Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mig »

To moze choc info do kiedy bedzie akcja trwała? :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Około 45 dni. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: yanoo »

Jesteście w stanie określić ile czasu potrzebujecie po tych 45 dniach do wysyłki gotowych pudełek? :)
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Jeśli akcja się powiedzie, to gra będzie u wspierających przed 1 września. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Avril
Posty: 10
Rejestracja: 01 wrz 2007, 23:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Avril »

Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Kolejarz »

Zapowiada się bardzo interesująco!
Opis mnie zaskoczył. Myślałem, że gra nie ma być przystępna, a okazuje się, że nie ma być losowości. I to przy takiej ilości kart! To jeszcze nic nie oznacza, ale pewnie to trochę bardziej gamerski tytuł.
Okładka kapitalna, karty i plansza na razie w niskiej rozdzielczości, ale wszystko wygląda czytelnie i przemyślanie. W tym roku Phalanksi chyba przejmą od Portalu pałeczkę na najgłośniejsze polskie premiery, a wszystko wskazuje, że idą za tym naprawdę solidne gry.
ozy pisze:Nic a nic. Ale warto wejść na stronę akcji w godzinie W, bo potem na niektóre rzeczy może być już za późno. ;)
Niestety będę raczej spóźniony kilka dni, ale pewnie tak dużo nie stracę. Mocne wejście już macie, odliczanie robi wrażenie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

jak to działa ?

wpłacone pieniądze są od razu pobierane i "blokowane" na koncie "operatora"?

dlaczego powinienem wpłacić pieniądze wcześniej , a nie na ostatnią chwilę? ( ja np. w maju na pewno nie dam rady wpłacić żadnej , kasy , choć wstępnie jestem zainteresowany grą)

faq na stronie dotyczy głównie autorów projektu - z punktu widzenia wspierających niezbyt to jasno wygląda ( nie mam podejrzeń, mówię po prostu o przejrzystości opisu)...
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Kolejarz pisze:Zapowiada się bardzo interesująco!
Opis mnie zaskoczył. Myślałem, że gra nie ma być przystępna, a okazuje się, że nie ma być losowości. I to przy takiej ilości kart! To jeszcze nic nie oznacza, ale pewnie to trochę bardziej gamerski tytuł.
Dzięki!

Z perspektywy grającego losowość tworzą współgracze i ich decyzje, ale nie gra. Sama gra właściwie w ogóle nie generuje sytuacji losowych. Jedyna rzecz na jaką gracze nie mają wpływu, to wykładanie kart konfliktów do prowincji - ale wiedzą ile ich jest, które jeszcze mogą się pojawić, a które już spadły i pod to mogą planować swoje inwestycje. Nie mówiąc już o istniejących możliwościach obrony a nawet przenoszenia kart konfliktów z jednego kierunku na inny. Jest to raczej element generujący regrywalność i w tym celu "mechanicznie" działa tak a nie inaczej.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

rastula pisze:jak to działa ?

wpłacone pieniądze są od razu pobierane i "blokowane" na koncie "operatora"?
Po prostu "wsparcie" istnieje dopiero od momentu gdy wyślesz przelew. Są blokowane na koncie operatora i czekają na powodzenie albo niepowodzenie akcji.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

rastula pisze: dlaczego powinienem wpłacić pieniądze wcześniej , a nie na ostatnią chwilę? ( ja np. w maju na pewno nie dam rady wpłacić żadnej , kasy , choć wstępnie jestem zainteresowany grą)
Idealne pytanie do FAQ ;)
Aby zachecic do szybkich wplat przygotowalismy dosc atrakcyjne (naszym zdaniem oczywiscie) early birds. I nie jest to bynajmniej podpis autora (ale i tego nie odmowie, jak ktos poprosi). Kto pierwszy ten lepszy :!:

I uprzedzajac kolejne nasuwajace sie pytanie A co jesli nie zalapie sie na "jaskoleczke"?
Im szybciej wezsprzesz projekt, tym szybciej zostanie osiagniety prog podstawowy (wszyscy beda widzieli, ze sie uda) lub zostanie odblokowany kolejny poziom.

Idea crowdfundingu polega na wspolnym dzialaniu, tak zeby wszyscy wygrywali.
Opracowujac progi staralismy sie wprowadzic ta idee w zycie. Im wiecej kaski zbierze projekt tym lepiej oczywiscie dla wspieram.to, dla Phalanx, nawet dla mnie osobiscie, ale przede wszystkim skorzysta kazdy wspierajacy (no prawie - bo poza najnizszym "symbolicznym" progiem).

V.

