Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: sqb1978 »

Sirkozi pisze:Zimną Wojnę ktoś kupuje. A GoT co rusz znika ze sklepów i są regularne przedruki. Więc to nie jest tak, że nie ma popytu na skomplikowane tytuły. Wiadomo, że ryzyko jest większe, bo trzeba zainwestować dużo większe środki niż przy grze za 100zł. Fajnie jakby gra się ukazała mimo porażki na wspieram.
Tyle, że np. GoT ma spore wsparcie serialowo-książkowe. A marketing Zimnej Wojny ostatnio Putin wspiera ;)
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Wintermute »

sirkozi pisze:Zimną Wojnę ktoś kupuje. A GoT co rusz znika ze sklepów i są regularne przedruki. Więc to nie jest tak, że nie ma popytu na skomplikowane tytuły. Wiadomo, że ryzyko jest większe, bo trzeba zainwestować dużo większe środki niż przy grze za 100zł. Fajnie jakby gra się ukazała mimo porażki na wspieram.
Latwiej sprzedac tytul juz wydany na zachodzie niz wypromowac cos zupelnie od zera.

Taki lekki offtop - promocja, promocja, promocja. Cudownie, ze gra jest pokazywana na konwentach i tutaj szeroko omawiana. Ale wchodze na strone wydawnictwa i zamiast wieeelgachnej informacji o zbiorce co widze? Gdzies tam zagrzebana zajawke gry.

Patrze na to jak zbnierane sa srodki na PLO, patrze jak poszlo chlopakom z Convicted i zastanawiam sie kto podejmuje decyzje marketingowe odnosnie PLO:)

Zyczliwie im kibicuje, bo takie inicjatywy sa fajne i z tego co inni pisza silnik w grze jest. Ale silnik to nie wszystko - brak mi w tym wszystkim ladnej karoserii...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

cezner pisze:Jeśli ta gra jest tak fantastyczna jak wszyscy mówią, to jeśli akcja na wspieram nie wypali, to chyba znajdzie się jakieś wydawnictwo chętne na wydanie tej gry? W końcu tyle teraz nowych polskich gier jest wydawanych.

Wydawane są zwykle tłumaczenia gier drukowane w olbrzymim nakładzie dla wielu krajów razem, zupełnie co innego.
A dlaczego niby obecny autor i przyszły wydawca miałby za grosze oddawać projekt-dziecko komuś innemu? Bardzo bym się zdziwił. Prędzej Kickstarter, jeśli przygotowaliby się do kampanii lepiej niż na wspieram.to i ogarną jakoś międzynarodową wysyłkę (co pewnie nie jest proste), to nie powinno być peroblemu.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: cezner »

Autor i przyszły wydawca nie ma pieniędzy na wydanie gry.
A może i ma pieniądze, ale nie chce ryzykować pakowania w to środków i woli środki wydać na coś innego.
Może nazbiera na wspieram. Ale jak nie nazbiera to co wtedy? Może projekt wrzucić do szuflady albo spróbować zainteresować jakiegoś wydawcę.

Co do wydawania tylko w olbrzymim nakładzie, w ten sposób to Trzewik chyba żadnej gry by nie wydał nie wspominając o takim np. Robinsonie.
Kiran
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2013, 08:04

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kiran »

Chciałam wyłuskać z tych tekstów to co dla mnie ważne czyli odczucia po rozgrywkach na Pyrkonie, bo sama grałam i jestem ciekawa czy są podobne do moich . Niestety znowu w temacie mamy rady samych osób znających się na wydawaniu gier jak cholera. Czy ktoś nie widzi, że jednocześnie akcja jest obrazem środowiska graczy w Polsce. Skoro nie stać takiego środowiska na zakup 318 gier po 175 zł to czy wydawca musi ryzykować wydanie ich w nakładzie np. 1000 aby były w sklepach. Dla mnie odpowiedź jest jasna i wcale bym się nie zdziwiła, że akcja zaskoczy dopiero na kickstarterze. Rodzi się pytanie czy gracze z Polski muszą kupować polskie gry w droższej cenie, bo na pewno nie będzie ona mniejsza z zagranicy ?
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kolejarz »

