Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Andarist »

Byly 2 - Magia i Myszy: Postrzępiony skrawek rozumu i Magia i Myszy: Igielny Rapier
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Porchpeople »

playerator pisze:
pattom pisze:Ktoś ma do odsprzedania karty promo i woreczek płócienny sprzedawany onegdaj przez Cuba?
Były jakieś karty promocyjne po polsku?
Były dodawane do egzemplarzy sprzedawanych w przedsprzedaży z CUBE
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Andarist »

Potem mozna tez bylo dokupic je w sklepiku (tak je nabylem)
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

playerator pisze:
pattom pisze:Ktoś ma do odsprzedania karty promo i woreczek płócienny sprzedawany onegdaj przez Cuba?
Były jakieś karty promocyjne po polsku?
Tak, dwie: Igielny Rapier oraz Postrzępiony Skrawek Rozumu.
Teraz do kupienia razem z audiobookiem.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: playerator »

Dzięki za informacje :) A ten audiobook, to co to takiego? Jest do gry, czy do posłuchania po prostu?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mice and Mystics

Post autor: pattom »

playerator pisze:Dzięki za informacje :) A ten audiobook, to co to takiego? Jest do gry, czy do posłuchania po prostu?
Do posłuchania.
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

playerator pisze:Dzięki za informacje :) A ten audiobook, to co to takiego? Jest do gry, czy do posłuchania po prostu?
Audiobook, to po prostu przeczytany przez lektora tekst fabularny z "Księgi opowieści", więc tak naprawdę możesz się bez tego obejść ;)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: playerator »

xilk pisze: Audiobook, to po prostu przeczytany przez lektora tekst fabularny z "Księgi opowieści", więc tak naprawdę możesz się bez tego obejść ;)
No fakt, szczególnie że cena wysoka. Ale karty promocyjne chciałbym dokupić. Jest jakaś inna opcja na ich zdobycie?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

xilk pisze: Audiobook, to po prostu przeczytany przez lektora tekst fabularny z "Księgi opowieści", więc tak naprawdę możesz się bez tego obejść ;)
Nie po prostu, ale "aż". To jedna z najciekawszych rzeczy zrobionych do fabularnych gier planszowych. Nie znam wersji polskiej, ale angielska istotnie podniosła moją radość z gry.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: ernin »

Ja się ciągle waham nad kupnem dodatku z powodu właśnie braku audiobooka :/
Awatar użytkownika
pawluus_3
Posty: 84
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:27
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: pawluus_3 »

Zastanawiam się nad kupnem gry przygodowej z klimatem rodzinnym do pogrania w święta.
Rodzina preferuje lżejsze rozgrywki (sprawdziły się tytuły takie jak Wsiąść do pociągu, Kakao, Patchwork, Dixit, itp.).

Przeczytałem wątek, parę recenzji i jestem świadomy jakości instrukcji i regrywalności (to jest raczej do przeskoczenia gdyż nie gram zbyt często a nad instrukcją mogę siedzieć tak długo aż ją rozgryzę).
Zastanawiam się jednak czy jako gracz raczej euro, "Magia i Myszy" są dobrym wyborem na początek dla mnie (o rodzinę raczej się nie martwię)?
Co do "Myszy" to jedyną wątpliwość mam właśnie co do mechaniki - czy wystarcza ona na te 11 scenariuszy czy przy którymś z kolei będzie mnie ogarniać znużenie na myśl o losowości i powtarzaniu schematów. Nie mówiąc już że wydanie +200 zł za grę jest sporą kwotą.

Tak więc pytania:
Czy gra nie jest zbytnio schematyczna (wchodzimy do pomieszczenia>czyścimy z wrogów>szperamy>idziemy dalej)?

Czy planowane jest w przyszłości wydanie dodatku "Downwood Tales" po polsku?
Jeśli już bym się zdecydował na zakup to wolał bym mieć wszystkie historie w komplecie;)

Wiem że post pasuje też do działu "Co kupić", i tam też zostanie umieszczony w zmienionej formie jeśli nie przekonam się co do "Myszek".
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: pinata »

pawluus_3 pisze:[...] czy przy którymś z kolei będzie mnie ogarniać znużenie na myśl o losowości i powtarzaniu schematów.
Mnie gra znużyła już po 3-4 scenariuszach. Kiedyś o tym pisałem.

