The Dark Quarter (Evan Derrick)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

The Dark Quarter (Evan Derrick)

Post autor: PanFantomas »

„The Dark Quarter” to wspólny projekt Lucky Duck Games i Van Ryder Games. Nowy Orlean, lata 80 - miasto pełne jazzu, magii i voodoo. Agencja Beaumont to grupa dziwnych indywiduów, ale też genialnych śledczych, którzy zabierają się za sprawy, których nikt nie jest w stanie rozwiązać.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:23 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: The Dark Quarter (Evan Derrick)

Post autor: Shodan »

Mechanicznie zdaje się to być oparte na koncepcie Destinies, przy czym pełna kooperacja moim zdaniem sprawdzi się w tym formacie o wiele lepiej. Klimat zapowiada się bardzo interesująco, a ponieważ LDP ma to wydać po polsku, gierka wpada na radar.
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: The Dark Quarter (Evan Derrick)

Post autor: Andarist »

Masz info o polskim wydaniu? Mi sie gdzies przewinely slowa Lucky Duckow, ze to "zalezy" i teraz glowkuje czy wchodzic w KSa czy poczekac na polskie wydanie.
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: The Dark Quarter (Evan Derrick)

Post autor: tomekmani3k »

Andarist pisze: 13 kwie 2022, 22:01 Masz info o polskim wydaniu? Mi sie gdzies przewinely slowa Lucky Duckow, ze to "zalezy" i teraz glowkuje czy wchodzic w KSa czy poczekac na polskie wydanie.
Polskiego wydania nie będzie na ks. Grę wydadzą tak jak Destinies czyli najpierw podstawka i jak się dobrze sprzeda to dodatki.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: The Dark Quarter (Evan Derrick)

Post autor: Shodan »

Tak jak kolega napisał powyżej. Dosłownie tak to napisali:
Robimy model jak w Destinies - będzie polski retail + goodies na stronie. Jeśli tytuł fajnie zadziała to zrobimy również dodatki. Podobnie robimy z wersją włoską pod naszym logo.
To gigantyczny projekt jeśli chodzi o lokalizację, przerastający chyba wszystko co do tej pory robiliśmy. Stoją za tym duże pieniądze jeśli chodzi o tłumaczenie - stąd taka decyzja.
tommyray
Posty: 1304
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: The Dark Quarter (Evan Derrick)

Post autor: tommyray »

Dopiero dzisiaj zajrzałem na stronę kampanii i jestem pod tak olbrzymim wrażeniem jak to wygląda i co oferuje, że poprzez kontrast moich wstępnych oczekiwań względem tego tytułu a tego co zobaczyłem gasną inne gry które oglądałem lub wsparłem w tym roku.

Świat trochę jak ze starych rpgów od White Wolf (Wilkołak czy Wampir), trochę wybrzmiewa tu klimat z Harry'ego Angel (jakby mogło być inaczej!), jest jakieś wrażenie mrocznego ghostbusters. Wizualia są, klimat jest, solo/koop jest, narracja jest, nie ma ukrytego teraz a dodawanego potem VATu, cena jest bardzo ok.

Aplikacja - to jedyna rzecz jaka by mnie jeszcze do niedawna uwierała, ale chyba przez to, że dzięki temu jest szansa na tworzenie własnych scenariuszy - jestem tak bardzo na tak, jak przy żadnym innym projekcie.

Wow, po prostu wow. Oczywiście nie oszukuję się, że tekst będzie równie dobry jak u Jamesa Ellroya czy Williama Hjortsberga - ale kto wie! kto wie! bo przez to jak mocno kulturowo jest umocowany ten świat, jakie niesie potencjalne bogactwo narracyjne to mają na tacy tysiące tematów, tysiące historii, nawet bez komponentów fantastycznych, i w sumie na takie scenariusze fanowskie najbardziej będę liczył a jak będę miał czas to i sam coś mrocznego sprokuruję.

