Neuroshima Hex wersja 1.0 a 2.5

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Neuroshima Hex wersja 1.0 a 2.5

Post autor: DarkSide »

Czy można w prosty sposób odróżnić oba wydania? (Zwłaszcza jeśli gra jest nowa i zafoliowana)
Czy sam rok wydania gwarantuje wersję 2.5?
Czym sie tak naprawdę różnią oba wydania? Czytałem że jakością wykonania elementów i wykonaniem planszy(?!) Czy mając zdjęcie planszy można ocenić z które wydanie oferuje sprzedawca?
Podobnie ze znacznikiem punktacji, czy ktoś mógłby mi wskazać przykładowe zdjęcia pokazujące wygląd owego wskaźnika w obu wersjach ?

z góry dziękuję
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex wersja 1.0 a 2.5

Post autor: jolietjake »

Można w prosty spósób - po okładce, po planszy, po oprawie graficznej komponentów, po liczniku punktów.
2.5: http://www.sztab.com/tapety/galeria/neu ... ex-2-4.JPG
1.0: http://gralnia.files.wordpress.com/2009 ... ko_nsx.jpg
Raczej nie polecam wersji 1.0 - wielką zaletą Hexa jest to jak go można rozwijać i jak właśnie jest dodatkami rozwijany - a rozwijany jest pod wersje 2.5. Wersja nowsza ma dużo ładniejsze grafiki i profesjonalną szatę graficzną, zupełnie inny standard. Plansza w 2.5 pozwala również swoim rozmiarem na rozgrywki 5-6 graczy oraz na rozgrywanie scenariuszy na większej powierzchni niż standardowa plansza. W 1.0 punktacje oznacza się na widocznych na zdjęciach, eee... nie wiem jak te zegary nazwać ;p, w 2.0 poprostu przesuwasz znacznikiem po torze punktowym. Nawet jeśli masz dopłacić te kilka dych do wersji 2.5 - zdecydowanie polecam! Jak ja rok temu kupowałem Hexa miałem ten sam dylemat i cieszę się, że przypadkiem nie kupiłem wersji 1.0
Joliet Jake na BGG
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex wersja 1.0 a 2.5

Post autor: Senthe »

Nie da się nie odróżnić jednej wersji od drugiej.
Zacznijmy od tego, że pierwsza edycja ma o połowę niższe pudełko ;P. Jej wygląd różni się praktycznie wszystkim od 2.5.
Poza tym na pewno nie warto jej teraz kupować, to raczej taka ciekawostka retro dla kolekcjonerów i szaleńców.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
bubak
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2012, 23:24
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Neuroshima Hex wersja 1.0 a 2.5

Post autor: bubak »

Warto dodać, że w wersji 1.0 awersy i rewersy żetonów się nie nakładają idealnie. Szczególik w zasadzie, ale takie niuanse kreują otoczkę i klimat :)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Neuroshima Hex wersja 1.0 a 2.5

Post autor: DarkSide »

Dziękuję wszystkim za rozwianie moich wątpliwości :D
Po prostu trafiłem na ofertę*) w sieci ofoliowanej nówki NH za 67zł i wolałem się upewnić, że to nowa wersja. Ze zdjęć wygląda że to wersja 2.5 :mrgreen:

*) - Ponieważ to nie ten dział więc nie chcę wyjść na forumowego trolla, ale jeśli ktoś jest zainteresowany to niech pisze na PW. Zapodam linka do oferty sklepu.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex wersja 1.0 a 2.5

Post autor: Senthe »

@DarkSide
Jeśli to nie jest gra na prezent, to z łatwością kupisz na forum NHex w bardzo dobrym stanie dużo taniej - mnóstwo się ich tu pojawia. Tak tylko podpowiadam ;)
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Neuroshima Hex wersja 1.0 a 2.5

Post autor: maciejo »

O ile dobrze pamiętam to NH 2.5 była sprzedawana bez folii 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Neuroshima Hex wersja 1.0 a 2.5

Post autor: DarkSide »

Senthe pisze:@DarkSide
Jeśli to nie jest gra na prezent, to z łatwością kupisz na forum NHex w bardzo dobrym stanie dużo taniej - mnóstwo się ich tu pojawia. Tak tylko podpowiadam ;)
No właśnie sęk w tym, że monitoruję rynek wtórny na forum i ....bryndza Panie! Nawet jeśli się coś pokaże to w cenie (wraz z przesyłką) na poziomie właśnie 65zł. Zatem przy róznicy dosłownie 2zł, nie ma to znaczenia, a tak mam "nówkę-nierdzewkę" i to z odbiorem osobistym.
maciejo pisze:O ile dobrze pamiętam to NH 2.5 była sprzedawana bez folii 8)
ojtamojatam! 8)
Gdybym był szpecem od NH to bym nie zakładał tematu :P
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
ODPOWIEDZ