Potwory w Tokio / King of Tokyo (Richard Garfield)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: mr.big »

Rok temu spróbowaliśmy z żoną Potworów w wersji ang
Szału nie było.
Potem dłuuugo dłuuuugo nie graliśmy, ale stwierdziłem że damy tej grze jeszcze szansę.
No i daliśmy. Dawno nie graliśmy w tak fajną imprezową grę :D

Po 20 rozgrywkach w ciągu ostatnich dwóch tygodni gra się nie znudziła.
Z reguły graliśmy w 3 osoby: żona, ja i 10-letni dzieciak.
Klika razy zagraliśmy w większym składzie.
Rewelka. Kupa śmiechu i emocji :D

Jedynym minusem jest czekanie gracza na koniec gry jak go zabiją..... Czasem gra jeszcze toczy się 5 minut, czasem 30...
Zastanawiam się czy nie warto wprowadzić drobnej modyfikacji w postaci dodatkowego punktu PZ na początku swojej tury, który otrzymujemy jeśli choćby jeden z graczy jest zabity. To by mogło trochę przyspieszyć grę i zmniejszyć czas oczekiwania zabitych graczy.

Wiem wiem że zawsze można kibicować innym, ale ja tam wolę brać aktywny udział w grze, a nie jako kibic :wink:

Może ktoś już praktykował takie rozwiązanie ?
Może to głupi pomysł ?
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Andarist »

Ja myslalem czy by nie sprobowac resetowania PZ zamiast zabijania + oczywiście przynajmniej czesciowa regeneracja HP
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Andreal »

mr.big pisze:Rok temu spróbowaliśmy z żoną Potworów w wersji ang
Szału nie było.
Potem dłuuugo dłuuuugo nie graliśmy, ale stwierdziłem że damy tej grze jeszcze szansę.
No i daliśmy. Dawno nie graliśmy w tak fajną imprezową grę :D

Po 20 rozgrywkach w ciągu ostatnich dwóch tygodni gra się nie znudziła.
Z reguły graliśmy w 3 osoby: żona, ja i 10-letni dzieciak.
Klika razy zagraliśmy w większym składzie.
Rewelka. Kupa śmiechu i emocji :D

Jedynym minusem jest czekanie gracza na koniec gry jak go zabiją..... Czasem gra jeszcze toczy się 5 minut, czasem 30...
Zastanawiam się czy nie warto wprowadzić drobnej modyfikacji w postaci dodatkowego punktu PZ na początku swojej tury, który otrzymujemy jeśli choćby jeden z graczy jest zabity. To by mogło trochę przyspieszyć grę i zmniejszyć czas oczekiwania zabitych graczy.

Wiem wiem że zawsze można kibicować innym, ale ja tam wolę brać aktywny udział w grze, a nie jako kibic :wink:

Może ktoś już praktykował takie rozwiązanie ?
Może to głupi pomysł ?
30 minut partia w Potwory? Nigdy mi się to nie zdarzyło jeszcze, u mnie następuje albo szybka anihilacja, albo szybkie PZ, nikt się z nikim nie pieści, choć mały jak przegrywa potrafi focha puścić, oczywiście jak wygra radość i śmiech. Z córką różnie.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Piehoo »

O ile dobrze pamiętam zawsze kiedy zostaje dwóch graczy punktuje się 1 lub 2 punkty. Jeżeli strzelisz "piąchę" i ktoś wyjdzie z miasta, ty wchodzisz i dostajesz punkt. Jeżeli ta osoba postanawia zostać w Tokio dostaje 2 punkty. Ten koniec gry musi być teoretycznie szybko, stad dziwi mnie to 30 min. :)
Mieliśmy może jeden, dwa przypadki, gdzie ludzie mieli tyle umiejętności specjalnych, że byli w stanie unikać ciosów lub sprawniej się leczyć. Mimo wszystko nigdy "finał" nie trwał dłużej niż 5 min. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: mr.big »

Jak zostaje 2 graczy to wiadomo że punkty się nabija za każdym razem i szybko gra się kończy, ale ostatnio np graliśmy w 6 osób. Odpadłem jako pierwszy po kilku minutach. Potem długo nikt nie odpadł. Gra w całości trwała około 30 minut. Siedziałem i się przyglądałem jak się leczyli i tłukli, leczyli i tłukli....

Jak graliśmy w 3 osoby z dzieciakiem to jedna gra trwa średnio 15 minut.
Dziwi mnie Wasze zdziwienie :D
Może nie graliście w składzie 5+
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Andreal »

Fakt, grałem tylko w składzie 4-osobowym i niżej.
boc2
Posty: 2
Rejestracja: 09 lut 2015, 08:21
Lokalizacja: kraków

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: boc2 »