Na Kickstarterze też nie wszystkie zbiórki się udają.
Gra tania nie jest, crowdfunding w Polsce raczkuje, to jedna z większych kampanii, być może największa związana ze sprzedażą produktu (na rodzimej platformie). Nadal jest brak instrukcji, nieznane są finalne grafiki, pokazano tylko kilka prototypów figurek. Czy na pewno taka zbiórka zakończyłaby się sukcesem na Kickstarterze? Jeśli akcja na wspieram.to się nie uda, to następnym razem będzie prościej, ale właśnie dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz odwaleniu części pracy, będzie więcej do pokazania.
Inaczej niż na Kickstarterze w przypadku PLO pieniądze trzeba zamrozić w momencie wyrażenia wsparcia, więc niektórzy będą zwlekać, chociaż już podjęli decyzję.
Nie można definiować środowiska po (jeszcze nieznanych) efektach jednej kampanii. Ja zdecydowanie nie uważam, że jest ona prowadzona źle, ale na pewno wiele można jeszcze poprawić. Gdyby od początku niektóre elementy wyglądały chociaż tak, jak dziś, to pewnie przełożyłoby się to większą liczbę wspierających. Poza tym specyfika polskiego rynku jest inna, niż amerykańskiego i światowego. Według kickstarterowych prognoz projekt należałoby porzucić/rozpocząć od nowa, ale u nas jeszcze się dużo może zmienić. Nie ma co jednak wchodzić na ambicję środowiska graczy - tak jak wszędzie powinna ich przekonać do zakupu dobra gra, a nie budowanie obrazu.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

Będę powtarzał jak mantrę, poczekajmy do kwietniowych wypłat wtedy się rozrusza :)
A do końca marca autorzy naprawdę powinni zadbać o instrukcję i dać poziom na zakup kilku sztuk w lepszej cenie, skoro jest popyt na taki poziom to niech stworzą podaż.
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: cezner »

Trzeba zamrozić prawie 200 zł a tak naprawdę, to nie wiadomo kiedy gra się ukaże i jak naprawdę będzie wyglądać. A może się okaże, że chłopaki się przeliczyli i za te 175 złoty nie uda im się wydać gry w takiej jakości jak mają nadzieję. Patrz: Piwne Imperium
A tymczasem mają się pojawić Nations, Caverna, Russian Railroads - to tylko te największe poessenowe hity. Jest już L&C, będą jeszcze inne gry.
Trzewik wypuszcza ostatnio co chwila coś nowego, Ozy też ma coś w zanadrzu, a i inni co chwilę bombardują nas nowościami.
Jeśli mam wybrać produkt sprawdzony i dać podobne pieniądze za coś czego nie widziałem, nie zagrałem i dostanę nie wiadomo kiedy to zastanowię się na pewno nad tym kilka razy.
A patrząc na swoją półkę i czas na granie, to zamiast kupować powinienem chyba raczej sprzedawać :wink:
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Czas na „krótkie” podsumowanie prezentacji gry planszowej Pan Lodowego Ogrodu podczas tegorocznego Pyrkonu. Jakbyśmy mieli jednym zdaniem podsumować to, co miało miejsce to pewnie brzmiałoby tak: „Czujemy się rozdarci na strzępy a nasze struny głosowe długo będą zastanawiać się, o co ten krzyk”.

