Knarr (Thomas Dupont)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TomekMG
Posty: 17
Rejestracja: 16 lip 2021, 09:57
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: TomekMG »

Obrazek

Liczba graczy: 2-4
Czas gry: ok. 20 min.
Zalecany wiek: 8+

Szybka gra karciana z mechaniką draftu i set collection.

Opis wydawcy:
In Knarr, you are the leader of a band of Vikings that you send to new destinations. Manage the recruitment of your crew, and choose the best territories to explore. Depending on the destinations reached (for trading or influence) and the Vikings who accompany you, you can increase your reputation to gain even more wealth. Each turn, you:

Place a new member in your Viking crew, activate the effects of all of them with the same icon, and get another one from those available under the matching color on the central board, or
Explore new destinations, with the opportunity to trade with those places and get more gains or reputation.

Link do Board Game Geek: https://boardgamegeek.com/boardgame/379629/knarr
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: Legun »

Oj rety, jak to pięknie wydane! Na razie I-szop nie pokazuje, by było dostępne. Nie wczytywałem się w reguły, lecz czy ktoś może wie, czy to jest równoległy pasjans, czy też są jakieś współzależności (niekoniecznie konfrontacja)?
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 796
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: kurdzio »

Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
samuraj1369
Posty: 420
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 147 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: samuraj1369 »

Legun pisze: 30 sty 2024, 14:58 Oj rety, jak to pięknie wydane! Na razie I-szop nie pokazuje, by było dostępne. Nie wczytywałem się w reguły, lecz czy ktoś może wie, czy to jest równoległy pasjans, czy też są jakieś współzależności (niekoniecznie konfrontacja)?
Na amazon.fr jest za 19,90 ojro aktualnie
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: kokosowy14 »

Gra jest niezależna językowo?
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: Legun »

kokosowy14 pisze: 30 sty 2024, 15:42 Gra jest niezależna językowo?
Tak wygląda, tylko ta nazwa... Można ją jednak spolszczyć - "Knur" ;)
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: Leser »

Zagrałem całe dwa razy, więc na drobiazgową analizę się nie pokuszę, niemniej Knarr zrobił na mnie zaskakująco pozytywne wrażenie. Unosi się nad tym tytułem duch Splendoru, jest to z całą pewnością lekka karcianka z turami w stylu pach-pach i lecimy dalej. Mimo to miałem wrażenie, że jest to jednak rozgrywka cokolwiek bardziej "poważna" i tym samym fajniejsza. Polecam sprawdzić.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:23 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: kokosowy14 »

Szkoda tylko, że Amazon wysyła planszówki tak jak wysyła. Przyszłaby do mnie z Francji w opłakanym stanie.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: rand »

Zagrałem parę razy na bga i faktycznie bardzo przyjemny filler, szybki i satysfakcjonujący. Widziałem unboxing i jak na małą grę bardzo ładnie to wydane, duże karty, jakościowo też wydaje się spoko. Wątpię ale może ktoś to wyda w Polsce, choć cena zagranicznej wersji (89 zł, z przesyłką za darmo) na tyle niska, że pokusze się chyba o zakup ;-)
samuraj1369
Posty: 420
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 147 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: samuraj1369 »

rand pisze: 30 sty 2024, 20:27 Zagrałem parę razy na bga i faktycznie bardzo przyjemny filler, szybki i satysfakcjonujący. Widziałem unboxing i jak na małą grę bardzo ładnie to wydane, duże karty, jakościowo też wydaje się spoko. Wątpię ale może ktoś to wyda w Polsce, choć cena zagranicznej wersji (89 zł, z przesyłką za darmo) na tyle niska, że pokusze się chyba o zakup ;-)
W jaki sposób dostawa za darmo?
EDIT. Gra wygląda idealnie pod portfolio Naszej Księgarni albo małych gier LDG.
Poczekam na polską wersję.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: rand »

samuraj1369 pisze: 30 sty 2024, 22:51
rand pisze: 30 sty 2024, 20:27 Zagrałem parę razy na bga i faktycznie bardzo przyjemny filler, szybki i satysfakcjonujący. Widziałem unboxing i jak na małą grę bardzo ładnie to wydane, duże karty, jakościowo też wydaje się spoko. Wątpię ale może ktoś to wyda w Polsce, choć cena zagranicznej wersji (89 zł, z przesyłką za darmo) na tyle niska, że pokusze się chyba o zakup ;-)
W jaki sposób dostawa za darmo?
EDIT. Gra wygląda idealnie pod portfolio Naszej Księgarni albo małych gier LDG.
Poczekam na polską wersję.
Jak ktoś ma Prime'a to z Amazon jest wysyłka gratis.
Raczej nie jest to klimat Naszej Księgarni, może LDG. Tylko się zastanawiam ile taniej ja polską wersję dostanę, może 15 zł taniej za pół roku 😉 o ile ktoś to wyda. Pewnie jeszcze przemyśle, ale jest to oferta warta przemyślenia 😉
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: Legun »

