Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Keyflower

Post autor: Czacha Games »

Jestesmy polskim wydawcą i działamy na polskich edycjach. Minidodatki beda jako SG dla wspierajacych z oznaczeniem Tylko Na Wspieram.to co oznacza, że nie bedzie ich w sprzedaży. Minidodatkow bedzie kilka, czynimy starania żeby były wszystkie jakie wyszły ale to za jakis czas poinformujemy. Polskie dodatki Farmerzy i Kupcy bedzie mozna kupic tez oddzielnie bez kupowania podstawki.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Keyflower

Post autor: rastula »

zgadzam się co do pierwszegp gracza/fioletowgo meepla... nawet teraz nie do końca pamiętam jak to było :). reszta zasad raczej nie wzbudziła moich wątpliwości.

gra ma stałe miejsce w mojej kolekcji po wsze czasy :).
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Keyflower

Post autor: Zefireq »

Kurczę, Keyflower będzie pierwszą grą, którą wesprę.. i pewnie od razu konkretnie, chcę te minidodatki! Niech tylko jakość wydania nie pozostawi nic do życzenia, bo będe miał przykre wspomnienia ze wspieraniem :/
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Keyflower

Post autor: rafaelus »

Zefireq pisze:Kurczę, Keyflower będzie pierwszą grą, którą wesprę.. i pewnie od razu konkretnie, chcę te minidodatki! Niech tylko jakość wydania nie pozostawi nic do życzenia, bo będe miał przykre wspomnienia ze wspieraniem :/
W razie czego, nie Ty pierwszy i nie ostatni ;) muślę, że jakość pewnie będzie taka sama jak angielskiego wydania.
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Keyflower

Post autor: hutriel »

rafaelus pisze:W razie czego, nie Ty pierwszy i nie ostatni ;) muślę, że jakość pewnie będzie taka sama jak angielskiego wydania.
Czacha niejednokrotnie podkreślała że "Jestesmy polskim wydawcą i działamy na polskich edycjach" i "drukujemy w Polsce". Nie wiem gdzie drukowany był oryginał ale jeżeli to nie jest to łączony dodruk (a korzystają z nich inne wydawnictwa ;)) to z jakością może być różnie. W sensie że lepiej, gorzej lub tak samo. :D
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Keyflower

Post autor: rafaelus »

hutriel pisze:
rafaelus pisze:W razie czego, nie Ty pierwszy i nie ostatni ;) muślę, że jakość pewnie będzie taka sama jak angielskiego wydania.
Czacha niejednokrotnie podkreślała że "Jestesmy polskim wydawcą i działamy na polskich edycjach" i "drukujemy w Polsce". Nie wiem gdzie drukowany był oryginał ale jeżeli to nie jest to łączony dodruk (a korzystają z nich inne wydawnictwa ;)) to z jakością może być różnie. W sensie że lepiej, gorzej lub tak samo. :D
A to nie wiedziałem o tym. To trzymam kciuki, żeby było lepiej, choć Keyflowera już mam :)
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Keyflower

Post autor: hutriel »

rafaelus pisze:A to nie wiedziałem o tym. To trzymam kciuki, żeby było lepiej, choć Keyflowera już mam :)
Oczywiście wypowiadam się z pozycji gracza i użytkownika forum, który wyciągnął takie wnioski na podstawie wypowiedzi Czachy przy okazji innych kampanii. Kuchni nie znam. :)
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Keyflower

Post autor: Czacha Games »

Tam gdzie mamy na to wpływ to drukujemy jak wiecie w Cartamundi (Impuls, Ptaszki, Gangsterzy) - czasem nie mamy możliwości i musimy korzystać z tego co nam licencjodawca wskazuje - Keyflower będzie drukowany w Niemczech - tak jak oryginalna angielska edycja. I jakość jesteśmy spokojni - mamy wszystko co Hutch wypuścił do tej pory więc "namacalnie" widzimy jakość i taka sama będzie w polskiej wersji
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Keyflower