Dzień I – WYPRAWA
Po sprawdzeniu kompletu bagażów a w szczególności tego czy jest z nami na pokładzie Pan Lodowego Ogrodu ruszyliśmy w drogę. Aura na podróż była znakomita – słońce, błękit nieba i -30 stopni na zewnątrz samochodu a przecież miało być 20 w plusie. Szybkie skojarzenie faktu błędnego odczytu temperatury przez komputer pokładowy z odbiorem dzień wcześniej auta od lakiernika szybko uświadomił nam, że 450km drogi zmieni nasz wehikuł w saunę. Pomimo trudności z aurą panującą wewnątrz pojazdu dotarliśmy na miejsce troszkę po godzinie 13. Szybkie rozpakowanie bagażów, akredytacja i prototyp Pana Lodowego Ogrodu wylądował na stole o 14:30. Na pierwszych chętnych nie musieliśmy długo czekać. Przy prototypie znalazły się najbardziej kompetentne osoby tj. autor gry + główny ilustrator. W takim składzie mieliśmy zebrać najwięcej opinii na temat mechaniki oraz oprawy wizualnej. Piątkowy dzień pokazał nam, że organizatorzy Pyrkonu dołożyli wszelkich starań, aby tłumaczenie gier jak i sama gra odbywały się w ciężkich warunkach. Planowaliśmy w sobotę stworzenie większego stołu, aby posadzić przy nim wiele osób, którym wytłumaczylibyśmy zasady a potem po kolei odbywałyby się same gry, lecz ze względu na umiejscowienie Bloku Pokazów w tej samej hali, co games room, z którego hałas był nie do zniesienie musieliśmy zmienić plan pokazów. W piątek zakończyliśmy tłumaczyć PLO około godziny 22.

Dzień II – WITAMY W PIEKLE
Pobudka, szybki prysznic, podklejenie planszy prototypów, kebab w bułce na wynos i na miejscu jesteśmy już ok godzi 9:30 licząc na to, że zdążymy zjeść śniadanie przed tłumaczeniem gier. Niestety było całkiem inaczej. Zastaliśmy już zajęte dwa stoły czekające na to, aż rozłożymy prototypy oraz sporych rozmiarów tłumek na dalsze gry. Pierwsze tłumaczenie reguł zaczęliśmy dosłownie z marszu na dwóch prototypach. Tłumaczyliśmy dokładnie i głośno, bo oprócz przekrzykiwania decybeli z bloku pokazowego musieliśmy dotrzeć naszym głosem do ludzi stojących na około stołów. Widząc ilu jest chętnych trzeba było szybko zainicjować listę kolejkową, która spuchłą przekraczając ramy godzinowe całej imprezy. Kolejne założeniem było nieprzekraczanie 2h rozgrywki nawet jak będziemy musieli grzecznie wyprosić obecnie grających na rzecz poznania gry przez kolejnych chętnych. Niektórzy siedzieli przy stole przez dwie rozgrywki, aby dosiąść się do niekompletnej ekipy. Dwie próby telefoniczne do zainteresowanych na liście kolejkowej - brak odzewu po dwóch próbach i wskakiwała kolejna ekipa. Udało się jakoś ogarnąć to, aby każda rozgrywkę rozpoczynać co 2h.
Miłym zaskoczeniem a zarazem małym przesunięciem w planach rozpoczęcia rozgrywek byłą wizyta Jarosława Grzędowicza autora powieści. Tutaj zaliczyliśmy półgodzinne omawianie elementów mechaniki gry jak i jej wyglądu. W skrócie zrobiliśmy wrażenie na autorze rozmachem wykonania a czekający cierpliwie na rozgrywkę gracze stali na baczność jak przy generale ;). Gdzieś w tym młynie o godzinie 17 przypomnieliśmy sobie o naszym śniadaniu w postaci zimnych kebabów, które trzeba było zjeść, aby nie paść z głodu. Tłumaczenie gier zakończyliśmy troszkę po północy.

Dzień III- WYCZERPANIE
Nie wiem jak to jest możliwe, ale jakoś nie pamiętamy razem wiele z sobotniego tłumaczenia. W niedzielę odbyły się przygotowania do powrotu, sprawdzanie co się działo w innych budynkach
Do dziś jak zerkniemy na papierową siatkę wręczaną przez organizatorów, na której powstałą improwizowana lista kolejkowa jesteśmy zaskoczeni ogromem osób, jakie się przewinęły. Wydaje się nam, że to jakaś 1/5 osób, jakie chciały zagrać. Wszystkich, którym się nie udało zagrać możemy jedynie przeprosić za brak takiej możliwości.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

Kiran pisze:Skoro nie stać takiego środowiska na zakup 318 gier po 175 zł to czy wydawca musi ryzykować wydanie ich w nakładzie np. 1000 aby były w sklepach.
Skąd liczba 175 zł?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Einar
Posty: 92
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Einar »

Najtańszy pakiet z grą na Wspieram To ma koszt 190 zł.

