King of New York

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

King of New York

Post autor: Karit »

Wszyscy Ci którzy kupili dodatek do King of Tokyo "Hallowen" dostali 1 kartę promocyjna do nowej gry Richarda Garfielda "King of New York".

Na razie nie ma chyba więcej konkretnych informacji poza tą małą wzmianką w dodatku.
Sugerując się tą jedną kartą można podejrzewać, że gra będzie bardzo podobna do King of Tokyo - koszt karty podany jest jako 4 energii a opis wskazuje na to że będziemy mieli do czynienia ze zbieraniem punktów (gwiazdek) oraz oczywiście potworami, Tokyo zostanie pewnie zastąpione przez Manhatan.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: King of New York

Post autor: Malash »

Wiadomo już trochę więcej.
Wygląda jak dopracowana, lepiej przemyślana wersja Tokyo.
Relacja w Miami Dice:
https://www.youtube.com/watch?v=4TmQXECJj4Q
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: King of New York

Post autor: pingus »

Wydaje mi się dużo lepsza. W pierwszej wersji nie podobało mi się:
1. Na aż 3ech ściankach kostki były punkty
2. Po kilkunastu rozgrywkach prawie wszystko już w tej grze widziałem i przez niewielką liczbę opcji nie czułem chęci grania dalej.

Obie rzeczy wydają się znacznie poprawione. Na pewno spróbuję, pewnie nawet kupię.
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: King of New York

Post autor: Rockas »

Ciekawe ile trzeba będzie czekać na PL? PwT sprzedają się chyba bardzo dobrze, więc mam nadzieję, że Egmont nie będzie zwlekał.
PwT to typowa bezpośrednia nawalanka. Na punkty rzadko kiedy ktoś wygrywał (przynajmniej u mnie). King of New York wygląda na nieco bardziej rozwiniętą, gdzie trochę więcej można pokombinować, czasem sobie pomagać wzajemnie, ale nadal zachowującą tą prostotę i dynamikę rozgrywki.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: King of New York

Post autor: Munchhausen »

Rockas pisze:PwT sprzedają się chyba bardzo dobrze, więc mam nadzieję, że Egmont nie będzie zwlekał.
Tak dobrze, że aż chyba nie będzie dodatków po polsku... :) A samo KoNY wygląda smakowicie, szczególnie podoba mi się pomysł z odwracaniem kafelków z budynkami.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: King of New York

Post autor: jolietjake »

A gdziekolwiek Egmont wypowiadal sie oficjalnie czy poloficjalnie cos przebakiwal na temat planow czy chocby checi wydania dodatkow do KoTa albo KoNY?
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: King of New York

Post autor: charlie »

Rockas pisze: PwT to typowa bezpośrednia nawalanka. Na punkty rzadko kiedy ktoś wygrywał (przynajmniej u mnie). King of New York wygląda na nieco bardziej rozwiniętą, gdzie trochę więcej można pokombinować, czasem sobie pomagać wzajemnie, ale nadal zachowującą tą prostotę i dynamikę rozgrywki.
To dziwne. U mnie w King of Tokyo na punkty wygrywa się najczęściej, zazwyczaj gramy w 4 i czasami tylko jeden potwór umiera. W moim gronie wszyscy oprócz mnie dziobią punkty z kostek i nadzwyczaj często im się udaje, co mnie wkurza. Ja próbuję tylko wtedy jak wypadną dwie 3 albo 2 w pierwszym kulnięciu i to nie zawsze, bo często nie udaje mi się dokulnąć tej trzeciej, a wtedy nic nie mam. Od ponad pół roku gramy dość regularnie - kilka rozgrywek w miesiącu i chyba dwa razy była sytuacja, że jeden potwór zakilował resztę, pozostałe rozgrywki - wygrana na punkty. Więc też jestem ciekaw tej nowej wersji.
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: King of New York

Post autor: Andreal »

Wydawało mi się, że jest to to samo co Tokio, ale w wersji specjalnej, a tutaj taka niespodzianka. Chętnie zakupię jeżeli w ogóle Egmont będzie miał ochotę to wydać.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times

Re: King of New York

Post autor: Harth »

Czy są jakieś przecieki kiedy gra będzie dostępna w Polsce? I czy jest w planach wydanie jej w naszym języku?
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Vel O' Sevens
Posty: 61
Rejestracja: 25 maja 2014, 17:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: King of New York

Post autor: Vel O' Sevens »

Eh, miałem nadzieję, że komercyjna przeróbka KoT a tutaj przebudowana apetycznie mechanika .. Trzeba będzie się kiedyś skusić ..
"The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real … for a moment at least … that long magic moment before we wake. [...]"

