Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: TTR_1983 »

Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Kemet

Post autor: AkitaInu »

Dobrze że gra jest niezależna językowo bo mam już angielską :)

Ciekawe czy wydadzą też dodatek ...
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Kemet

Post autor: Krwawisz »

WOW! No wreszcie - no to jest dla mnie "instant buy" i będzie sobie ładnie leżało koło Cyklad ze wszystkimi dodatkami :-)
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Kemet

Post autor: Kolejarz »

Spokojnie, jak wyjdzie drugi, to hurtem rzucą oba wraz z dodrukiem podstawki. ;)
A poważnie, to nie powinno być większych obaw. Jak widać za Cyklady się wzięli. Dodatek do Shoguna jest według mnie mniej pewny, ale Kemeta nie powinni odpuścić. Nawet jeśli nie zdecydują się wydać z polską instrukcją, to na pewno zadbają, żeby angielskiej wersji na rynku nie zabrakło (w miarę możliwości, bo jak widać po Hadesie nie zawsze się uda). A większa zależność językowa dodatku raczej nie grozi.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Kemet

Post autor: mckil »

Rebel nam się rozszalał w tym roku. Ale ta gra już dawno jest na moim celowniku więc nie odpuszczę i kupię. Zaraz po Tytanach ;)
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: Kemet

Post autor: balif »

Przetłumaczenie sobie angielskiej to kwestia wydrukowania instrukcji dostępnej na bgg. Wydana przez rebela może chociaż tańsza będzie bo cena Kemeta nie jest atutem tej gry.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Kemet

Post autor: Karit »

ciekawe czy przy tej okazji jak już wydają Cyklady a teraz Kemeta to pójdą za ciosem i od razu C3K: Creatures Crossover Cyclades/Kemet - spolszczenia tu w zasadzie nie potrzeba poza jedna kartką, a dodatek był by dzięki temu bardziej dostępny.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Kemet

Post autor: zomboni »

Trzymam kciuki za C3K. Obawiam się jednak, że to będzie zbyt wiele zachodu i zbyt mały zysk, żeby wydawca porwał się na taki krok. Wydawanie dodatków w naszym kraju się po prostu nie opłaca.

Trzymam również kciuki za porządne tłumaczenie instrukcji. To jak przetłumaczono FRA -> ENG woła o pomstę do nieba :twisted:
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Kemet

Post autor: zedd »

zomboni pisze:Trzymam kciuki za C3K. Obawiam się jednak, że to będzie zbyt wiele zachodu i zbyt mały zysk, żeby wydawca porwał się na taki krok. Wydawanie dodatków w naszym kraju się po prostu nie opłaca.
C3K będzie wydane w małej ilości z polską kolorową instrukcją. Około kilkuset sztuk.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Kemet

Post autor: Karit »

zedd pisze:
zomboni pisze:Trzymam kciuki za C3K. Obawiam się jednak, że to będzie zbyt wiele zachodu i zbyt mały zysk, żeby wydawca porwał się na taki krok. Wydawanie dodatków w naszym kraju się po prostu nie opłaca.
C3K będzie wydane w małej ilości z polską kolorową instrukcją. Około kilkuset sztuk.
Kilkaset sztuk jak na taki rodzaj dodatku to wg mnie bardzo dużo :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Kemet

Post autor: kaszkiet »

Na Allegro pojawił się Kemet w polskiej wersji w przedsprzedaży po 169,99 - więc taniej niż angielska wersja.
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Kemet

Post autor: zedd »

kaszkiet pisze:Na Allegro pojawił się Kemet w polskiej wersji w przedsprzedaży po 169,99 - więc taniej niż angielska wersja.
Zdecydowany fallstart. Kemet to Q4 zgodnie z planami Wydawnictwa Rebel. Nawet cena nie jest jeszcze dokładnie znana, nie wiem skąd taka oferta...
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: TTR_1983 »

kaszkiet pisze:Na Allegro pojawił się Kemet w polskiej wersji w przedsprzedaży po 169,99 - więc taniej niż angielska wersja.
ktoś chce się dorobić. żałosne nieco
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Kemet

Post autor: mig »

kaszkiet pisze:Na Allegro pojawił się Kemet w polskiej wersji w przedsprzedaży po 169,99 - więc taniej niż angielska wersja.
Okazja taka sobie. W chwili obecnej można kupić wersję angielską po rabatach za nieco ponad 155zł :)
I jest od ręki :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: Kemet