Chyba Redimp pisał tutaj wcześniej, ze jest to gra za 175 zł plus 15 zł koszt przesyłki.
Sadentrue
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2014, 18:56

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Sadentrue »

Też grałem na Pyrkonie. Przerobiłem już "trochę" gier planszowych i ta bardzo mi się spodobała. Zwróciłem na nią uwagę ze względu na książkę. Zaskakuje mnie wasz pociąg do instrukcji ale faktycznie przydałby się jakiś gameplay. W grze nie ma losowości polegającej na rzucie kostką. Każdą z 4 postaci gra się zupełnie inaczej. Są 3 sposoby na wygranie gry. Mechanika już jest skonstruowana i przemyślana. Czuć klimat książki - 4 pseudo bogów walczy o wpływy świata. Czarowanie jest łatwe i daje duże możliwości ale zwiększa możliwość ataku Vuko i przyspiesza moment opadu martwego śniegu. Gra trwa 1 do 1,5 h co jest rewelacją przy rozbudowanych grach. Oczywiście to zależy od graczy ale poważnie jest mało mielizn i dłużyzn, które są np. w takiej Agricoli (dla wielu gra święta ale mnie nie zabijajcie).

Czyli jedyne czego nie wiemy to jak będzie się prezentować graficznie.

Brakuje mi troszkę globalnej losowości. Nie chodzi o wpływ na jednego gracza ale o np. talię kart, z której co 2 rundy losowana byłaby karta zmieniająca coś na świecie (wzrost siły plemion; bunt plemion przeciwko zaborcom; +5 do martwego śniegu; po 1 szt. bonus do ataku dla każdego gracza do rozdysponowania na dowolną jednostkę; po jednym żetonie Vuko dla każdego kto chociaż raz czarował itp.). Przedłużyłoby to żywotność gry i połamało troszkę schematyczne granie przyszłych mistrzów. Ale z tym już raczej poczekamy do dodatku ;)

To najciekawsza planszówka w jaką grałem na tych targach (Hearoes of M&M; Pory Roku; Westerplatte; Craftsmen i kilka innych)

Pracuję, zarabiam ale dla mnie to też duża kwota. Jestem fanem planszówek i parę ich już uzbierałem więc ze znajomymi mamy pewną "bazę" gier. Jednak mało jest czasu na wspólne spotkania. Tyle prywaty, która nikogo nie obchodzi, a fakty są takie że przy kwocie 130 zł już miałbym ciężki orzech do zgryzienia.

I teraz pytanie do autorów (które mogłem zadać na na targach ale dopiero teraz pomyślałem) czy byłaby możliwość podwójnego wydania?
Chodzi mi o to że do drukarni idzie ta sama gra ale w zależności od tego czy kupujemy wersję standardową czy ekskluzywną to takie dostajemy elementy. Figurki to bardzo fajna rzecz i na pewno jest plusem ale wolałbym kupić taniej i grać zwykłymi ciętymi drewnianymi lub plastykowymi.

RedImp: Faktycznie nie mieliście łatwych warunków ale odkąd pamiętam to prezentacja każdej nowej gry planszowej na każdym konwencie wygląda w taki sposób. Wyjątkiem są większe wydawnictwa, które mają własną powierzchnię wystawową i uczą gry w obrębie tego stoiska. Innym wyjściem było zamówienie sali pod kątem jakiegoś typu prelekcji dotyczącej gier planszowy i zrobienie tego na przykładzie Pana Lodowego Ogrodu. Byłoby to bezczelne lokowanie produktu ale cel uświęca środki ;) I tak gratuluję organizacji. Paradoksem jest to że do was było wielu chętny, a niestety tylko 2 gry planszowe natomiast niektóre wydawnictwa miały dużo gier ale mało chętnych do testowania lub chętnych tylko ze względu na jakieś benefity w postaci udziału w konkursie.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: espresso »

Dwa wieczory pisania, ale udało się: moje wrażenia po partii na Pyrkonie wraz z opisem zasad.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

Fajna recenzja.