- George R.R. Martin
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: King of New York

Post autor: Malash »

Moja recenzja King of New York na Znad Planszy.
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: King of New York

Post autor: Ardel12 »

Udało mi się zagrać w ten tytuł na Wrocław Game Fest i muszę powiedzieć, że podobał mi się mniej niż poprzednik. Niszczenie budynków i możliwość chodzenia dodaje grze smaczku. Podoba mi się, że siedzenie w Manhatanie jest punktowane z każdą turą coraz więcej.

Co mi się nie spodobało jak i współgraczom:
- łatwiej wygrać na punkty (2x gracz, który utrzymał się w Manhatanie przez parę tur wygrał)
- łatwiej utrzymać się w Manhatanie niż w Tokyo (dostajemy zawsze dodatkową energię na karty a także niszczenie jednostek dających życie sporo ułatwia)
- budynki znacząco ułatwiają grę (dużo pkt/energii/życia)
- kto pierwszy otrzyma kartę idola, ten zwykle dostaje sporą liczbę pkt dzięki niej (jeśli 3 gwiazdki nie wypadały w drugim rzucie gracze woleli przerzucić pozostawione)

Jest to gra na pewno warta uwagi, w którą z chęcią jeszcze zagram, jednak nie zastąpi mi poprzednika (ciągle gram bez dodatku). Kto nie grał w poprzednika najlepiej niech przetestuje oba tytuły:)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: King of New York

Post autor: kwiatosz »

Gotti ustępuje pola Garfieldowi - czyli recenzja King of New York w Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: King of New York

Post autor: Piehoo »

No i zrobiliście nam zagwozdkę. :)
Już byliśmy zdecydowani na NY, ze względu na to że znajomi mają Tokio, a teraz już sam nie wiem. Jesteście w stanie ocenić, czy zdecydowanie dłużej będzie się tłumaczyć zasady NY "mugolom"? :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: King of New York

Post autor: windziarz44 »

Piehoo pisze:Jesteście w stanie ocenić, czy zdecydowanie dłużej będzie się tłumaczyć zasady NY "mugolom"?
Jak nie znają Tokio, to czas będzie taki sam w obu przypadkach. Może deczko dłużej NY. Natomiast polecam najpierw spróbować zanim zakupisz.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: King of New York

Post autor: schizofretka »

Czyli co KoNY to KoT 2.0, KoT++ (takie skomplikowane dodatkami), retheme, druga podstawka? Kompatybilne to z dodatkami do KoT? Nie wiem nic ani o jednej ani drugiej, ale chyba dostałem od SS :)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: King of New York

Post autor: Hiu »

Retheme to to nie jest :)
KoNY to nic innego jak poprostu KoT z wieksza iloscia pol, ktore mechanicznie niewiele zmieniaja. Zetoniki zdobywane z planszy - to promosy. A dwie karty SPECIAL - no to juz inna para kaloszy. Bo to przyspiesza.
Czy warto miec obie - pewnie nie.
Majac KoNY spokojnie mozna to zagrac jak KoT ale odwrotnie niespecjalnie.
Dodatki (karciane) spokojnie mozna uzywac wymiennie (KoT / KoNY) oprocz kosci oczywiscie.
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: King of New York

Post autor: Malash »

Nic nie można stosować wymiennie, bo wiele kart (i normalnych i mutacji) odnosi się do konkretnych wyników kości i ich działania.
Bawienie się w traktowanie na kostkach "czaszki" jako "2", a "budynku" jako "3" zakrawa o szaleństwo. Na 90% taka rozgrywka nie będzie przyjemna.
Już lepiej grać w normalne Kony.

Nie rozumiejcie naszych ocen tak negatywnie. Nowy Jork nie jest zły. Ma swoje dobre i złe strony.
Mimo że Gradanie dali trzy zera jest (z tego co wiem) oceną czysto porównawczą - wszyscy oni wolą Tokyo.
Ja zresztą też, bo jej urokiem jest prostota. Yosz na przykład woli New York. Kwestia gustu. Trzeba zagrać samemu i ocenić ;)
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: King of New York

Post autor: TTR_1983 »

Egmont właśnie zapowiedział polskie wydanie :) Premiera w maju :)
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: King of New York

Post autor: Porchpeople »

Pamięta ktoś z Was jakieś wydanie od Egmontu- czy mają w zwyczaju przedsprzedaż? :)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: King of New York

Post autor: mikeyoski »

Mają cosik takiego jak przedsprzedaż [emoji4]
ODPOWIEDZ