Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mig »

Fajnie to wygląda. Gra zapowiada się bardzo ciekawie, a i pomysł na kampanię świetny - zniżki dla tych, co pierwsi kupili powinny dać solidnego kopa. A i cena gry niezbyt wygórowana.
Zastanawiający jest tylko termin ukazania się gry - Listopad 2014. Ozy wcześniej pisał, że powinno to następić ok 1,5 miesiąca po zakończeniu akcji, czyli raczej koniec lipca niż listopad?

W każdym razie obowiązek obywatelski spełniony ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: hutriel »

ozy pisze:Po prostu http://www.bozeigrzysko.pl :)
A człowiek molestował to CTRL+F5. No ale szczęśliwie projekt już wsparty. Powodzenia (nam wszystkim) życzę.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: janekb »

No to pierwszy raz coś wsparłem :)
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: glorfindel »

Świetnie przygotowana kampania :) Brawo! Oby tak samo dobrze prowadzona :) Dukaty wpłacone.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Bang! Wsparłem, załapałem się na pakiet za 109 zł. Swoją drogą pakietów było 10 a sprzedanych już 12 :D

Żebym dobrze zrozumiał - próg za 60k zastępuje ten za 50k, który z kolei zastępuje ten za 40k? Spoko, dużo do odblokowania, jest o co walczyć. Choć imo domki wyglądają lepiej od dworów.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Dzięki za pierwsze wsparcie i wychwycone błędy!

Termin dostawy to wrzesień - listopad to błąd w systemie, zaraz zostanie poprawiony.

Próg 109 - system nie wytrzymał popytu i dał o 2 więcej niż powinien, ale na pewno znajdziemy tu rozwiązanie i spróbujemy od partnera akcji ściągnąć dwa dodatkowe Pomocniki Historyczne w wersji drukowanej. Skontaktujemy się z tymi dwoma osobami bezpośrednio.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: GoldenDragon »

Ja mojego pakietu będę bronił jak niepodległości :)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

Mam nadziejję, że się załapałem na tańszy pakiet... :(
matio2007
Posty: 622
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: matio2007 »

Prezentacja wygląda bardzo dobrze, oby porządnie wykonana praca została nagrodzona wysokim poziomem wsparcia. Tylko czemu lektorka ma różową sukienkę :P? W filmiku też pojawiła się jedna nieścisłość (pewnie i tak każdy wie o co chodzi) na 2:45 jest "niż wszyscy pozostali gracze", powinno być "niż wszyscy pozostali gracze razem wzięci" - piszę o tym dlatego, żeby w instrukcji to napisać jednoznacznie.

Generalnie wszystko fajnie do siebie psuje, okładka super, cena dobra, stretch goale zachęcające - pozostaje tylko kupować :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mig »

Heh :)
Godzina akcji i 20% :)
No i w zasadzie limitowane pakiety się wyczerpały. Ciekawe jaka będzie dynamika teraz :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: janekb »

No właśnie miałem to samo pisać. Nie wiem jak to normalnie wygląda (bo tak jak pisałem pierwszy raz biorę udział w akcji na tego typu portalach), ale dla mnie to bardzo fajnie wygląda jeśli w ciągu trochę ponad godziny jest 53 wspierających, a przecież długi weekend jest.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

Każdy, kto wesprze wydanie gry, otrzyma ją za 119 PLN, czyli co najmniej 30 PLN taniej, niż w sklepie. Dlatego chyba warto, mimo, że skończyły się już "jaskółeczki".

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!

Jaro
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Ja jestem jako trzeci wspierający, więc o mój pakiet za 109 jestem spokojny ;) projekt wygląda faktycznie bardzo dobrze, mam nadzieję, że tym razem to będzie crowdfunding, a nie jak przy PLO crowfunding...
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: janekb »

Chyba jest kolejny błąd przy pakietach za 99 PLN, też się właśnie pokazało -1.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

Polecam również pakiet za 299 - w komplecie z grą Wyścig do Renu. Moim, nieskromnym zdaniem, warto.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Spokojnie, każdy kogo system przepuścił otrzyma to za co zapłacił. Jest wiele wpłat naraz i nic dziwnego, że taki tego skutek.

Cieszymy się i dziękujemy za tak szczodre wsparcie! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Blacksad »

Ładnie rośnie to magnackie ciasto :D Kluczowe będzie dalsze wspieranie, mam nadzieję że projekt złamie barierę 25k (a nawet więcej)
Liczę na dobre wykonanie bo graficznie gra bardzo ciekawie się prezentuje.
matio2007
Posty: 622
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: matio2007 »

janekb pisze:Chyba jest kolejny błąd przy pakietach za 99 PLN, też się właśnie pokazało -1.
Na Kicstarterze jest tak samo, czasem po prostu się zdarzają dwie wpłaty w tym samym momencie.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Furan »