P.S. Wlasnie obejrzalem poprawiony i zmontowany filmik promocyjny. Nie wiem jak Ozy wytrzymuje to cisnienie, to jest takie fajne, ze juz by sie chcialo opublikowac.
P.S. P.S. A podpisy znanego autora jako jedna z nagrod oczywiscie beda ;) Cholera, mielismy nic nie ujawniac :oops:
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Kolejarz »

Jednak trochę informacji udało się uszczknąć. ;) Tym lepiej, bo stronę zbiórki pewnie zobaczę znacznie później.

A za 20 lat będą się dziwić skąd podpis jakiegoś Wallace'a pod grą Gumiennego i Andruszkiewicza.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: adalbert »

No, ciekawe. na stronie mojego banku jest info, że wszystkie przelewy będą realizowane dopiero w poniedziałek... mam nadzieję, że wiele nie stracę.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

adalbert pisze:No, ciekawe. na stronie mojego banku jest info, że wszystkie przelewy będą realizowane dopiero w poniedziałek... mam nadzieję, że wiele nie stracę.

wszystkie banki tak mają - chyba tylko blokady na kartach płatniczych dzieją się od razu...


jeszcze 10 minut :)...


ps....


ee? było 10 miut a teraz są 3 godziny jeszcze :P
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: espresso »

Są gdzieś dostępne jakieś wrażenia z gry, chociażby prototyp? Jak z ciężarem gry? Sprawdza się na 2 osoby?
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Rune »

espresso pisze:Są gdzieś dostępne jakieś wrażenia z gry, chociażby prototyp? Jak z ciężarem gry? Sprawdza się na 2 osoby?
Bardzo dobre pytania i też podpisuję się pod nimi i przyłączam się do prośby o szczegóły z wrażeń z gry na dwie osoby.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: KubaP »

Rune pisze:
espresso pisze:Są gdzieś dostępne jakieś wrażenia z gry, chociażby prototyp? Jak z ciężarem gry? Sprawdza się na 2 osoby?
Bardzo dobre pytania i też podpisuję się pod nimi i przyłączam się do prośby o szczegóły z wrażeń z gry na dwie osoby.
Niedługo obszerniejsza recenzja, ale odpowiadając na szybko na dwa pytania:

gra nie jest mózgożerem, nie jest też chwillerem, powiedziałbym, że kojarzy mi się z El Grande z opcją przegrania gry przez wszystkich, więc czasem trzeba się ugiąć, żeby nie walnąć.

Gra na dwie osoby jest BARDZO taktyczna, bo dokładnie pamiętamy, kto zagrał jakie karty - dla miłośników dwuosobowych przepychanek jak znalazł.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Rune »

Dzięki za info. Ile +/- trwa rozgrywka na dwie osoby i jak z interakcją? Jest trochę bezpośredniej negatywnej? :mrgreen:
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: KubaP »

Rune pisze:Dzięki za info. Ile +/- trwa rozgrywka na dwie osoby i jak z interakcją? Jest trochę bezpośredniej negatywnej? :mrgreen:
Zdecydowanie jest bezpośrednia negatywna, aczkolwiek nie jest tak, że gra nią OCIEKA. Jak w El Grande - skupiasz się na dostawianiu swoich posiadłości, ale jak jest okazja kogoś wysiudać, to czemu nie :)

Gra trwa około 60 minut jak jest sprawnie, 90 minut jak ludzie móżdżą. Właściwie nie zależy to od liczby graczy, bo większość ruchów wykonujemy symultanicznie.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

Jestem ciekaw powodzenia akcji w kontekście zakończonej zbiórki na PLO. :)
swiety_1984
Posty: 156
Rejestracja: 10 sty 2012, 18:44

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: swiety_1984 »

Z czystym sercem polecam. Gra lubi negatywną interakcję, a jednocześnie wymusza czasem kompromis aby gry nie "położyć". Czas również nie zamęcza, bo spokojnie można się wyrobić w 1,5h (nawet w 1h) jeśli nie trafimy na wiecznie niezdecydowanego gracza, głównie dzięki temu iż wiele rzeczy gracze wykonują w tym samym czasie.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Przyszła godzina W i stronę projektu Wywaliło :P mam nadzieję, że to nie jest ta wielka niespodzianka ;)
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: GoldenDragon »

I strona padła...
Awatar użytkownika
mbuka
Posty: 138
Rejestracja: 07 wrz 2013, 12:44
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 10 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mbuka »

Musisz wejść na stronę gry przez główną stronę wspieram.to, wszystko działa :)
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: aspo »

Taki early bird: pierwsi chętni do wsparcia zobaczą bład 404

edit: działa https://wspieram.to/1178-gra-planszowa- ... gnaci.html
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