Plansza mi się podoba. figurka smoka wypasiona. Ciekawe czy będzie takiej samej wielkosci.
Nie podobają mi się karty gracza. Nie wiem co w nich jest nie tak, ale jak na nie patrzę cos mi tam nie pasuje. Moze te czarne pola, które przesłaniają tło. Co sądzicie o kartach gracza ? Czy to tylko ja mam takie wrażenie ze czegos tam brakuje (albo jest za duzo)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: espresso »

Figurka będzie mniejsza (niestety). Na początku też plansze graczy wydawały mi się nieciekawe, ale w praktyce były bardzo funkcjonalne. Te czarne pola w trakcie gry zakrywa się żetonami ulepszeń dla jednostek. Pamiętaj, że to ciągle prototyp i grafiki mają się jeszcze zmieniać.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

cezner pisze:Trzeba zamrozić prawie 200 zł a tak naprawdę, to nie wiadomo kiedy gra się ukaże i jak naprawdę będzie wyglądać. A może się okaże, że chłopaki się przeliczyli i za te 175 złoty nie uda im się wydać gry w takiej jakości jak mają nadzieję. Patrz: Piwne Imperium
A tymczasem mają się pojawić Nations, Caverna, Russian Railroads - to tylko te największe poessenowe hity. Jest już L&C, będą jeszcze inne gry.
Trzewik wypuszcza ostatnio co chwila coś nowego, Ozy też ma coś w zanadrzu, a i inni co chwilę bombardują nas nowościami.
Jeśli mam wybrać produkt sprawdzony i dać podobne pieniądze za coś czego nie widziałem, nie zagrałem i dostanę nie wiadomo kiedy to zastanowię się na pewno nad tym kilka razy.
A patrząc na swoją półkę i czas na granie, to zamiast kupować powinienem chyba raczej sprzedawać :wink:
To co ty w ogóle robisz w tym temacie? Nikt nie każe Ci kupować, więc może byś już sobie odpuścił?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: costi »

Znaczy, temat tylko dla klakierów, a nie osób wyrażających uzasadnione wątpliwości odnośnie zakupu?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Sandman »

espresso pisze:Dwa wieczory pisania, ale udało się: moje wrażenia po partii na Pyrkonie wraz z opisem zasad.
Poczytaj o zasadach interpunkcji, bo niektórych zdań nie da się czytać.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Kurak
Posty: 91
Rejestracja: 12 wrz 2012, 10:07

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kurak »

Bardzo fajna recenzja! Nie miałem żadnych problemów z odbiorem tekstu. Pewnie dlatego, że nie jestem filologiem i brak paru przecinków mi nie przeszkadza w czytaniu.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

costi pisze:Znaczy, temat tylko dla klakierów, a nie osób wyrażających uzasadnione wątpliwości odnośnie zakupu?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Wypowiedzi ceznera nie odnoszą się ani do gry, ani nawet tej konkretnej kampanii. Nie szuka ani nie wnosi informacji. Powtarza to, co padło tu już z ust 100 osób i nie jest specjalnie odkrywcze: kupno gry zanim ostoi się trochę na rynku wiąże się z ryzykiem. Poza tym osobiście mi się wydaje, że jeśli ktoś wypowiada się na temat, o którym nie ma pojęcia (rynek wydawniczy, w szczególności w polsce), wypada wypowiadać się mniej autorytarnie i nie w formie 'dobrych' rad.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: KubaP »

schizofretka pisze:
costi pisze:Znaczy, temat tylko dla klakierów, a nie osób wyrażających uzasadnione wątpliwości odnośnie zakupu?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Wypowiedzi ceznera nie odnoszą się ani do gry, ani nawet tej konkretnej kampanii. Nie szuka ani nie wnosi informacji. Powtarza to, co padło tu już z ust 100 osób i nie jest specjalnie odkrywcze: kupno gry zanim ostoi się trochę na rynku wiąże się z ryzykiem. Poza tym osobiście mi się wydaje, że jeśli ktoś wypowiada się na temat, o którym nie ma pojęcia (rynek wydawniczy, w szczególności w polsce), wypada wypowiadać się mniej autorytarnie i nie w formie 'dobrych' rad.
+milion
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: cezner »

