Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Eremita pisze:
Bary pisze:
EMI_NAT pisze: http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/Dmzw ... nk4KfzekaG
Sorrki za spinacze biurowe, mój pomysł na zpionowanie kart na planszy
Wygląda to naprawdę nieźle, jeszcze jakby ktoś pokusił się na przetłumaczenie na polski to też bym się skusił.
Przetłumaczyć mogę bez większych problemów, ale tylko mając goły tekst. Z powodów technicznych nie mam możliwości czytania tekstów z kart.
Trochę niespójnie się wyraziłem. Chodziło mi bardziej o naniesienie polskiego tekstu na projekt kart. Z językiem sobie poradzę, ale graficznie jestem noga.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: EMI_NAT »

Polski tekst jest przecież na oryginalnych tokenach z potworami. Trzeba też dodać, że w tej formie dostępne są tylko karty z potworami z podstawki.
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Eremita »

EMI_NAT pisze:Polski tekst jest przecież na oryginalnych tokenach z potworami.
Może potem się coś zmieniło, ale wydaje mi się że w początkach projektu każdy potwór dostał tekst fabularny którego na tokenach z potworami nie ma.
Maciej_Cz
Posty: 12
Rejestracja: 25 lip 2016, 16:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Eldritch Horror

Post autor: Maciej_Cz »

Galakta ma już w planach dodatek "Krainy Snów"! :D
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.p ... c&start=30

"... zgodnie z aktualnymi planami, dodatek powinien ukazać się w polskiej wersji w okolicy połowy roku."
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: siekan »

Status dodruku na stronie Galakty zmienił się na "w transporcie", także mam nadzieje, że oznacza to iż za góra 3 tygodnie zobaczymy ją znowu na półkach. Nareszcie :)
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: lesar »

Jak statek to minimum 5 tygodni.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: smutas123 »

Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

smutas123 pisze:I już nowy dodatek :) https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... s-in-ruin/
Te niszczenie miast brzmi ciekawie. :) Swoją drogą jeszcze jeden dodatek i EH dogoni starszą siostrę.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Helga »

Haha o boshe, dopiero kupiłam Góry, a tu już nówka kolejna :roll:
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: nikczemnik »

Bardzo mnie cieszą kolejne dodatki, ale mając już komplet do opcji "Widma Carcosy", który w ogóle nie ograłem bo ani jednej rozgrywki nie uświadczyłem od czasów Gór Szaleństwa, kolejne dodatki są mi zbędne. Mam już wszystko tak zorganizowane w pudełkach, że kolejny dodatek narobi mi więcej pracy w układanie niż w samą grę, więc podziękuję :)
Czarnyx
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2015, 00:40
Lokalizacja: Ryki (woj. Lubelskie)
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Czarnyx »

A ja mam pytanie o to ilu badaczy pojawia się w dodatku "Widma Carcossy"? Na BoardGameGeek znalazłem tylko dwóch. Czy faktycznie jest ich tylko tyle, czy to ja kiepsko szukałem?
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: azz »

Czarnyx pisze:A ja mam pytanie o to ilu badaczy pojawia się w dodatku "Widma Carcossy"? Na BoardGameGeek znalazłem tylko dwóch. Czy faktycznie jest ich tylko tyle, czy to ja kiepsko szukałem?
FFG pisze:Four new investigators join the struggle against Hastur in Signs of Carcosa: Dexter Drake, Jenny Barnes, Michael McGlen, and Wendy Adams. Each of these investigators has unique talents and abilities that we’ll explore in future previews, but few are more adept with the arcane arts than Dexter Drake
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Sarseth »

Czarnyx pisze:A ja mam pytanie o to ilu badaczy pojawia się w dodatku "Widma Carcossy"? Na BoardGameGeek znalazłem tylko dwóch. Czy faktycznie jest ich tylko tyle, czy to ja kiepsko szukałem?
https://images-cdn.fantasyflightgames.c ... _lores.pdf
4 Investigator Sheets
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 954
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 227 times
Been thanked: 232 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Moonday »