To napisawszy idę do żony aby kupiła prezent mężowi.
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: The Dark Quarter (Evan Derrick)

Post autor: Confidential »

tommyray pisze: 24 kwie 2022, 09:34 Oczywiście nie oszukuję się, że tekst będzie równie dobry jak u Jamesa Ellroya czy Williama Hjortsberga - ale kto wie! kto wie! bo przez to jak mocno kulturowo jest umocowany ten świat, jakie niesie potencjalne bogactwo narracyjne to mają na tacy tysiące tematów, tysiące historii, nawet bez komponentów fantastycznych, i w sumie na takie scenariusze fanowskie najbardziej będę liczył a jak będę miał czas to i sam coś mrocznego sprokuruję.
Grę zaprojektował ten sam człowiek, który latami dopracowywał "Detective: City of Angels", i który ewidentnie uwielbia gatunek Noir - tak więc zakładam, iż od strony fabularnej tytuł będzie stał na wysokim poziomie.
Osobiście mam również spore oczekiwania jeśli chodzi o klimat, bo pod względem tematu gość idealnie trafia w mój gust - mam też jego "Dark Moon".
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: The Dark Quarter (Evan Derrick)

Post autor: KOSHI »

Kiedyś już widziałem tą grę, nawet się interesowałem, ale odpuściłem ze względu na spore zakupy gier poczynione wcześniej. Ostatnio przeglądałem temat Co ostatnio kupiliśmy i z ciekawości sprawdziłem ponownie czym jest DQ. Wszedłem na ten temat, przeczytałem post tommyray i jakoś mnie olśniło. To faktycznie będzie klimat Harrego Angel. Zasnute mgłą bagna Luizjany, voodoo, kultyści, szemrane frakcje... Uwielbiam ten film, taki klimat mi odpowiada a zmęczyłem się już cthulhu. Miasteczka i ich tajemnice to jest to co tygrysy lubią najbardziej. I do tego klimat noir. Red Rock West, Tajemnice Los Angeles jeszcze mi się kojarzą z tym tytułem. Też wsparłem za dolana. Poczekam na rozwój sytuacji. Ostatnio stwierdziłem, że skoro gram solo to potrzeba mi prostych tytułów a nie kolosów z zagmatwanymi zasadami. Instrukcja tylko 20 stron, reszta ogarnia apka. Chyba pierwsza gra, gdzie apka mnie przekonuje. Myślałem o Posiadłości Szaleństwa, ale komplet to spory wydatek a poza tym chcę coś świeżego, a nie mackowatych. Szkoda, że nie będzie po polsku, ale chyba gra nie będzie na tyle trudna językowo, żeby nie ogarnąć. Mam Machina Arcana, gra zbiera dobre oceny, ale zabieram się do niej, jak pies do jeża. Może ruszę na wakacje jak małżonka wyjedzie ale mam obawy, że tytuł będzie przyciężki i stąd pomysł na alternatywę w postacie DQ. Chyba się stary robię i jakoś coraz mniej mam chęć pilnować gry. Zdecydowane wolę do gier solo tytuły typu D-day dice, LE Alien, Ghost stories niż kobyły, nawet jak mają klimat.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: The Dark Quarter (Evan Derrick)

Post autor: polwac »

KOSHI pisze: 03 maja 2022, 13:21 [...] Szkoda, że nie będzie po polsku, ale chyba gra nie będzie na tyle trudna językowo, żeby nie ogarnąć.[...]
Rozumiem, że chodzi Ci o to, że na KS nie ma wersji PL?
Bo sklepowa wersja ma być dostępna po polsku :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: The Dark Quarter (Evan Derrick)

Post autor: KOSHI »

Tak, chodziło mi o KS. Wydaje mi się, że językowo będzie spoko. Chyba wolę wejść w najwyższe pledge bo nie sądzę, że będzie taniej a nie chcę zastanawiać czy wydadzą dodatki. Cena nie jest aż taka zaporowa.
Awatar użytkownika
Blacezard
Posty: 58
Rejestracja: 30 mar 2020, 01:46
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: The Dark Quarter (Evan Derrick)

Post autor: Blacezard »

Czy coś wiadomo co z tłumaczeniem tego?
Awatar użytkownika
Hexor
Posty: 48
Rejestracja: 26 gru 2022, 23:56
Has thanked: 119 times
Been thanked: 3 times

Re: The Dark Quarter (Evan Derrick)

Post autor: Hexor »

Blacezard pisze: 05 wrz 2023, 21:43 Czy coś wiadomo co z tłumaczeniem tego?
Planszowe newsy:

"podczas ostatniego wywiadu Michał Herman potwierdził polską edycję tej gry. Na początku, w języku polskim będzie wydana tylko podstawka. Gra powinna pojawić się w przyszłym roku."
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: The Dark Quarter (Evan Derrick)

Post autor: loaru »

Czy jeśli zamówię angielską wersję, to będę w stanie w razie czego używac do niej appki po polsku? Rozumiem, że karty są po angielsku itp. i to mógłbym graczom tłumaczyć, ale chodzi mi o samą narrację i skanowanie kodów QR. Oczywiście to wszystko przy założeniu, że będzie istniała polska wersja danego scenariusza czy przedmiotu.
ODPOWIEDZ