Spróbowałem na BGA i jestem zachwycony tak, jak dawno niczym nowym nie byłem. Tylko nerwówa jest okrutna i banalne decyzje są naprawdę ciężkie. Nie wiem, czy weterani - dzięki ukierunkowanej intuicji - nie będą mieć istotnej przewagi. Wyczucie momentu, kiedy już czas na spieniężenie swojego z trudem zmajstrowanego silniczka, to kluczowa sprawa. Inna rzecz, czy podejdą karty. W ostatniej partii miałem układ na świetną kartę punktującą, tylko pojawiła się na wystawce o jeden ruch za późno :(.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
PiLi
Posty: 144
Rejestracja: 03 sie 2015, 18:29
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: PiLi »

Gra też jest dostępna na philibertnet.com, co jakiś czas jest organizowane zamówienie grupowe na forum. Sam tak zakupiłem swój egzemplarz.
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: oduck »

rand pisze: 30 sty 2024, 23:46
samuraj1369 pisze: 30 sty 2024, 22:51
rand pisze: 30 sty 2024, 20:27 Zagrałem parę razy na bga i faktycznie bardzo przyjemny filler, szybki i satysfakcjonujący. Widziałem unboxing i jak na małą grę bardzo ładnie to wydane, duże karty, jakościowo też wydaje się spoko. Wątpię ale może ktoś to wyda w Polsce, choć cena zagranicznej wersji (89 zł, z przesyłką za darmo) na tyle niska, że pokusze się chyba o zakup ;-)
W jaki sposób dostawa za darmo?
EDIT. Gra wygląda idealnie pod portfolio Naszej Księgarni albo małych gier LDG.
Poczekam na polską wersję.
Jak ktoś ma Prime'a to z Amazon jest wysyłka gratis.
Raczej nie jest to klimat Naszej Księgarni, może LDG. Tylko się zastanawiam ile taniej ja polską wersję dostanę, może 15 zł taniej za pół roku 😉 o ile ktoś to wyda. Pewnie jeszcze przemyśle, ale jest to oferta warta przemyślenia 😉
Poluje na te grę od jakiegoś czasu (skusiły mnie zachwyty panów z So Very Wrong About Games), ale u mnie w Amazonie nie pokazuje się ona. Jakieś wskazówki/link? byłbym wdzięczny :)
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: kuba32 »

oduck pisze: 01 lut 2024, 15:54 Poluje na te grę od jakiegoś czasu (skusiły mnie zachwyty panów z So Very Wrong About Games), ale u mnie w Amazonie nie pokazuje się ona. Jakieś wskazówki/link? byłbym wdzięczny :)
Tutaj była, ale niestety już niedostępna - https://www.amazon.pl/dp/B07CQV9J5R
samuraj1369
Posty: 420
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 147 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: samuraj1369 »

oduck pisze: 01 lut 2024, 15:54 Poluje na te grę od jakiegoś czasu (skusiły mnie zachwyty panów z So Very Wrong About Games), ale u mnie w Amazonie nie pokazuje się ona. Jakieś wskazówki/link? byłbym wdzięczny :)
Tutaj ciągle dostępna https://www.amazon.fr/Bombyx-Soci%C3%A9 ... 284&sr=8-3
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: oduck »

kuba32 pisze: 01 lut 2024, 16:04
oduck pisze: 01 lut 2024, 15:54 Poluje na te grę od jakiegoś czasu (skusiły mnie zachwyty panów z So Very Wrong About Games), ale u mnie w Amazonie nie pokazuje się ona. Jakieś wskazówki/link? byłbym wdzięczny :)
Tutaj była, ale niestety już niedostępna - https://www.amazon.pl/dp/B07CQV9J5R
samuraj1369 pisze: 01 lut 2024, 16:14
oduck pisze: 01 lut 2024, 15:54 Poluje na te grę od jakiegoś czasu (skusiły mnie zachwyty panów z So Very Wrong About Games), ale u mnie w Amazonie nie pokazuje się ona. Jakieś wskazówki/link? byłbym wdzięczny :)
Tutaj ciągle dostępna https://www.amazon.fr/Bombyx-Soci%C3%A9 ... 284&sr=8-3
Dzięki!

