Tajemnicze Domostwo / Mysterium (Oleksandr Nevskiy, Oleg Sidorenko)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
szynan
Posty: 38
Rejestracja: 17 lut 2017, 16:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: szynan »

Pojawiła się instrukcja do dodatku:
http://portalgames.pl/portalgames/pl/wp ... ja_net.pdf
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: adam_k27 »

Właśnie odpakowałem i niestety mam jedno poważne zastrzeżenie co do jakości wydania. Mianowicie rewersy nowych kart przedmiotów i postaci z talii ducha (niebieskie rewersy) wyraźnie różnią się od rewersów kart z podstawki. Rewersy kart lokacji dobrano prawidłowo. Kolory rewersów kart z talii śledczych (brązowe) także praktycznie się nie różnią od tych z podstawki. Rewersy Kart snów mają nieco inny odcień, ale to akurat nie ma znaczenia.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
szynan
Posty: 38
Rejestracja: 17 lut 2017, 16:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: szynan »

Też dzisiaj rozpakowałam i mam inne zastrzeżenie. Rewersy kart snów są "do góry nogami" w stosunku do tych z podstawki. Zastanawiam się, czy to wada mojej wersji czy cała partia tak ma. W każdym razie nie wygląda to dobrze. Nie mówiąc już o tym, że po raz drugi mam w środku przerwaną wypraskę.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: donmakaron »

Wygląda na to, że wszyscy tak mają - rewersy snów do góry nogami, a rewersy niebieskie przesycone, bez problemu do odróżnienia od kart z dodatku. O ile kolory jestem w stanie zrozumieć (ale nie wybaczyć) - ot nowa farba, inna maszyna czy coś, to żeby odwrócić rewersy trzeba się wręcz postarać!
Awatar użytkownika
Thorin
Posty: 148
Rejestracja: 28 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Been thanked: 2 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Thorin »

Baruk Khazad! Khazad ai-menu!
Own BGG, na sprzedaż
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: costi »

Here we go again...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: TTR_1983 »

Oj...tak naprawdę cały nakład nadaje się do zmielenia...ktoś za to beknie i nie będzie to raczej drukarnia.
Nesmeer

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Nesmeer »

Dobrze, że jeszcze nie zakupiłem, SMIECH NA SALI
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1432 times
Been thanked: 1102 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: garg »

A właśnie miałem kliknąć w sklepie :| .

Zaraz zacznie się rozmowa o drugich (i poprawionych) edycjach gier od Portalu oraz o historii ich pomyłek :mrgreen: :lol:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: TTR_1983 »

Zdaje się,że ten nowy spec od instrukcji zajmuje się również sprawdzaniem plików przed wysłaniem do drukarni. Na jego usprawiedliwienie może działać fakt,że jak wydawali podstawkę to jeszcze nie pracował :mrgreen:
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: FortArt »

Inny odcień to problem? Przecież duch i tak operuje za jakąś zasłonką np z pudełka do gry.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: adam_k27 »

FortArt pisze:Inny odcień to problem? Przecież duch i tak operuje za jakąś zasłonką np z pudełka do gry.
No jasne - żaden problem. Można przecież grać w ten sposób ze gracz siedzi w osobnym pokoju i przekazuje karty przez szparę pod drzwiami ;)

A tak na serio to jest to poważny problem. Akurat większy kontrast jest do zgubienia gdy się karty zakoszulkuje szczególnie w przypadku używanych koszulek (już lekko zmatowionych). Odwrotny rewers w kartach snów nie ma większego znaczenia dla rozgrywki oprócz estetycznego. Natomiast inny odcień niebieskiego w kartach przedmiotów i postaci z talii ducha jest kluczowy. Po prostu od razu na pierwszy rzut oka widać które karty pochodzą z dodatku a które z podstawki i żadne koszulki tu nie pomogą no chyba że zupełnie nieprzeźroczyste. Ewentualnie możnaby zamienić talie ducha i talie graczy i wtedy zapewne dałoby się grać. Co nie zmiania faktu że wydanie zostało po prostu spartolone :(

A co do samego dodatku (pomijając zepsute rewersy):

Karty przedmiotów są w miarę ładne i pasują do reszty.
Karty postaci bardzo mi się podobają - szczegółowe ładne, pasują do reszty.
Karty miejsc zaś niezbyt mi przypadły do gustu. Takie jakby malowane, mało szczegółowe.
Karty snów zaś są niesamowite. Ciekawe, pomysłowe, ładne, z detalami. W podstawce zawsze był problem aby dopasować jakąś kartę do muzyka i malarza. Karty z dodatku wydaje mi się że powinny rozwiązać ten problem. Jedna tylko karta mi się nie podoba i w moim odczuciu kompletnie nie pasuje do reszty. Są na niej grafiki jakby żywcem wyjęte z gry Osadnicy Narodziny Imperium.