I już nowy dodatek :) https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... s-in-ruin/
Świetna wiadomość. Bałem się, że FFG odpuści Eldritcha po wypuszczeniu kolejnej edycji Posiadłości. Na szczęście tempo wydawania kolejnych dodatków jest wciąż wysokie. Pomysł z modyfikacjami pól na planszy bardzo mi się podoba, czekałem na coś takiego. Lubię jak świat, w którym przyszło nam zmagać się z przeciwnościami jest " żywy" i reaguje na wydarzenia. W AH mieliśmy tor paniki wprowadzający stałe modyfikacje, w EH mi tego brakuje.
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: kelvar »

Chociaż to niszczenie miast to wygląda, że jest dla jednego przedwiecznego (ale może jakieś preludium to uzupełnia?)
Chociaż nowy badacz "z psem" na starcie i dużą mobilnością będzie w przyszłości pewnie moim ulubionym. Choć jak chodzi o dodatki to już z Zakazaną Wiedzą i Górami Szelenstwa czuję, że gra rozwija skrzydła (mimo znajomości większości kart:)). I kolejny dodatek może poczekać ( jeszcze nie wiem na który padnie nawet;))
Ostatnio zmieniony 06 mar 2017, 19:39 przez kelvar, łącznie zmieniany 1 raz.
IrasArgor
Posty: 369
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: IrasArgor »

Fajna sprawa, zwłaszcza, że kupuję tylko małe dodatki, w zupełności zaspakajają moje potrzebny na nowe rozgrywki. Wróć na godne przegrywanie, bo jak na razie Gra vs Iras 9:1 xD.
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: kelvar »

IrasArgor pisze:Fajna sprawa, zwłaszcza, że kupuję tylko małe dodatki, w zupełności zaspakajają moje potrzebny na nowe rozgrywki. Wróć na godne przegrywanie, bo jak na razie Gra vs Iras 9:1 xD.
Mi ostatnio brakuje tego przegrywania... Ale może jeszcze powróci "złośliwość przedwiecznych". Tylko w Warszawie rzadko z kim mam okazję rozegrać partię (chyba, że samemu ze sobą:P)
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: kelvar »

IrasArgor pisze:Fajna sprawa, zwłaszcza, że kupuję tylko małe dodatki, w zupełności zaspakajają moje potrzebny na nowe rozgrywki. Wróć na godne przegrywanie, bo jak na razie Gra vs Iras 9:1 xD.
Mi ostatnio brakuje tego przegrywania... Ale może jeszcze powróci "złośliwość przedwiecznych". Tylko w Warszawie rzadko z kim mam okazję rozegrać partię (chyba, że samemu ze sobą:P)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: elayeth »

kelvar pisze:
IrasArgor pisze:Fajna sprawa, zwłaszcza, że kupuję tylko małe dodatki, w zupełności zaspakajają moje potrzebny na nowe rozgrywki. Wróć na godne przegrywanie, bo jak na razie Gra vs Iras 9:1 xD.
Mi ostatnio brakuje tego przegrywania... Ale może jeszcze powróci "złośliwość przedwiecznych". Tylko w Warszawie rzadko z kim mam okazję rozegrać partię (chyba, że samemu ze sobą:P)
A wiecie, że w grze występują łatwe i trudne karty mitów i są one odpowiednio oznaczone? Zatem dobierając losowo talię mitów można sobie wpływać na ilość jednym i drugich poprzez wcześniejszy podział.Można np: zagrać ultra-trudno/łatwo poprzez dociąganie tylko kart jednego rodzaju. Jest o tym mowa w instrukcji...
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: kelvar »

