Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: kelvar »

A praktyczne zastosowanie takiego rozwiązania? Bo widzę to bardziej alternatywa dla woreczków strunowych, tudzież innego sposobu magazynowania kart?
Patrzę raczej teraz na jakąś alternatywę/rozwiązanie ułatwiające samą grę (jak np. skrzynie dedykowane - na zdjęciach prezentują się cudnie, w teorii też powinno być super, ale ta cena... Można za to kupić duży dodatek/2 małe/inny tytuł:p)
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: nikczemnik »

kelvar pisze:A praktyczne zastosowanie takiego rozwiązania? Bo widzę to bardziej alternatywa dla woreczków strunowych, tudzież innego sposobu magazynowania kart?
Patrzę raczej teraz na jakąś alternatywę/rozwiązanie ułatwiające samą grę (jak np. skrzynie dedykowane - na zdjęciach prezentują się cudnie, w teorii też powinno być super, ale ta cena... Można za to kupić duży dodatek/2 małe/inny tytuł:p)
To co wcześniej zostało opisane jest i praktyczne i tanie i zorganizowane i znacząco przyspiesza set-up, więc nie do końca wiem czego Ty potrzebujesz.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

Wątek Eldritch Horror, więc posty z rozwiązaniami dotyczącymi przechowywania są jak najbardziej na miejscu.

Osobiście uważam, że każdy ma swój sposób na przechowywanie i często to co dla jednego będzie dobrym pomysłem dla innych będzie nie do przyjęcia.
Przykładowo dla mnie skrzynie są za drogie i w pewnym momencie zabraknie w nich miejsca na kolejne dodatki.

Warto czasem zobaczyć fotkę jak inni przechowują swoje gry i zaczerpnąć inspirację na własne rozwiązania.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Z biegiem czasu najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia wygody setupu i rozgrywki będzie imo przeznaczenie jednego pudła na same karty, ustawienie ich w trzech rzędach i odpowiednie oznaczenie, aby móc wyciągać odpowiednie karty bezpośrednio z pudła podczas rozgrywki.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: kastration »

Czy ktoś mi może powiedzieć, ile dokładnie koszulek FFG 41x63 mm, a ile dokładnie FFG 57x89 potrzebuję, by zakoszulkować EH: Zaginiona Wiedza? Bo chciałbym oszczędzić na wysyłce, a nie mogę doczytać tego precyzyjnie nigdzie.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Sarseth »

kastration pisze:Czy ktoś mi może powiedzieć, ile dokładnie koszulek FFG 41x63 mm, a ile dokładnie FFG 57x89 potrzebuję, by zakoszulkować EH: Zaginiona Wiedza? Bo chciałbym oszczędzić na wysyłce, a nie mogę doczytać tego precyzyjnie nigdzie.
Wchodzisz w rules i instrukcję konkretnego dodatku: https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... ch-horror/
148 Encounter Cards
8 America
8 Europe
8 Asia/Australia
4 General
6 Other World
6 Expedition (6 unique backs)
20 Special (4 unique backs)
88 Research (5 unique backs)
14 Mystery Cards (5 unique backs)
6 Mythos Cards
8 Artifact Cards
16 Asset Cards
24 Condition Cards
28 Spell Cards
czyli 168 dużych, 76 małych (jak dobrze pokalkulowałem)
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Breżniew »

kastration pisze:Czy ktoś mi może powiedzieć, ile dokładnie koszulek FFG 41x63 mm, a ile dokładnie FFG 57x89 potrzebuję, by zakoszulkować EH: Zaginiona Wiedza? Bo chciałbym oszczędzić na wysyłce, a nie mogę doczytać tego precyzyjnie nigdzie.
Bgg prawdę Ci powie:
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem2926920
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 55 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morgon »

Skąd mogę pobrać instrukcję do Eldritcha po polsku? Na stronie Galakty brak linka, znaczy się jest ale 404 nof found.
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Eremita »

Morgon pisze:Na stronie Galakty brak linka, znaczy się jest ale 404 not found.
Proponuję powiadomić o tym Galaktę.

Kopia z Archiwum Internetu.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2017, 15:00 przez Eremita, łącznie zmieniany 1 raz.
anion
Posty: 216
Rejestracja: 22 sie 2016, 13:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: anion »

c08mk pisze:(...)
Przykładowo dla mnie skrzynie są za drogie i w pewnym momencie zabraknie w nich miejsca na kolejne dodatki.
(...)
Całkowicie się z tym zgadzam.
Biorąc pod uwagę koszt surowca do ich wykonania, koszt eksploatacyjny maszyny, a nawet czynnik ludzki, wszystkie te skrzynki czy inserty są warte co najwyżej 50% swojej ceny.
Płacić taką cenę, gdzie jeszcze trzeba to sobie samemu posklejać to gruba przesada.
Nie mam nic przeciwko zabawie w samodzielne sklejanie wikolem, ale płacenie grubego hajsu za to, że ktoś wziął kawałek sklejki i włożył do maszyny, która pocięła to w co najwyżej kilkanaście minut jest wysoko irracjonalne.
Ale ja tam nikomu w portfel nie zaglądam, więc jeżeli ktoś woli przepłacać za pociętą sklejkę zamiast poszerzyć sobie asortyment gier na półce (lub dodatków do nich) to już jego sprawa.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Epyon »

Największy problem jaki mam z tymi skrzynkami, to ich waga. Sama gra w zwykłym pudełku z dodatkami waży sporo, a co dopiero w takiej skrzyni. Do transportowania w plecaku, czy torbie to jest słabe rozwiązanie, a w domu... właściwie wystarczą oryginalne pudełka z podstawki i dużych dodatków, chyba że ktoś ma bardzo mało miejsca na półkach.
anion
Posty: 216
Rejestracja: 22 sie 2016, 13:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: anion »