Nowy tryb gry z fałszywymi tropami wydaje mi się nieco przekombinowany, aczkolwiek to trzeba by przetestować.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Portal Games »

Niestety doszły nas słuchy, że karty w Ukrytych Tropach mają inne nasycenie kolorów niż karty z pierwszego druku Tajemniczego Domostwa. Dlatego naprawiamy ten problem. Najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Rozwiązanie jest następujące. W naszym sklepiku udostępnimy za symboliczny 1gr, zasłonkę ducha która rozwiąże problem.

Więcej informacji w filmie: https://youtu.be/8_TOjHW0auI
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: playerator »

Portal Games pisze:Niestety doszły nas słuchy, że karty w Ukrytych Tropach mają inne nasycenie kolorów niż karty z pierwszego druku Tajemniczego Domostwa. Dlatego naprawiamy ten problem. Najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Rozwiązanie jest następujące. W naszym sklepiku udostępnimy za symboliczny 1gr, zasłonkę ducha która rozwiąże problem.

Więcej informacji w filmie: https://youtu.be/8_TOjHW0auI
Chciałbym zauważyć, że to nie jest naprawienie problemu a jedynie środek zaradczy.

Obawiam się, że zasłonka jako remedium na błędy w druku, może stać się kanoniczną anegdotą w środowisku planszówkowiczów :mrgreen:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 644 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: pan_satyros »

I tak - i nie. Zasłonka jest integralną częścią angielskiej edycji TD pt. Mysterium, stąd też nie jest to wcale dziwne. Natomiast na pewno w perspektywie części z graczy nie będzie to zbyt fortunny moment i powód dla jej wprowadzenia.
Ale i tak dobrze, że się pojawiła.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Portal Games »

playerator pisze:
Portal Games pisze:Niestety doszły nas słuchy, że karty w Ukrytych Tropach mają inne nasycenie kolorów niż karty z pierwszego druku Tajemniczego Domostwa. Dlatego naprawiamy ten problem. Najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Rozwiązanie jest następujące. W naszym sklepiku udostępnimy za symboliczny 1gr, zasłonkę ducha która rozwiąże problem.

Więcej informacji w filmie: https://youtu.be/8_TOjHW0auI
Chciałbym zauważyć, że to nie jest naprawienie problemu a jedynie środek zaradczy.

Obawiam się, że zasłonka jako remedium na błędy w druku, może stać się kanoniczną anegdotą w środowisku planszówkowiczów :mrgreen:
Błąd druku. Próbnik kolorów (czy jak to fachowo się nazywa) z 1 druku tajemniczego domostwo już nie istnieje. Tak więc, użyto zbliżonego ale nie identycznego. Ot cała historia błędu w druku.
toblakai
Posty: 1272
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 223 times
Been thanked: 232 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: toblakai »

I należy też zwrócić uwagę na fakt, że ewentualny dodruk podstawki będzie miał najprawdopodobniej rewersy już w nowych odcieniach - tak by wynikało z degradacji(?) matryc.
szynan
Posty: 38
Rejestracja: 17 lut 2017, 16:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: szynan »

Może i próbnik kolorów się zmienił - ok. Ale rewersy do góry nogami to co, jak nie błąd w druku? Bo jeśli błąd w zatwierdzeniu plików to przez te kilka miesięcy obsuwy dodatku nie można było dopilnować, żeby dodatek był zgodny z podstawką? Fajnie, że szybko zareagowaliście na kwestię kolorów, ale dlaczego całkiem została pominięta kwestia odwróconych rewersów?
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: TTR_1983 »

Właśnie- dlaczego Portal w ogóle nie odnosi się do rewersów do góry nogami?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1559
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 106 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Muad'Dib »

Moim zdaniem to takie czcze gadanie. Wszyscy nabywcy dodatku powinni go zwrócić bo produkt jest wadliwy. U mnie w branży nie ma przebacz z odcieniami. Jeśli partie się różnią w kolorze to całość idzie do zwrotu do producenta i tyle.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: cezarr »

playerator pisze: Obawiam się, że zasłonka jako remedium na błędy w druku, może stać się kanoniczną anegdotą w środowisku planszówkowiczów :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Byle tylko nie standardem branżowym przy innych problemach z drukiem. Chociaż, gdyby np. pojawiły się takie mini zasłonki na błędy w tekście na kartach... Trzeba przyznać, że miałoby to swój urok! :wink:
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: adam_k27 »

Są już zasłonki do kupienia. Cena 1 grosz, wysyłka od 6 zł.

http://portalgames.pl/sklep/pl/td--zasl ... 381.p.html
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1559
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 106 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Muad'Dib »

adam_k27 pisze:Są już zasłonki do kupienia. Cena 1 grosz, wysyłka od 6 zł.

http://portalgames.pl/sklep/pl/td--zasl ... 381.p.html
Z tego co pamiętam to mieli wysyłać na swój koszt?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: kamron6 »

Tam jest taka opcja: darmowa dostawa. Zakładam że jest darmowa a nie kosztuje 6 zł ;) (i jest to coś innego niż odbiór osobisty).
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: adam_k27 »

Mi pisało że do darmowej dostawy brakuje mi 99,99 zł wartości zamówienia. Pytanie do Portalu jak to jest z tą dostawą?
ODPOWIEDZ