Post autor: misioooo »

warlock pisze:Niby wszystko jest napisane w instrukcji, ale dałoby się to wszystko wytłumaczyć prościej, bo w obecnej formie wyłożone to jest w mocno nieintuicyjny sposób ;).
warlock jestem pewien, że Czacha jest otwarta na sugestie, przynajmniej jednym pustym oczodołem ;P Masz jakiś pomysł jak rozumiem skoro piszesz, że dałoby się to prościej napisać? Wal do czachy - na pewno wezmą pod rozwagę i pewnie wprowadzą w życie jak będzie to faktycznie prostsze...
Ja w Keyflowera też troszkę rozgrywek zaliczyłem - i do póki grałem "regularnie" (co 1/2 tygodnie rozgrywka) było spoko. Faktycznie po dłuższej przerwie niektóre rzeczy musiałem sprawdzać w instrukcji. Ale jak to zawsze powtarzam - w grach planszowych chodzi o zabawę i miło spędzony czas. Zasady są drugorzędne :) Jak grała ekia "po mojemu" (może i niezgodnei z instrukcją) i się dobrze bawiła - to świetna gra :) Teraz też nei pamiętam tego pierwszego gracza co i jak, ale clue zasad to "jeden kafel = jeden kolor". Resztę się "dorobi" podczas rozgrywki tak, aby wszystkim grało się przyjemnie i tyle ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Keyflower

Post autor: Dwntn »

Czacha Games pisze:Jestesmy polskim wydawcą i działamy na polskich edycjach. Minidodatki beda jako SG dla wspierajacych z oznaczeniem Tylko Na Wspieram.to co oznacza, że nie bedzie ich w sprzedaży. Minidodatkow bedzie kilka, czynimy starania żeby były wszystkie jakie wyszły ale to za jakis czas poinformujemy. Polskie dodatki Farmerzy i Kupcy bedzie mozna kupic tez oddzielnie bez kupowania podstawki.
W Keyflower tekst występuje tylko w instrukcji, więc raczej nie wesprę polskiego wydania gdyż posiadam grę z oboma dodatkami. Z chęcią przyjąłbym jednak dodatkowe kafle promocyjne ze SG. Byłbym gotów nawet za nie zapłacić i tu moje pytanie: czy dodatkowe kafelki będą dostępne do kupienia osobno?

- K.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Keyflower

Post autor: malekith_86 »

Czacha Games pisze: Minidodatki beda jako SG dla wspierajacych z oznaczeniem Tylko Na Wspieram.to co oznacza, że nie bedzie ich w sprzedaży.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Keyflower

Post autor: crsunik »

Zawsze można wesprzeć, wziąć kafle i podstawkę sprzedać ;) Ja chyba tak zrobię
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4632
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1941 times

Re: Keyflower

Post autor: warlock »

Panowie, lepiej zacząć od Merchants czy Farmers? :)
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Keyflower

Post autor: michalldz90 »

Raczej Farmers ale prędzej czy pozniej i tak trzeba miec oba :D

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Keyflower

Post autor: norkbes »

warlock pisze:Panowie, lepiej zacząć od Merchants czy Farmers? :)
To zależy w ile osób grasz najczęściej. Jak w 2-3 to Merchants. Ja osobiście podobnie jak w przypadku Troyes zostałem przy samej podstawce. Farmerzy dodają zwierzątka i kafle związane z ich hodowlą ale Kupcy paradoksalnie (bo mniej elementów w pudle) lepiej imho integrują się z grą i czynią ją ciekawszą i bardziej urozmaiconą.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4632
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1941 times

