądzę że gracze przegrywają. Deadpool wins = Evil Wins. Może w tym dodatku Deadpool będzie również Mastermindem. I pojawi się również takie scheme jak Deadpool kills Marvel Universe.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Ayaram »

Tak swoją drogą ciekawe ile jest takich świrów jak ja, którzy nie kupią Marvela tylko dla tego, że ma inne pudełko od reszty Legendary :roll:
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Ayaram pisze:Tak swoją drogą ciekawe ile jest takich świrów jak ja, którzy nie kupią Marvela tylko dla tego, że ma inne pudełko od reszty Legendary :roll:
Chodzi o to że reszta jest prostokątna? Ja akurat wolę kwadratowe pudła :P
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Ayaram »

Chodzi o to, że później pojawiły się "standardy" w legendary. Mata, prostokątne pudło, każda ilustracja inna i tylko podstawka odstaje ;) I niby nie jestem fanem marvela, ale różnorodność superbohaterów dużo bardziej pasuje niż te wszystkie alieny itd., no ale no... no po prostu nie :mrgreen:
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

Uff... Nieco ponad godzina sklejania insertów, 2,5h cięcia dividerów, 3h koszulkowania kart w Ultra Pro Pro fit (950 kart) i o to efekty:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:


W insertach widzicie Legendary Marvel, Dark City oraz Paint the Town Red w koszulkach i póki nie dostanę koszulek to widoczny bez nich dodatek Secret Wars vol. 1 :)

Teraz najważniejsze długo zastanawiałem się jakie inserty wybrać i postawiłem na Warbox.pl, bo mieści więcej kart niż konkurencyjne, a dodatkowo mogłem od razu kupić insert do pudełka od podstawki i do dodatku, bo niestety ilość kart przekracza możliwości pudła do podstawki :) Jeśli dobrze liczę to zmieszczę ok. 1200-1300 kart w maydayach zielonych albo wspomnianych Ultra Pro w podstawce i gdzieś 500-600 w pudełku do dodatku, także zapewne czeka mnie zakup 3 insertu :)

Dividery znalezione na BGG:
https://boardgamegeek.com/geeklist/191904/item/3925465

Zapracowany, ale szczęśliwy :) Teraz wybór uczestników rozgrywki będzie przyjemnością :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: olsszak »

Nie znalazłem innego wątku z pytaniami - spojrzy ktoś? :)

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=43690
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Jedną z rzeczy ktòra podoba mi się w serii Marvel jest możliwość przygotowania tematycznego setup'u. Dzisiaj rozegrałem właśnie jeden z takich, który okazał się nie lada wyzwaniem, niestety zakończonym porażką:

SCHEME: Dark Alliance
COMMANDER: Nick Fury
Drugi MASTERMIND: Maria Hill, Director Of S.H.I.E.L.D.
ADVERSARY/VILLAIN: Avengers, S.H.I.E.L.D. Elite
BACKUP ADVERSARY: S.H.I.E.L.D. Assault Squad
HERO/ALLY: Skadi, Winter Soldier, Ultron, Green Goblin, Dr. Octopus

Ten setup jest naprawdę ciężki, Maria Hill zalewa miasto S.H.I.E.L.D. Officers, Nick Fury "demoluje" nam rękę, udało mi się ściągnąć tylko 2 Mastermind Tactics Nicka I jednego Marii Hill.

A Wy macie pomysły na, lub rozegraliście jakieś ciekawe tematyczne setup'y?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Albo z racji zbliżającej się premiery filmu Dr. Strange, gościnnego występu Ghost Ridera w serialu Agents Of S.H.I.E.L.D. czy bardziej w klimatach Halloween (niepotrzebne skreślić ;) ) :

SCHEME: Transform Citizens Into Demons
MASTERMIND: Mephisto
VILLAIN: Underworld, Monster Metropolis, Jean Grey (Hero)
HENCHMAN: Ghost Racers
HERO/ALLY: Dr. Strange, Ghost Rider, Magik, Wiccan i Enchantress.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Furia »

Czy na tej stronce (http://tablemonkey.net/Legendary) da się jakoś zapisać karty, których nie chce się w setupie, czy za każdym razem trzeba ręcznie?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Furia pisze:Czy na tej stronce (http://tablemonkey.net/Legendary) da się jakoś zapisać karty, których nie chce się w setupie, czy za każdym razem trzeba ręcznie?
Mozna za pomocą opcji Exclude usunąć karty wchodzące w skład rozegranego Setup'u, i generator zapamiętuje wszystkie karty wyłączone za pomocą tej opcji. Jednak chyba nie da się zapisać wykluczonych kart po wyjściu z generatora. Ja przy rozgrywaniu "kampanii" po prostu odwracałem karty w pudełku tak że było widać które wykluczyłem np. dzień wcześniej, jednak wiązało się to również z żmudnym wpisywaniem ręcznie wszystkich z powrotem na drugi dzień.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

W piatek dotarl do mnie dodatek Deadpool. Rozegralem wczoraj kilka partii i musze powiedziec ze jesli korzystamy tylko z tego dodatku to jest on bardzo trudny. Rozegralem wszystkie cztery Scheme i udało mi się wygrac tylko jeden (Deadpool Kills The Marvel Universe).

Macho Gomez jest tym trudniejszym Mastermindem, "Bounty on Your Head" jest zabawne gdy gra sie na wiecej graczy, ale rowniez bolesne gdy wszystkie posiada jeden gracz. W dodatku "Revenge for Deadpool's "Friends" dopakowuje go i jego Villains, w przypadku takiego Scheme "Everybody Hates Deadpool" podwòjnie (jak z resztą również Evil Deadpool Corpse).