Post autor: balif »

A gdzie takie rabaty dają :-)?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Kemet

Post autor: mig »

balif pisze:A gdzie takie rabaty dają :-)?
W planszostrefie jest za 184,9 a z 15% rabatem (10 osobistego plus 5 okazjonalnego do 3 sierpnia) odpowiednio mniej.:)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: Kemet

Post autor: balif »

Cena niezla. Spoko ze doliczaja rabat nawet dla produktów w promocji.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Kemet

Post autor: Karit »

mulek18 pisze:
kaszkiet pisze:Na Allegro pojawił się Kemet w polskiej wersji w przedsprzedaży po 169,99 - więc taniej niż angielska wersja.
ktoś chce się dorobić. żałosne nieco
Dlaczego żałosne?? Po prostu sprzedaje grę przed premierą, co w tym złego?
Np. w takim dziale gier na PC i konsole można już zamawiać Wiedźmina III który wyjdzie w lutym 2015, to dosyć normalne zagranie że sprzedaje się coś z dużym wyprzedzeniem, czemu nie miałoby tak być w przypadku planszówek?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Odp: Kemet

Post autor: krecilapka »

W wersji międzynarodowej kemeta dali po 1 egzemplarzu opisu kafli mocy w różnych językach. A że najlepiej gdy każdy gracz ma własny, to i tak wypadało sobie brakujące 4 sztuki wydrukować. Mam nadzieję że polski wydawca bedzie mial mniej minimalistyczne podejście i w pudełku będą egzemplarze dla każdego. To fajna gra i wypada by jej atrakcyjności nie obniżyły takie duperele ;)

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Kemet

Post autor: cohlerc1 »

Przydałoby się ale szczerze wątpię w to w cykladach też było jedno, choć tam trochę mniej do "tłumaczenia". Ja sobie wydrukowałem polskie tłumaczenie w 4 egzemplarzach i zalaminowałem
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Kemet

Post autor: Maxxx76 »

Jak Kemet wypada na dwóch graczy?
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Kemet

Post autor: Karit »

Maxxx76 pisze:Jak Kemet wypada na dwóch graczy?
da się, ale to nie to samo co na 4-5.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
belbik
Posty: 29
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:22

Re: Kemet

Post autor: belbik »

ktoś wie coś o dacie polskiej premiery? Pierwotne info mówiło coś o wrześniu..
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: pan_satyros »

belbik pisze:ktoś wie coś o dacie polskiej premiery? Pierwotne info mówiło coś o wrześniu..
Aktualne info to grudzień.
za rebel.pl
"Próbowaliśmy wyciągnąć od Matagota datę wydania, udało się wczoraj - będzie to koniec listopada/początek grudnia."
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kemet

Post autor: krecilapka »

Niedotrzymywanie terminów, jest znamienne dla branży planszówkowej.
"Ukaże się w ostatnim kwartale bieżącego roku" zawsze oznacza "najwcześniej w przyszłym".
"Premiera w czerwcu": najbardziej optymistyczny wariant: lipiec / sierpień.
Wydaje mi się, że to wypadkowa pobożnych życzeń wydawcy, marketingowej chęci nakręcenia popytu i przesadzonego optymizmu. Deadliny w tej dziedzinie są niewiele warte, a obsuwa terminu wielkich strat nie przynosi. Najwyżej zyski w czasie odsuwa. Nie chcę napisać, że wokół gierek snują się rozleniwieni twórcy, graficy i drukarze. Ale spiny na śmierć i życie w temacie raczej nie ma.

Spóźnienia jak dla mnie są już wpisane w normę. Wydawca podaje nierealny termin cieszący nas, kupujących. Zdających sobie sprawę, że go nikt nie dotrzyma, ale po cichu liczących: "a może tym razem ;)". I tak to się toczy. W sumie luzik, taka obyczajowość i koloryt.

Irytujące są tylko niespełnione obietnice. Zapowiedziane tytuły które koniec końców nie ukazały się. Człowiek czeka, miesiąc - dwa - trzy bez nerwówki. Bo wiadomo: taki poślizg czasowy nie jest niczym nadzwyczajnym. Po pół roku ma się dopiero wątpliwości. By po kilkunastomiesięcznym okresie oczekiwania zrozumieć, że przez ten czas można było się już zagrywać niespolszczoną wersją ;).
ODPOWIEDZ