Re: Keyflower

Post autor: warlock »

norkbes pisze:
warlock pisze:Panowie, lepiej zacząć od Merchants czy Farmers? :)
To zależy w ile osób grasz najczęściej. Jak w 2-3 to Merchants. Ja osobiście podobnie jak w przypadku Troyes zostałem przy samej podstawce. Farmerzy dodają zwierzątka i kafle związane z ich hodowlą ale Kupcy paradoksalnie (bo mniej elementów w pudle) lepiej imho integrują się z grą i czynią ją ciekawszą i bardziej urozmaiconą.
Tak mi się własnie wydaje patrząc na instrukcje do obu gier - nie wiem czy ten element pastwisk jest interesujący. Te Extensions z drugiego dodatku wydają się być znacznie ciekawsze ;).
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Keyflower

Post autor: Daquan »

Koledzy i koleżanki,

w żołnierskich słowach: Keyflower czy Key to the city London?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4632
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1941 times

Re: Keyflower

Post autor: warlock »

A tak swoją drogą wykręciłem wczoraj 89 pkt w grze dwuosobowej ;). Jakie uzyskujecie przeciętne wyniki w samej podstawce Keyflowera?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Keyflower

Post autor: Dwntn »

malekith_86 pisze:
Czacha Games pisze: Minidodatki beda jako SG dla wspierajacych z oznaczeniem Tylko Na Wspieram.to co oznacza, że nie bedzie ich w sprzedaży.
Powyższe nie wyklucza sprzedaży w trakcie zbiórki. Dlatego pytam.

- K.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Keyflower

Post autor: Dwntn »

warlock pisze:A tak swoją drogą wykręciłem wczoraj 89 pkt w grze dwuosobowej ;). Jakie uzyskujecie przeciętne wyniki w samej podstawce Keyflowera?
Mój rekord to ok 130 pkt na samej podstawce.

- K.
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Keyflower

Post autor: okon »

Wyniki sa uzależnione od poziomu innych graczy . Jeśli gra się w doświadczonym składzie to wachają się one w granicach 55 -65 pkt jesli gra się z osobami które grają pierwszy raz albo nie za bardzo czaja czaczę to spokojnie lider dobija do 100 . ( mowa oczywiście o samej podstawce )
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Keyflower

Post autor: Nadis »

Daquan pisze:Koledzy i koleżanki,

w żołnierskich słowach: Keyflower czy Key to the city London?
Nam bardziej przypadł do gustu Key to city London. Właściwie wszystkich 6 grających doszło do takiego wniosku, dla wielu Key to city London okazał się jedną z 10 najlepszych gier w jakie zagrali w 2016, a to planszówkowi wyjadacze ;)
pawelpiotrm
Posty: 27
Rejestracja: 02 lut 2016, 11:34
Has thanked: 1 time

Re: Keyflower

Post autor: pawelpiotrm »

Nie grałem ani Keyflower ani Key to the city London. Chciałbym raz a dobrze wybrać i mam pytanie
1) czy zastanawialiście dlaczego na bgg ta gra jest tak nisko London (około miejsca 1900) a Keyflower tak wysoko pierwsza 30.
2) część użytkowników pisze, że jest to w porównaniu z Keyflowerem filerek? Co o tym myślicie?

Dodam, że będę w tę grę grał raz na 2 miesiące więc o rezgrywalność aż tak bardzo się nie martwię.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Keyflower

Post autor: BartP »

Przede wszystkim dlatego że Keyflower jest na rynku od paru lat, a Key to the City - London od raptem paru miesięcy. Co więcej, wiadomo, że obie gry są podobne, więc wiele osób nawet nie kupi i nie oceni nowej inkarnacji.
Filerkiem to KttCL raczej nie jest, ale ma na pewno mniej zasad niż poprzedniczka.
pawelpiotrm
Posty: 27
Rejestracja: 02 lut 2016, 11:34
Has thanked: 1 time

Re: Keyflower

Post autor: pawelpiotrm »

Dzięki za odpowiedź.

Czyli KttcL chyba jest bardziej dla mnie ;-) ale jeszcze poczytam.

Jednak jak gra jest nowością to zastanawia jedynie dlaczego te kilkaset osób tak nisko oceniło ją, cociaż u nas na forum same zachwyty ;-)
ODPOWIEDZ