Epyon pisze:Największy problem jaki mam z tymi skrzynkami, to ich waga. Sama gra w zwykłym pudełku z dodatkami waży sporo, a co dopiero w takiej skrzyni. Do transportowania w plecaku, czy torbie to jest słabe rozwiązanie, a w domu... właściwie wystarczą oryginalne pudełka z podstawki i dużych dodatków, chyba że ktoś ma bardzo mało miejsca na półkach.
Ja podstawkę z trzema małymi i dwoma dużymi dodatkami zmieściłem w dwóch większych pudełkach (podstawka + góry).
W pierwszym mam wszystkie duże i małe karty zapakowane w robione pudełka (zdjęcia kilka postów wcześniej), kości i wszystkie instrukcje; w drugim mam karty Przedwiecznych i Badaczy, mapę główną i dwie małe mapy, małe żetony, "pionki" badaczy oraz woreczki z żetonami potworów (tu zostało jeszcze trochę miejsca).

Nadchodzący duży dodatek spokojnie zmieszczę wraz z pozostałymi (wszystkie pudełka mają zapas na dodatkowe karty, również jest jeszcze miejsce na dwa dodatkowe pudełka z kartami nowych Przedwiecznych oraz nową małą mapę. Nie przewiduję też większego problemu na pomieszczenie dodatkowych kart z zapowiedzianego już nowego małego dodatku.

Stąd ja akurat nie widzę sensu wydawania kasy na skrzynię.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: jakmis83 »

Ostatnio wybrałem się do Leroy-Merlin i nabyłem organizer na drobne rzeczy.
Jako posiadacz podstawki + Zaginionej Wiedzy stwierdzam, że taki organizer nie dość, że tani( 14,90), to jeszcze w zupełności mi wystarczy.
Wszystkie małe elementy plus żetony badaczy, bram itd., spokojnie się mieszczą.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Breżniew »

jakmis83 pisze:Ostatnio wybrałem się do Leroy-Merlin i nabyłem organizer na drobne rzeczy.
Jako posiadacz podstawki + Zaginionej Wiedzy stwierdzam, że taki organizer nie dość, że tani( 14,90), to jeszcze w zupełności mi wystarczy.
Wszystkie małe elementy plus żetony badaczy, bram itd., spokojnie się mieszczą.
Możesz napisać który organizer wybrałeś albo wrzucić zdjęcie organizera z zawartością? Też rozważam taki zakup i mam identyczny zestaw Eldritcha (podstawka + Zaginiona Wiedza). Będę bardzo wdzięczny :D
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: ariser »

Patrząc po cenie będzie to któryś z NOR 12". Użyteczne, pojemne i tanie. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Breżniew »

ariser pisze:Patrząc po cenie będzie to któryś z NOR 12". Użyteczne, pojemne i tanie. :)
NOR12 zakupiłem do Robinsona i świetnie się sprawdza. Pytanie tylko, czy po włożeniu do pudełka takiej kobyły (dość spory jest ten organizer) zmieszczą się wszystkie karty i plansza?
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: jakmis83 »

Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: jakmis83 »

Breżniew pisze:
ariser pisze:Patrząc po cenie będzie to któryś z NOR 12". Użyteczne, pojemne i tanie. :)
NOR12 zakupiłem do Robinsona i świetnie się sprawdza. Pytanie tylko, czy po włożeniu do pudełka takiej kobyły (dość spory jest ten organizer) zmieszczą się wszystkie karty i plansza?

Ten zmieścił mi się do Eldritcha Ze wszystkim.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
anion
Posty: 216
Rejestracja: 22 sie 2016, 13:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: anion »

Ja polecam ten:

Obrazek

Mieści wszystkie małe żetony z podstawki, dwóch dużych i trzech małych dodatków. Poza tym świetnie mieści się w pudełku od gry.
Większe żetony (bramy i potwory) trzymam w osobnych woreczkach lub sakiewkach, które też spokojnie się mieszczą.

Do nabycia m.in. w Rebelu czy Planszostrefie.
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: nikczemnik »

Breżniew pisze:Pytanie tylko, czy po włożeniu do pudełka takiej kobyły (dość spory jest ten organizer) zmieszczą się wszystkie karty i plansza?
Dwie strony wcześniej linkowałem organizer, który bez problemu wchodzi do pudełka. Jest nawet filmik na YT jak to wygląda.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Breżniew »

nikczemnik pisze: Dwie strony wcześniej linkowałem organizer, który bez problemu wchodzi do pudełka. Jest nawet filmik na YT jak to wygląda.
4 strony wcześniej ;) Bardzo spoko pudełko. Poszukam w jakimś sklepie. Dzięki :)

EDIT: Szkoda tylko, że w tak nieprzyjaznej cenie.
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: IrasArgor »

Jakie koszulki użyliście do kart Badaczy i Przedwiecznych, zaczynają mi się delikatnie rogi ocierać od wyciągania ich ze zbiorczej koszulki i muszę je jakoś ochronić.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: kastration »

IrasArgor pisze:Jakie koszulki użyliście do kart Badaczy i Przedwiecznych, zaczynają mi się delikatnie rogi ocierać od wyciągania ich ze zbiorczej koszulki i muszę je jakoś ochronić.
Swan Panasia 103x128mm, choć teraz będzie o nie trudno.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: IrasArgor »

Faktycznie nigdzie ich nie widzę :(. Generalnie nie ma koszulek 4x5 no nic muszę poczekać i bardzo uważać z kartami :). Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: akahoshi »

Są jeszcze takie: https://www.onproject.pl/akcesoria/9715 ... miecz.html.
Też będą pasować.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ODPOWIEDZ