@kuba32 - widocznie musiałem się mijać, będę polował dalej zatem
@samuraj1369 - tak, ale tam jest płatna przesyłka
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: Legun »

Wielkim atutem gry - przy całej jej prostocie - jest możliwość tworzenia naprawdę kluczowych kombosów. Niby każdy ruch coś daje, lecz znalezienie dobrej równowagi pomiędzy postaciami, rozgłosem i handlem jest wyzwaniem.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
oli_37
Posty: 106
Rejestracja: 02 gru 2019, 17:35
Been thanked: 23 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: oli_37 »

tommyray
Posty: 1303
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: tommyray »

W kontekście pięknej nazwy tej uroczej gry przychodzi mi na myśl ten fragment z pewnego felietonu Mistrza Sapka:
"(...) jeśli osadzamy akcję w naszym własnym Never Never Landzie, z reguły podkreślamy jego dziwność dziwnym nazewnictwem. Dziwność, moi drodzy adepci, nie polega jednak na kuciu nazw tak dalece obcych i sprzecznych z melodyką rodzimego języka, jak tylko się da. W szczególności, należy się wystrzegać imion jednosylabowych, a zwłaszcza takich, które onomatopeicznie bliskie są odgłosom kaszlu, bekania, czkania, wymiotowania, puszczania bąków i innym dźwiękom, powszechnie uważanym za niedopuszczalne w towarzystwie. Z przykrością jednak konstatuję, że imiona typu Urg, Wurg, Bhurg, Gharg, Purg, Sruuth, Whyrgh, Hyyrg, Harkh, Huargh, Dhrumgh i Pruungh z zagadkowych powodów fascynują i przyciągają licznych autorów fantasy, bo jakoby brzmią fantastycznie.
Nieprawda. Brzmią one tak, jakby ktoś kasłał, rzygał lub pierdział."

Thomas Dupont lekcji w zakresie onomastyki zdecydowanie nie odrobił :wink:
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: kuba32 »

tommyray pisze: 04 lut 2024, 09:19 Thomas Dupont lekcji w zakresie onomastyki zdecydowanie nie odrobił :wink:
Fajnie się pośmiać z czyjegoś języka, kultury...knarr to rodzaj statku.
tommyray
Posty: 1303
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: tommyray »

kuba32 pisze: 04 lut 2024, 09:38
tommyray pisze: 04 lut 2024, 09:19 Thomas Dupont lekcji w zakresie onomastyki zdecydowanie nie odrobił :wink:
Fajnie się pośmiać z czyjegoś języka, kultury...knarr to rodzaj statku.
Cóż z tego, kiedy brzmi jak brzmi. Onomastyka to trudna sztuka.

W Krakowie był sobie hotel Boner Palace. Od imienia szanownego pana Bonera. Anglojęzyczni widzieli tą nazwę jednak inaczej. Teraz nazwę zmieniono ale co się ludzie pośmiali to ich.
samuraj1369
Posty: 420
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 147 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: samuraj1369 »

tommyray pisze: 04 lut 2024, 09:19 W kontekście pięknej nazwy tej uroczej gry przychodzi mi na myśl ten fragment z pewnego felietonu Mistrza Sapka:
"(...) jeśli osadzamy akcję w naszym własnym Never Never Landzie, z reguły podkreślamy jego dziwność dziwnym nazewnictwem. Dziwność, moi drodzy adepci, nie polega jednak na kuciu nazw tak dalece obcych i sprzecznych z melodyką rodzimego języka, jak tylko się da. W szczególności, należy się wystrzegać imion jednosylabowych, a zwłaszcza takich, które onomatopeicznie bliskie są odgłosom kaszlu, bekania, czkania, wymiotowania, puszczania bąków i innym dźwiękom, powszechnie uważanym za niedopuszczalne w towarzystwie. Z przykrością jednak konstatuję, że imiona typu Urg, Wurg, Bhurg, Gharg, Purg, Sruuth, Whyrgh, Hyyrg, Harkh, Huargh, Dhrumgh i Pruungh z zagadkowych powodów fascynują i przyciągają licznych autorów fantasy, bo jakoby brzmią fantastycznie.
Nieprawda. Brzmią one tak, jakby ktoś kasłał, rzygał lub pierdział."

Thomas Dupont lekcji w zakresie onomastyki zdecydowanie nie odrobił :wink:
Fajnie fajnie, ale to co dla nas brzmi tak jak sobie to "mistrz" Sapek ubzdurał, to nie znaczy, że dla kogoś innego, będzie to brzmiało również źle.
Knarr to rodzaj statku, a gra nie jest przeznaczona na rynek polski. Nie musiał odrabiać lekcji odnośnie naszego "widzimisię".
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1149
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 503 times
Been thanked: 333 times

Re: Knarr (Thomas Dupont)

Post autor: Propi »

Na Games Fanatic popełniliśmy recenzję Knarra :-)
Zapraszam do lektury:

https://www.gamesfanatic.pl/2024/02/02/knarr/
ODPOWIEDZ