Ale jeżeli zamierzasz grać z dziećmi, to Magia i Myszy powinny się sprawdzić. Ja grałem z cztero i sześciolatkiem i obu gra się bardzo podobała (przy czym młodszy miał jeszcze problemy z wysiedzeniem całego scenariusza przy stole).
Ostatnio zmieniony 20 lis 2016, 13:16 przez pinata, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

pawluus_3 pisze: Zastanawiam się jednak czy jako gracz raczej euro, "Magia i Myszy" są dobrym wyborem na początek dla mnie (o rodzinę raczej się nie martwię)?
Chyba nie. Ta gra raczej nie sprawi przyjemności eurograczom i będą oni mieli kłopot, z graniem w nią dobrze, co z kolei spowoduje częstsze przegrane, frustrację, itd.
pawluus_3 pisze: Co do "Myszy" to jedyną wątpliwość mam właśnie co do mechaniki - czy wystarcza ona na te 11 scenariuszy czy przy którymś z kolei będzie mnie ogarniać znużenie na myśl o losowości i powtarzaniu schematów.
Każdy scenariusz stara się wnieść coś nowego, ale to zwykle jest niewielka modyfikacja, czy chwilowa tematyczna zabawa. Główny schemat pozostaje i może znużyć. Niemniej jednak, im dalej w głąb, tym myszy mocniejsze i eliminacja wrogów, czy przejście scenariusza możliwie szybko wciaż pozostaje istotnym wyzwaniem, którego rozwiązanie potrafi sprawiać przyjemność.
Awatar użytkownika
pawluus_3
Posty: 84
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:27
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: pawluus_3 »

Dzięki wielkie za informacje nie pozostaje mi nic innego jak szukać dalej ale nie powiem że "Magia i Myszy" wykonaniem i klimatem kuszą bardzo.

Gdyby syn miał trochę więcej lat to pewno bym się zdecydował by wkręcić go w świat przygody no ale jak pisałem wcześniej - musi trochę podrosnąć.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

A ile junior ma lat?
Awatar użytkownika
pawluus_3
Posty: 84
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:27
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: pawluus_3 »

Jeszcze nie ma nawet roczku - do tego czasu jak przejdziemy etap pędzących zwierzątek od Reinera Knizia to może wyjdzie coś jeszcze;)
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: charlie »

pawluus_3 pisze:Jeszcze nie ma nawet roczku - do tego czasu jak przejdziemy etap pędzących zwierzątek od Reinera Knizia to może wyjdzie coś jeszcze;)
Kupiłem "Magię i Myszy" jak córka miała dwa lata, a syna jeszcze nie było na świecie. Oczywiście kupiłem z myślą o dzieciach (zresztą, nie tylko tę, ale sporo innych gier tak kupiłem). A grałem w gronie dorosłych lub z dzieciakami z rodziny wielokrotnie. Nie nadaje się do trzaskania zbyt często, ale wg mnie tak jest z każdą grą kooperacyjną.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: kastration »

charlie pisze:
pawluus_3 pisze:Jeszcze nie ma nawet roczku - do tego czasu jak przejdziemy etap pędzących zwierzątek od Reinera Knizia to może wyjdzie coś jeszcze;)
Kupiłem "Magię i Myszy" jak córka miała dwa lata, a syna jeszcze nie było na świecie. Oczywiście kupiłem z myślą o dzieciach (zresztą, nie tylko tę, ale sporo innych gier tak kupiłem). A grałem w gronie dorosłych lub z dzieciakami z rodziny wielokrotnie. Nie nadaje się do trzaskania zbyt często, ale wg mnie tak jest z każdą grą kooperacyjną.

Każdą oprócz Robinsona i Pandemii. Ja ostatecznie skreśliłem Magię i Myszy z powodów wielokrotnie podawanych (infantylność, schematyczność, powtarzalność rozgrywki), choć wykonanie - nawet patrząc przez pryzmat niedoskonałego przecież spojrzenia przez zdjęcia/video - wydaje się powalać i wizualnie to piękna gra być musi. No ale jakby tylko to decydowało, to bym kupował obrazy.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Paskuder »

Witam

Koledzy gorąca prośba - czy jakaś dobra dusza mogłaby mi zeskanować w wysokiej jakości i wysłać w pdfie na maila kalmar13@op.pl kartę mysiej zdolności "pierwsza pomoc"? To ta która za dwa sery można uleczyć jedną ranę - uzdrowiciel płaci jeden ser mniej. Gram z sześcioletnim synem i jest zachwycony ale oczywiście trzyletnia córa też się rwie i gdzieś zagubiła kartę w akcji :(

Co do samej gry - super - oczywiście losowość i regrywalność mocno takie sobie ale jako wprowadzenie dla dzieciaków do czegoś większego (descent) w sam raz.

Dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że chyba mam jakieś nowsze wydanie z dodruku bo karta zastawianie pułapki jest poprawiona więc nie trzeba się już bawić w poprawki. Jedyny błąd jaki znalazłem to w instrukcji str 14 akapit "Umieszczanie sługusów na planszy" - grafika "łapek" została nałożona na tekst akapitu i go zasłania... ale da się z tym żyć.