Przebiłem się przez reguły i pomijając kontrolę obszarów, to system zagrywania kart i zdobywania kart do zagrań natychmiastowych/zmieniających reguły przypomina Alladin's Dragons/Morgenland - grę karcianą.
Nie zauważyłem mechanizmu wspomagającego graczy, którzy osiągają słabszy wynik na planszy. Domyślam się, że zagrywanie tego samego zestawu kart przez wszystkich autobalansuje grę - kto zdobył coś w sejmie/senacie pewnie nie dokopie się bonusów w walkach o granice?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: KubaP »

Rochwald pisze:Przebiłem się przez reguły i pomijając kontrolę obszarów, to system zagrywania kart i zdobywania kart do zagrań natychmiastowych/zmieniających reguły przypomina Alladin's Dragons/Morgenland - grę karcianą.
Nie zauważyłem mechanizmu wspomagającego graczy, którzy osiągają słabszy wynik na planszy. Domyślam się, że zagrywanie tego samego zestawu kart przez wszystkich autobalansuje grę - kto zdobył coś w sejmie/senacie pewnie nie dokopie się bonusów w walkach o granice?
Ha! To rozwiązano wyjątkowo wrednie - po prostu słabsi gracze zaczynają grać najniższe karty przy konfliktach, przez co RP chwieje się i to mocno. Przez to wygrywający gracze muszą grać wysoko w konfliktach (jeśli na koniec etapu mamy zabory przynajmniej w 3 z 5 prowincji, RP upada i wszyscy przegrywają). To zaś oznacza, że słabsi gracze jadą mocne karty w senacie i sejmie i... stają się wygrywającymi graczami, bo dosypują posiadłości :)

Gra hula, uwierz mi :) Alladin's Dragons niestety nie znam. Nie ma też kart zmieniających reguły.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

Rochwald pisze:Przebiłem się przez reguły i pomijając kontrolę obszarów, to system zagrywania kart i zdobywania kart do zagrań natychmiastowych/zmieniających reguły przypomina Alladin's Dragons/Morgenland - grę karcianą.
Nie zauważyłem mechanizmu wspomagającego graczy, którzy osiągają słabszy wynik na planszy. Domyślam się, że zagrywanie tego samego zestawu kart przez wszystkich autobalansuje grę - kto zdobył coś w sejmie/senacie pewnie nie dokopie się bonusów w walkach o granice?
Tak to prawda, nie da sie byc silnym wszedzie.
Poza tym, fakt ze sie szybko zdobylo posiadlosci w okreslonej prowincji, powoduje koniecznosc inwestowania w ich obrone. A gracz, ktory przegrywa wcale nie musi chciec jej bronic razem z nami...

Slabszego wspiera tez kolejnosc graczy ustalona od tego, ktory ma najwiecej posiadlosci na planszy, do tego ktory ma ich najmniej. Ostatni wygrywa remisy przy Prymasie (czyli jak zagra 14 to ma go na pewno, o ile ktos juz nie ma karty Biskupstwa), a takze jako ostatni zagrywa karty akcji.

Najwazniejsze - co etap kazdy gracz ma z powrotem te same 13 kart Rodow na rece. Wystarczy dobrze odczytac zamiary innych graczy i mozna sie odkuc...
A jak nie wychodzi - zawsze mozna zaszantazowac innych Trzecim Rozbiorem. Wszak bycie Ksieciem na dworze Cysorza, nie uchybia naszej magnackiej godnosci..
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: veljarek »

wsparłem :(
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Rochwald pisze:Nie zauważyłem mechanizmu wspomagającego graczy, którzy osiągają słabszy wynik na planszy. Domyślam się, że zagrywanie tego samego zestawu kart przez wszystkich autobalansuje grę - kto zdobył coś w sejmie/senacie pewnie nie dokopie się bonusów w walkach o granice?
Jest taki mechanizm i jest skuteczny.

Po pierwsze - najsłabszy gracz w interregnum idzie na koniec toru kolejności, zatem wygrywa remisy w walce o Prymasa. A to najmocniejszy tytuł.

Po drugie - słabi gracze nie muszą bronić rozgrywki, bo im nie zależy na przetrwaniu RP (bo przegrywają). Mogą zatem grać mocne karty w Senacie i Sejmie, ignorując kwestie obronności - i w ten sposób dobiec do czołówki, bo polityka wewnętrzna więcej jest warta w punktach niż zewnętrzna. A mocni nie, bo oni poza walką o pierwsze miejsce jeszcze muszą obronić rozgrywkę. Działa to świetnie a przy okazji pokazuje faktyczny mechanizm zachodzący w polityce, który miał miejsce również w I RP. Broniący wyniku to "patrioci". Ale co chwilę są nimi inni gracze. :D
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

veljarek pisze:wsparłem :(
:)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Furan »

KubaP pisze: Gra hula, uwierz mi :) Alladin's Dragons niestety nie znam. Nie ma też kart zmieniających reguły.
Zmieniające reguły/,,wystające" ponad rdzeń mechaniki, czyli np. wartość karty wzrasta o X są. :P
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
ODPOWIEDZ