Zdarza mi się grać w wersję bez "latwych" mitów... W "ultra-trudnej" z samymi trudnymi mitami byłoby jednak to praktycznie niewykonalne (muszę przetestować:-)). Jeszcze nie testowałem opcji np. utrudnienia ostatniej "części" mitów (gdzieś widziałem taką opcję jako "home rules" - może fajnie uatrakcyjnić to końcówkę... Bo w sumie najwięcej frajdy miałem z potyczek gdzie brakowało 1-2 rund do zwycięstwa i budził się Azathot:))
IrasArgor
Posty: 369
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: IrasArgor »

elayeth pisze:
kelvar pisze:
IrasArgor pisze:Fajna sprawa, zwłaszcza, że kupuję tylko małe dodatki, w zupełności zaspakajają moje potrzebny na nowe rozgrywki. Wróć na godne przegrywanie, bo jak na razie Gra vs Iras 9:1 xD.
Mi ostatnio brakuje tego przegrywania... Ale może jeszcze powróci "złośliwość przedwiecznych". Tylko w Warszawie rzadko z kim mam okazję rozegrać partię (chyba, że samemu ze sobą:P)
A wiecie, że w grze występują łatwe i trudne karty mitów i są one odpowiednio oznaczone? Zatem dobierając losowo talię mitów można sobie wpływać na ilość jednym i drugich poprzez wcześniejszy podział.Można np: zagrać ultra-trudno/łatwo poprzez dociąganie tylko kart jednego rodzaju. Jest o tym mowa w instrukcji...
Jasne, że można ale tego nie praktykuję. Kwestia tego, że fatalnie sobie dobieram karty mitów ;). A tak na poważnie, to jest to jedna z nielicznych gier gdzie faktycznie lubię, jak gra mnie gniecie do perspektywy naleśnika. Ostatnio w 8 rund poległo 6 badaczy, mój osobisty rekord. Bardzo to fajnie oddaje klimat prozy - odwlekanie nieuniknionego.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Ja najbardziej lubię momenty, kiedy dwie tajemnice już rozwiązane i jestem na ostatniej prostej do zwycięstwa. Wtem gra wyjeżdża mi znienacka takimi bluźnierczymi kartami mitów, że zaczynam się miotać jak jednoręki tapeciarz i z hukiem przegrywam. Esencja coopa w klimatach Cthulhu. :D
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Konioczynka
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszau

Re: Eldritch Horror

Post autor: Konioczynka »

Wstyd się przyznać, ale mam wszystkie dodatki (nie licząc najnowszego), a nie grałem w nie ani razu.
Myślałem nad sprzedażą dużych dodatków, ale dziś dalem sobie szansę.
Rozegrałem solo (2 badaczy) w górach szaleństwa.

Dodatek na + zdecydowanie, teraz raczej będę zawsze wyciągał dodatki... ALE

Powtórzyła się sytuacja w sumie z kilku gier, dostając klątwe już lepiej zabić tego badacza i brać kolejnego ...
Nie uważacie, że to przeginka? Badacz był wykluczony w sumie z połowy gry, bo mity z piorunem pojawiały się sporadycznie + oczywiście brak wyrzutu 4,5 lub 6.
Przez dobre 8 kart mitów ten przedwieczny przydał się do przekazania wskazówek i raz udało mu się zamknąć bramę (mogł dodać +1 do kości, a wyrzucił 5).

O ile grałem sam i drugim badaczem sobie śmigałem po planszy, to jakbym miał tylko tego badacza to bym się po prostu zanudził.

Co o tym myślicie?
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Eremita »

Konioczynka pisze:Co o tym myślicie?
Myślę że klątwa jest najgorszym co może sie przydarzyć badaczowi.
Ale zawsze coś będzie najgorsze. Na ogół wydaje mi się w sam raz bolesna.
Konioczynka
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszau

Re: Eldritch Horror

Post autor: Konioczynka »

Z drugiej strony jest błogosławieństwo, ale tak się składa że klątwe mam w sumie w każdej rozgrywce, a błogosławieństwo nie :)

Z tego co mi się wydaję, klątwa może zdarzyć się w sumie za darmochę, natomiast błogosławieństwo jak się już trafi to jeszcze ma wysokie wymagania zdobycia.
ODPOWIEDZ