Pozdrawiam
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
kamyk_pn
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2017, 03:34

Re: Mice and Mystics

Post autor: kamyk_pn »

Nienawidzę takich wpisów na forum, jaki właśnie czytasz. Mianowicie obiecałem dziecku, że jak co tydzień sobota jest dniem dla niego. Jutro /a w zasadzie dzisiaj :) / pogramy w magię i myszy (ta podstawowa wersja-bo gdzieś czytałem, że są jakieś dodatki). Niestety instrukcja, jaka jest dołaczona do gry, delikatnie to określając, jest kiepska. Niestety nie mam czasu przeszukiwać 38 stron na forum. A chodzi mi o porządną instrukcję - jak w ogóle zacząć grać (najlepiej w ojczystym języku). Dodam, że mój poziom umiejętności w grach planszowych to monopl, warcaby i młynek. Z góry dziękuję za jakieś odpowiedzi. P.S. Co do moich umiejętności, to jeszcze chińczyk :)
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Relo »

kamyk_pn pisze:Nienawidzę takich wpisów na forum, jaki właśnie czytasz. Mianowicie obiecałem dziecku, że jak co tydzień sobota jest dniem dla niego. Jutro /a w zasadzie dzisiaj :) / pogramy w magię i myszy (ta podstawowa wersja-bo gdzieś czytałem, że są jakieś dodatki). Niestety instrukcja, jaka jest dołaczona do gry, delikatnie to określając, jest kiepska. Niestety nie mam czasu przeszukiwać 38 stron na forum. A chodzi mi o porządną instrukcję - jak w ogóle zacząć grać (najlepiej w ojczystym języku). Dodam, że mój poziom umiejętności w grach planszowych to monopl, warcaby i młynek. Z góry dziękuję za jakieś odpowiedzi. P.S. Co do moich umiejętności, to jeszcze chińczyk :)
Zagraj intuicyjnie, nie zwracając większej uwagi na różne zawiłości. Ja w ten sposób zagrałem pierwszą partię z dzieciakami, aby zobaczyły/abym zobaczył z czym się tę grę je. Dla urozmaicenia, ja grałem tymi złymi, a one myszkami. W grze tak naprawdę chodzi o przygodę (gdzie przy okazji rzutów kośćmi walczymy ze złem).
Zgadzam się, że instrukcja nie jest dobra. Co do pewnych niuansów to proponuję skorzystanie z pomocy gracza (link chyba jest umieszczony w dziale "Wątpliwości i pytania") na pewno trochę pomaga poruszanie się podczas gry. Jeśli dziecko nie grało w żadną "nowoczesną grę planszową" to i tak będzie zadowolone.

Jeśli i Tobie przypadnie do gustu, to chętnie przeczytasz te 38 stron instrukcji wraz postami w dziale "Wątpliwości" bodajże Rattkina, który na niemal każde zadawane tam pytanie, odpowiadał.
olo6353
Posty: 91
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: olo6353 »

kamyk_pn pisze:Nienawidzę takich wpisów na forum, jaki właśnie czytasz. Mianowicie obiecałem dziecku, że jak co tydzień sobota jest dniem dla niego. Jutro /a w zasadzie dzisiaj :) / pogramy w magię i myszy (ta podstawowa wersja-bo gdzieś czytałem, że są jakieś dodatki). Niestety instrukcja, jaka jest dołaczona do gry, delikatnie to określając, jest kiepska. Niestety nie mam czasu przeszukiwać 38 stron na forum. A chodzi mi o porządną instrukcję - jak w ogóle zacząć grać (najlepiej w ojczystym języku). Dodam, że mój poziom umiejętności w grach planszowych to monopl, warcaby i młynek. Z góry dziękuję za jakieś odpowiedzi. P.S. Co do moich umiejętności, to jeszcze chińczyk :)
Jeśli chcesz szybko "zlapac" podstawowe zasady obejrzyj jakiś filmik z rozgrywki, np. Rahdo, albo Watch it Played. Podstawy zlapiesz a resztą się nie przejmuj. W tej grze najważniejsza jest historia w książce. Powodzenia :). P.S. Warto ;)
Awatar użytkownika
sztafeta18
Posty: 46
Rejestracja: 17 kwie 2013, 16:24

Re: Mice and Mystics

Post autor: sztafeta18 »

Witam,

orientuje się ktoś czy pojawi się drugi dodatek Downwood Tales po polsku? :) Są jakieś plany w tym kierunku?
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: TTR_1983 »

sztafeta18 pisze:Witam,

orientuje się ktoś czy pojawi się drugi dodatek Downwood Tales po polsku? :) Są jakieś plany w tym kierunku?
Tak, są ale to druk międzynarodowy więc nie wszystko zależy od polskiego wydawcy.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
piotrmichal
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2017, 21:07

Re: Mice and Mystics

Post autor: piotrmichal »

Karit pisze:
Galatolol pisze:W podpisie Satyrosa :wink:
Tyle że w planszomani nie dają rabatów na już przecenione gry, wiec powinna być chyba cena 239,90 (?)
Też się zastanawiam. Za rogiem nówka 209 zł - 10%. Ale nie do końca rozumiem pewne rzeczy. Co się dzieje, jak jest walka bezpośrednia nierozstrzygnięta?
ODPOWIEDZ