Witam , wymieniał ktoś ostatnio kości ?
Zadowolony kupiłem nowy egzemplarz, otwieram pudełko i okazało sie że kości nie dość że zniszczone to maja nie dolane rogi oraz krzywe krawędzie od tygodnia próbuje się skontaktować z egmontem ale nikt nie odpisuje . Czy to normalne działanie wydawcy czy po prostu mam pecha i pomijają wiadomości ode mnie. Z tego co wyczytałem nie jestem pierwsza osobą z takim problemem wiec może ich polityką jest nie odpowiadać aż odpuszczę ?
Jeśli ktoś nie dawno miał wymieniane kości to prosił bym o PW ile czekał i takie tam.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: CydPL »

boc2 pisze:Witam , wymieniał ktoś ostatnio kości ?
Zadowolony kupiłem nowy egzemplarz, otwieram pudełko i okazało sie że kości nie dość że zniszczone to maja nie dolane rogi oraz krzywe krawędzie od tygodnia próbuje się skontaktować z egmontem ale nikt nie odpisuje . Czy to normalne działanie wydawcy czy po prostu mam pecha i pomijają wiadomości ode mnie. Z tego co wyczytałem nie jestem pierwsza osobą z takim problemem wiec może ich polityką jest nie odpowiadać aż odpuszczę ?
Jeśli ktoś nie dawno miał wymieniane kości to prosił bym o PW ile czekał i takie tam.
Miałem ten sam problem z kośćmi.
Spotkałem się jednak z szybką odpowiedzią i przemiłym kontaktem ze strony wydawnictwa.
Dosłali mi nawet zniszczoną przez dziecko kartę do pędzących żółwi.
Cierpliwości. Na pewno odpowiedzą. Przypomnij się może mailowo raz na kilka dni.
Może osoba która się tym normalnie zajmuje jest akurat na L4 albo cuś...
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: mr.big »

boc2 pisze:Witam , wymieniał ktoś ostatnio kości ?
Zadowolony kupiłem nowy egzemplarz, otwieram pudełko i okazało sie że kości nie dość że zniszczone to maja nie dolane rogi oraz krzywe krawędzie od tygodnia próbuje się skontaktować z egmontem ale nikt nie odpisuje . Czy to normalne działanie wydawcy czy po prostu mam pecha i pomijają wiadomości ode mnie. Z tego co wyczytałem nie jestem pierwsza osobą z takim problemem wiec może ich polityką jest nie odpowiadać aż odpuszczę ?
Jeśli ktoś nie dawno miał wymieniane kości to prosił bym o PW ile czekał i takie tam.

Aż się boję otwierać pudełko, bo nówka gra do nas właśnie przyszła.... :shock:
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: mr.big »

U mnie na szczęście wszystko w porządku.
Nic nie jest wadliwe.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Munchhausen »

Mam dobrą i złą wiadomość prosto z Facebooka. Dobra jest taka, że w lipcu wyjdzie w końcu polska wersja dodatku Power Up. Złą wiadomością jest jego sugerowana cena - 70zł... Czyli prawie tyle, ile za podstawkę...
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: TTR_1983 »

Munchhausen pisze:Mam dobrą i złą wiadomość prosto z Facebooka. Dobra jest taka, że w lipcu wyjdzie w końcu polska wersja dodatku Power Up. Złą wiadomością jest jego sugerowana cena - 70zł... Czyli prawie tyle, ile za podstawkę...
SCD nie ma się co przejmować. Myślę, że za 50 się kupi bez problemu.
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Andreal »

.. co jest i tak ceną zbyt wysoką w stosunku do zawartości, karta i karton Pandy, kilka znaczników i 56 karty mocy. Te 25-30zł bym zapłacił - nie więcej. Szkoda też, że wypraska z podstawki nie jest przystosowana do przechowywania dodatku.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: donmakaron »

Biorąc pod uwagę jak Power Upy rozbudowują grę, warto kupić i w takiej cenie. Fizycznie zawartość nie powala, zwłaszcza z pudełkiem jak od Mr. Jack Pocket, ale tak zwana miodność dodatku stoi na najwyższym poziomie. Choć oczywiście cena mogła by być niższa.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: pan_satyros »

donmakaron pisze:Biorąc pod uwagę jak Power Upy rozbudowują grę, warto kupić i w takiej cenie. Fizycznie zawartość nie powala, zwłaszcza z pudełkiem jak od Mr. Jack Pocket, ale tak zwana miodność dodatku stoi na najwyższym poziomie. Choć oczywiście cena mogła by być niższa.
Zdecydowanie, bardzo dobry dodatek.
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: clown »

Córka się ucieszy, że będzie doładowanie do jej ulubionego Cyber Króliczka :twisted:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Tycjan »

Zapraszam do zapoznania się z polską instrukcją dodatku "Doładowanie" oraz kilkoma przykładowymi kartami ewolucji: http://info.znadplanszy.pl/2015/05/21/p ... t-medialny

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: clown »

Lubię to! Pandakai genialny! Będzie się działo :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Banan2 »

W jednej z internetowych księgarni data ukazania się dodatku to 2015.08.15. SCD 69,90 PLN, w księgarni 48,93 PLN.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
aigimig
Posty: 408
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: aigimig »

data magicznie znikła a dodatku wciąż nie ma :/
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: b3r53rk3r »

Coś wiadomo kiedy będzie w przedsprzedaży Doładowanie :)
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: bogas »

W sklepie egmontu podano 14-09-2015 (zakładka "Szczegóły").
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Munchhausen »

Niedawno podano, że zaczną wychodzić minidodatki projektowane przez różnych autorów - każdy będzie zawierał potwora i jego karty doładowań. Niestety nie sprecyzowano, czy będą one dostępne do Tokio, czy raczej już Nowego Jorku.
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Andarist »

eh, ciekawe jakie szanse zeby wychodzily po polsku...
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Munchhausen »

Raczej małe patrząc na to, ile czasu zajęło wydrukowanie dodatku Power Up, ale trzeba mieć nadzieję :)
ODPOWIEDZ