schizofretka pisze:
costi pisze:Znaczy, temat tylko dla klakierów, a nie osób wyrażających uzasadnione wątpliwości odnośnie zakupu?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Wypowiedzi ceznera nie odnoszą się ani do gry, ani nawet tej konkretnej kampanii. Nie szuka ani nie wnosi informacji. Powtarza to, co padło tu już z ust 100 osób i nie jest specjalnie odkrywcze: kupno gry zanim ostoi się trochę na rynku wiąże się z ryzykiem. Poza tym osobiście mi się wydaje, że jeśli ktoś wypowiada się na temat, o którym nie ma pojęcia (rynek wydawniczy, w szczególności w polsce), wypada wypowiadać się mniej autorytarnie i nie w formie 'dobrych' rad.
schizofretka, niejaka Kiran stwierdziła, że to że uzbierało się na razie niewiele osób to jest to od razu obraz środowiska w Polsce.
No to wyjaśniłem skąd mogą się brać wątpliwości przed wsparciem projektu. Nie przypominam też sobie abym w swoich wypowiedziach dawał komuś jakieś dobre rady a w szczególności wypowiadał się autorytarnie.
Kiran
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2013, 08:04

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kiran »

Wyjaśniłam w kontekście marudzenia niektórych osób, krytyki akcji, itp. Macie filmik, obszerne relacje środowiska blogerskiego z rozgrywek, opinie porządnych graczy(nawet eurosucharowców) i czego wam jeszcze brakuje? Wizyty autora w domu, co by wytłumaczył zasady. Ja nie widziałam żadnej negatywnej opinii o tej grze a wręcz przeciwnie po zagraniu na Pyrkonie mogę śmiało powiedzieć, że gra bije konkurencyjne tytuły, do których jest porównywana. Weźcie akcję Convicted - chłopaki nawet gry nie mają przetestowanej a już jest ufundowana. Polskiego narzekacza nigdy nie zrozumiem. Nie jesteście przekonani to nie kupujcie, bo właśnie zamiast poczytać opinie o rozgrywce czytamy same rady obserwatorów bez doświadczenia w prowadzeniu akcji(osoby których to nie dotyczy nie wymieniam). To jest utrudnianie akcji! Tak Costi jest to watek dla Klakierów, których interesuje powodzenie projektu.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

Kiran pisze:Wyjaśniłam w kontekście marudzenia niektórych osób, krytyki akcji, itp. Macie filmik, obszerne relacje środowiska blogerskiego z rozgrywek, opinie porządnych graczy(nawet eurosucharowców) i czego wam jeszcze brakuje? Wizyty autora w domu, co by wytłumaczył zasady. Ja nie widziałam żadnej negatywnej opinii o tej grze a wręcz przeciwnie po zagraniu na Pyrkonie mogę śmiało powiedzieć, że gra bije konkurencyjne tytuły, do których jest porównywana. Weźcie akcję Convicted - chłopaki nawet gry nie mają przetestowanej a już jest ufundowana. Polskiego narzekacza nigdy nie zrozumiem. Nie jesteście przekonani to nie kupujcie, bo właśnie zamiast poczytać opinie o rozgrywce czytamy same rady obserwatorów bez doświadczenia w prowadzeniu akcji(osoby których to nie dotyczy nie wymieniam). To jest utrudnianie akcji! Tak Costi jest to watek dla Klakierów, których interesuje powodzenie projektu.
Dokładnie!
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

Kiran pisze:Macie filmik, obszerne relacje środowiska blogerskiego z rozgrywek, opinie porządnych graczy(nawet eurosucharowców) i czego wam jeszcze brakuje?
Instrukcji.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
ODPOWIEDZ