Ogolnie ten dodatek jest bardziej nastawiony na wiecej gracz, niektore karty Heroes dzialaja lepiej przy 2+ (np. Napoleon Complex) .
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Dziś przejrzałem zawartość. Fajnie wykonanie. Instrukcja w formie komiksu, nowe zdolności z humorem jak np. bonus za zagrane karty z "flavour text". Pierwsze wrażenie robi dobre. Spodziewałem się za to więcej kart hero samego Deadpoola, a "czysty" Deadpool jest chyba tylko jeden.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Ja tez liczylem ze dostaniemy inna wersje Deadpoola np. Gwenpool. I szkoda ze na Evil Deadpool Corpse nie sklada sie wiecej wersji tych Villains (jak The Mighty w Fear Itself) np. Venompool , Galactus pool.

Ale ciesze sie ze dostalismy Boba, dotad mielismy tylko Skadi z Hydry.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Upper deck planuje wydac pierwszy Organized Play Kit do Legendary: Marvel zawierający m.in. nową matę:
Spoiler:
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Ciekawi mnie czy dodatkowe karty z tego zestawu są coś warte.
Mata wygląda ok ale wystarcza mi plansza z Core, a maty z Villans w sumie nie używam.
Co ciekawe na planszy jest napisane "officers" czyli w przyszłości jakiś dodatek może rozszerzyć ten deck o nowe postacie.
Dodatkowo są jeszcze 3 pola po lewej, które na razie wydaje mi się, że nie są związane z mechaniką gry.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

c08mk pisze:Ciekawi mnie czy dodatkowe karty z tego zestawu są coś warte.
Mata wygląda ok ale wystarcza mi plansza z Core, a maty z Villans w sumie nie używam.
Co ciekawe na planszy jest napisane "officers" czyli w przyszłości jakiś dodatek może rozszerzyć ten deck o nowe postacie.
Dodatkowo są jeszcze 3 pola po lewej, które na razie wydaje mi się, że nie są związane z mechaniką gry.

Są to pola przeznaczone na Ascended Masterminds, Bound Souls (Thanos), Telepathic Pawns (Professor X) czy inne efekty/karty które mogą pojawić się w rozgrywce za sprawą Scheme czy Masterminds.

Wychodzi na to ze jest to pierwszy z trzech "zestawów" które ukażą się w tym roku. Każdy zestaw jest zaprojektowany pod poszczególnych Mastermindów i Scheme.

Sklepy mogą zakupić taki zestaw za 20$
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

A wiadomo coś o kartach? Jeżeli to będzie tylko alternatywny artwork to słabo. Jeżeli tekst kart by przeszedł redesign to już byłoby coś ciekawego.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Mamy pierwszy preview małego dodatku Legendary Marvel:Noir

Obrazek

a w nim zawartość pudełka:

101 kart:
5 Heroes
2 Masterminds
2 Villain Groups
4 Schemes
1 First Printing Promo


oraz 5 zdjęć kart Heroes:
Spoiler:
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

W Legendary Marvel: Noir będzie znajdować się pierwsza promo karta, wychodzi na to, że w każdej grze wydanej przez UD w 2017 roku będzie się znajdować pierwsza promo karta. Będzie to grywalna karta, która będzie robić coś innego:

"Every new Upper Deck gaming release in 2017 will have a First Printing Promo card. This includes not only Legendary but our other Licensed and Unlicensed games. It will be a playable card that will do something different without breaking the game."
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Wygląda na to, że sprzedaż Legendary spada. Promka na pewno zwiększy sprzedaż pierwszego druku. Do tego Mata i event z nią związany. Z tego co czytałem to karty "foil" dodawane do maty są wszystkie takie same i powinny być rozdawane w ramach zwycięstwa w turnieju. Czyli jest to kolejne zaproszenie do inwestycji w grę.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Kolejny preview Legendary Marvel:Noir, a w nim nowy keyword: Investigate, pierwsza z dwóch Villains Group, jedna karta Mastermind Tactics nowego Masterminda oraz First Printing Promo card:
Spoiler:
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Karta plexi Masterminda Loki z Legendary Marvel Organized Play kit #1:

Obrazek
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: c08mk »

Fajny bajer. W PL będzie to trudno dostępne nawet jak jakieś sklepy by zrobiły turnieje.
Na szczęście są to tylko przeróbki graficzno-jakościowe bez wpływu na grę.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Legendary: A Marvel Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

c08mk pisze:Fajny bajer. W PL będzie to trudno dostępne nawet jak jakieś sklepy by zrobiły turnieje.
Na szczęście są to tylko przeróbki graficzno-jakościowe bez wpływu na grę.
Oby nie, marzę od dawna by zastąpić lichą planszę z Marvela porządną matą. Mam nadzieję, że jakiś sklep to sprowadzi. Instant buy.

Btw, rozpocząłem pare dni temu kampanię. Posiadam wszystkie dodatki do Legendary Marvel (bez F4 i Villans) i na razie wygląda to średnio. Red Skull tylko 2 z 3 misji ( bo 1 scheme akurat z Vilans), Hiperion 1 z 2 misji (akurat scheme z F4). Oby dalej było mniej braków, bo na razie same zwycięstwa. A w talii początkowej dwóch officerów. Rarki można kupić w pierwszej turze. Oby pojawił się boss, który przetrzepie mnie masakrycznie :D
ODPOWIEDZ